Samsung Galaxy Note a výsledky z Quadrant benchmarku

Diskuze o tabletofonech modelové řady Galaxy Note (5, 4, 3, II…)
Michal Javůrek

Samsung Galaxy Note a výsledky z Quadrant benchmarku

Příspěvek od Michal Javůrek »

Nedávno představený „telefon“ Samsung Galaxy Note je vybavený skutečně špičkovým hardware v čele s 1 GB RAM a 1,4GHz dual-core procesorem (Exynos). Redaktoři řeckého serveru Techblog na Galaxy Note spustili Quadrant benchmark, který sice plně nespolupracuje s dvoujádrovými procesory, ale při testech se často používá, takže je výsledek možné snadno srovnat s relativně velkým počtem telefonů. Galaxy Note v předprodukční verzi dosáhl na skóre 3 624 bodů, pro srovnání Galaxy S II získal 3 152 bodů. Dá se tedy očekávat, že tenhle zajímavý kousek bude mít výkonu na rozdávání; na uvedení do prodeje si ale budeme muset nějaký čas počkat, Samsung jej plánuje vypustit až na začátku roku 2012.

obrázek

Zdroj: PocketNow
premikkoci
smartguru
smartguru
Příspěvky: 746
Registrován: stř dub 21, 2010 22:24
Zařízení: iPhone 4S, iPad 2

Samsung Galaxy Note a výsledky z Quadrant benchmarku

Příspěvek od premikkoci »

Tak a teď ten výkon využít...
Uživatelský avatar
GreenArrow
Ban
Ban
Příspěvky: 1156
Registrován: čtv dub 15, 2010 14:41
Zařízení: iPhone 6

Samsung Galaxy Note a výsledky z Quadrant benchmarku

Příspěvek od GreenArrow »

Přesně tak,všechny hry jsou jen iPhone napodobeniny,mohli by konečně začít dělat něco lepšího pro android,když iOS stojí na mrtvém bodě(v současné době)
Kot3l
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 82
Registrován: stř pro 22, 2010 1:25
Zařízení: HTC Evo 3D
Bydliště: jihočesko/Pražsko

Samsung Galaxy Note a výsledky z Quadrant benchmarku

Příspěvek od Kot3l »

No, jestli bude cena mezi SGS a SGS2 jak někde říkali.... hodně zajímavá záležitost.
marcelkorv
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 62
Registrován: úte dub 26, 2011 5:58
Zařízení: iPad3

Samsung Galaxy Note a výsledky z Quadrant benchmarku

Příspěvek od marcelkorv »

Taky se mi ten stroj zamlouvá čím dál víc, možná dám pryč tablet i telefon a vemu tohle.
Uživatelský avatar
YAMATO
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2089
Registrován: úte čer 10, 2008 10:36
Zařízení: Galaxy Note 2
Bydliště: Trutnov

Samsung Galaxy Note a výsledky z Quadrant benchmarku

Příspěvek od YAMATO »

Kruci, ať už tu je! Tohle je z mého pohledu podobná bomba, jako byl před dvěma lety HD2, stroj, který definuje nový standard v nejvyšší třídě.
nAscA
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 478
Registrován: pát črc 29, 2005 17:31
Zařízení: Note 7, iPhone

Samsung Galaxy Note a výsledky z Quadrant benchmarku

Příspěvek od nAscA »

YAMATO - napsal bych v novy standard v nove tride :P
taky se na nej tesim, vypada to paradne
marcelkorv
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 62
Registrován: úte dub 26, 2011 5:58
Zařízení: iPad3

Samsung Galaxy Note a výsledky z Quadrant benchmarku

Příspěvek od marcelkorv »

Tak teď jsem četl, že samsung zveřejnil cenu e chce za note 799€ , jestli to tak opravdu bude, tak to je moc. A za tablet 7.7 chce 699€
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

Samsung Galaxy Note a výsledky z Quadrant benchmarku

Příspěvek od uni »

Zajímavé, vždycky se objeví nějaká vlajková loď, za ním následuje graf deklasující vše před tím:-) Nevím na kolik by do testu promluvil fakt, kdy by musel vykreslovat náležité textury? No jsem zvědav, jak to bude makat např. s mapami, ono vykreslovat a přesouvat (karta-paměť) 3xkrát více dat oproti WVGA není zadarmo...
hewlett
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 208
Registrován: čtv črc 23, 2009 13:21
Zařízení: SGNote 10.1 2014 LTE, SGNote 4, SGS 7 Edge

Samsung Galaxy Note a výsledky z Quadrant benchmarku

Příspěvek od hewlett »

Potenciál to skutečně má, s tím výkonem to ale ve skutečnosti zatím nebylo tak růžové díky ne zcela vyladěnému software. Na IFA jsem ho měl v ruce a byl to Engineering sample, přičemž bylo vidět že ho dodělávali narychlo aby stihli berlínskou výstavní show. Některé věci se trošičku kousaly a kreslení (na tom mém vzorku, jiný šel údajně lépe řikali prezentéři od Samsungu Germany :-)) nešlo tak lehce a svižně, jak předváděl jistý kreslíř když portrétoval přítomného muže přímo na Note. Ovšem do data uvedení na trh to zcela jistě stihnou a bude to moc povedený přístroj. A ani mi to nakonec tak velké nepřipadalo - no, mám SGSII 4,3". Moc se mi líbil. Jo, cena: úvahy Samsungu jsou zatím v přepočtu okolo 18.000,- a uvidí se ke konci roku jak si povedou jiné stroje, vč. vyhodnocení úspěšnosti prodeje GTabu 7.7.
AtoM.
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 406
Registrován: čtv kvě 28, 2009 15:11
Zařízení: Samsung Galaxy S II

Samsung Galaxy Note a výsledky z Quadrant benchmarku

Příspěvek od AtoM. »

A bere to v potaz, že Galaxy note má 2,5krát větší počet pixelů než SGS2?
hewlett
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 208
Registrován: čtv črc 23, 2009 13:21
Zařízení: SGNote 10.1 2014 LTE, SGNote 4, SGS 7 Edge

Samsung Galaxy Note a výsledky z Quadrant benchmarku

Příspěvek od hewlett »

marcelkorv píše:Tak teď jsem četl, že samsung zveřejnil cenu e chce za note 799€ , jestli to tak opravdu bude, tak to je moc. A za tablet 7.7 chce 699€
Minimálně displej to krapítko prodraží ...

-- doplnění předchozího příspěvku (úte zář 06, 2011 18:11) --
AtoM. píše:A bere to v potaz, že Galaxy note má 2,5krát větší počet pixelů než SGS2?
minimálně panáčci na XDA-developers to zajisté budou brát v potaz :wink:

-- doplnění předchozího příspěvku (úte zář 06, 2011 18:13) --
uni píše:Zajímavé, vždycky se objeví nějaká vlajková loď, za ním následuje graf deklasující vše před tím:-) Nevím na kolik by do testu promluvil fakt, kdy by musel vykreslovat náležité textury? No jsem zvědav, jak to bude makat např. s mapami, ono vykreslovat a přesouvat (karta-paměť) 3xkrát více dat oproti WVGA není zadarmo...
To je zcela správná úvaha a je namístě. Odpovědi se ale jistě dočkáme.
mino
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 143
Registrován: pát črc 01, 2011 18:10
Zařízení: Samsung Galaxy i7500,Samsung Galaxy Tab 8.9

Samsung Galaxy Note a výsledky z Quadrant benchmarku

Příspěvek od mino »

Na prvý pohľad nijak väčší výsledok, ale keď človek vezme, že je to 1280x800 vs 800x480.
Displej je pre mna moc velký ale stylus je paráda. keby samsung napadlo urobiť mini verziu s 3,7"-4"(kludne WVGA), s rovnakou baterkou a kludne jednojadrovým Hummingbirdom, tak neváham.

Hewlett: Neskušal si ten stylus na svojom SGS2?
hewlett
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 208
Registrován: čtv črc 23, 2009 13:21
Zařízení: SGNote 10.1 2014 LTE, SGNote 4, SGS 7 Edge

Samsung Galaxy Note a výsledky z Quadrant benchmarku

Příspěvek od hewlett »

sakra, to byl opravdu dobrý nápad zkusit Note stylus na SGSII - jenže mne to bohužel vůbec nenapadlo a teď se biji do hlavy! To jsi mi to nemohl písnout v sobotu :evil: ? Jak nad tím přemýšlím, tak telefon jsem měl v batůžku, ale zato svůj tablet jsem držel v ruce páč jsem si dělal poznámky v jeho kreslicí aplikaci a nenapadlo mne zkusit si stylus z Note :-( :-(
mino
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 143
Registrován: pát črc 01, 2011 18:10
Zařízení: Samsung Galaxy i7500,Samsung Galaxy Tab 8.9

Samsung Galaxy Note a výsledky z Quadrant benchmarku

Příspěvek od mino »

píšem to už minulé týždna všade kde sa dá a nikoho kto tam je to nenapadne vyskúšať to na inom displeji :lol:

zajímalo by hlavne ako by na to reagovali, tie nové Galaxy Taby
hewlett
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 208
Registrován: čtv črc 23, 2009 13:21
Zařízení: SGNote 10.1 2014 LTE, SGNote 4, SGS 7 Edge

Samsung Galaxy Note a výsledky z Quadrant benchmarku

Příspěvek od hewlett »

Ach jo. A zrovna 10.1ku jsem měl přitom také v ruce :twisted:
Uživatelský avatar
GreenArrow
Ban
Ban
Příspěvky: 1156
Registrován: čtv dub 15, 2010 14:41
Zařízení: iPhone 6

Samsung Galaxy Note a výsledky z Quadrant benchmarku

Příspěvek od GreenArrow »

Pochopitelně,že to reagovat nebude,na ten stylus tam musí být speciální fólie nebo nějakej speciální postřík,jako u wacom per,to by to SGS II musel mít taky,což pochybuju,jinak by tam ten stylus dali taky
Sami vidíte na videu,že aby stylus fungoval,musí se aktivovat poklepáním dvakrát na displej,čímž se aktivuje i samotný displej
HABO
nováček
nováček
Příspěvky: 44
Registrován: čtv kvě 24, 2007 12:33

Samsung Galaxy Note a výsledky z Quadrant benchmarku

Příspěvek od HABO »

Ten stylus funguje len na Note.... videl som to na videu od engadzet .... myslim, tam to typek skusal na SII bez nejakej odozvy.
mino
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 143
Registrován: pát črc 01, 2011 18:10
Zařízení: Samsung Galaxy i7500,Samsung Galaxy Tab 8.9

Samsung Galaxy Note a výsledky z Quadrant benchmarku

Příspěvek od mino »

aha škoda...na druhú stranu to potvrdzuje, že sa nejedná o obyčajný kapacitný bazmek :)
hewlett
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 208
Registrován: čtv črc 23, 2009 13:21
Zařízení: SGNote 10.1 2014 LTE, SGNote 4, SGS 7 Edge

Samsung Galaxy Note a výsledky z Quadrant benchmarku

Příspěvek od hewlett »

Ano - jistý logický smysl tvůj příspěvek má, teoreticky vzato souhlas. A teď se na to koukneme z hlediska faktu, že jsem měl Note osobně v rukou:
ad 1) S Amoled na Note není dle mého nijak dále technologicky upravován jakýmkoliv nástřikem, či nějakou kontaktní vrstvou říkající stylusu že "může fungovat". To mám dojem jsem dokonce přímo slyšel z nějakých komentářů techniků, pobíhajících okolo. Ale byl tam děsný kravál a frmol, takže jist si tím nejsem.
ad 2) Stylus se rozhodně ve všech režimech nemusí aktivovat dvojklikem. Note jsem měl v ruce a se stylusem jsem pracoval v běžném režimu jedním dotekem v kreslící aplikaci či jedním poklepem na ikonu aplikace. Rovněž běžný posuv karet a vysunutí nabídky via stylus fungovalo na jeden dotyk. Pak jsem něco dělal běžně prstem a ihed poté zase stylusem s jedním dotekem, nikoliv dvěma, Na některém videu byl vidět dvojdotek, ano: ale rozhodně bych po osobní zkušenosti s jistotou netvrdil, že toto je běžný spouštěcí mód práce se stylusem.
Onen speciální stylus reagoval na Note i v základní nabídce mimo S-Pen a S-Draw či co to bylo, takže úvaha že by třeba mohl reagovat i na displeji Galaxy Tabu (po instalaci nějaké softwarové vrstvy či rozhraní), mi nepřipadá tak zcestná.
3) a že stylus nepřidali k SGSII? Třeba proto, aby se mohli vytasit s Note, tudíž aby měli marketingovou bombu na IFA, aby ukousli tržní podíl v nové třídě zařízení jako první a jistě bychom vymysleli pár dalších dobrých důvodů proč SGSII je takový jako je a Note taktéž.
Odpovědět

Zpět na „Samsung Galaxy Note“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 hostů