Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Diskuze o tabletofonech modelové řady Galaxy Note (5, 4, 3, II…)
Odpovědět
hewlett
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 208
Registrován: čtv črc 23, 2009 13:21
Zařízení: SGNote 10.1 2014 LTE, SGNote 4, SGS 7 Edge

Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od hewlett »

czechfoto píše:jinak root jsem udelal funguje ale je vlastne na nic jeste na xda zadny vyber rom jeste neni a zadny lcd density nefunguje
Root je na něco někomu, kdo ví co dělá a proč to dělá. Root / obecně flešování komunitních ROMek / je artefakt z dřívějších dob, kdy ROM vydané výrobcem s polu s telefonem byly nedodělky a šité poněkud horkou jehlou. Byly tam bugy, apod. Bylo na komunitních vývojářích, aby se chopili díla a ROMky vylepšili, což se velmi dařilo a tyto ROM byly až na pár výjimek vždy kvalitnější, než originály od výrobců. Výrobce také nijak nespěchal s aktualizacemi (viz SGS II) a ROMky z XDA.dev, MoDaCo) suplovaly více než kvalitně výrobcovu špatnou práci.
Ovšem tato doba pomalu, pomalu odeznívá - mám na mysli Samsung. Ten je již přímo ve spojení s popsanýni komunitami a doslova od nich opisuje/přebírá výsledky této práce, jejich ROM jsou již od SGS3 počínaje opravdu chodivé a kvalitní.
Na SGNote 2 je ROM (AOS 4.1.1 JB) tak odladěná, že je to můj první foun, kde nemám potřebu přejít na komunitní ROM (např.Omega 3.0 od "indieho" tam ovšem na XDa již visí) - ale klidem mohu říci, že již co se opravdu funkčního vylepšení nic nepřinese. Jde o úpravy GUI, módy více tlačítek v liště, krapítko tweak Init.d, , pár scriptů "vyladěno" ... ale také pár placebo efektů .-). A na úpravu matice ikon 4x4 vs. 4x5, vs. 5x5, apod nebudu potřebovat celou komunitní ROMku, že. Dále méně potřebné věci v ROMce (aka "Bloatware") se také dá velmi dobře snést, a Chainfireho nadcházející CF-CWM zabezpečí root (i když i ten je nyní již k dispozici od jiného vývojáře) a možnost smazat si ze systému s citem tyto aplikace.
Ale výhody komunitních ROM již nejsou zdaleka tak zřetelné (u SGNOte 2 téměř zanedbatelné - uživatel si raději ponechá nezvednutý CounterFlash a tedy plnou, nezpochybněnou záruku), totéž platí o tom mít na founu práva rootu: a to jsou velmi dobré zprávy.

LCD Density: byl bych velmi opatrný na SGNote /Note 2/ upravovat režim zobrazení aplikacemi postavenými mimo celou ROM (nemluvím o úpravě příslušných částí celého systému v rámci nové ROMky), když mluvíme o SGNote s digitizérem >> S-Penem >> aplikacemi, kteréžto jsou systémově svázány s nativním rozlišením a optimalizací celého grafického subsystému.
hewlett
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 208
Registrován: čtv črc 23, 2009 13:21
Zařízení: SGNote 10.1 2014 LTE, SGNote 4, SGS 7 Edge

Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od hewlett »

A ochutnávka pro zájemce/čekatele na SGNote 2, ať se mohou těšit a využít čekání:
https://play.google.com/store/apps/deta ... 90ZV8yIl0.
Moc pěkný multimediální výukový materiál, akorát zabere posléze 93MB :-D
veiperino
nováček
nováček
Příspěvky: 34
Registrován: úte říj 09, 2012 10:26
Zařízení: Samsung Galaxy Note 3

Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od veiperino »

Help me...proč mi neoznámí Note že jsem nechal stylus na stole, když se dostanu mimo dosah? V nastavení mám (Majitel S pen) podtržené.
Pokud tedy nemám malej byt. :wink:
veiperino
nováček
nováček
Příspěvky: 34
Registrován: úte říj 09, 2012 10:26
Zařízení: Samsung Galaxy Note 3

Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od veiperino »

Jinak musím říct, naprostá spokojenost jen se učím(peru) se stylusem. 8-) Jelikož předchůdcem Note 2 byla SGSII a SGSIII ta se u mně ohřála snad jen dva měsíce a šla do světa.
xtonda
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 314
Registrován: čtv srp 30, 2007 10:47
Zařízení: Lumia 435, Huawei Mate7
Bydliště: Praha - Letňany

Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od xtonda »

Na změnu LCD density není potřeba žádná aplikace, stačí mít root a v souboru /system/build.prop řádek

ro.sf.lcd_density=320

změnit na

ro.sf.lcd_density=240

(nebo jakákoliv požadovaná hodnota DPI, 240 má tu výhodu, že je to standardní hodnota a nebude dělat problémy s marketem apod.) pozor, všechny výskyty, na Note to je dvakrát a když se to změní jen na jednom řádky, tak se to podělá.

U Note se nastavení na 320 ještě dalo pochopit, fyzická densita je blíž 320 než 240, mě osobně ale 320 nevyhovovalo, vše bylo moc velké a zabíralo moc místa, změnil jsem si to na 240. Potíž byla s aplikacemi, ve kterých měl prsty Samsung, snad kvůli úspoře prostoru vyházeli podporu všech ostatních nastavení density, takže různě zlobily, tak jsem nakonec skončil u CyanogenMod 9.1.

Ovšem Note II má 265 ppi, takže zde je nastavení na 240 ještě více žádoucí, pro mě by to byla rozhodně nutnost. Že Samsung i zde dal 320 mi hlava nebere.

Pokud jde o odladěnost oficiálních ROMek, jestli to má Note II lepší než Note, tak je to jedině dobře, u Note to ale tak ideální není, stačí se zde začíst, zrovna tak politika Samsungu při vydávání aktualizací pro různé regiony není kdoví jaké terno. Ale nejde jen o odladěnost, mě u oficiální ROM vadila i určitá přeplácanost a hrabat do toho a zkoumat co lze odstranit je docela laborování, to už je snazší a bezpečnější tam nahrát ten CM9. I když díky dvojnásobnému objemu RAM i počtu jader CPU u Note II ta přeplácanost zas až tak nemusí vadit. To že oficiální ROMka je pro většinu dost dobrá je jistě pozitivní, ale komunitní ROMky bych nezatracoval, vždycky je co tunit a alternativa poměrně čistého Androidu v podobě CM k přeplácaným oficiálním ROM je jednoznačně pozitivní.

pavelbures, a ty si myslíš, že tvůj text bez diakritiky se čte nějak výrazně lépe?

To že se ukázalo, že Note II má nakonec RGB, i když ne úplně tradiční, je dobře, akorát opět nechápu proč ho Samsung ve specifikaci označením neodlišil od pentile displejů, pak by nevznikaly zbytečné diskuse.

Pokud jde o rozlišení, tak výchozí nastavené density je u Note i Note II stejné, rozlišení displeje je u Note II v jednom směru o 80 pixelů menší, systém a aplikace masku ani fyzické ppi displeje nezohledňují, takže z hlediska systému a aplikací je vykreslovací plocha Note II menší, tj. na displej Note II systém zobrazí méně věcí, které budou větší a detailněji vykreslené díky RGB matici. Já používám Note převážně naležato a těch 80 pixelů odpovídá cca jedné řadě kláves na klávesnici, což bych asi postrádal.
Uživatelský avatar
kome
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 424
Registrován: stř říj 03, 2007 14:09
Zařízení: Samsung Galaxy Note3 32GB/64GB SDXC 1 Sandisk
Bydliště: Praha

Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od kome »

[quote="veiperino"]Help me...proč mi neoznámí Note že jsem nechal stylus na stole, když se dostanu mimo dosah? V nastavení mám (Majitel S pen) podtržené.
Pokud tedy nemám malej byt. :wink:[/quote"]

"Missing Pen Alert" mas mít zaskrtnuty. Nevim jaka je ta polozka presne v cestine. Muj Note II je teprve na ceste.

Tak je to "Upozornění na chybející pero"
Deaktivovaný účet (01.2013)

Re: Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Deaktivovaný účet (01.2013) »

Xtonda: Vzhledem k tomu, ze slo o dve vety, pak samozrejme.
ScooterMarty
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 52
Registrován: pon říj 08, 2012 20:49
Zařízení: Samsung Galaxy Note II

Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od ScooterMarty »

Souhlasím. Psát bez diakritiky je dnes už celkem běžné (i když ne správné), a čte se mi to prakticky stejně jako s ní. Ale prokousat se dlouhým odstavcem bez vět a rozdělovacích čárek je fakt problém. Někdy to musím číst vícekrát, abych pochopil smysl a co k čemu patří...
Sorry za OT.
Uživatelský avatar
PetteH
nováček
nováček
Příspěvky: 23
Registrován: úte říj 09, 2012 17:29
Zařízení: Samsung Galaxy Note II

Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od PetteH »

Ahoj .. ja patřim mezi těch prvnich 20 co si na obchod-samsung.cz predobjednali Note II ... Při objednavce jsem obdžel info, že skladem bude během tohoto tydne... Dneska jsem to urgoval jak to vypadá.. a slečna mi odepsala, že očekavaji dodženi terminu dodani tento tyden. Jelikož si ho vyzvedavam osobně na pobočce, tak snad budu mit už na vikend novou hračku :tlem: Pokud to klapne tak vam sem o vikednu hodim nejaky info a poznatky šťastného majitele :grin:

jo a ohledně toho přislušenství... bavil jsem se v několika kamennych obchodech s lidmi jak to bude nebo nebude v blizke budoucnosti a suma sumarum mi bylo vsude receno ze doplnky (pouzdra, ochr. folie), atd...) budou ale nejdrive 2-3 tydny po note II ... Mě osobně se nejvic libila reakce prodavace na otazku jak to provedeme s pouzdem: "No zatim nebude nic ... ale až si pro něj příjdete tak něco vymyslime... donesu to největší co tu mam a snad to do něčeho vleze :wink:" ...
hewlett
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 208
Registrován: čtv črc 23, 2009 13:21
Zařízení: SGNote 10.1 2014 LTE, SGNote 4, SGS 7 Edge

Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od hewlett »

kome píše:
veiperino píše:Help me...proč mi neoznámí Note že jsem nechal stylus na stole, když se dostanu mimo dosah? V nastavení mám (Majitel S pen) podtržené.
Pokud tedy nemám malej byt. :wink:[/quote"]

"Missing Pen Alert" mas mít zaskrtnuty. Nevim jaka je ta polozka presne v cestine. Muj Note II je teprve na ceste.

Tak je to "Upozornění na chybející pero"
Ne, resp. uvedu to do souladu se skutečností:
mluvíme zde o SGNote 2: detekce a následné upozornění přenášení telefonu bez S Penu je v angličtině "S Pen keeper", v češtině "Majitel S Pen" (Nastavení >> S Pen >> Majitel S Pen a zatrhnout zatržítko.
Poté se musí s telefonem znatelně odejít a tím je myšleno udělat fyzicky cca 15 až 20 kroků (to dle toho, jak výrazně se při chůzi pohybujete, zdali třeba do schodů, apod - aby se chytl senzor). Poté zazní výstražný tón.
Ale z cca 10 pokusů mi tahle funkce zafungovala 3x správně a 7x nikoliv. Tedy 7x vůbec žádné upozornění. Restartovat a
třeba zkalibrovat gyroskop. Každopádně tuto funkci se mi nepodařilo rozchodit tak, aby na ni byl spoleh.

Update: takže podařilo se mi to rozchodit a to takto:
- telefon má zasunut S Pen. Pokud ho vytáhnete, naskočí event. PopUp note (pokud máte takto nastaveno). Tuto poznámku zrušíte a poté vypnete displej/foun - nikoliv natvrdo, ale displej >> krátkým zmáčknutím Power. S Pen je mimo tělo telefonu. Poté se rozejdete (15 až 20 kroků) a poté zazní ostřejší tón, displej se zaktivuje a na displej vyskočí hláška: S Pen bylo odpojeno. Před odchodem připojte S Pen.
Takže se vrátíte, připojíte S Pen a jdete pryč. Je to OK.
Pokud S Pen nepřipojíte, hláška zůstává v systému aktivní a po nějakém drobném intervalu zazní znovu, což Vás již opravdu bude nutit najít si S Pen a zastrčit do šachty.
Shrnu to: tato funkce jede spolehlivě pouze tehdy, pokud před odchodem máte:
a) aktivovánu tuto funkci viz výše
b) máte nejen vytažený S Pen, ale také vypnete displej.
Nyní to již funguje naprosto OK.
Maxpayne
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 50
Registrován: ned srp 05, 2012 9:01
Zařízení: Galaxy Note 2

Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Maxpayne »

Hewlett kolko ostava volnej RAM?
hewlett
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 208
Registrován: čtv črc 23, 2009 13:21
Zařízení: SGNote 10.1 2014 LTE, SGNote 4, SGS 7 Edge

Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od hewlett »

Ahoj, u mne je to takto:
a) po čistém restartu: obsazeno 627 MB z 1,75 GB celkové paměti
b) při běžném denním provozu: obsazeno cca 1 až 1,2GB z 1,75 GB celkové paměti
hewlett
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 208
Registrován: čtv črc 23, 2009 13:21
Zařízení: SGNote 10.1 2014 LTE, SGNote 4, SGS 7 Edge

Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od hewlett »

Abych nezapoměl - pro příznivce rootu/unrootu @ resetu binárního čitače flaší: Triangle Away app (Chainfire) je aktualizována o podporu SGNote 2 :smile:
Uživatelský avatar
HanysR
smartguru
smartguru
Příspěvky: 559
Registrován: ned říj 26, 2008 20:09
Zařízení: Samsung Galaxy Note II
Bydliště: Ostrava!!!

Re: Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od HanysR »

Díky moc, že ses obětoval a podáváš nám tolik informací. Hltám to xkrát denně a neustále se přemlouvám, že moc velká evoluce proti Note1 to není :-D sorry za OT ale jsem prostě rád. Ne jak většina lidí, koupí a moc info nenapíše.
nandro
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 371
Registrován: pát dub 23, 2010 10:26
Zařízení: Galaxy NOTE 3,NOTE 10.1 a Samsung ATIV PC.
Bydliště: Ostrava

Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od nandro »

To není moc volné RAM. Na S3 mívám kolem 300MB,hlavně z důvodu spousty widgetů a věcí běžících na pozadí,proto jsem chtěl měnit za Note 2,ale koukám že mu také moc nezbývá.Tak snad je dobrá správa využité paměti.
marssaliss
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 65
Registrován: úte říj 09, 2012 19:21
Zařízení: Samsung Galaxy Note II

Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od marssaliss »

Ahoj všichni, jsem zde aktivně poprvé, i když tuto diskusi čtu pozorně od samého počátku. Moc bych chtěl poděkovat hewlettovi za nekonfliktní a informačně bohaté příspěvky, uživatelská zkušenost je v tomhle nedostižná.
Do současné doby jsem majitelem iPhonu 4, leč (už dlouho plánovaná a příchodem iPhonu 5 výrazně urychlená) výměna je přede dveřmi. Note II je objednaný na několika místech, vypadá to ale, že opravdu zvítězí setos (tedy obchod-samsung.cz). Připojuji se k PetteH, také mi psali, že v 41. týdnu bude SGN2 k dodání a dnes jsem to kontroloval telefonicky a bylo mi řečeno, že pokud jsem už dostal potvrzující mail (a ten přišel v pátek), tak bych měl přístroj obdržet ještě tento týden. Jsou prý výhradním dovozcem Samsungu, takže ho budou mít zaručeně první, oficiální CZ distribuci berou ti ostatní pouze od nich (a tedy se zpožděním).
Inkvizition
nováček
nováček
Příspěvky: 13
Registrován: úte říj 09, 2012 22:06
Zařízení: Nokia E7, Samsung Galaxy Note II

Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Inkvizition »

Ahoj všichni,
v první řadě děkuji za perfektní a bezkonfliktní diskusi.
Mám takový postřeh ohledně e-shopu setos.
Zdá se mi, že do pvní dvacítky se dostalo nějak moc lidí, včetně mě :-D .
Není to divné? Zřejmě jde o marketing, protože není možné aby do první dvacítky vlezl člověk, co si to objednal 20.9. a člověk, co si objednával 4,10,
Paměťovku tedy asi dostane každý :-)

Ale přijde mi fajn, že zavolají, oznámí, že to za týden bude .... osobnější než email typu automatická zpráva - neodpovídejte :)
czechfoto
nováček
nováček
Příspěvky: 17
Registrován: ned úno 07, 2010 20:23
Zařízení: samsung note2

Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od czechfoto »

hewlett píše:
czechfoto píše:jinak root jsem udelal funguje ale je vlastne na nic jeste na xda zadny vyber rom jeste neni a zadny lcd density nefunguje
Root je na něco někomu, kdo ví co dělá a proč to dělá. Root / obecně flešování komunitních ROMek / je artefakt z dřívějších dob, kdy ROM vydané výrobcem s polu s telefonem byly nedodělky a šité poněkud horkou jehlou. Byly tam bugy, apod.
ano na 1jsem menil dost casto rom ani ne kvuli nejakym blbostem navic nebo min hlavne kvuli stabilite rychlosti a hlavne baterii co tam byla origo 4.0.4 tak mi padalo dost aplikaci a baterie padal pred ocima pri datech a psani po rom z xda narust do plusu hlavne s baterii (nemusel jsem mit u sebe stale nabijecku) dnes me dost se.. vodafon od 12 padla sit a doted stale bez site...a take gesta treba jen kounuti na udalosti bez nutnosti sahnout na telefon jen to prislusenstvi ....zati..a diky za par poznatku ke zmenseni dpi
czechfoto
nováček
nováček
Příspěvky: 17
Registrován: ned úno 07, 2010 20:23
Zařízení: samsung note2

Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od czechfoto »

jinak omluva za preklepy klavesnice mi blbne
kingtomasa
nováček
nováček
Příspěvky: 38
Registrován: úte říj 09, 2012 21:53
Zařízení: Samsung Galaxy S 2

Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od kingtomasa »

Dobry vecer, mam otazku na majitele Note 2. Jak je to s podporou flashe? Na mobilmanii je prvni uzivatelska recenze a majitel pise : ( Dale me mrzi podpora flashe, ale za to Note nemuze. Zkousel jsem ten z XDA, ale proste si to nerozumi s 4.1.1 ) Na sve S2 mam 4.0.3 a flash jsem si dodatecne bez problemu doinstaloval z externiho zdoje. Ted cekam az mi dorazi Note 2. Je to s tim flashem zabite nebo to pujde od nekud stahnout a bude to fungovat?
Odpovědět

Zpět na „Samsung Galaxy Note“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 72 hostů