Navigace pro NOTE

Diskuze o tabletofonech modelové řady Galaxy Note (5, 4, 3, II…)
Pipa
smartguru
smartguru
Příspěvky: 783
Registrován: úte dub 22, 2008 12:33
Zařízení: Samsung Galaxy Note 4
Bydliště: okolí stověžaté

Re: Navigace pro NOTE

Příspěvek od Pipa »

Njn. Když už jsem investoval před rokem a půl do sygicu tak teď hold mám sygic :d, ale zas tak špatný to není ;)
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

Navigace pro NOTE

Příspěvek od uni »

Já jezdím se SmartMaps (po ČR, zahraničí nějak nepotřebuji, na dovolenou se nechávám vozit/létat:-) ), neumí to tedy do pruhů a třeba 3D, ale ti kluci prostě v ČR dělají ČR data pro ČR uživatele, takže vědí co se kde šustne a flákají to do routingu dřív, než vůbec někdo zjistí, že je někde změna:-) Taky se mi nestalo (může čistě moje náhoda), že by se mi nepodařilo najít nějakou adresu, byť jsem jen věděl i jen fragmenty.
Navíc s tvým rozlišením (jako já mám na tabletu) to musí být paráda, to by se keškovalo... (ano, navigaci nepoužívám jen v autě-(procentuálně rozhodně více mimo automobil), ale i na kole a jako pěšák město/kešky v terénu).
Není dokonalá, ale tím že mi pokryje cca všechny potřeby spojené s navigací a s mapou, se nemusím učit nelogičnosti jinde:-D Navíc teď je pro Android i aplikace pro PC, výborně se mi v ní plánuje GC odlovy, kdy člověk pěkně vidí optimální trasu pro sběr v použitelných mapách (což o online GC mapách říci rozhodně nemohu).
Uživatelský avatar
Jess
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 119
Registrován: pon črc 13, 2009 14:04
Zařízení: S.G.NOTE,HTC HD2,S4

Navigace pro NOTE

Příspěvek od Jess »

Ahoj, mal som nainstalovany v predchadzajucej verzii android sygic_navigator_11_2_6 vsetko slapalo a po aktualizacii noteho na 4.0.4 mam problem sa nainstalovanim. Nabehne instalovat alebo zrusit a ked kliknem na instalovat tak neda sa potvrdit. :roll:
Uživatelský avatar
mirek158
nováček
nováček
Příspěvky: 45
Registrován: pon říj 08, 2012 17:14
Zařízení: Samsung Galaxy Note II (N 7100)
Bydliště: Praha 9 - Čakovice

Navigace pro NOTE

Příspěvek od mirek158 »

Nejelpší navigace pro android a Note je podle mě "Sygic" a varování před současnou verzí TomTomu.

Mám osobní zkušenosti s off-line navigací Navigon za cca 1.000,- Kč, Sygic za cca 800,- Kč a on-line free navigací Google. Musím říct, že nejlepší je (dle mého) Sygic. Má velmi příjemné zobrazení, má intuitivní ovládání, umožňuje stažení jen mapy té země, kterou potřebujete (bez nutnosti stahovat mapy celé evropy za 1500,- Kč o velikosti 3,31 GB (s nutností ukládat data pouze na pevný disk bez možnosti přesunout, nebo nahrát je na SD kartu) jak je tomu u nově nahozeného TomToma ???!!!!). Za 800,- Kč dostanete mapové podklady pro celou Evropu s doživotní aktualizací map 2x ročně (už prý nejen na jeden telefon, ale i na další telefony).

Na TomToma jsem se fakt dlouho těšil a slíbil jsem si, že je vyjde pro android, tak do něj hned půjdu, ale v současné době je to s TomTomem šílené. Berte to tak, že TOM-TOMu ujel vlak a místo toho, aby stáhl androiďáky od konkurence, tak je odradil šílenou cenou, šíleným objemem velikosti dat pro mapy, a věřím, že budou z lidí stále tahat peníze, což se nedá se Sygicem vůbec srovnat. Sygic mě letos naprosto v pohodě a spolehlivě dovedl z ČR, přes Německo a Rarkousko na dovolenou na jih Itálie. Ať se jdou TT vycpat. A to prý těch 1.500,- Kč je pouze zaváděcí cena, která bude s nejvyšší pravděpodobností ještě navýšena. Další peníze k těm 1.500,- Kč obsahují další balíčky, jako např. dopravní situace, zájmové body atd atd., které však např. Sygic obsahuje v základní ceně. Výrobci od TT jsou v současné době mimo, z čehož nemám vůbec radost.

DODATEK:
Program je optimalizovaný pouze na WVGA rozlišení 480 × 800 pixelů, namísto na HD (1280 × 720 px), kterým disponují nejvýkonnější telefony na trhu (V mém případě se v Google Play, protože žádný starší mobil s WVGA nevlastním, zobrazí hláška, že aplikace je se všemi mými zařízeními (tablety/smar­tphony) nekompatibilní This app is incompatible with all of your devices).

Na tom TOMTOM rychle musí zapracovat. Nejideálnější bude, aby aplikaci co nejrychleji aktualizoval, jinak si zadělá na pořádnou ostudu.
Pipa
smartguru
smartguru
Příspěvky: 783
Registrován: úte dub 22, 2008 12:33
Zařízení: Samsung Galaxy Note 4
Bydliště: okolí stověžaté

Navigace pro NOTE

Příspěvek od Pipa »

Sygic je opravdu momentálně lepší. Jen uvedu na pravou míru s financema, i u Sygicu se musí za dopravní info platit a to ne málo - Evropa stojí 20Euro a lokální jedna země 10 Euro s tím, že v koupi je jeden rok informací obasažen. Takže já mám Sygic už skoro 2 roky, takže za info cvakám - mám koupenou ČR za 10 Eur.
Taky jsem si říkal, že jestli bude TT pro androida co k čemu, tak do něj půjdu a stařičkou PNA GO910 už prodám, ale po té co jsem TT vyzkoušel tak to není dotažené. Se zobrazením jsem neměl problém ani na Note, ale obecně zobrazení mi nevyhovuje - pidi číslíčka po kraji displaye, nevím proč nepoužili zobrazení z klasických navigací z PNA, kde mi přijde ovládání a zobrazení super.

Navíc jsem zjistil že některé adresy které Sygic zná, tak TT nemá. Takže momentálně jediné a to velmi teroretické plus je efektivní zobrazení odbočovacích pruhů na dálnici - ale to je opravdu jediné + u momentální verze TT - zkoušel jsem verzi 1.0
Helle
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 58
Registrován: ned říj 07, 2007 9:06
Zařízení: Xiaomi Max 3 , NB Chrome OS, PC Win 10iPad 2
Bydliště: vesnička u Krnova
Kontaktovat uživatele:

Navigace pro NOTE

Příspěvek od Helle »

Zkoušel jste někdo Igo Primo pro Android. Já budu kupovat ( snad to vyjde Note II v akci Comfort) příští týden. Na Nexusu S se mi s Primo jezdilo nejlépe. Jde mi o poskytnutí .apk na rozlišení Prima II. Nikde na tuto apku nemohu narazit.
Děkuji
Helle
Helle
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 58
Registrován: ned říj 07, 2007 9:06
Zařízení: Xiaomi Max 3 , NB Chrome OS, PC Win 10iPad 2
Bydliště: vesnička u Krnova
Kontaktovat uživatele:

Navigace pro NOTE

Příspěvek od Helle »

Děkuji kolegovi "mpis", který mi iGO poslal a právě ji stahuji.
Jak je vidět dobří lidé ještě žijí.
Helle
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 58
Registrován: ned říj 07, 2007 9:06
Zařízení: Xiaomi Max 3 , NB Chrome OS, PC Win 10iPad 2
Bydliště: vesnička u Krnova
Kontaktovat uživatele:

Navigace pro NOTE

Příspěvek od Helle »

IGO Primo funguje perfektně a zase podle něho jezdím podle mého hesla : Igo je Igo ( myslím tím nejlepší navidaci)
Pokinator
nováček
nováček
Příspěvky: 48
Registrován: ned pro 27, 2009 18:08
Zařízení: HTC Touch Diamond 2

Navigace pro NOTE

Příspěvek od Pokinator »

Zkusil jsem docela už hodně navigací a furt čekám jestli uvolní navigon pro ČR funkci traffic live :( ...Nevíte o nějaké navigaci, která umí zjistit uzavírky, nebo nehody na dané trase a nabídne jinou alternativu trasy? Už se mi parkrát stalo ,že při cestovaní po Moravě mě vedla navigace stále přes uzavírku a já byl pěkně nahranej pač například v Ostravě byla strašně značena objížďka a já nakonec pomocí intuice hledal půl hodiny možnost jak se z toho vymotat...díky ;)
vassago
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: čtv srp 15, 2013 9:40
Zařízení: SAMSUNG NOTE II+Jabra EASYGO+SONY SmartWatch MN2

Navigace pro NOTE

Příspěvek od vassago »

Tak Navigon se mi zdál dobrý, ale na Moravě mě svěřepě navigoval do polí. Dále jsem nenašel jak při přidání pozičního bodu do seznamu přidat aktuální polohu. Dále nevím jak operativně vypočítat alternativní trasu. A další věci co jsou v ostatních navigacích běžné. Tedy Navigon může mít mapy jaké chce, ale naprosto uselessfriendly. :-(

Na tomtoma jsem byl zvyklý z dřívějších dob z HW navigací. Tam to fungovalo perfektně, ale na mobilu to nějak není ono.
Ale musím zde vyzdvihnout IQ routes, kde opravdu vybere nejrychleší cestu dle průjezdnosti zvláště Německem.

Sygic tam je pořád problém s rozumnou navigací, včasným upozorněním na změnu směru, tunely, někdy auto jede mimo vozovku. No prostě kdyby byla zadarmo tak se dá přimhouřit oko, ale za ty prachy ani náhodou.

MapFactor má dobře našlápnuto, ale chtělo by to aby byl za peníze, díky kterým by se dodělaly nedostatky.

No a Waze jsem zkoušel na doporučení okolí a naprosto k ničemu. Možná pro hračičky, ale na navigování při jízdě na nic.

Takže já navigaci stále hledám. Nechci toho moc. Potřebuju co nerychlejší vypočítání trasy. Počítání alternativních tras. Jednoduché zadávání oblíbených míst. Plánování tras dopředu. Navigovat přes normální silnice, nikoliv polní cesty (ano i když je zaškrtnuto v nastavení že nemá navigovat přes silnice nižsích tříd). Mapu 2D i 3D na maximální ploše displeje. Plně konfigurovatelná navigační obrazovka (kam si dám jaké informační okno a jeho velikost s možností kompletního vypnutí)
Pokud přejedu odbočku, tak ať mě to nevrací zpátky, ale najde novou trasu pokud je to trochu možné.
Jako třešničku bych uživil navigaci dle momentální dopravní situace a výpočet tras s přihlédnutím ke statistice průjeznosti v konkrétní dobu.

To IGO o kterém jste mluvili, nějak nemohu najít, nebyl to předchůdce Sygic ?
sotrava
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 155
Registrován: pon zář 13, 2010 9:08
Zařízení: Oneplus X
Bydliště: Benešov
Kontaktovat uživatele:

Re: Navigace pro NOTE

Příspěvek od sotrava »

Pokud se nepletu tak iGO oficiálně na android není, musíš prohledat někde jinde, ale tahle debata sem nepatří
Odpovědět

Zpět na „Samsung Galaxy Note“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 61 hostů