Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Diskuze o tabletofonech modelové řady Galaxy Note (5, 4, 3, II…)
Odpovědět
borrasca81
nováček
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: čtv led 16, 2014 18:26
Zařízení: Note 2

Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od borrasca81 »

Dobrý den, prosím o odpověď jak to mám udělat, aby se mi aplikace přesunula na SD kartu. V minulém telefonu jsem měla volbu přímo v aplikacích, že když jsem jí rozklikla tak se mi přesunula na kartu. Nyní mám volných už jen 540Mb a nevím které složky mohu smazat, abych si nesmazala něco v systému :( a také když si chci stáhnout třeba video z ulozto.cz tak bych chtěla aby se stahovalo na SD kartu a nevím jak to udělat. Takže jsou to vlastně dva dotazy...Mám JB. Budu vděčná za odpovědi...
don_alex
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 128
Registrován: ned úno 16, 2014 16:38
Zařízení: Note II, Ace, PAP7600DUO, Note 10.1

Re: Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od don_alex »

Přesun aplikací na SD kartu bez rootu nejde provádět.

Stahování souborů na SD kartu by mělo jít nastavit v alternativním prohlížeči, musíš ale vyzkoušet, ve kterém to lze nastavit (např. Opera, Dolphin, Next, Boat, atd.)
c4ni
nováček
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: ned kvě 18, 2014 16:02
Zařízení: Note 2

Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od c4ni »

Zdravím nesetkal se někdo s pomalou odezvou galerie? Zase tak moc fotek tam nemám a čekám zhruba 5s + než se mi vubec galerie otevře.
kalion
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 129
Registrován: čtv říj 21, 2010 19:05
Zařízení: LG G3

Re: Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od kalion »

Mě to dělalo, když jsem měl napojený na galerii Dropbox.
nandro
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 371
Registrován: pát dub 23, 2010 10:26
Zařízení: Galaxy NOTE 3,NOTE 10.1 a Samsung ATIV PC.
Bydliště: Ostrava

Re: Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od nandro »

Někdy to dělala tovární galerie,jiné co jsem zkoušel z Obchodu play ale byly rychlé.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

"Standardní galerie" je opravdu hrozná.Zkus např. mnohem kvalitnější a rychlejší prohlížeč obrázků a videí a to QuickPic.
c4ni
nováček
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: ned kvě 18, 2014 16:02
Zařízení: Note 2

Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od c4ni »

Tak jsem zkoušel ten QuickPic, pěkné ale vadí mi že tam není podpora dropboxu. Poradíte něco co to zvládne?
Gaff
nováček
nováček
Příspěvky: 19
Registrován: úte kvě 13, 2014 10:02
Zařízení: Note 2, Xperia S, Ace a Tab go clever i71
Bydliště: Havířov

Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Gaff »

Tovární galerii smaž a možná smaž nějaké další programy, a používej Správce souborů. Je efektivní, rychlý, a kromě správce souborů ještě umí (obsahuje) tyto funkce:

* podpora komprese a dekomprese
* Vyhledávání a sdílení souborů
* Vícenásobný výběr a podpora třídění
* Podpora místní a vzdálené (LAN/SMB) souborových systémů
* FTP, FTPS, SFTP, WebDAV
* Přehrávání streamování médií z LAN/FTP/WebDAV bez nutnosti stáhnutí
* Náhled pro fotografie, obrázky a soubory APK
* Root Explorer
* Dropbox, Box, Google Drive, SkyDrive, SugarSync, Yandex Disk, Ubuntu One
* Vestavěný textový editor
* fotogalerie
* SWF přehrávač


(QR na google play)
Obrázek
https://play.google.com/store/apps/deta ... rhmsoft.fm" onclick="window.open(this.href);return false;
TheHondzig
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: čtv říj 18, 2012 16:37
Zařízení: iPhone 3G, Galaxy Note II

Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od TheHondzig »

Zkousel jste nekdo Android 4.4.2 KitKat? Stahla se mne aktualizace, ted to porad otravuje s instalaci, ale ackoliv mam novinky rad a driv jsem se na ne tesil jak maly decko, tak uz asi starnu, protoze se mne do toho nejak nechce.

Posledne mne po aktualizaci spoustu aplikaci neslo spustit, takze jsem je musel preinstalovat a prisel tak o data v nich ulozeny. Zaroven se telefon zacal samovolne restartovat - nekolikrat denne. Prestalo to nejspis pote, co jsem kazdou aplikaci zvlast otevrel a pokud nesla spustit, preinstaloval jsem ji.

Zajimalo by me tedy, jake mate zkusenosti s KitKatem na Note 2. Treba co se tyce vydrze baterky, sviznosti a tak. :-)
kalion
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 129
Registrován: čtv říj 21, 2010 19:05
Zařízení: LG G3

Re: Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od kalion »

Mám ji od včera. Subjektivně se mi zdá Note rychlejší. Žádný jiný problém jsem neměl.
don_alex
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 128
Registrován: ned úno 16, 2014 16:38
Zařízení: Note II, Ace, PAP7600DUO, Note 10.1

Re: Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od don_alex »

Pokud bys přesto nechtěl aktualizovat a nechceš, aby Tě telefon otravoval touto aktualizací, jdi do správce aplikací a zastav a zakaž aplikace "Aktualizace softwaru"
TheHondzig
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: čtv říj 18, 2012 16:37
Zařízení: iPhone 3G, Galaxy Note II

Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od TheHondzig »

Pořád se té aktualizace zdráhám - četl jsem špatné zkušenosti s výdrží baterky, nebo třeba ukládáním dat na externí kartu. Podrobně jsem to nezkoumal, ale mezi detaily k instalaci je uvedeno:

1) při přehrávání hudby se na uzamykací obrazovky zobrazí obrázek hudebního albumu - teď tam mám nastaveno zobrazení přímo ovladače přehrávače, což mně přijde jako krok zpět.
2) Odkaz fotoaparátu byl přidán na uzamykací obrazovku - ten už tam mám taky...

Nic dalšího konkrétního neuvádí. Ta ikonka v levým horním rohu a občasné připomenutí se je jednak otravná a druhak riskuju, že se jednou nechtěně překliknu, když se mně to zrovna bude nejmíň hodit. Její odstranění by bylo fajn, takže díky za info. Těch 420 MB ale někde v telefonu asi zůstává, co?
don_alex
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 128
Registrován: ned úno 16, 2014 16:38
Zařízení: Note II, Ace, PAP7600DUO, Note 10.1

Re: Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od don_alex »

Zůstává, ale mohlo by pomoci wipe cache. Já to kdysi taky zakázal, ale ten instalační balík jsem tenkrát odstranil ručně. Nicméně bez rootu to ručně neodstraníš, takže zkus v recovery wipe cache.
TheHondzig
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: čtv říj 18, 2012 16:37
Zařízení: iPhone 3G, Galaxy Note II

Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od TheHondzig »

I přes ten zákaz se ta aktualizace tu a tam opět začala připomínat. Vždy jsem to opět zakázal a byl na nějakou dobu pokoj, ale v neděli jsem ve spěchu omylem klikl na "Instalovat", takže už dva dny mám KitKat a nechci to zakřiknout, ale oproti poslední aktualizaci zatím bez problémů. Aplikace, který pravidelně používám. fungují bez problémů, systém se zdá svižný a baterka zatím taky drží, ale to těžko soudit po dvou dnech, když preventivně nabíjím každý den.
ZIP007
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: pát srp 15, 2014 16:17
Zařízení: NOTE II

Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od ZIP007 »

Aktualizoval jsem včera a večer jsem s hrůzou zjistil, že po aktualizaci je dosah bluetooth tak o 50% horší!! Docela dost používám handsfree sluchátko, před aktualizací jsem nosil telefon v kapse a vše krásně fungovalo, po aktualizaci se sluchátko okamžitě odpojuje, telefon s ním funguje jen když ho držím v ruce. Zhoršil se i dosah pro hodinky Gear. Máte někdo podobný zkušenosti?
Jumbo78
moderátor
moderátor
Příspěvky: 704
Registrován: ned led 16, 2011 10:49
Zařízení: iPhone 7+ 256 GB
Bydliště: Jindřichov ve Slezsku

Re: Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Jumbo78 »

Udělal jsi po aktualizaci factory reset?
tgriger
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 243
Registrován: pát srp 26, 2011 8:45
Zařízení: Microsoft Lumia 950XL White
Bydliště: Brno

Re: Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od tgriger »

Môžem potvrdiť že bluetooth funguje z KK omnoho horšie ako z 4.3. Mám Sony SW2 a po aktualizácii sa začalo mať bluetooth menší dosah, často sa taktiež odpajali a ak som aj bol u telefónu, tak sa nepripojili. Urobil som downgrade na 4.3 a všetko zase funguje ako má. Knox warranty ostal na 0. :-)
paurus
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: ned čer 03, 2012 21:10
Zařízení: htc sensation

Re: Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od paurus »

Mám stejný problém s gear fit. Po aktualizaci na 4.4 se mě odpojuji na poloviční vzdálenosti a to jsem dělal facto reset i wipe .Zjistil jsem že kdy sundám z telefonu obal používám Otter box tak se spojení zlepší na původní vzdálenost. Na android 4.3 vše fungovalo i s pouzdrem.
ZIP007
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: pát srp 15, 2014 16:17
Zařízení: NOTE II

Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od ZIP007 »

Udělal jsem i factory reset, ale bylo to k ničemu, bluetooth je v podstatě nepoužitelný! K čemu mi je handsfree, když mobil musím držet v ruce, aby fungovalo?! A Gear je dtto, když mám mobil v kapse, tak se během půl hodiny třikrát odpojí a připojí. :evil: Ještě napíšu do Samsungu, jsem zvědavej, co mi na to odpoví...
Trigon
nováček
nováček
Příspěvky: 25
Registrován: úte led 12, 2010 21:25
Zařízení: HTC TyTN II>SE Aspen

Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Trigon »

Ahoj, mám dotaz ohledně přesunu aplikací na SD kartu. Nečekal jsem, že se přesune úplně celá aplikace, ale nějak mě zlobí to, že se aplikace tváří jako přesunutá a přitom zabírá stejné místo v telefonu. Netušíte někdo, jestli se to dá nějak vyřešit? Nebo nemáte nějaký dobřý odkaz na řešení? Nebo jestli to raději řešit jinou aplikací (bez rootu)? Mám novou verzi 4.4.2. Za nějaký tip předem děkuju...
Odpovědět

Zpět na „Samsung Galaxy Note“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 hostů