Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Diskuze o tabletofonech modelové řady Galaxy Note (5, 4, 3, II…)
Odpovědět
Lupus
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 205
Registrován: ned črc 01, 2007 17:22
Zařízení: Samsung Galaxy Note II (Titanium Grey)

Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Lupus »

kome: díky moc ;)
ScooterMarty
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 52
Registrován: pon říj 08, 2012 20:49
Zařízení: Samsung Galaxy Note II

Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od ScooterMarty »

Tak si pro něj odpoledne půjdu na Bělehradskou do Hurámobilu. Tedy pokud někdo nemáte nějaké varování. Nikdy jsem u nich nic nekupoval, ale hodnocení na Heureka docela mají... Nebylo by nějaké shrnutí předchozích příspěvků o tom, co zkontrolovat, na co dávat pozor atd? Díky.
Igoreso
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 50
Registrován: ned zář 28, 2008 20:02

Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Igoreso »

Snad jen to že bvě přepelky na sobě (bezpečnostní plomby) jsou normální a není se toho třeba bát.
I přelepený Imei je OK
ScooterMarty
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 52
Registrován: pon říj 08, 2012 20:49
Zařízení: Samsung Galaxy Note II

Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od ScooterMarty »

I přelepený IMEI je OK?? Opravdu?
Igoreso
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 50
Registrován: ned zář 28, 2008 20:02

Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Igoreso »

Ano je.
Dává se přes originál lokalizovaný pro náš trh.
Pandy
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: stř říj 24, 2012 8:12
Zařízení: HTC Touch Pro

Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Pandy »

Mám veľký záujem o SGN II ale musím s jeho kúpou ešte počkať. Napriek tomu by ma zaujímalo:
1. viem, že v telefóne môžem byť prihlásený do viacerých účtov na gmail-i. Ale ako je to so Google Disk? Môžem si prepínať medzi viacerými Google disk priradené ku gmail účtom? Skúšal som to na PC a tam je možné mať aktívny len jeden účet. Ak chcem ísť do iného musím sa najprv odhlásiť a potom prihlásiť do iného. Je to rovnako aj v androide na SGN II?
2. dá sa zapnúť (zobudiť zariadenie) z pohotovostného režimu (zapnutý, obrazovka vypnutá=čierna) inak ako stisnutím bočného Power tlačidla? Dá sa to aj tlačidlom domov, resp. nejakým iným gestom? To ma zaujíma pre kúpu púzdra, ktoré buď má aj bočné tlačidlá alebo len dieru cez ktorú sa palec dostane k tlačidlu na tele prístroja.
3. dá sa prijať hovor len priložením zvoniaceho mobilu k uchu alebo je nutné prstom prijať hovor?
Igoreso
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 50
Registrován: ned zář 28, 2008 20:02

Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Igoreso »

1, ano jde
2, ano jde
3, netuším :)

Jinak s výdrží baterie jsem max spokojen.
Po vybalení jsem vyplej telefon nechal nabít na 100% poté instalace,konfigurace a hraní si s ním..
Aktuálně mám 61%
Wi-fi nevypínám

Obrázek
ZiChius
nováček
nováček
Příspěvky: 33
Registrován: stř říj 10, 2012 8:58
Zařízení: Samsung Galaxy Note 3

Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od ZiChius »

A je tady, čeho jsem se bál. Po 5 dnech, co mám Note II, narážim na limit vnitřní paměti. Dnes jsem si nainstaloval Bards Tale (super RPG) a data zabírají 3,8 GB, k tomu připočtu pár dalších AAA her a paměť je plná...fakt na pytel cpát do super high-endu nesmylně malou vnitřní paměť, když nelze data přesunout na externí SD kartu :/
Tohle mi na androidu vadí tahle komplikovanost, chtělo by to trochu zapracovat, nějak sice data přesunout na kartu jdou, ale jen když je karta naformátovaná na FAT32, ale pak tam zase nejdou nahrát soubory větší než 4GB a ta "vychytávka" v Jelly Bean, že se k PC už telefon nepřipojí jako Mass Storage, ale jako Mutimediální zařízení je taky na pytel, protože opravdu pak na kartu nelze z PC přesunout soubor větší než 4GB...ten komunikační protokol prostě nepochopí, že je karta v telefonu naformátovaná na exFAT a soubor zkopírovat lze..takže pěkně vyndat kartu, šoupnout ji do SD adaptéru, pak do čtečky karet v PC, přehrát co chci a pak šup zpátky do telefonu, kde pak všechno běhá jak má... tomu říkám pokrok...
Ano můžu vnitřní paměť promazávat a nechat tam třeba jen jednu AAA hru a osatní nainstalovat až po dohrání jiné, ale PROČ se takhle hloupě omezovat u telefonu z nejvyšší třídy (pochopil bych to u Huaweie za 4K)? Ještě když dneska cena pamětí je opravdu nízká a Samsung se ani neráčil uvést 32/64GB verze na trh a pokud vím, tak se ani neví kdy budou..možná až v Q1 2013....chjo
Uživatelský avatar
kome
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 424
Registrován: stř říj 03, 2007 14:09
Zařízení: Samsung Galaxy Note3 32GB/64GB SDXC 1 Sandisk
Bydliště: Praha

Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od kome »

Ja mam nastavenej příjem hovoru stiskem tlacitka home. Jiny zpusob standartne neni, krom tazeni zeleneho telefonku.
Pandy
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: stř říj 24, 2012 8:12
Zařízení: HTC Touch Pro

Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Pandy »

Vie Chrome (alebo aký je východzí internetový prehliadač v SGN II) zalamovať text v okne? Mne sa totiž nepáči čítať zväčšený text stálym posúvaním obrazu doľava a doprava. Na mojom HTC Touch Pro mám Operu 9. aj 10. a tá to robí bez problémov.
Igoreso
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 50
Registrován: ned zář 28, 2008 20:02

Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Igoreso »

chrome to umí v poho.
mino
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 143
Registrován: pát črc 01, 2011 18:10
Zařízení: Samsung Galaxy i7500,Samsung Galaxy Tab 8.9

Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mino »

prinajhorsom si nainstalujes najnovsiu operu mobile, ta robi asi najlepsie
xtonda
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 314
Registrován: čtv srp 30, 2007 10:47
Zařízení: Lumia 435, Huawei Mate7
Bydliště: Praha - Letňany

Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od xtonda »

ZiChius, pokud někdo udělá aplikací, která potřebuje skoro 4 GByte a udělá ji tak, že nejde přesunout na kartu, tak je to jednoznačně chyba tvůrce té aplikace.

Nepodpora mass storage u vnitřní paměti v Androidu 4 má zásadní technologické důvody - oddíl co se zpřístupní jako mass storage se musí odebrat systému, což u systémového oddílu je poněkud problém. Nebo by ti více vyhovovalo řešení jako mají zařízení s Androidem 2.x, která mají vnitřní paměť rozdělenou na systémovou oblast, kam lze instalovat aplikace, u Note cca 2 GByte, a zbytek je jakoby karta, která sice lze připojit přes USB, a nejdou tam přímo instalovat aplikace (pouze přesunout, což ne všechny aplikace podporují)?

Každopádně nepodpora mass storage u dodatečných karet je hloupé, můžeš zkusit tuto appku.

http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=1711009" onclick="window.open(this.href);return false;
ZiChius
nováček
nováček
Příspěvky: 33
Registrován: stř říj 10, 2012 8:58
Zařízení: Samsung Galaxy Note 3

Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od ZiChius »

Díky, prográmek vyzkouším. Mě by to tedy bylo osobně jedno s tím Mass Storage, spíš mě tam sejří nemožnost přes tenhle komunikační protokol kopírovat velké soubory z PC. Naštěstí je nekopíruju každej den, ale v dnešní době terabajtových disků, hudbě ve flac formátu a HD video ripů (6 GB+) to tak nějak nechápu tyhle nutný kotrmelce u tak základních úkonů, jako je práce se soubory.
Nejspíš to bude problém ze strany programátorů oněch her, ale nevím, jestli neni někde nějaký zásadnější zádrhel i ze strany Androida, protože instalace na vnitřní paměť se skálopevně drží všechna významná herní studia (Gameloft, Glu, EA..). Ono je pak k pláči, když člověk vidí, že má na externí kartě volných 50GB a na druhý straně bojuje s posledníma 500MB místa v interní paměti...
Echis
nováček
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: sob říj 20, 2012 18:49
Zařízení: Samsung Galaxy Note II

Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Echis »

Igoreso píše:Ano je.
Dává se přes originál lokalizovaný pro náš trh.
No tak to nevím......já jsem měl přelepené IMEI a pod ním bylo úpně jiné, ale taky česky.....takže to bude těžko přelepené kvůli lokalizaci.
Skynerd
nováček
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: úte říj 16, 2012 14:40
Zařízení: Samsung Galaxy Note II
Bydliště: Brno

Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Skynerd »

To ZiChius, v prodejně mi ohledně verzí 32/64, že možná pro evropský trh vůbec nebudou. Naopak se budou dělat pro ameriku, ale bude jim v telefonu chybět slot na sdkartu. Každý z nás by, ale jistě měl 64GB interní paměť a raději oželel kartu.
dadula
nováček
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: ned říj 14, 2012 6:43
Zařízení: samsung galaxy S2 > NOTE2

Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od dadula »

Echis píše:
Igoreso píše:Ano je.
Dává se přes originál lokalizovaný
pro náš trh.
No tak to nevím......já jsem měl přelepené IMEI a pod ním bylo úpně jiné, ale taky česky.....takže to bude těžko přelepené kvůli lokalizaci.
Presne tak. V alze jsem vcera takovy prebal reklamoval a beze vseho mi dali novy telefon pouze s jednou nalepkou. A na reklamacni list napsali ze zakaznik dostal rozbaleny vyrobek. Rozhodne reklamovat a nebo vubec nebrat.
Igoreso
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 50
Registrován: ned zář 28, 2008 20:02

Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Igoreso »

to je divné.
v naší distribuci (přímo ze samsung czech)
přišly bílé i černé včechny takto upravené. a to jich bylo asi 70ks.
Těžko budou všechny z reklamace. spíš mě napadlo to s CZ polepem,nebo do krabiček něco doplnovali.
Ja si takovej jeden kupoval a uvitřek neporušen,vše bez otisku,nebo škrábnutí..

zeptám se přímo v samsungu.
Echis
nováček
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: sob říj 20, 2012 18:49
Zařízení: Samsung Galaxy Note II

Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Echis »

Jasně....kdyby pod tím CZ IMEI bylo anglické, ale stejné, tak ok. Ale Já měl právě 2 české a každé jiné. Navíc telefon nebyl konstrukčně rozhodně ve 100%. Jsem rád že už je pryč. Nový Note je bez chyby. Doporučuju před koupí alespoň skontrolovat tlačítko hlasitosti a kryt/rámeček nad reproduktorem. Pokud bude vše pěkně lícovat a držet, není se asi čeho bát.......Ale já jsem se poučil, telefony už jedině od operátorů (měl jsem SGSII i SGSIII od O2 a bez problémů). Brand je mi fuk, stejně telefon hned ROOTuju a přehrávám ROMku, takže ty jejich blbosti okamžitě mažu (-:....
ScooterMarty
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 52
Registrován: pon říj 08, 2012 20:49
Zařízení: Samsung Galaxy Note II

Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od ScooterMarty »

Mám ho doma a začínám rozbalovat. A hned první dotaz: Je normální, že u šedého telefonu je bílé příslušenství? Bílá sluchátka, bílá nabíječka...
Odpovědět

Zpět na „Samsung Galaxy Note“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 hostů