Samsung Galaxy Note - zkušenosti, postřehy...

Diskuze o tabletofonech modelové řady Galaxy Note (5, 4, 3, II…)
Odpovědět
Uživatelský avatar
kome
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 424
Registrován: stř říj 03, 2007 14:09
Zařízení: Samsung Galaxy Note3 32GB/64GB SDXC 1 Sandisk
Bydliště: Praha

Samsung Galaxy Note - zkušenosti, postřehy...

Příspěvek od kome »

Na účty se přihlásíš a programy se daj rychle instalovat přes webový market, kde je uložená historie.
Uživatelský avatar
aeon101
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 478
Registrován: úte zář 25, 2007 17:21
Zařízení: Z Ultra, BB 9800
Bydliště: Kamenice u Prahy

Samsung Galaxy Note - zkušenosti, postřehy...

Příspěvek od aeon101 »

Tak panove, chci se podelit o par faktu o pouzivani po 10 dnech, budu strucny:
- velikost mi zpocatku delala problem, ale paradoxne (pouzivel jsem skoro rok GTab7) uplne opacne...je pro mne maly a porad bez pouzdra se bojim, ze mi vypadne z ruky, je nadherne lehounky. Ted uz plna sybioza...
- k hardware a celkovemu zpracovani nemam zadny negativni komentar. Zde Samsung ukazal, ze je mistr minimalizace a kvality. Zpocatku obava o plastovy zadni kryt, ale tim, ze pusobi jako miniaturni smirak i na dotek a drzi pevne a spolehlive bez zadneho vrzani.
- baterka po peclive kalibraci vydrzi cca 1,5 dne narocnejsi zateze (skoro porad wifi, browsing 3 hodiny, hudba 1 hodina, 20 sms, 20 minut volani, 1 cely film /ano, na cestach jsem porad, takze opravdu 1 denne.../, 30 min.hrani her, 20 skype hovor.
- pouzivam LPP a neregistruji zadne lagovani (aktivni widgety FB, pocasi, winamp), vse aktualizovano permanentne na pozadi (nepouzivam exchange, na to mam BB).
- vadi mi, ze se nabiji opravdu dlouho! V aute se pri pouzivani nema sanci dobit doplna, pouze udrzuje dobijeni pri navigaci a filmech- zaplat pan buh aspon za to...ale zahrivani nepozoruji.
- pouziti stylusu je luxusni. Nevyuzivam az tak aktivne, ale hlavne poznamky k webu po exportu do PDF.
- na 80% jsem shopen ovladani jednou rukou, s telefonovani problem nemam. Kvalita hovoru je vyborna po oboustranne zvukove strance. Hlasity odposlech tez.
- citlivost wifi signalu nejlepsi jakou jsem mel kdy moznost na zarizeni mit. Jako defaultni prohlizec mam Dolphin
- fotak je plne postacujici pro bezne pouzivani, momentky ci makro, kvalita fotek velice pekna. Zadny ruzovy nadech nepozoruji. To same musim rict i o videu.
- prehravani filmu ve full HD je luxusni. S mensim rozlisenim pozoruji jemnou pixelizaci u cerne barvy. Ale nic co bych nezvladnul...

Tot v kratkosti...
iasi
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 50
Registrován: úte lis 04, 2008 11:24
Zařízení: SGN

Re: Samsung Galaxy Note - zkušenosti, postřehy...

Příspěvek od iasi »

HanysR píše:Neboj se ničeho a klidně do toho jdi.
mhm, takže teraz som zistil, že to ani nie je oficiálna poľská distribúcia, ono je to rovno kus pre poľského operátora plus...Stále si myslíte, že je to v pohode, aj pokiaľ ide o aktualizácie? Lebo inak to nie je problém do 7 dní vrátiť.
Skobik
nováček
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: pon lis 21, 2011 18:33
Zařízení: Samsung Galaxy Note, HTC Evo 4G

Samsung Galaxy Note - zkušenosti, postřehy...

Příspěvek od Skobik »

Dane
Asi jsi me nepochopil. Potrebuji pretahnout vsechny ucty (asi 8 emailovych) a vsechny aplikace (asi 103) ze stareho HTC Evo do SG Note. A nastavovat tolik uctu a stahovat znovu vsechny ty aplikace bude trvat vecnost. Vim ze na to jsou nejake aplikace ktere to umi zalohovat a pak obnovit. Nehlede na to ze hromadu aplikaci si drzim neupdatovane protoze nove verze jsou bud placene nebo nefunguji dobre. Tak jsem myslel ze s tim mate nekdo zkusenosti.

kome
Jak funguje ta historie na marketu?
Uživatelský avatar
kome
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 424
Registrován: stř říj 03, 2007 14:09
Zařízení: Samsung Galaxy Note3 32GB/64GB SDXC 1 Sandisk
Bydliště: Praha

Samsung Galaxy Note - zkušenosti, postřehy...

Příspěvek od kome »

Ta historie je pro tebe asi nepouzitelna, spis zalohovat apk. Umi to treba astro, nebo nejaky backup utility, historie v marketu instaluje vzdy aktuální verzi.
Uživatelský avatar
aeon101
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 478
Registrován: úte zář 25, 2007 17:21
Zařízení: Z Ultra, BB 9800
Bydliště: Kamenice u Prahy

Samsung Galaxy Note - zkušenosti, postřehy...

Příspěvek od aeon101 »

To skobik: Prave ze pochopil, ale jsi preci na Androidu, takze drtiva vetsina veci jde uplne sama a automaticky. Ptal jsi se na:
- kontakty ( pokud mas google ucet, coz asi ano, tak se ti natahnou automaticky po zapnuti noveho pristroje a prihlaseni na gmail. Pokud ne, tak dej na starem EVU v kontaktech export na kartu ve tvaru .csv a pak to importujes).
- ucty ( je jedno jestli mas jeden nebo 50, staci u kazdeho prihlaseni a vse se natahne samo, tady ti nerozumim co jineho chces resit...)
- aplikace ( tak tady ti rozumim az moc dobre. :-)Mas jich spostu cracknutych bez updatu a nezalohovanych. No ty z marketu co mas ofiko se daji treba v Astru zalohovat a pak se ti tam natahnou sami. Veskere instalace tretich stran a nezakoupene i kdyz placene budes muset asi udelat znovu. Zkus ale Titanium Backup, ktery by to mohl teoreticky udelat za tebe. Vyzaduje sice root, ale umi toho opravdu hodne.
Uživatelský avatar
kome
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 424
Registrován: stř říj 03, 2007 14:09
Zařízení: Samsung Galaxy Note3 32GB/64GB SDXC 1 Sandisk
Bydliště: Praha

Samsung Galaxy Note - zkušenosti, postřehy...

Příspěvek od kome »

Jen bych odrazoval od toho exporto kontaktu na kartu a nasledneho importu, pokud mas kontakty synchronizovane s nejakym uctem, pak by vznikly duplicitni kontakty.
Uživatelský avatar
aeon101
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 478
Registrován: úte zář 25, 2007 17:21
Zařízení: Z Ultra, BB 9800
Bydliště: Kamenice u Prahy

Samsung Galaxy Note - zkušenosti, postřehy...

Příspěvek od aeon101 »

Jasne, to ja jen v pripade, ze to nema provazane...
Uživatelský avatar
aeon101
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 478
Registrován: úte zář 25, 2007 17:21
Zařízení: Z Ultra, BB 9800
Bydliště: Kamenice u Prahy

Samsung Galaxy Note - zkušenosti, postřehy...

Příspěvek od aeon101 »

Jinak jeste drobny postreh- nefunguje zatim obchod GetJar a ani Gameloft. Proste telefon zatim nerozpoznaji. Holt na nektere veci jsi budeme jeste muset pockat.
Uživatelský avatar
kome
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 424
Registrován: stř říj 03, 2007 14:09
Zařízení: Samsung Galaxy Note3 32GB/64GB SDXC 1 Sandisk
Bydliště: Praha

Samsung Galaxy Note - zkušenosti, postřehy...

Příspěvek od kome »

Aspon je ale v Samsung aps Asphalt 6HD pro note
iasi
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 50
Registrován: úte lis 04, 2008 11:24
Zařízení: SGN

Samsung Galaxy Note - zkušenosti, postřehy...

Příspěvek od iasi »

aeon101 píše:Jinak jeste drobny postreh- nefunguje zatim obchod GetJar a ani Gameloft. Proste telefon zatim nerozpoznaji. Holt na nektere veci jsi budeme jeste muset pockat.
Aspon je ale v Samsung aps Asphalt 6HD pro note
hry, hry..., tie ma teraz vobec netrapia, aj ruky mam dost velke, aj mi vsetko funguje, akurat som cakal, ze dostanem nejaku cistu PL verziu, a nie od polskeho opreratora, ze "plus", Ide ma urvat, vobec sa mi v buducnosti nechce do nejakych rootov..., tak teraz sedim na pnicku a placem, ci vratit do siedmich dni alebo nie... :x
Uživatelský avatar
aeon101
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 478
Registrován: úte zář 25, 2007 17:21
Zařízení: Z Ultra, BB 9800
Bydliště: Kamenice u Prahy

Samsung Galaxy Note - zkušenosti, postřehy...

Příspěvek od aeon101 »

Jestli je vyslovene brandovany, tak bych ho urcite vratil...
Uživatelský avatar
HanysR
smartguru
smartguru
Příspěvky: 559
Registrován: ned říj 26, 2008 20:09
Zařízení: Samsung Galaxy Note II
Bydliště: Ostrava!!!

Re: Samsung Galaxy Note - zkušenosti, postřehy...

Příspěvek od HanysR »

Ono to vlatně ničemu nevadí. Nahodíš fw pro volný prodej a nikdy nic nepoznáš. Jen pokud má počmárané kryty, s tím nic neuděláš.
iasi
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 50
Registrován: úte lis 04, 2008 11:24
Zařízení: SGN

Samsung Galaxy Note - zkušenosti, postřehy...

Příspěvek od iasi »

aeon101 píše:Jestli je vyslovene brandovany, tak bych ho urcite vratil...
A najhoršie je, že mi na ňom všetko funguje :???: Obávam sa len záruky, a prípadných aktualizácií, keďže nemám potuchy, ako je to v prípade brandovaných telefónov zo zahraničia.
Ono to vlatně ničemu nevadí. Nahodíš fw pro volný prodej a nikdy nic nepoznáš. Jen pokud má počmárané kryty, s tím nic neuděláš.
Brandovany je tak, že pri prihlasovaní aj odhlasovaní sa objaví logo operátora a je v ňom natiahnutý nejaký balast polského operátora, ktorý nejde vymazať. Kryty nie sú počmárané. No a ak natiahnem nejaký čistý iný fw, hoci aj oficiálny, tak už záruku vôbec nemusím riešiť, že ;oI ?
Uživatelský avatar
HanysR
smartguru
smartguru
Příspěvky: 559
Registrován: ned říj 26, 2008 20:09
Zařízení: Samsung Galaxy Note II
Bydliště: Ostrava!!!

Re: Samsung Galaxy Note - zkušenosti, postřehy...

Příspěvek od HanysR »

S tou zárukou máš pravdu ale taky ber v potaz, že jestli budeš čekat na update od operátora tak se někdy nemusíš dočkat vůbec. Myslím že ten risk za to stojí než se omezovat v updatech. Natáhneš tam fw pro volný prodej a všechny customizace ti zmizí.
iasi
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 50
Registrován: úte lis 04, 2008 11:24
Zařízení: SGN

Samsung Galaxy Note - zkušenosti, postřehy...

Příspěvek od iasi »

A odporúčanie je? Nechať si alebo vrátiť a poobzerať sa po niečom čistom? - Za predpokladu, že mám možnosť vrátiť bez udania dôvodu, hoci produkcia zahraničného operátora podľa mňa nie je to isté ako webe uvádzaná "PLS" verzia.... Inak to nie je zlý obchod, kupoval som u nich už viacero zariadení, spotrebičov, nie je to obchod - kočíkareň v paneláku, ale som z brandovaných verzií od prírody nervózny. Vieš mi poslať odkaz na postup, ako naliať čistú ROM, ak by som sa predsa len rozhodol? Ak som OT, tak prípadne to súkromnej správy. Vďaka
Uživatelský avatar
HanysR
smartguru
smartguru
Příspěvky: 559
Registrován: ned říj 26, 2008 20:09
Zařízení: Samsung Galaxy Note II
Bydliště: Ostrava!!!

Re: Samsung Galaxy Note - zkušenosti, postřehy...

Příspěvek od HanysR »

Flashování Samsungu ti neporadím. Dělá se přes Odin a já zatím zkušenost nemám a jsem takový, že než radit špatně tak raději nebudu vůbec. Mrkni na xda-developers. Tam se dozvíš vše. Bohužel rozhodnutí zda vrátit nebo ne je na tobě. Je to stroj naprosto stejný jako z volné distribuce a že padne záruka flashnutím jsem nikdy neřešil. Chápu ale že někomu to vadí. Já bych tam narval fw z volné dist a neřešil bych. Je to ale o penězích za které jsi koupil.
Uživatelský avatar
kome
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 424
Registrován: stř říj 03, 2007 14:09
Zařízení: Samsung Galaxy Note3 32GB/64GB SDXC 1 Sandisk
Bydliště: Praha

Samsung Galaxy Note - zkušenosti, postřehy...

Příspěvek od kome »

flash je pomerne jednoduchy. staci odin a soubor s firmware a za 5 minut je hotovo.
iasi
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 50
Registrován: úte lis 04, 2008 11:24
Zařízení: SGN

Re: Samsung Galaxy Note - zkušenosti, postřehy...

Příspěvek od iasi »

HanysR píše:Flashování Samsungu ti neporadím. Dělá se přes Odin a já zatím zkušenost nemám ............... Já bych tam narval fw z volné dist a neřešil bych
:grin: :grin: :grin:
white chameleon
nováček
nováček
Příspěvky: 28
Registrován: ned lis 06, 2011 10:02
Zařízení: samsung galaxy note

Samsung Galaxy Note - zkušenosti, postřehy...

Příspěvek od white chameleon »

aeon101 píše:Tak panove, chci se podelit o par faktu o pouzivani po 10 dnech, budu strucny:
- velikost mi zpocatku delala problem, ale paradoxne (pouzivel jsem skoro rok GTab7) uplne opacne...je pro mne maly a porad bez pouzdra se bojim, ze mi vypadne z ruky, je nadherne lehounky. Ted uz plna sybioza...
- k hardware a celkovemu zpracovani nemam zadny negativni komentar. Zde Samsung ukazal, ze je mistr minimalizace a kvality. Zpocatku obava o plastovy zadni kryt, ale tim, ze pusobi jako miniaturni smirak i na dotek a drzi pevne a spolehlive bez zadneho vrzani.
- baterka po peclive kalibraci vydrzi cca 1,5 dne narocnejsi zateze (skoro porad wifi, browsing 3 hodiny, hudba 1 hodina, 20 sms, 20 minut volani, 1 cely film /ano, na cestach jsem porad, takze opravdu 1 denne.../, 30 min.hrani her, 20 skype hovor.
- pouzivam LPP a neregistruji zadne lagovani (aktivni widgety FB, pocasi, winamp), vse aktualizovano permanentne na pozadi (nepouzivam exchange, na to mam BB).
- vadi mi, ze se nabiji opravdu dlouho! V aute se pri pouzivani nema sanci dobit doplna, pouze udrzuje dobijeni pri navigaci a filmech- zaplat pan buh aspon za to...ale zahrivani nepozoruji.
- pouziti stylusu je luxusni. Nevyuzivam az tak aktivne, ale hlavne poznamky k webu po exportu do PDF.
- na 80% jsem shopen ovladani jednou rukou, s telefonovani problem nemam. Kvalita hovoru je vyborna po oboustranne zvukove strance. Hlasity odposlech tez.
- citlivost wifi signalu nejlepsi jakou jsem mel kdy moznost na zarizeni mit. Jako defaultni prohlizec mam Dolphin
- fotak je plne postacujici pro bezne pouzivani, momentky ci makro, kvalita fotek velice pekna. Zadny ruzovy nadech nepozoruji. To same musim rict i o videu.
- prehravani filmu ve full HD je luxusni. S mensim rozlisenim pozoruji jemnou pixelizaci u cerne barvy. Ale nic co bych nezvladnul...

Tot v kratkosti...

Mam dotaz k tej peclivej kalibracii baterie. Ako to prebiehalo?
Odpovědět

Zpět na „Samsung Galaxy Note“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 62 hostů