Příslušenství Galaxy Note - zkušenosti a kde koupit

Diskuze o tabletofonech modelové řady Galaxy Note (5, 4, 3, II…)
Odpovědět
Pokinator
nováček
nováček
Příspěvky: 48
Registrován: ned pro 27, 2009 18:08
Zařízení: HTC Touch Diamond 2

Příslušenství Galaxy Note - zkušenosti a kde koupit

Příspěvek od Pokinator »

Zdravím, přidávám další kryt se zabudovanou nabíječkou, dá se říct úplně stejný jako přidával Pipa, ale s naprosto jinou pořizovací cenou, nemá někdo takovou věcičku doma? Silně o ní uvažuji, jelikož telefon nevydrží ani pět hodin provozu, díky za případně rady...

http://www.chinavasion.com/china/wholes ... #googtrans(en|cs" onclick="window.open(this.href);return false;)
xtonda
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 314
Registrován: čtv srp 30, 2007 10:47
Zařízení: Lumia 435, Huawei Mate7
Bydliště: Praha - Letňany

Příslušenství Galaxy Note - zkušenosti a kde koupit

Příspěvek od xtonda »

Přesně ten mám, přišel mě na 390 Kč. Bohužel buď výrobce nadsazuje kapacitu baterie nebo je převod na 5V a zpět do interní baterie hodně neefektivní, udávaná kapacita je 3500 mAh, ale Note to ve vypnutém stavu nabije na 70%, tj. dodá jen 1750 mAh energie, tedy ztráta je 50%. A taky to nabíjí pomalu, dává to jen 500 mA jako USB, při zátěži to ani nestačí a Note se stále vybíjí. Já sem doufal, že 3500 mAh pack nabije aspoň jednou, ale bohužel.
Pokinator
nováček
nováček
Příspěvky: 48
Registrován: ned pro 27, 2009 18:08
Zařízení: HTC Touch Diamond 2

Příslušenství Galaxy Note - zkušenosti a kde koupit

Příspěvek od Pokinator »

Tak to celkem zklamání, ale co by asi mohl člověk za tuto cenu čekat...bohužel můj problém tedy zatím stále nevyřešen :)
xtonda
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 314
Registrován: čtv srp 30, 2007 10:47
Zařízení: Lumia 435, Huawei Mate7
Bydliště: Praha - Letňany

Příslušenství Galaxy Note - zkušenosti a kde koupit

Příspěvek od xtonda »

Jinej rozumnej jacket sem nenašel, takže máš tři možnosti:

1. Koupit si vysokokapacitní baterii, Note ale přibude na tloušťce a ty zadní kryty mívají dost různou kvalitu. Nejlepší je Mugen Power, ale ta je absurdně drahá, slušné reference má i Cameron Sino, ale ta má prý slabší ten zadní kryt. Ty úplně laciné noname na ebay jsou údajně špatné.
2. Koupit si druhou normální baterku, nabíječku samotné baterie a točit je.
3. Koupit ne jacket ale normální kvalitní power bank s kapacitou tak 10 Ah (při 3,7V) - mělo by se ztrátou 50% vystačit na dvě nabití a výstupním proudem 2A ať to rychle dobíjí.
Pokinator
nováček
nováček
Příspěvky: 48
Registrován: ned pro 27, 2009 18:08
Zařízení: HTC Touch Diamond 2

Příslušenství Galaxy Note - zkušenosti a kde koupit

Příspěvek od Pokinator »

Rozumím, chtěl jsem mít něco co by rovnou bylo jako zdroj v jedno(takže kryt abych nemusel nosit několik věcí sebou, ta externí nabíječka s tímto výkonem nevíš kde by se dala sehnat a za kolik? Díky
xtonda
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 314
Registrován: čtv srp 30, 2007 10:47
Zařízení: Lumia 435, Huawei Mate7
Bydliště: Praha - Letňany

Příslušenství Galaxy Note - zkušenosti a kde koupit

Příspěvek od xtonda »

Myslíš power bank nebo nabíječku druhé originální baterie? Power bank se vyrábějí mraky, a ceny jsou dost rozdílné podle kvality, původu a provedení. Třeba tohle je jedna z těch sofistikovanějších, možná až moc, protože má i různá napětí pro netbook apod. http://www.sunnysoft.cz/zbozi/102PPW-02 ... s-mp3.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Pokinator
nováček
nováček
Příspěvky: 48
Registrován: ned pro 27, 2009 18:08
Zařízení: HTC Touch Diamond 2

Příslušenství Galaxy Note - zkušenosti a kde koupit

Příspěvek od Pokinator »

wow to je dobrá pálka, ano myslel jsem powerbank, vypadá to, že se zatím teda musím smířit s nízkou výdrží :)
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

Příslušenství Galaxy Note - zkušenosti a kde koupit

Příspěvek od uni »

Pokinator: Udělat baterii a na ni napsat 10000mAh umí skutečně každý (tak jako každý telefon PŘEHRAJE hudební soubory), ale narvat tam skutečně dostatečnou hustotu "čehosi" a dostát proklamovaného už chce něco víc, než jen nálepku na baterii (tak jako jen málo který telefon HRAJE hudbu ze souboru):-). Bohužel, ani v jednom případě není "větší cena=větší užitná hodnota" zdaleka platná, ale většinou je min. vodítkem. Jinými slovy, pokud někdo říká, že udělá to samé za několika násobně méně, asi tam bude háček nebo rovnou kotva:-)
Můžeš se vydat cestou schránky pro baterie (AA/AAA/18650) a mít to tak nějak celé pod kontrolou příp. možnost vyměnit to, co se v řetězci rozbije.
Pokinator
nováček
nováček
Příspěvky: 48
Registrován: ned pro 27, 2009 18:08
Zařízení: HTC Touch Diamond 2

Příslušenství Galaxy Note - zkušenosti a kde koupit

Příspěvek od Pokinator »

Děkuji Uni za názor, naprosto souhlasím, člověk si holt nevybere...Jen mi prosím řekni co je myšleno schránkou na baterie, abych se víc poučil :)
xtonda
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 314
Registrován: čtv srp 30, 2007 10:47
Zařízení: Lumia 435, Huawei Mate7
Bydliště: Praha - Letňany

Příslušenství Galaxy Note - zkušenosti a kde koupit

Příspěvek od xtonda »

Schránka, prostě pouzdro. Navrhuje postavit si to sám, což mi přijde značně netriviální. Každopádně zmíněných 10 Ah, tj. při jednočlánkové baterii 37 Wh je už docela dost velká kapacita, to je kapacita baterek v leckterých noteboocích. Takže v kvalitním provedením takový powerbank nebude laciný, ta minigorilla už je horní strana spektra - má displej, různá výstupní napětí, docela velký výstupní proud, sadu konektorů. Tobě bude stačit pixla co umí jen 5V má USB samicici konektor a jako indikaci má pár diod, třeba něco jako tohle http://www.bscom.cz/raikko-usb-accupack-8000_d215367" onclick="window.open(this.href);return false;
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

Příslušenství Galaxy Note - zkušenosti a kde koupit

Příspěvek od uni »

Tak takhle pod kontrolou jsem to úplně neměl na mysli:-) Postačuje toto, do toho buď nějaké "ReCyko" baterie pokud to budeš používat občas, aby to neztrácelo kapacitu nebo naopak rychlo nabíjecí (Varta). Výhodou to má, že ti to dá skutečně proklamované cykly nebo i více, zatímco Li-Ion/Pol chcípají ať je používáš nebo ne, zvláště noname a pokud je koupíš nějakou dobu ležící na skladě... No je těžké najít vhodný kompromis všemi směry.
xtonda
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 314
Registrován: čtv srp 30, 2007 10:47
Zařízení: Lumia 435, Huawei Mate7
Bydliště: Praha - Letňany

Příslušenství Galaxy Note - zkušenosti a kde koupit

Příspěvek od xtonda »

Když si psal o 18650, tak se myslel, že narážíš na válečkové lionky. I k nim by by se asi na DealExtreme nebo eBay dala koupit nabíječka a pouzdro s 5V výstupem aby se to nemuselo bastlit.

Pokud jde o NiMH, tak kvalitní AA jako eneloop stojí řekněme 60 Kč za kus a mají kapacitu 2 000 mAh, vzhledem ke třetinovému napětí oproti LiIon na každých 1 000 mAh LiIon packu potřebuješ 1,5 NiMH AAčka, tj. na těch zmiňovaných 8 000/9 000/ 10 000 mAh je potřeba 12/13,5/15 baterky, což je jenom na článcích vyjde na 720/810/900 Kč, když přičteš pouzdro se stabilizátorem na 5V a nabíječku, tak tak to vyjde dráž než nějaký rozumný akupak, takže ty LiIon zas tak drahé nejsou, už dávno není baterka do mobilu s kapacitou 1 000 mAh za víc než tisícovku, origo do Note stojí 500 Kč. Navíc NiMH při stejné kapacitě mají dvojnásobnou hmotnost.

To co linkuješ je jen na 4x AA, což vydá za cca 2700 mAh LiIon akupak, čímž Note nenabiješ ani jednou. Navíc není patrné, zda to má stabilizátor, za ty prachy snad ano. Navíc v případě NiMH musíš mít více baterií v sérii, což znamená, že je více starostí o baterie, typicky je jedna slabší, takže dřív odejde a pak řešíš kompletování sad atd. Zkrátka dneska se komplikovat si život s tužkáčema už nevyplatí, LiIon není o moc dražší, pokud vůbec a komfort použití je nesrovnatelný.
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

Příslušenství Galaxy Note - zkušenosti a kde koupit

Příspěvek od uni »

xtonda: 18650, přesně jak píšeš.
Nevěděl jsem, že požadavek je 10000 mAh, tak to pardon za offtopic.
Na druhou stranu, pokud člověk AA točí např. v klávesnici, svítilně, atd., tak je to jen rozšíření již zaběhnutého systému.
BTW: pokud bychom se bavili o 18650 schránce + 4x 2500mAh, tak...?:-) (ptám se, protože zrovna toto také řeším a asi to bude touto cestou, 18650 točím ve svítilnách na kole a koukal jsem, že může být i v BT přenosném repro, např.).
xtonda
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 314
Registrován: čtv srp 30, 2007 10:47
Zařízení: Lumia 435, Huawei Mate7
Bydliště: Praha - Letňany

Příslušenství Galaxy Note - zkušenosti a kde koupit

Příspěvek od xtonda »

To by se taky dalo, akorát z toho není zjevné jestli to zvládá i nabíjení nebo je potřeba ještě nabíječka. Mají tam hafo hotových packů, ovšem různé se stejnou kapacitou se liší v ceně i několikanásobně, takže by bylo dost složité vybrat dobrý a přitom ne zbytečně drahý. Tenhle http://dx.com/p/9600mah-portable-emerge ... -psp-45799" onclick="window.open(this.href);return false; má dobrá hodnocení a slušnou kapacitu i cenu.
Pipa
smartguru
smartguru
Příspěvky: 783
Registrován: úte dub 22, 2008 12:33
Zařízení: Samsung Galaxy Note 4
Bydliště: okolí stověžaté

Příslušenství Galaxy Note - zkušenosti a kde koupit

Příspěvek od Pipa »

já mám už cca 2 roky tohle a plná spokojenost
Odpovědět

Zpět na „Samsung Galaxy Note“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 53 hostů