Root Samsung Galaxy Note II?

Diskuze o tabletofonech modelové řady Galaxy Note (5, 4, 3, II…)
Gaff
nováček
nováček
Příspěvky: 19
Registrován: úte kvě 13, 2014 10:02
Zařízení: Note 2, Xperia S, Ace a Tab go clever i71
Bydliště: Havířov

Root Samsung Galaxy Note II?

Příspěvek od Gaff »

Ten root nejde. Spustil jsem download mód, připojil telefon k PC, ale v tom toolkitu nemůžu najít své číslo sestavení. Když se tím nějak proklikám, aby se telefon rootnul, zastaví se to na poslední obrazovce, waiting USB debugging to be enabled. Rootnutý telefon už mám, ale otravuje mě tam KNOX. Nejde ho odinstalovat prostřednictvím aplikace, která potřebuje root, protože KNOX to nedovolí.
Jak se jmenuje program, který přes počítač smaže systémové soubory? Ten by výrazně pomohl.
don_alex
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 128
Registrován: ned úno 16, 2014 16:38
Zařízení: Note II, Ace, PAP7600DUO, Note 10.1

Re: Root Samsung Galaxy Note II?

Příspěvek od don_alex »

Root proveď pomocí CF-Auto-Root od Chainfire přes ODIN.
Poté jdi do play a proveď aktualizaci SuperSU. Po aktualizaci SuperSU spusť a on Ti nabídne zakázání KNOXu.

Btw, zrovna včera jsem to dělal. ;-)
Gaff
nováček
nováček
Příspěvky: 19
Registrován: úte kvě 13, 2014 10:02
Zařízení: Note 2, Xperia S, Ace a Tab go clever i71
Bydliště: Havířov

Root Samsung Galaxy Note II?

Příspěvek od Gaff »

Ahoj. Díky za rady, velmi si jich vážím, leč stále neúspěch.

Už jsem na SGN2 root měl, ale omylem jsem smazal rosemary font (neznal jsem titanium backup) takže jsem udělal wipe, ale zapomněl jsem starý postup, kterým se mi podařilo ten root do telefonu dostat. (=

Můžeš mi prosím poslat odkaz, odkud to stáhnu? Stahoval jsem odsud: http://autoroot.chainfire.eu/" onclick="window.open(this.href);return false; - žádný root a ikona SuperSU zmizela úplně.
don_alex
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 128
Registrován: ned úno 16, 2014 16:38
Zařízení: Note II, Ace, PAP7600DUO, Note 10.1

Re: Root Samsung Galaxy Note II?

Příspěvek od don_alex »

Stahoval jsi dobře.

Ideální bude, když začneš od nuly, tedy flash stock rom, poté CF-Auto-Root a následně aktualizace SuperSU.
Gaff
nováček
nováček
Příspěvky: 19
Registrován: úte kvě 13, 2014 10:02
Zařízení: Note 2, Xperia S, Ace a Tab go clever i71
Bydliště: Havířov

Root Samsung Galaxy Note II?

Příspěvek od Gaff »

To jsem právě udělal a nic. Postni prosím odkaz, jakou romku mám nahrát jako originální a jakou na root. Nejlépe odkaz na nějaký dropbox, nebo podobně, jako pro blbečky, protože jinak už fakt nevím (=
Gaff
nováček
nováček
Příspěvky: 19
Registrován: úte kvě 13, 2014 10:02
Zařízení: Note 2, Xperia S, Ace a Tab go clever i71
Bydliště: Havířov

Root Samsung Galaxy Note II?

Příspěvek od Gaff »

Tak jsem to zkusil ještě jednou. Už vím, kde byla chyba, nezačal jsem na zelené louce (od začátku) DÍKY MOC!!! ROOTUJE SE jak za mlada!
don_alex
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 128
Registrován: ned úno 16, 2014 16:38
Zařízení: Note II, Ace, PAP7600DUO, Note 10.1

Root Samsung Galaxy Note II?

Příspěvek od don_alex »

Super, zrovna jsem na Uložto nahrál potřebné soubory a chtěl Ti je poslat :)
Nevadí, hlavně že funguje. ;)
c4ni
nováček
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: ned kvě 18, 2014 16:02
Zařízení: Note 2

Root Samsung Galaxy Note II?

Příspěvek od c4ni »

když provedu root není pak složité to dát do původního stavu aby v případě reklamace nebyl problém?
don_alex
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 128
Registrován: ned úno 16, 2014 16:38
Zařízení: Note II, Ace, PAP7600DUO, Note 10.1

Root Samsung Galaxy Note II?

Příspěvek od don_alex »

Na Androidu 4.1.2 to ještě jde, na Androidu 4.3 už je KNOX, takže tam už nelze po rootu zařízení uvést do stavu, aby v servisu nepoznali, že v zařízení root byl.
Gaff
nováček
nováček
Příspěvky: 19
Registrován: úte kvě 13, 2014 10:02
Zařízení: Note 2, Xperia S, Ace a Tab go clever i71
Bydliště: Havířov

Root Samsung Galaxy Note II?

Příspěvek od Gaff »

don_alex: A co když flashnu originální rom, kde KNOX je?

c4ni: Kolikrát se ti stalo, že ti telefon nejel během těch dvou let díky chybě na SW a kolikrát jsi ho musel reklamovat? Navíc většina geeků už po roce, kupuje nový telefon. A starý putuje do rodiny, nebo na bazar. Mimochodem bez rootu si stejně musíš zaplatit HW opravy a SW si většinou opravíš sám. Navíc mě HW opravy stály vždy max do 100 Kč a opravovat bylo potřeba 1x za 2 roky? To mi za root stálo (=
don_alex
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 128
Registrován: ned úno 16, 2014 16:38
Zařízení: Note II, Ace, PAP7600DUO, Note 10.1

Re: Root Samsung Galaxy Note II?

Příspěvek od don_alex »

Tak nic, KNOX zůstane dál ve stavu 0x1. Jakmile se jednou překlopí, nelze to už nijak vrátit. Nepomůže ani žádný Triangle Away, flash FW, prostě nic..
Gaff
nováček
nováček
Příspěvky: 19
Registrován: úte kvě 13, 2014 10:02
Zařízení: Note 2, Xperia S, Ace a Tab go clever i71
Bydliště: Havířov

Root Samsung Galaxy Note II?

Příspěvek od Gaff »

Občas se stane, že se mi napíše hláška: binární soubor SU není nainstalován a to je problém

VYŘEŠENO
1. povolit debugging
2. stáhnout UPDATE-SuperSU-v1.65.zip
3. vložit na SD kartu
4. recovery
5. install from SD (UPDATE-SuperSU-v1.65.zip)
6. reboot
7. otevřít přes správce souborů UPDATE-SuperSU-v1.65.zip a nainstalovat superSU
8. ROOT checker - pass

http://download.chainfire.eu/351/SuperS ... -v1.65.zip" onclick="window.open(this.href);return false;
Gaff
nováček
nováček
Příspěvky: 19
Registrován: úte kvě 13, 2014 10:02
Zařízení: Note 2, Xperia S, Ace a Tab go clever i71
Bydliště: Havířov

Root Samsung Galaxy Note II?

Příspěvek od Gaff »

Zdravím. Ta chyba mi vyskakuje celkem pravidelně. Prostě ten telefon najednou přestane být rootnutý a když spustím aplikaci superSU tak mi to napíše, že binární su není nainstalován a to je problém... Prosím poraďte
Oldfox
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: úte črc 29, 2014 15:22
Zařízení: SG-N7100

Re: Root Samsung Galaxy Note II?

Příspěvek od Oldfox »

don_alex píše:Root proveď pomocí CF-Auto-Root od Chainfire přes ODIN.
Poté jdi do play a proveď aktualizaci SuperSU. Po aktualizaci SuperSU spusť a on Ti nabídne zakázání KNOXu.

Btw, zrovna včera jsem to dělal. ;-)
Prosím o radu, jestli by zrovna aktualizace SuperSU nepomohla s mým problémem.
Pokusil jsem se rootnout telefon souborem CF-Auto-Root-t03g-t03gxx-gtn7100.tar.md5 . Výsledkem je "aplikace SuperSU se zastavila" no nějaké to: telefon byl modifikován a "Oznámení o zabezpečení - Byl zablokován neoprávněný přístup do zabezpe......"
Dál si s tím nevím rady, jsem LAMA příslušnou room k mé verzi i přes odkazy tady na fóru nějak nedokážu najít a myslím, že bez přehrání i roomky se telefon bude dál bránit.
TTD:
PDA:MK9/Phone:MJ9/CSC:MK4/ETL
Android 4.3, V.Z.P.-N7100XXUMJ9, V.J.- 3.0.31-2138564,se.infra@SEP-109(heš)1,WedNOv 20 19:16:05 KST 2013, Č.S.-JSS15J.N7100XXUMK9, SE for Android status- Enforcing SEPF_GT-N7100_4.30010.

Tady podle fóra a odkazu se to mělo rootnout t03g aspoň doufám. Aktualizace SuperSU neproběhla, 3x failed. Šla by použít místo originál UMJ9 tahle? http://wanamlite.com/2013/11/03/wanamli ... -3-xposed/" onclick="window.open(this.href);return false;. Dík za radu.
don_alex
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 128
Registrován: ned úno 16, 2014 16:38
Zařízení: Note II, Ace, PAP7600DUO, Note 10.1

Re: Root Samsung Galaxy Note II?

Příspěvek od don_alex »

Po flashi CF-Auto-Root musíš spustit google play a aktualizovat superSU. Pak by mělo jít superSU spustit.
Oldfox
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: úte črc 29, 2014 15:22
Zařízení: SG-N7100

Root Samsung Galaxy Note II?

Příspěvek od Oldfox »

To je právě problém, nevím, jestli KNOX zabrání cokoliv dál dělat, ale SuperSU nejde aktualizovat. GooglePlay nenabídne aktualizaci a spustit nejde. Podle popisu výše instalace v recovery modu taky nejde teda UPDATE-SuperSU-v1.65.zip, hlásí chyby a neinstne se. U Nexuse jsem četl, že pro Android 4.3 použít /SuperSU/UPDATE-SuperSU-v1.99r4.zip, ale to je to samé. Připadá mi, že i v recovery modu něco brání instalaci, nebo musí být jiný soubor aktualizace SuperSU. Jinak dík.
don_alex
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 128
Registrován: ned úno 16, 2014 16:38
Zařízení: Note II, Ace, PAP7600DUO, Note 10.1

Root Samsung Galaxy Note II?

Příspěvek od don_alex »

Ono ta instalace v recovery jde pouze přes custom recovery, pokud máš v telefonu stále stock recovery, jako že určitě máš, tak instalace nepůjde. Musel bys do telefonu flashnout nejdřív nějaké custom recovery (PhilZ např.) a z něj ten Update-SuperSU, nejnovější verzi (najdeš opět na stránkách Chainfire).
Oldfox
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: úte črc 29, 2014 15:22
Zařízení: SG-N7100

Root Samsung Galaxy Note II?

Příspěvek od Oldfox »

for Don_alex - LAMA Ti moc děkuje. Zvládnuto. Zas něco pročtu a snad poradíš, nebo i jiní jak teď zazálohovat a zkusit pak nějakou custom ROM a jak se případně vrátit k originálu. Pro mne dlouhá cesta :-) Ale fakt dík.
don_alex
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 128
Registrován: ned úno 16, 2014 16:38
Zařízení: Note II, Ace, PAP7600DUO, Note 10.1

Root Samsung Galaxy Note II?

Příspěvek od don_alex »

Zazálohovat co? Data nejlépe asi přes Titanium Backup, kontakty exportovat na google a SMSky zálohovat pomocí aplikace SMS Backup & Restore.

O flashi custom ROM si raději něco přečti, není dobré se do toho pouštět po hlavě bez nějakých, alespoň obecných znalostí.
Nicméně v principu to funguje asi takto:
- stáhneš custom ROM dle výběru
- uložíš na paměťovou kartu a dáš do telefonu
- telefon spustíš do custom recovery
- provedeš wipe data, wipe cache, wipe dalvik-cache, wipe system
- nainstaluješ custom ROM
- ideálně znovu wipe data, wipe cache a wipe dalvik-cache
- pokud máš ROM založeno na AOSP, tak pravděpodobně bude potřeba ještě flashnout GAPPS
- reboot
Je to ale jen obecný postup, vždy se hlavně řiď pokyny uvedenými u vybrané ROM

A jak vše vrátit do původního stavu? Jednoduše, stačí flash stock ROM. Tím se zbavíš custom ROM, custom recovery i rootu. Ihned po flashi pak ještě musíš udělat v recovery wipe data a wipe cache, jinak se telefon nespustí.
Oldfox
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: úte črc 29, 2014 15:22
Zařízení: SG-N7100

Root Samsung Galaxy Note II?

Příspěvek od Oldfox »

Ano, je to složité, ale už teď jsem si udělal řadu věcí o co mi šlo a čemu bránili jak Google tak Samsung no i Avast, na to co si psal musím moc číst, ale dobrý návod. Jen nevim jestli zvládnu ke svému telefonu najít ty správné věci.
Odpovědět

Zpět na „Samsung Galaxy Note“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 33 hostů