Ochranná fólie - je nutná?

Diskuze věnovaná referenčním Android smartphonům modelové řady Nexus (6P, 5X, 5…)
darhon
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: ned úno 05, 2012 13:50
Zařízení: Samsung Galaxy Nexus

Ochranná fólie - je nutná?

Příspěvek od darhon »

Ahoj,

je nutné mít na Nexusu fólii na displeji nebo se mi bez ní snadno poškrábe? Já osobně bych preferoval fólii na něm nemít, ale když to není Gorilla glass, tak mám obavy...

Jak jste na tom vy?
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Ochranná fólie - je nutná?

Příspěvek od htcjirka »

I Gorilla Glass se lehce poskrabe,ani tam to neni zarukou neposkrabatelnosti..
Uživatelský avatar
silent64sk
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 188
Registrován: pát kvě 06, 2011 19:48
Zařízení: Lumia 1520, Transformer Pad TF300T, Galaxy Nexus
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Ochranná fólie - je nutná?

Příspěvek od silent64sk »

Hmm, mne sa HD2 za 2 roky ešte nepoškriabal(neviem či má zrovna gorilla glass) a to už párkrát nechtiac nepekne spadol displejom dolu. Neviem, či je to šťastie, ale nie je tam jediný škrabanček. Mne osobne fólia na dotykových displejoch veľmi vadí a nepoužíval by som ju. Galaxy Nexus má myslím Lotus Glass, čo je ďalšia generácia od Corningu, takže by som sa nebál.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Ochranná fólie - je nutná?

Příspěvek od htcjirka »

Me folie nevadi,zalezi co je to za folii,pokud pouzijes kvalitni folie neni na zarizeni vubec videt,neodchlipuje se a nijak nekazi barvy.Pokud pouzijes folie typu Invisible Shield,ScreeShield ci nejake folie z ebay za 100kc apod nedivim se..ty spis zarizeni hyzdi..zejmena po case pouzivani vypadaji na zarizeni hrozne.Folie je vzdy preventivni ochrana.
tgregi
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 76
Registrován: sob pro 26, 2009 22:19
Zařízení: Samsung omnia pro B7610

Re: Ochranná fólie - je nutná?

Příspěvek od tgregi »

mam nexuse mesic a nosim ho po kapsach bez cehokoliv a zatim zadnej ani malinkatej skrabanec kterej sem mel na kazdem mobilu uz po tejdnu pouzivani... myslim ze je to zbytecnost sklo vypada velmi neposkrabatelne:)
neilz
nováček
nováček
Příspěvky: 35
Registrován: sob zář 03, 2011 15:57
Zařízení: SG Note

Ochranná fólie - je nutná?

Příspěvek od neilz »

je to jen o smule, ja mel telefon s Gorilla glass den a hned se skrabl nastesti mel vadu a tak sem dostal novej a ten jsem mel skoro rok a pul a byl bez jedineho skrabance, jinak moc nesouhlasim ze Invisible Shield by byl spatnej, jeden cas sem ho pouzival a je to neznicitelna folie co skvele drzi
hoho1602
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: sob úno 18, 2012 15:05
Zařízení: Galaxy Nexus

Ochranná fólie - je nutná?

Příspěvek od hoho1602 »

Mám Galaxy Nexus už 2 měsíce a zatím bez jediného škrábance. Nosím po kapsách v obalu, který ale chrání jen tělo - ne display. V kapse je však vždy sám, bez klíčů a pod. Display opravdu vypadá velmi odolně. Spíš vypadá, že praskne celý, než že se poškrábe.

Mozek říká pořiď folii, ale srdce nechce :) Nechce se mi kazit display, který je teď krásně čistý, tvrdý, prsty po něm krásně kloužou, bez větších odlesků a poměrně slušně odolává upatlání.
Jednu levnou tvrdou folii (Celly) asi za 100,- jsem zkoušel, ale:
1. Na tak velkou ploch displaye se mi jí nepodařilo nanést bez bublinek od prachu. Moje chyba - prostě bych folii musel jít nalepit mimo byt, někam kde se na displayi neusadí 3 smítka za 10 sekund.
2. Zejména spodní hrana displaye Nexuse je mírně zaoblená a tvrdá folie tam nepřilne a tvoří jednu souvislou bublinu po spodním okraji. Zjistil jsem, že výrobci kvalitnějších folií to řeší tak, že folii udělají prostě trochu menší po všech stranách. Ale to už je pro mě úplně nepřípustné, abych měl na té velké černé ploše displaye viditelný okraj kolem dokola. Dole je okraj folie od okraje displaye až 5mm vzdálený! (např. folie Brando)
3. Display s folií ztrácí na svých vlastnostech. S kvalitnějšími foliemi to není tak špatné, ale tam mi zase vadí ten menší rozměr (viz. 2.)
4. Měkkou folii nechci. Mám zkušenost s Invisible Shield a je to dle mého názoru největší vražda, jakou lze na displayi spáchat. Důvody by byly na další dlouhý odstavec.

Holt jsem moc náročný... Zatím zůstanu bez folie. Snad se mi ten přístup nevymstí...
mvp
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 107
Registrován: pát úno 09, 2007 14:32
Kontaktovat uživatele:

Ochranná fólie - je nutná?

Příspěvek od mvp »

Gorilu poškrábat je poměrně problém , běžný provoz zvládne bez problémů . "Šůchance" ale jsou na displayi možné vidět v rámci oleofobní vrstvy , ta mikroskopickou , ač pouze v učitém úhlu a osvětlení viditelnou rýhu může mít . Osobně folii nepoužívám , nenašel jsem žádnou která by se blížila parametrům "neopatlanosti" na displaych s protipatlací úpravou :-D
jazzzman
nováček
nováček
Příspěvky: 42
Registrován: úte zář 27, 2011 17:17
Zařízení: BlackBerry Q10

Re: Ochranná fólie - je nutná?

Příspěvek od jazzzman »

Galaxy Nexus mam tyden, nosim ho v kapse, kde krome nej neni vubec nic, a presto je na nem uz asi deset vlasovych skrabancu, neznamo od ceho. Takze za me folii urcite ano. Ja s ni pockam, az tech skrabancu bude vic, preci jen mi u nej dotykova odezva neprijde buhvijaka, tak si to nebudu jeste zhorsovat.
Deaktivovaný účet (01.2013)

Ochranná fólie - je nutná?

Příspěvek od Deaktivovaný účet (01.2013) »

Povím to asi takhle: Pokud vám nevadí, že v případě poničení displeje budete za opravu platit několikanásobně více, než je cena folie a pokud nejste ten typ člověka, co by si nezakoupení folie vyčítal, tak ji nekupujte a nechte telefon osodu. V opačném případě říkám jediné - jednoznačně KOUPIT. I folie za pár desítek korun vydrží třeba půl roku či rok a displej ochrání před velkým množstvím nástrah.
Deaktivovaný účet (01.2013)

Ochranná fólie - je nutná?

Příspěvek od Deaktivovaný účet (01.2013) »

mvp píše: Osobně folii nepoužívám , nenašel jsem žádnou která by se blížila parametrům "neopatlanosti" na displaych s protipatlací úpravou :-D
Zkoušel jste matnou Innopocket? Používal jsem jich několik, řadu z nich ještě na PDA. Jejich matné folie jsou jedny z nejlepších a otisky na nich vidět nejsou.
freewall
nováček
nováček
Příspěvky: 15
Registrován: stř dub 25, 2012 10:36
Zařízení: Samsung Galaxy Nexus

Ochranná fólie - je nutná?

Příspěvek od freewall »

Jednu mám v šuplíku (dokonce nějakou antireflexní) - když jsem viděl jak krásný jemný display na pohled zhrubnul, tak se ani neohřála a šla..... :)
Martina46
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 222
Registrován: pát kvě 09, 2014 5:09
Zařízení: Lumia 550

Ochranná fólie - je nutná?

Příspěvek od Martina46 »

natrafila som na foliu, ktora udajne tlmi naraz pri pade mobilu a brani roztriesteniu displeja, je to vobec mozne? nepozdava sa mi to.
mate niekto skusenost, ze vam folia zachranila displej pred rozbitim? o folii uvazujem iba z tohto dovodu. mam sice puzdro, ale aj tak mobil padne z ruky najcastejsie vtedy, ked sa s nim pracuje, takze tak ci tak lahko padnut na displej.
http://www.mp3.sk/ochranna-folia-hd-x-o ... 35694.html
MKLumia1020
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 241
Registrován: pát kvě 16, 2014 20:31
Zařízení: Lumia 1020

Ochranná fólie - je nutná?

Příspěvek od MKLumia1020 »

Lumia 1020 se mi týden po koupi proběhla po dlažbě na poště - docela dost - odskok ode mě asi 2m - jediné co bylo poničené rožek těla u šuplíku na sim byl mírně promáčknutý - displej bez jediného mikroškrábance - tělo jsem nechal vyměnit v Nokii a founek je jako novej. Pokud ti to padne nějak hodně blbě na displej, žádná fólie tě nezachrání když praskne bude prasklej ať s ní nebo bez ní......
Neviděl jsem telefon kde by fólie nehyzdila vzhled a displej pocit ,,klouzavosti,, prstu. A to mnozí tvrdili, že mají fólie za 300 a ty sou super a není to poznat.

FÓLIE JE U MĚ SPROSTÉ SLOVO :) FUJ

_____________________________________
A ještě něco - vše kolem těch fólií je jen pěkný bussines - prodat něco v ceně pár korun - doslova - za pár stovek - spočítej si výměnu těch ,,kvalitnějších,, fólií po půl roce a zjistíš že máš zaplacený nový mobil. Podle mě je to stejná ,,píčo...vina,, jako aditiva do benzínu a kónusy na sání do motoru a jiné ,,kraviny,, které jen vydělávají na lidské ,,hlouposti,, nebo touze udělat pro svého mazlíčka to nejlepší.....
Kupte si raději kvalitní pouzdra :grin:
bigt
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 334
Registrován: sob bře 30, 2013 11:15
Zařízení: Nexus 5X, Nvidia Shield K1, Acer 1810TZ
Bydliště: Haná

Ochranná fólie - je nutná?

Příspěvek od bigt »

S tím tlumením nárazu to možné je, ta fólie dokáže rozprostřít naraz do celé plochy. Je ale fakt, ze pokud telefon spadne nějak blbě na hranu, tak displej praskne, folie nefolie
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Ochranná fólie - je nutná?

Příspěvek od htcjirka »

Folie je minulostni hit a dnes nema temer opodstatneni.Przni to telefon, uzitecnost zadna.
lokomot
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: úte lis 06, 2012 12:03
Zařízení: htc desire Z, SGN2

Ochranná fólie - je nutná?

Příspěvek od lokomot »

Já mám dobré zkušenosti s fólií od samsungu(na note2). Po té, když člověk jezdil prstem, tak to bylo jak po skle. A displej chránila vyborně.

Teď jsem koupil, na nový telefon, ten všude chválený screenshield, a jezdit po něm prstem je jak jezdit prstem po kondomu. Tohle už fakt ne.

Obecně folii beru jako nutnost. Jako ochrana proti pádům a škrábancům funguje dobře. Vlastnosti/kvalita asi dost záleží na výrobci
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

Ochranná fólie - je nutná?

Příspěvek od tslany »

Matná fólie je pro mě nutnost, na slunci přidává na čitelnosti, nemám z telefonu zrcátko, a už mě i dokonce zachránila dotyk při pádu na kamení. A nejlepší na tom je, že 10ks matných fólií na L620 stojí $3 free shipping :-)
Sinpa
smartstar
smartstar
Příspěvky: 976
Registrován: sob zář 21, 2013 16:12
Zařízení: Galaxy S8 @ Lumia 950

Re: Ochranná fólie - je nutná?

Příspěvek od Sinpa »

Zkoušel někdo tvrzene sklo (tempered glass)?
M.BoBo
smartguru
smartguru
Příspěvky: 504
Registrován: stř pro 17, 2008 13:18
Zařízení: iPhone XS, iPad 2018, Apple Watch 5
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Ochranná fólie - je nutná?

Příspěvek od M.BoBo »

O tvrzeném skle taky pokukuju. U O2 mají prý za 280Kč pro iP5s.
Vždy jsem byl odpůrce folií (jsem doposud). Na předchozích zařízeních jsem folii nepoužíval a nikdy ani vlásečnicový škrábanec, ale po týdnu užívání iP5s je displej plný mikroškrábanců, tak jsem bohužel byl nucen folii pořídit. Mám matnou ("Aligator") asi za 100Kč a opravdu to mrví obraz, ale displej je na slunci opravdu skvěle čitelný, navíc se vyhnu dalším škrábancům.
Poslední telefon co se takhle škrábal byla Lumia 920, ale tam to prý bylo způsobeno tou oleofobní vrstvou, která moc nevydržela.
Odpovědět

Zpět na „Nexus telefony“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů