Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Diskuze o tabletofonech modelové řady Galaxy Note (5, 4, 3, II…)
Odpovědět
marek_proksa
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 201
Registrován: stř kvě 28, 2008 8:06
Zařízení: LG G3, note 8.0
Bydliště: vsetin

Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od marek_proksa »

jo, to vím..měl jsem něco podobného na razru, i na S2...takové fleky, jakoby potečené, ale tohle jsou uplně přesné tvary jak jsem popsal...ono je to jedno asi...jsem jen zvědavý
clown01
nováček
nováček
Příspěvky: 15
Registrován: pát lis 02, 2012 22:21
Zařízení: Nokia E66 / Galaxy Note II

Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od clown01 »

Taky položím jeden dotaz.
Mám zapnutou funkci automatického jasu displeje a automatického pohotovostního stavu kdy telefon sleduje zda se dívám na displej a dle toho drží displej aktivní. Za světla je vše OK, ale jakmile zhasnu a třeba si potmě něco čtu tak mě kamera nevidí a displej se po chvilce vypne. Dá se nějakým nastevním docílit toho aby mě kamera viděla i potmě a displej se nevypínal ?
Myslím si, že ne, ale přesto to zkouším kdyby někdo věděl ......
Kunki
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 58
Registrován: čtv říj 21, 2010 21:32
Zařízení: Galaxy NOTE II

Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Kunki »

Myslíš si to dobře. :)
Leda, že by jsi k mobilu přilepil na večer baterku a svítil si s ní na sebe :tlem:
Ve tmě to prostě kamera nedokáže rozpoznat a tato funkce nefunguje. Na což upozorňuje i hláška při prvním nastavení této možnosti.
Uživatelský avatar
kome
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 424
Registrován: stř říj 03, 2007 14:09
Zařízení: Samsung Galaxy Note3 32GB/64GB SDXC 1 Sandisk
Bydliště: Praha

Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od kome »

smileCV píše:Zdravím,

mám prosbičku ohledně displeje. Na mém Note II, přesně na rozsvícené zamknuté obrazovce (čistě černé pozadí) a maximálním jasu jsou dost zřetelné skvrny,mapy, flekatost nebo jak to popsat. Mohl by někdo sem hodit Vaše foto zamknuté obrazovky, než v pondělí půjdu reklamovat? Při odemčené obrazovce je vše v naprostém pořádku i ve hrách, prostě ve všem, jen ten lockscreen!!! Píši max. podsvětlení, protože při něm je to vidět nejvíce. Díky všem, kteří pomohou než se půjdu hádat :)
Zkus vypnout funkci Efekt Vlnění, najdeš to v nastavení - zamknout displej - moznosti zamknutého displeje
Mělo by to problém vyřešit
voba
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: pát pro 07, 2012 0:51
Zařízení: Samsung Galaxy Note 2

Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od voba »

Zdravim, chci se pokusit dopatrat jedne rady :-) Koupil jsem si Note 2 a po vybaleni mi funkce rozpoznavani reci S-voice bez problemu vyhledavala po vysloveni vsechny cesky psane kontakty napr. mamka, tatka atd.. ikdyz to bylo nastavene v anglictine. Po par dnech hrani si s telefonem mi to uz nenajde vubec nic a nazvy to komoli uplne jinak znejicimi slovy. Zkousel jsem i jine romky jine nastaveni a porad marna snaha. Uz mi to zadny kontakt nepozna. Tusi nekdo co se mohlo rozhodit a jak to primet rozeznat me kontakty?
Budu rad za kazdou uzitecnou radu.
marek_proksa
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 201
Registrován: stř kvě 28, 2008 8:06
Zařízení: LG G3, note 8.0
Bydliště: vsetin

Re: Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od marek_proksa »

Zdravím,chci se zeptat,otevřu v androidu,obecně,obraz disku,iso,nebo nrg...prostě podobné něco jak we windows daemon tools,něco podobné?díky
nandro
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 371
Registrován: pát dub 23, 2010 10:26
Zařízení: Galaxy NOTE 3,NOTE 10.1 a Samsung ATIV PC.
Bydliště: Ostrava

Re: Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od nandro »

Na Google Play je tuším ISO extraktor,tak mrkni na to a co k tomu píší;-)
ScooterMarty
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 52
Registrován: pon říj 08, 2012 20:49
Zařízení: Samsung Galaxy Note II

Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od ScooterMarty »

To: voba. Možná je to trochu od věci, ale koukni na aplikaci Antelli. Přijde mi mnohem lepší. https://play.google.com/store/apps/deta ... dGVsbGkiXQ." onclick="window.open(this.href);return false;.
Lukyno111
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: pát pro 07, 2012 19:23
Zařízení: Samsung galaxy note 2 - titanium grey :)

Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Lukyno111 »

Čaute ľudia, mám note 2 od orange. Problém je v tom, neviem či je to problém, ale nechce mi to rozoznávať písané písmo, ak píšem písmo po písmene tak to ide, ale celé slová nie, také celé slovo "ahoj" mi dá "m." :roll:
snekousek
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 83
Registrován: pon říj 22, 2012 16:00
Zařízení: Note III. + Tab2 P5100
Bydliště: Písek

Re: Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od snekousek »

Já si nejsem úplně jistý ale mám pocit že to ani nejde psát slova. Tak já psaní stylusem moc nepoužívám takže je mi to celkem jedno ale jsem zvědavý na reakce kolegů.
voba
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: pát pro 07, 2012 0:51
Zařízení: Samsung Galaxy Note 2

Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od voba »

To ScooterMarty: Antelli neni to prave orechove. Radsi bych prisel na to, jak zase prinutit s-voice. Hlava mi to nebere, proc to chvilku perfektne fungovalo a najednou to nerozezna nic. Nastavene to mam podle me stejne :-(
marek_proksa
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 201
Registrován: stř kvě 28, 2008 8:06
Zařízení: LG G3, note 8.0
Bydliště: vsetin

Re: Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od marek_proksa »

snekousek píše:Já si nejsem úplně jistý ale mám pocit že to ani nejde psát slova. Tak já psaní stylusem moc nepoužívám takže je mi to celkem jedno ale jsem zvědavý na reakce kolegů.
normálně mi rozlišuje slova i diakritiku,úplně v pohodě....I tuhle zprávu na tom píšu,I ttřeba pár krátkých slov po sobě normálně rozezná..
Jindrapro
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 104
Registrován: pon čer 08, 2009 13:01
Zařízení: Samsung Galaxy S 3

Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Jindrapro »

Lukyno111 píše:Čaute ľudia, mám note 2 od orange. Problém je v tom, neviem či je to problém, ale nechce mi to rozoznávať písané písmo, ak píšem písmo po písmene tak to ide, ale celé slová nie, také celé slovo "ahoj" mi dá "m." :roll:
Sice note nemám, ale silně o něm uvažuji. Jelikož píšeš slovensky, někde jsem se dočetl, že je potřeba mít zapnutý i český slovník....
Lukyno111
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: pát pro 07, 2012 19:23
Zařízení: Samsung galaxy note 2 - titanium grey :)

Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Lukyno111 »

Áno, písal som to prednedávnom na inom fóre... zistil som, že je potreba mať nastavenú aj českú klávesnicu a v prípade, že chcem písať celé slová písaným alebo chcem zadávať rýchle príkazy teda gestá tak je potreba si zmeniť sk klávesnicu na cz, čo nieje našťastie žiaden problém :) ale napr. dnes som si všimol, že ak si chcem v S note vyhľadať napr. auto mám to v eng jazyku teda musím zadať car namiesto auto... zvláštne...
pietko
nováček
nováček
Příspěvky: 28
Registrován: ned říj 28, 2012 15:27
Zařízení: samsung galaxy note II

Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od pietko »

V nastavenach sa ti meni ci ma note 2 rozpoznavat cele slovo alebo po pismenach.
jiristar
nováček
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: stř pro 12, 2012 22:12
Zařízení: Note II

Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od jiristar »

Ahoj,
mám nová note II a už si stím hraju v kuse třetí den a ..prostě boží.. :tlem: , nocméně potřebuju poradit zda máte někdo zkušenosti s tímto:
díky za případnou odpověď alespon na něco..

sms
1. dá se někde nastavit psaní sms bez Diakritiky..?
2.u psaní sms se dá přepnout z T9 a napsat slovo "ručně" nějak jednodušeji /u nokie stačila hvězdička, popř.se to dokonce otevíralo samo/, než se proklikavat do nastavení a pak zase zpět? A pokud ano, nové slovo si slovník pamatuje?
3.smajlík se dá vložit jen přes menu "vložit smajl"?
4. dá se někde nastavit ikona sms, kterou kliknutím otevřu rovnou psaní zprávy? a ne seznam sms?
5. Má to něco jako rozepsané "koncepty"? nebo jak mám rozepsanou zprávu někam uložit..? V momentě totiž příchozí další zprávy , na kterou chci hned odepsat se z aktivně rozepsané neumím nijak dostat než přes " plánovaná sms"


psaní hlasem:
1. jsou nějaké zvuky pro např. otazník, vykřičník? protože pro tečka a čárka stačí říct tečka a udělá se, kdežto otazník se napíše slovem.

navigace

1. navigace je gps nebo A-gps? resp moc tomu nerozumím..prostě platí se to? Tady je to vcelku f**k, ale co v zahraniči..?

každopádně supr, jsem opravdu nadšen..!
díky za případné odpovědi.. :)
zdarec
j.
snekousek
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 83
Registrován: pon říj 22, 2012 16:00
Zařízení: Note III. + Tab2 P5100
Bydliště: Písek

Re: Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od snekousek »

Napsal jsi toho dost tak mé postřehy.
Ikonu SMS zpráv lze nastavit jen jako 3x3 widget kde se ti zobrazí příchozí zprávy a v pravo nahoře je ikona na novou sms.
Na smajlíky je dobré mít jinou klávesnici. Dobrá je SwiftKey kde pod entrem jsou.
Pokud chceš vyskočit z rozepsané sms tak ji vypni hlavním tlačítkem a odpověď na příchozí sms napiš normálně jako odpověď do lišty která se zobrazuje pod každou příchozí sms dole.
Co se týká diakritiky tak o vypnutí nevím ale já ji používám. Jen je dobré nastavit aby se psala jako GSM a ne automaticky jinak se bude díky háčku a čárkám zkracovat počet ze 160 na 52 na jednu SMS.
jiristar
nováček
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: stř pro 12, 2012 22:12
Zařízení: Note II

Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od jiristar »

ok díky..
peppies
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: sob pro 08, 2012 20:55
Zařízení: Galaxy Note 2

Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od peppies »

Ahoj,
protože se za týden stanu majitelem GNote 2 chci se zeptat na pár věcí :
- je lepší ze zkušeností používat custom ROMky jako Omega a podobně nebo zkusit ty originální jako např. poslední leak N7100XXDLK7 ?
- opravdu se omlouvám, ale nikde jsem neviděl zda-li rozpoznávání češtiny S-Penem bude fungovat i pod custom ROMkou nebo jen na té české ?
...Zatím se v těch Odinech moc neorientuju,protože přecházím z Galaxy Nexuse a ten po rootu měl vše jednodušší. Používáte někdo jinou recovery než CWM ?

Děkuji za odpověď
nandro
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 371
Registrován: pát dub 23, 2010 10:26
Zařízení: Galaxy NOTE 3,NOTE 10.1 a Samsung ATIV PC.
Bydliště: Ostrava

Re: Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od nandro »

NOTE 2 je první telefon,kde zůstávám u tovární ROM,i když rootnuté a obohacené o jiný kernel a hlouposti. U jiných ROM mi prostě vždy cosi chybělo,a já mám rád co NOTE 2 vše umí zvládat,tak proč být bez toho,nemluvě o drobných chybách některých kuchtěných ROM. Pokud chceš ale třeba čistý android bez "zbytečností" a úpravou dpi pro každou aplikaci zvláště,což je asi jediné co mi chybí u tovární ROM,je dobrou volbou Paranoidandroid ROM;-)
Odpovědět

Zpět na „Samsung Galaxy Note“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 42 hostů