Samsung Galaxy Note - zkušenosti, postřehy...

Diskuze o tabletofonech modelové řady Galaxy Note (5, 4, 3, II…)
Odpovědět
renenovak
nováček
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: ned dub 01, 2012 8:42
Zařízení: samsung galaxy note....brzy bude doma :)

Samsung Galaxy Note - zkušenosti, postřehy...

Příspěvek od renenovak »

hm tak to opravdu netuším kde nic jsem nenašel nebo aspoň nic co naznačovalo změně velikosti klávesnice nebo jejich rozměrů
Kopik
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: sob dub 28, 2012 14:50
Zařízení: Galaxy Note

Samsung Galaxy Note - zkušenosti, postřehy...

Příspěvek od Kopik »

Když jsem si před 4 měsíci kupoval Galaxy Note, taktéž jsem se bál výdrže. Pokud jsem neměl zapnuté WiFi, BT a udelal jsem tak 10minut hovorů, vydržel 3-4 dny (viděl jsem tu screnshoty, které vypadají jako jsem je měl já před aktualizací). Nedavno mne upozornil Note na aktualizace. Vzhledem k tomu, že se jednalo o Kies, Flash, Market, ... nečekal jsem žádné problémy. Aktualizace (celkem 87MB, 7 aplikací) proběhla úplně v pořádku, alespoň se tak zdálo. Podivil jsem se, že mobil byl večer vybitý, takže jsem ho nechal přes noc nabít ale večer jsem už byl zaražen, že zbývá ani ne 20%. Podle toho, co ukazuje co nejvíce bere energie, tak je to displej, což je divné, když je mobil 95% času se zhasnutým displejem, alespoň tedy se tak tváří. Vzhledem k tomu, že s Androidem nemám velké zkušenosti, ptám se, zda se někdo s tímto efektem nesetkal. Možná je to i případ některých ostatních, kteří si stěžují na krátkou výdrž...
Bobanovicz
smartguru
smartguru
Příspěvky: 627
Registrován: čtv říj 22, 2009 21:12
Zařízení: Samsung Galaxy Note
Bydliště: Praha

Re: Samsung Galaxy Note - zkušenosti, postřehy...

Příspěvek od Bobanovicz »

renenovak píše:hm tak to opravdu netuším kde nic jsem nenašel nebo aspoň nic co naznačovalo změně velikosti klávesnice nebo jejich rozměrů
Jakou klávesnici používáš? Já teď jedu na AOKP ICS, takže nemám TW a nic od Samsungu takže se ti přesně nepodívám, ale ta položka v nastavení klávesnic se jmenuje "full screen landscape mode" nebo podobně.
U Swype to rozhodně je tu jsem dřív používal.
Bobanovicz
smartguru
smartguru
Příspěvky: 627
Registrován: čtv říj 22, 2009 21:12
Zařízení: Samsung Galaxy Note
Bydliště: Praha

Re: Samsung Galaxy Note - zkušenosti, postřehy...

Příspěvek od Bobanovicz »

Kopik píše:Když jsem si před 4 měsíci kupoval Galaxy Note, taktéž jsem se bál výdrže. Pokud jsem neměl zapnuté WiFi, BT a udelal jsem tak 10minut hovorů, vydržel 3-4 dny (viděl jsem tu screnshoty, které vypadají jako jsem je měl já před aktualizací). Nedavno mne upozornil Note na aktualizace. Vzhledem k tomu, že se jednalo o Kies, Flash, Market, ... nečekal jsem žádné problémy. Aktualizace (celkem 87MB, 7 aplikací) proběhla úplně v pořádku, alespoň se tak zdálo. Podivil jsem se, že mobil byl večer vybitý, takže jsem ho nechal přes noc nabít ale večer jsem už byl zaražen, že zbývá ani ne 20%. Podle toho, co ukazuje co nejvíce bere energie, tak je to displej, což je divné, když je mobil 95% času se zhasnutým displejem, alespoň tedy se tak tváří. Vzhledem k tomu, že s Androidem nemám velké zkušenosti, ptám se, zda se někdo s tímto efektem nesetkal. Možná je to i případ některých ostatních, kteří si stěžují na krátkou výdrž...
Zkus restart, pokud nepomůže tak BetterBatteryStats a podívej se kde je problém.
Ještě můžeš zkontrolovat jestli ti Note přechází při nepoužívání do Deep Sleep módu programem CPU Spy.
Někdy se stává, že to nějaká app blokuje a baterka letí dolů.
smolpachol
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 74
Registrován: sob led 14, 2012 21:01
Zařízení: Samsung Galaxy Note 3
Bydliště: Tachov

Samsung Galaxy Note - zkušenosti, postřehy...

Příspěvek od smolpachol »

Mám přesně ten samý problém. Po aktualizaci nabídnutých (Kies, ....) mi vydrží max od rána do večera
Jumbo78
moderátor
moderátor
Příspěvky: 704
Registrován: ned led 16, 2011 10:49
Zařízení: iPhone 7+ 256 GB
Bydliště: Jindřichov ve Slezsku

Re: Samsung Galaxy Note - zkušenosti, postřehy...

Příspěvek od Jumbo78 »

Většinou pomůže full wipe
Kopik
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: sob dub 28, 2012 14:50
Zařízení: Galaxy Note

Re: Samsung Galaxy Note - zkušenosti, postřehy...

Příspěvek od Kopik »

Bobanovicz píše:
Kopik píše:Když jsem si před 4 měsíci kupoval Galaxy Note, taktéž jsem se bál výdrže. Pokud jsem neměl zapnuté WiFi, BT a udelal jsem tak 10minut hovorů, vydržel 3-4 dny (viděl jsem tu screnshoty, které vypadají jako jsem je měl já před aktualizací). Nedavno mne upozornil Note na aktualizace. Vzhledem k tomu, že se jednalo o Kies, Flash, Market, ... nečekal jsem žádné problémy. Aktualizace (celkem 87MB, 7 aplikací) proběhla úplně v pořádku, alespoň se tak zdálo. Podivil jsem se, že mobil byl večer vybitý, takže jsem ho nechal přes noc nabít ale večer jsem už byl zaražen, že zbývá ani ne 20%. Podle toho, co ukazuje co nejvíce bere energie, tak je to displej, což je divné, když je mobil 95% času se zhasnutým displejem, alespoň tedy se tak tváří. Vzhledem k tomu, že s Androidem nemám velké zkušenosti, ptám se, zda se někdo s tímto efektem nesetkal. Možná je to i případ některých ostatních, kteří si stěžují na krátkou výdrž...
Zkus restart, pokud nepomůže tak BetterBatteryStats a podívej se kde je problém.
Ještě můžeš zkontrolovat jestli ti Note přechází při nepoužívání do Deep Sleep módu programem CPU Spy.
Někdy se stává, že to nějaká app blokuje a baterka letí dolů.
Díky za návod. Jelikož jsem telefon po aktualizaci restartoval několikrát, ale bez kýženého výsledku, zbývalo se dát výše naznačenou cestou. Protože se mi nechtělo nic instalovat a "Využití baterie" mi ukazovalo, že mi baterku "ujídá" z 60-70% Displej, zkusil jsem projít nastavení Displeje. Nic chytřejšího než změnit nastavení displeje mne nenapadlo a tak jsem vypnul automatickou regulaci jasu, nastavil minimální jas (abych šetřil baterku), délku podsvícení tlačítek jsem změnil z 1,5sec na 6 sekund,...Poté jsem telefon vypnul, po vypnutí vyndal baterku na cca 1-2 minuty, baterku vložil zpět a telefon nastartoval. Telefon naběhl a nechal jsem ho hned "usnout" (zhasnul obrazovku). Když jsem ho odemykal, všimnul jsem si, že po stisku tlačítka nenaběhl displej okamžitě jak tomu bylo po aktualizaci, ale s malým zpožděním, jak tomu bývalo dříve. Zpoždění je zřejmě dáno tím, že mikroprocesor je standardně v nějaké módu snížené spotřeby (Deep Sleep), takže mu to chvilku trvá, než naběhne. To mne povzbudilo, takže jsem nastavil displej do shodného režimu co byl dříve a nechal telefon ležet. Po skoro 8 hodinách mám stále 96% baterie. Zdá se, že problém je vyřešen.
Omlouvám se za výše uvedený postup, ale doufám, že někomu pomůže i když nevypadá profesionálně. Dle mého soudu došlo při aktualizaci k přepsání nějakých interních proměnných, které způsobily trvalý běh mikroprocesoru a "ujídání" baterky. Zda bylo důležité vyndání baterky či přepsání nastavení displeje však bohužel nevím.
Jinak díky za tipy na užitečné prográmky
Pipa
smartguru
smartguru
Příspěvky: 783
Registrován: úte dub 22, 2008 12:33
Zařízení: Samsung Galaxy Note 4
Bydliště: okolí stověžaté

Samsung Galaxy Note - zkušenosti, postřehy...

Příspěvek od Pipa »

jak píše jumbo, full wipe pomůže, minulý týden jsem to udělal a výdrž je úplně jinde, hold starý pravidlo, po každé aktualizaci toto provést, sice je to vopruz, ale evidentně to funguje
Starbuck
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 297
Registrován: úte pro 09, 2008 18:52
Zařízení: HTC Desire HD, SG Note

Samsung Galaxy Note - zkušenosti, postřehy...

Příspěvek od Starbuck »

Dneska mi to nějak nemyslí (co čekat po 4 dnech volna) - myslíš tím že po každé aktualizaci FW provést wipe, nebo po každé aktualizaci jakéhokoli sw (apk) - to by byl skutečně vopruz!!
BTW - lze bez rootu nějak slušně provádět zálohování. Zatím jsem fungoval pod rootem (DHD) s Titaniem a aji ten je problematický.
Pipa
smartguru
smartguru
Příspěvky: 783
Registrován: úte dub 22, 2008 12:33
Zařízení: Samsung Galaxy Note 4
Bydliště: okolí stověžaté

Samsung Galaxy Note - zkušenosti, postřehy...

Příspěvek od Pipa »

samozřejmě po aktualizaci ROM
z XDA lze stáhnout stock ROM s rootem
smolpachol
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 74
Registrován: sob led 14, 2012 21:01
Zařízení: Samsung Galaxy Note 3
Bydliště: Tachov

Samsung Galaxy Note - zkušenosti, postřehy...

Příspěvek od smolpachol »

Provedl jsem celkem dvakrát restart a dnes mám při 49-ti % už 3d 4h 53m 5s na baterii při mém běžném režimu (spíš teda šetrném, bez navi a hudby :-) )
jsem spokojen
Starbuck
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 297
Registrován: úte pro 09, 2008 18:52
Zařízení: HTC Desire HD, SG Note

Samsung Galaxy Note - zkušenosti, postřehy...

Příspěvek od Starbuck »

To ho používáš hlavně jako těžítko, ne? :wink:
smolpachol
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 74
Registrován: sob led 14, 2012 21:01
Zařízení: Samsung Galaxy Note 3
Bydliště: Tachov

Samsung Galaxy Note - zkušenosti, postřehy...

Příspěvek od smolpachol »

Ani jako plácačku na mouchy
:-)
Pár hovorů, nějakej mejl, trocha internetu a prohlížení fotek.
Jak jsem psal, bez navi a hudby
lotr
nováček
nováček
Příspěvky: 24
Registrován: čtv úno 10, 2011 10:33
Zařízení: SG NOTE 2

Samsung Galaxy Note - zkušenosti, postřehy...

Příspěvek od lotr »

Bych ho reklamoval
Adam Kapusta
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: ned kvě 06, 2012 17:16
Zařízení: Samsung Galaxy Note

Samsung Galaxy Note - zkušenosti, postřehy...

Příspěvek od Adam Kapusta »

Zdravím. Mám Note už asi mesiac, všetko v poriadku, výdrž baterie atď atď všetko klape až na jednu vec = tak raz sa 5 dní sa mi pravidelne uzavrie Stavový riadok = vynútené zatvorenie(tým padom nevidim kto mi volá, nedá sa mi zdvihnúť-počujem len zvonenie ...) = musím telefón vypnúť, zapnúť a všetko je OK, normálne mi ukáže zmeškaný hovor. Stáva sa to aj niekomu inému? Ďakujem za pomoc
mikamika
nováček
nováček
Příspěvky: 17
Registrován: stř úno 17, 2010 11:35
Zařízení: Samsung Galaxy NOTE / IPAQ214

Samsung Galaxy Note - zkušenosti, postřehy...

Příspěvek od mikamika »

Ahoj Adam nestava. Note mam od decembra vsetko hra ako ma. ak tam mas vela instalacii tak vycistit telefon mozno od zbytocnych app by pomohlo. pripadne komplet wipe. ke ti to takto blbne potom to uz nie je radost z telefonu.
Bobanovicz
smartguru
smartguru
Příspěvky: 627
Registrován: čtv říj 22, 2009 21:12
Zařízení: Samsung Galaxy Note
Bydliště: Praha

Re: Samsung Galaxy Note - zkušenosti, postřehy...

Příspěvek od Bobanovicz »

To jsem viděl, jen ne na svém. Nemáš náhodou polský od operátora Plus?
Adam Kapusta
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: ned kvě 06, 2012 17:16
Zařízení: Samsung Galaxy Note

Samsung Galaxy Note - zkušenosti, postřehy...

Příspěvek od Adam Kapusta »

No mám ho zo slovenského Telekomu, k paušálu, takže to ti neviem povedať, dá sa to nejako zistiť? samozrejme, mal by byť slovenský, ale človek nikdy nevie :)
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Samsung Galaxy Note - zkušenosti, postřehy...

Příspěvek od htcjirka »

Tak to "Polak" samozrejme neni ;-)
Bobanovicz
smartguru
smartguru
Příspěvky: 627
Registrován: čtv říj 22, 2009 21:12
Zařízení: Samsung Galaxy Note
Bydliště: Praha

Re: Samsung Galaxy Note - zkušenosti, postřehy...

Příspěvek od Bobanovicz »

Předpokládám, že Telekom neprodává šedivky :) Zjistil bys to už při bootu, je tam místo Samsungu obrázek operátora. Udělej HR a pokud to dělat nebude tak postupně instalovat app, aby jsi zjistil, jestli ti některá nedělá.
Odpovědět

Zpět na „Samsung Galaxy Note“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 hostů