Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Diskuze o tabletofonech modelové řady Galaxy Note (5, 4, 3, II…)
Odpovědět
mpis
nováček
nováček
Příspěvky: 22
Registrován: stř říj 17, 2012 19:48
Zařízení: Samsung Galaxy Note II

Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mpis »

to peppies:
Já dlouhodobě používám custom ROMky a jsou určitě lepší, než origo. Musí se ovšem vybrat ROM od dobrého autora.
Omega je určitě když ne nejlepší, tak alespoň jedna z nejlepších. Právě teď flashuji "[ROM][XXDLK7][14Dec] Omega v8.0 ●►Final Jelly Bean 4.1.2."
Čeština i rozpoznáváni S-Penem funguje i na custom ROM.
Jinou recovery jsem zkusil. (openrecovery-twrp-2.3.1.1-n7100.zip) Vypadala velmi pěkně, plně toucheoidní, ale chybělo mi tam USB mass storage, tak jsem se vrátil na CWM Recovery v6.0.1.5.
Uživatelský avatar
kome
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 424
Registrován: stř říj 03, 2007 14:09
Zařízení: Samsung Galaxy Note3 32GB/64GB SDXC 1 Sandisk
Bydliště: Praha

Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od kome »

A jak casto menis rom?
Maxpayne
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 50
Registrován: ned srp 05, 2012 9:01
Zařízení: Galaxy Note 2

Re: Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Maxpayne »

Ja napriklad dost casto menim rom, vzdy skusam od roznych autorov ktora mi vyhovuje najviac, daval som aj rozne kernely ale ten co je xxdlk7 je plne dostacujuci a vykonny
jiristar
nováček
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: stř pro 12, 2012 22:12
Zařízení: Note II

Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od jiristar »

Zdarec,
nevíte někdo zda se dá nastavit vyslovení jména volajícího?
a navigace se platí..?
díky
peppies
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: sob pro 08, 2012 20:55
Zařízení: Galaxy Note 2

Re: Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od peppies »

Maxpayne píše:Ja napriklad dost casto menim rom, vzdy skusam od roznych autorov ktora mi vyhovuje najviac, daval som aj rozne kernely ale ten co je xxdlk7 je plne dostacujuci a vykonny
Tomu jsem si myslel, že se vyhnu :-))) na Nexusu to bylo neustále - pořád měnit ROM a jediné co mě přesvědčilo, že si mám koupit jiný telefon byla žena, která potřebuje telefon a tak jí dám ten svůj :-)
Na kernely se určitě podívám. Mají i možnosti samostatné apk..abych si nastavil různé režimy barev,rychlosti CPU nebo governor modu ?

jiristar: predpokládám,že se ptáš na tu googlovskou navigaci - ta je zdarma, ale nahrává data přes datový tarif. Já mám naštestí Sygic :)
nandro
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 371
Registrován: pát dub 23, 2010 10:26
Zařízení: Galaxy NOTE 3,NOTE 10.1 a Samsung ATIV PC.
Bydliště: Ostrava

Re: Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od nandro »

Ohledně těch barev si nejsem jistý u nějakého kernelu,ale takt a voltáž procesoru,stejně jako módy lze nastavit:-)
clown01
nováček
nováček
Příspěvky: 15
Registrován: pát lis 02, 2012 22:21
Zařízení: Nokia E66 / Galaxy Note II

Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od clown01 »

Mám dotaz ohledně spotřeby baterie.
Mám v mém Note II navigaci Sygic. Navigace super,ale když se podívám v nastavení na kolonku " baterie " jak tam jsou ta procenta tak má Sygic obrovskou spotřebu i když navigaci nepoužívám a mám vypnutý GPS modul. Momentálně mi to hlásí 24 % spotřeby baterie a to je dokonce víc než spotřeba displeje. Ten mi ukazuje 23% . GPS jsem zapínal naposledy před týdnem a to jen na chvilku.
Je to normální a pokud máte nainstalovaný Sygic,máte to tak také ?
Jinak baterie vydrží dost teď už si s telefonem hraju trochu méně (nemám před Vánoci moc času) a poslední nabíjení probíhalo po víc jak pěti dnech (párkrát hry,cca půl hodinky Sygic,občas web a pár SMS a mailů. Hovory prakticky žádné. Mám firemní telefon a Note II používám hlavně jako multimediální zařízení)
ScooterMarty
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 52
Registrován: pon říj 08, 2012 20:49
Zařízení: Samsung Galaxy Note II

Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od ScooterMarty »

Sygic mám, ale nic takového mi to nedělá. Když ji nepoužívám tak se ve výpisu baterie nezobrazuje. Ale jinak jestli máš takovouhle výdrž, nevím co řešíš. Já nabíjím každou noc. Sice vydržím v pohodě, ale dva dny bych nedal ani omylem...
ScooterMarty
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 52
Registrován: pon říj 08, 2012 20:49
Zařízení: Samsung Galaxy Note II

Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od ScooterMarty »

Ještě mi napadlo, vypínáš Sygic tlačitkem ukončit? Když dáš jen zpět, zůstává myslím na pozadí trvale...
jiristar
nováček
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: stř pro 12, 2012 22:12
Zařízení: Note II

Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od jiristar »

Ahoj,
už si nevím rady se "synchronizace email" ..jde u androidu o načítání-odesílání mailů?

Jde o to, že v nastavení mám všude u "snychronozace E-mailů" zelenou fajfku..včetně nastavení dnů ve špičce /modrá??/ a dnů mimo špičku. Všude jsem teď nastavil zkušebně 5min. Nicméně neděje vůbec nic.
Při: nastavení--email, je u všech účtů uvedeno: synchronizace vypnuta..nicméně při vjetí do nastavení každého z nich /nebo do vjetí společného nastavení/ mám všude ty fajfky.
Každopádně musím stahovat ručně.Zapíná se to tedy někde jinde? Nebo jde tady spíše o synchro hesel atd..?

Umí někdo poradit? Přehlíd jsem něco?
děkuji
Jumbo78
moderátor
moderátor
Příspěvky: 704
Registrován: ned led 16, 2011 10:49
Zařízení: iPhone 7+ 256 GB
Bydliště: Jindřichov ve Slezsku

Re: Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Jumbo78 »

Máš nastavena data na pozadí a automatickou synchronizaci v účtech a nastaveních?
anawarr
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 310
Registrován: úte led 17, 2006 8:28
Kontaktovat uživatele:

Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od anawarr »

@jiristar< možná jsem tě jen nepochopil, ale napiš mi, kde máš schránku? učet na gmail.com se synchronizuje automaticky, po každé změně. musíš mít povolená data. (režim datové sítě>režim datové sítě byl aktivován). pokud máš schránku pop3 (např seznam.cz) musíš mít nastavený interval aktualizace a velikost zprávy...
jiristar
nováček
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: stř pro 12, 2012 22:12
Zařízení: Note II

Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od jiristar »

..v jednotlivých nastaveních všech mailů "synchro zapnuta", nicméně v celkovém nastavení u všech svítí "synchro vypnuta"..Někde něco přehlížím prostě.
peppies
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: sob pro 08, 2012 20:55
Zařízení: Galaxy Note 2

Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od peppies »

Ahoj, tak jsem si konečně dnes rootnul Note 2 a nahrál WanamLite ROMku ( dle posledního buildu - vyčištěná) a chci se zeptat je možnost tam dohrát jazyk na rozpoznávání S-Penu ? Změnil jsem si i csc na xez a přesto mi to neběží...

Odpovím si sám :-) stačilo zvolit na klávesnici češtinu, tu stáhnout a poté je již zde automaticky zvolena čeština
David Barborka
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 169
Registrován: pát úno 23, 2007 1:31

Re: Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od David Barborka »

Jiristar: stahni listu dolu a v rychlem nastaveni zajed vpravo a jako posledni je polozka synch. a ta musi svitit zelene.
jiristar
nováček
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: stř pro 12, 2012 22:12
Zařízení: Note II

Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od jiristar »

:-)Děkuji..přesně tak to bylo.. Už jsem dnes raději zavolal SamsungPodporu a první věta "stáhněte vrchni lištu" řešila vše. Každopádně děkuji..naprosto prehlednuta drobna kravinka.. :-). :-D

2 Otázky pro všechny:
1.Sledovali jste někdo, na kolik Vám jede RAM? Když třeba uzavřete všechny otevřené apikace a smažete pamět? Zůstává mi neustále v procesu od cca 400-700MB..máte to taky tak? Co pořád dělá..?
2.Při stahování aplikací/her je u každé rozpis, co daná aplikace požaduje za přístup..např. ke kontaktům, protokolu volání, úplný k internetu atd. Do jaké míry to řešíte a nevyplatilo se to už někomu..?
díky
Lupus
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 205
Registrován: ned črc 01, 2007 17:22
Zařízení: Samsung Galaxy Note II (Titanium Grey)

Re: Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Lupus »

1/ tu paměť spotřebuje operační systém pro svůj běh...
pietko
nováček
nováček
Příspěvky: 28
Registrován: ned říj 28, 2012 15:27
Zařízení: samsung galaxy note II

Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od pietko »

Dobry den, mam tuto MHL redukciu http://www.alza.sk/samsung-galaxy-siii- ... heureka.sk" onclick="window.open(this.href);return false; plus mam aj redukciu na USB http://www.hej.sk/adapter-samsung-et-r2 ... =srovnavac" onclick="window.open(this.href);return false;
Chcel som napojit SG note 2 k TV cez MHL + k MHL napojit redukciu USB aby som si k nej dal mys+klavesnicu, no problem je ten, ze MHL redukcia bez externeho napajania nejde tak na miesto kde by som dal redukciu na USB tak tam musim dat napajanie - nepripojim mys + kalvesnicu. Da sa nejako nastavit aby to slo aj bez externeho napajania? Popripade je nejaka redukcia aby som MHL napajal+dal tam USB redukciu?

TV samsung UE40C8000
jiristar
nováček
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: stř pro 12, 2012 22:12
Zařízení: Note II

Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od jiristar »

pietko: Ahoj, jde o to, že každa redukce/adapter z čehokoliv na HDMI potřebuje napajeni..tzn. i MHL. Nejedná se totiž o "přechodku", ale zpracovani dig.signalu. Takže konektor napájení na nic jiného nevyužiješ.
Před rokem jsem byl nucen obdobnou situaci vyřešit rozdvojkou-rozčtyřkou HDMI, která je napájena zvlášť..např. zde: http://www.nej-ceny.cz/355054/rozbocova ... ou-3d.html" onclick="window.open(this.href);return false;
popř. naopak / x-hdmi vstupů (předpokládám tvůj případ) typu satelit, kamera, BRay, MHL-- 1výstup do HDTV.

v praxi to znamená, že Mám všechny komponenty napojeny do adapteru HDMI, ze které jde HDMI do HDTV. Jeden z komponentů je HDMImini a MHL volně vytažené kabely, na které dle potřeby okamžitě připojuji HDkameru/SGSNoteII. Adapter nasledně automaticky přepína mezi komponenty, které jsou v daném momentě používány. Funguje bezproblémově. Každopádně i v tomto případě je potřeba MHLredukci napájet zvlášť. Takže mi z toho vychází, že to co potřebuješ je rozdvojka USB mezi MHl a SGSNote2. Tzn. k MHL připojíš miniUSB výstup se 2mi USB vstupy /1xklavesnice, 1xSGSNII/. Otázka zda to tak bude fungovat.
pietko
nováček
nováček
Příspěvky: 28
Registrován: ned říj 28, 2012 15:27
Zařízení: samsung galaxy note II

Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od pietko »

Ide totiz o to, ze nieco podobne som videl na videu kde pouzival MHL+k telefonu napojil napr. klavesnicu (myslel som ze je to napajane z telefonu rovnako ako pri externom HDD). Takze ta klavesnica bola zrejme len cez bluetooth alebo da sa to napojit cez nejaku micro USB rozdvojku? Existuje nieco take?
Jednoducho by som raz pouzil niekedy note 2 ako nejaky mini PC k TV s klavesnicou+myskou.

http://www.youtube.com/watch?v=A9MSX10RZRE" onclick="window.open(this.href);return false;
Odpovědět

Zpět na „Samsung Galaxy Note“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 43 hostů