Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Diskuze o tabletofonech modelové řady Galaxy Note (5, 4, 3, II…)
Odpovědět
Uživatelský avatar
YAMATO
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2089
Registrován: úte čer 10, 2008 10:36
Zařízení: Galaxy Note 2
Bydliště: Trutnov

Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od YAMATO »

kome píše:Je to porad stejne. Ale staci v nastaveni prepnout ovladani na druhou ruku a zpet a presnost se zlepsi. Nekdy je to potreba. Ja myslel tu podporu pro gesta ,tlacitko a treba rychlou poznamku. Jako klasickej stylus to funguje i na cistem systemu.
Jo, tohle mi vadilo, že spodní klávesy nefungují na stylus. Ta gesta nic moc. Škoda že na dvojce je to to samé...
Pipa
smartguru
smartguru
Příspěvky: 783
Registrován: úte dub 22, 2008 12:33
Zařízení: Samsung Galaxy Note 4
Bydliště: okolí stověžaté

Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Pipa »

tak přechod na ICS přece jenom přinesl zpřesnění polohy stylusu, alespoň u mě už to je poměrně dobře použitelné a na poznámky a náčrtky to často používám, v GB to bylo podstatně horší
Sir Sprice
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 275
Registrován: ned kvě 16, 2010 14:02
Zařízení: Samsung Galaxy Note III

Re: Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Sir Sprice »

Nevěřim

http://www.max-shop.cz/samsung-n7100-ga ... titan-grey" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
kome
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 424
Registrován: stř říj 03, 2007 14:09
Zařízení: Samsung Galaxy Note3 32GB/64GB SDXC 1 Sandisk
Bydliště: Praha

Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od kome »

Tak je to šedivka.
Pipa
smartguru
smartguru
Příspěvky: 783
Registrován: úte dub 22, 2008 12:33
Zařízení: Samsung Galaxy Note 4
Bydliště: okolí stověžaté

Re: Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Pipa »

Ja jo. Ja mam taky šedivku. V sunnysoftu se prodával za 15.5 a ja ho koupil za 13 a Mel jsem ho cca 14 dní co se začal prodávat.
Uživatelský avatar
kome
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 424
Registrován: stř říj 03, 2007 14:09
Zařízení: Samsung Galaxy Note3 32GB/64GB SDXC 1 Sandisk
Bydliště: Praha

Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od kome »

Ja ji mam taky s DBT sc a nemuzu si stezovat. . Ta cena je celkem pekna. Jen z tech dvou barev se mi libi vic ta bila.
Uživatelský avatar
Rady
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 198
Registrován: ned pro 03, 2006 8:55
Zařízení: SG NOTE2, S2, SG Note 10.1
Bydliště: Bánov
Kontaktovat uživatele:

Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Rady »

Nejedna se o typickou sedivku, jen pristroj neni urcen pro cesky trh a tudiz je pak nutne uplatnovat zaruku pres prodejce. Nakupuju tak vzdy a i v rpipade reklamace jsem nenarazil na zadny problem. Jen je nutne kupovat u overeneych prodejcu s kamennym obchodem a sledovat recenze.
hewlett
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 208
Registrován: čtv črc 23, 2009 13:21
Zařízení: SGNote 10.1 2014 LTE, SGNote 4, SGS 7 Edge

Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od hewlett »

Rychlá informace: takže TomTom navigace na SGNote 2 je zatím mírným zklamáním (ale jsem rozmlsán palubní navigací Go1000, takže to beru s rezervou) respektive na tom TomTom musí ještě drobátko popracovat. Navigon je v současnosti o dost dále, má za sebou ovšem na Androidu delší vývoj takže je to pochopitelné.
Plusy: hbitě nabíhá (ovšem to je dáno také hw, výbavou SGNOte 2, GPS nabíhá velmi rychle (použil jsem FasterFix) to ale nabíhá Navigon také. Vlastní navigace při jízdě trasu naviguje a graficky sleduje kvalitně a bez problému, zde s rozlišením obrazovky problém nemá.
Navigace jede OK, naviguje přesně a hbitě - ale je to informace po najetých 56 km jednou přímou trasou (v Praze) a tedy není to zatím zcela hodnověrný úhel pohledu.
Prvotní mínusy: aplikace není v některých indikačních/informačních polích zcela optimálně přizpůsobena rozlišení SGNOte 2, neumí zadat požadovaný čas příjezdu, neumí navigovat na souřadnice. Zatím, podotýkám.
Instalace zabírá (v případě map celé Evropy) 3.31 GB a bohužel se vše instaluje do interní paměti, včetně mapových podkladů. Což v případě, že máte stroj s 16GB, může být také pro někoho deal break. Jistě - již existují scripty na JB / App2SD, ale zatím nikoliv na SGNote 2. Nelze při instalaci předem vybrat jen určité země (jak to umí Navigon v MyMaps) což by paměťovou náročnost mohlo snížit. Cena balíku celé Evropy k dnešku také není extra konkurence schopná, obzvláště s přihlédnutím k faktu, že konkurence je (zatím) dále. Takže čas nám nyní ukáže, zdali TomTomu na tomto poli již definitivně neujel vlak.
Jo, ještě důležité: na TomTomu mi také nefungovala hlasová navigace - pouze ta vizuální. Hlas přitom v nastavení je, před jízdou byl inicializován a tet byl OK, včetně možnosti nastavení síly zvuku. Ale po rozjezdu hlas dámy v navi zmizel a již nenaběhl.
Uživatelský avatar
Rady
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 198
Registrován: ned pro 03, 2006 8:55
Zařízení: SG NOTE2, S2, SG Note 10.1
Bydliště: Bánov
Kontaktovat uživatele:

Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Rady »

Jsem netusil, ze pro android je jiz k dispozici i navigace Tomtom. Ja uz delsi dobu pouzivam u Note Sygic a nemuzu si stezovat. Cas prijezdu ale neumi taky.
Maxpayne
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 50
Registrován: ned srp 05, 2012 9:01
Zařízení: Galaxy Note 2

Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Maxpayne »

Hewlett ako sa ti inak pozdava Note 2, napriklad oproti Note 10.1 alebo Galaxy S3? Rychlost,drzanie ,nove SW vychytavky atd
Pipa
smartguru
smartguru
Příspěvky: 783
Registrován: úte dub 22, 2008 12:33
Zařízení: Samsung Galaxy Note 4
Bydliště: okolí stověžaté

Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Pipa »

Na klasickýho Nota zatím TT dostupné bohužel není, ale jsem zvědavej, v autě mám klasickou TomTomí navigačku a dlouhodobě jsem s ní spokojenej i když už to není žádnej top model (GO910), ale 20GB disk jiná nav v té době neměla a z tohoto pohledu je to pořád super.
TMASKA
smartguru
smartguru
Příspěvky: 581
Registrován: pát kvě 23, 2008 8:06
Zařízení: SGS2

Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od TMASKA »

to Hewlett a jini , taky bych se zeptal jestli muzu
1 jak vypada realne display ?
2 jaka je optimalizace systemu ?
3 jak reaguje spen ?
4 jake je zpracovani note2 , vrze neco nevrze ?
5 na baterku se ptat je brzo
6 jestli jsi nekdy mel v ruce note 1 , volilbys znova jednicku nebo dvojku ? nezavisle na cene
7 jaky je zvuk mikrofonu , hudby atd
8 kvalita fotek a videa ?

dekuji za info
Uživatelský avatar
Rady
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 198
Registrován: ned pro 03, 2006 8:55
Zařízení: SG NOTE2, S2, SG Note 10.1
Bydliště: Bánov
Kontaktovat uživatele:

Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Rady »

To Hewlet Tomtom bude brzy i pro Note :-) Jelikoz po mojem Note touzi moje draha polovicka, tak budu muset koupit Note 2 . Proto jsem zvedavy na prvni postrehy :-)
hewlett
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 208
Registrován: čtv črc 23, 2009 13:21
Zařízení: SGNote 10.1 2014 LTE, SGNote 4, SGS 7 Edge

Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od hewlett »

@ všem, kteří se v posledních příspěvcích ptají na postřehy/první dojmy z SGNote 2 - budu se snažit napsat odpoledne pár nejdůležitějších věci, nyní bohužel nemám dostatek času. Ale písnu zde pár věcí, to ano. Mám již navíc rozepsánu uživatelskou recenzi po týdenním používání SGNote 2.
Oproti Note 1 pokrok, ale nikoliv revoluční. Volil bych ovšem SGN 2 - to bezesporu. A také se tak stalo, i když s mezivstupem přes SGS 3.
Lépe se SGN 2 drží, páč má formát 16:9, kdežto SGN 1 má 16:10 a je tudíž poněkud širší. S-Pen je ergonomicky lépe tvarován (vč. funkčního tlačítka), při psaní není žádný patrný offset hrotu, který jsem pozoroval u SGN 1. Takže píše a kreslí přesně.
Nicméně jako ochutnávka@návnada - nádherný stroj, odladěný sw (AOS JB 4.1.1. #OXXALIE), i hw, žádné bugy, žádný Black Stripping, zde použitý Amoled displej nemá PenTile matici (jak zde chybně někteří diskutující pořád opakovali) alébrž zvláští řazení RGB matice a tento displej je v současnosti nejpokročilejším displejem z řady Amoled displejů.
Výdrž baterie: naprosto skvělá (rozuměj v rámci stroje dané třídy + velikosti displeje), není problém 1,5 dne při opravdu intenzivním používání (cca 30 hovorů denně, 2 hodiny na WiFi, plus včera cca hodina s navigací/bez dobíjení v autě) - což ale nemusí býti přenosné pro jiné uživatele.
Zpracování: příkladné, žádné vrzání a skřípaní (ale to já nezažil nikdy ani předtím (SGS I, II, SGS3 3, SGNote 1 ...), lícuje vše příkladně - ale mám ho týden, upozorňuji a já se o své stroje starám. Nosím je tedy zásadně v pouzdře a nikdy ne v kapse, aby se při sedu stroj ohýbal, kroutil, apod. Ale s tak velkým strojem jako SGNote 2 v kapse si snad nikdo ani sedat nebude, že.
Apropó: asi ze začátku budou problémy s výběrem vhodného pouzdra této velikosti, tato do ČR chodí s různými zpožděními oproti vlastním telefonům. Takže na SGNote 2 se přesně a prima hodí Krusell Luna 4XXL například. Anebo eBay, Amazon, Handtec, Clove, CarPhoneWarehouse, tam již nějaké jsou - než to přijde k nám.
Jediné zatímní mínus (pokud to mínusem lze ale nazvat) - nejde funkcionalita Multi-Windows, resp. Split-Screen), v této verzi ROM to prostě není a bude to doplněno formou OTA/Kies update někdy brzy. Ale třeba vy už budete mít stroj s ROM verzí, kde to bude již implantováno přímo. Jo, holt early adopters :-) :-)
Uživatelský avatar
kome
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 424
Registrován: stř říj 03, 2007 14:09
Zařízení: Samsung Galaxy Note3 32GB/64GB SDXC 1 Sandisk
Bydliště: Praha

Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od kome »

Tak informace o lepsi presnosti pera me potesila. Uz se nemuzu dockat.
hewlett
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 208
Registrován: čtv črc 23, 2009 13:21
Zařízení: SGNote 10.1 2014 LTE, SGNote 4, SGS 7 Edge

Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od hewlett »

aktuální update: dnes Samsung vydal (a je ke stažení >> flash přes ODIN >>> nezvedá tedy binární Flash counter :tlem: ) první oficiální firmware pro SGN 2 - ROM # N7100XXALJ1.
Velikost souboru: 1.03GB, není to tedy "jen nějaké drobné OTA update", je to plnotučná ROM.
Chvályhodný počin a také to asi znamená, že nové stroje, které přijdou brzy i do ČR, by již mohly mít minimálně tuto verzi ROM a tedy plně funkční Multi-Window funkcionalitu. Jen pro doplnění, tato funkcionalita podporuje nejen Samsungovic vlastní aplikace, ale i Google aplikace jako např. Chrome, YouTube, Gmail, Talk.
Měly by být již nyní podporovány i některé app třetích stran, vím např. o Twitteru.
Tato ROM přináší mimo jiné vylepšený, stabilnější modem (mluvíme o 7100 - 3G, nikoliv varianta 7105 LTE), vylepšeno cosi v core systému, plus novou verzi Google Chrome. To bylo rychlé :-), tak uvidíme. Očividně to ale Sammy myslí s vylepšením podpory klientů v oblasti aktualizací fw. vážně.
hewlett
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 208
Registrován: čtv črc 23, 2009 13:21
Zařízení: SGNote 10.1 2014 LTE, SGNote 4, SGS 7 Edge

Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od hewlett »

update: takže ano, skutečně po dnešní manuální aktualizaci (plná ROM přes ODIN) je již vše v pořádku, Multi okno funguje, roleta/výsuvný panel s nabídkou aplikací pro vložení do okna a vložení další aplikace do okna druhého, split OK. Také funguje posouvání velikostí obou oken S-Penem, vkládání a kopírování z jednoho okna do druhého. Tedy např. obrázek z galerie přesunu do mailu hladce přetažením :-). Vše plynulé a zcela hladké.
Maxpayne
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 50
Registrován: ned srp 05, 2012 9:01
Zařízení: Galaxy Note 2

Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Maxpayne »

To je skvele,tesim sa na tvoju uzivatelsku rezenziu. Aku mas verziu? Videl si obe nazivo? Ja pojdem skor do titanium silver asi, ten metalicky kryt sa mi viac paci ako jednoducha biela.
Sir Sprice
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 275
Registrován: ned kvě 16, 2010 14:02
Zařízení: Samsung Galaxy Note III

Re: Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Sir Sprice »

Odkud máte Note2?
hewlett
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 208
Registrován: čtv črc 23, 2009 13:21
Zařízení: SGNote 10.1 2014 LTE, SGNote 4, SGS 7 Edge

Samsung Galaxy Note II: Všeobecná diskuze

Příspěvek od hewlett »

Maxpayne píše:To je skvele,tesim sa na tvoju uzivatelsku rezenziu. Aku mas verziu? Videl si obe nazivo? Ja pojdem skor do titanium silver asi, ten metalicky kryt sa mi viac paci ako jednoducha biela.
Bílou. Šedá nebyla tehdy k dispozici ve Francii, odkud jej mám. Naživo jsem šedé provedení viděl v Berlíně. Ovšem již na SGS3 se mi mramorová bílá velmi líbila a tak této volby nelituji ani zde. Je velmi elegantní dle mého názoru, šedá je taková "Hi-tech / technicistní - což se zajisté právě k SGNote 2 velmi hodí", je také prima.
Odpovědět

Zpět na „Samsung Galaxy Note“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 62 hostů