Jak nahrát Windows Phone 7

Diskuze věnovaná portaci systému Windows Phone na HTC HD2
MartinSVK
nováček
nováček
Příspěvky: 26
Registrován: stř led 04, 2012 21:32
Zařízení: HTC HD2

Jak nahrát Windows Phone 7

Příspěvek od MartinSVK »

Prosím vás o "malú" pomoc... vo výmene ROM na mobiloch som úplný nováčik. Tak by som vás chcel poprosiť vysvetliť niektoré skratky ->ako napr. HSPL<- potom či by ste mi tu mohli dať nejaké video alebo stránku /-y kde by som mohol zohnať tie updaty keď to chcem urobiť spôsobom, že si to budem nahadzovať od toho začiatku, aby sa mi pri novej verzii nevymazali kontakty, SMS-ky, Maily, atď... potom ten multy touch či funguje?! A ešte jedna vec, bude mi fungovať MARKETPLACE? ...lebo kamarát mi povedal ze musím niekde zavolať a registrovať mobil ako HTC HD7 či čo.

Ďakujem.
vasekboch
nováček
nováček
Příspěvky: 28
Registrován: úte pro 06, 2011 16:39
Zařízení: HD2 @ Windows Phone 7.5 Mango build 8107
Bydliště: Prague

Jak nahrát Windows Phone 7

Příspěvek od vasekboch »

Na začátku tohodle threadu je poměrně pěknej a podrobnej návod. Tak doporučuju přečíst...
Jinak HSPL je upravený bootloader, který dovoluje flashování nepodepsaných (neoficiálních rom). Takže nejdříve musíš flashovat ten, tím se ti odemkne telefon.
Jediná rom, která podporuje updaty je YukiXDA & XBMOD rom. Link opět v tomto threadu. Pro jistotu uvádím zde.
http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=1236027" onclick="window.open(this.href);return false;
Verze 2.1 obsahuje multitouch driver. Postup instalace a updatu je na XDA uveden.
Updaty se prování tak že do Senderu nakopíruješ patřičný cabs a dáš send.
Telefon se updatuje a potom můžeš poslad další.

Pokud zvládáš trochu angličtinu, tak na XDA je veškerý potřebný info. Ohledně rom, updatu, rozdílů... Stačí si to jen pročíst. Užitečný linky zmiňuje taky
amentma píše:postupov je na nete vela, az ma clovek problem vybrat, ktory je spravny... ja som postupoval takto a bolo to 100% funkcne...


Postup je nasledovny:

1. V telefone musi byt HSPL verzia 2.08.HSPL a radio 2.15.50.14 vid. hspl + radio
2. Nainstalovat MAGLDR 1.12 vid. magldr (dalej nepouzivat tuto WP7 romku, nepodporuje Marketplace!!)
3. Pouzit WP7 romku HD2_Updatable_XBmod_Yuki_v2_native
4. Dalej postupovat podla tohto navodu
5. Po nainstalovani nechat lokalitu US, pokial nie je v SR podporovany Marketplace.
6. Prihlaste sa Live ID uctom, bude pozadovany aktivacny kluc pre WP. Ten Vam da na poziadanie Microsoft na hotline podpory. vid. navod (na slovensku volaj 0850111300 – mam HD7 a pyta odomna aktivacny kluc )
7. Hotovo, HD2 s Mangom a funkcnym Marketlace!
MartinSVK
nováček
nováček
Příspěvky: 26
Registrován: stř led 04, 2012 21:32
Zařízení: HTC HD2

Jak nahrát Windows Phone 7

Příspěvek od MartinSVK »

ďakujem veľmi pekne, ale bude mi fungovať ten MARKETPLACE? A musím si odzálohovať pôvodnňy systňem kôoli reklamácii? ak áno tak ako?
vasekboch
nováček
nováček
Příspěvky: 28
Registrován: úte pro 06, 2011 16:39
Zařízení: HD2 @ Windows Phone 7.5 Mango build 8107
Bydliště: Prague

Jak nahrát Windows Phone 7

Příspěvek od vasekboch »

Zálohovat původní systém není jak. Pokud budeš chtít reklamovat tak stáhneš stock rom z htc.com Vyextrahuješ z ní soubor RUU_signed.nbh a přejmenuješ ho na LEOIMG.nbh. Ten nahraješ do rootu SD karty. Podržíš vol+down a power btn. A potvrdíš update. Všechno se přepíše tak jak bylo. Včetně HSPL.

Marketplace a veškeré Live služby fungovat nebudou. Musíš si napsat o aktivační klíč. Ale to je maličkost, záležitost na pár minut. Na XDA je opět několik threadu, který se tím zabejvaj.
MartinSVK
nováček
nováček
Příspěvky: 26
Registrován: stř led 04, 2012 21:32
Zařízení: HTC HD2

Jak nahrát Windows Phone 7

Příspěvek od MartinSVK »

Ked som isie podla toho navodu co si sem dal... tak mi tam vyhadzuje chybu ze ZUNE WMDU IS MISSING!... co mam robit
vasekboch
nováček
nováček
Příspěvky: 28
Registrován: úte pro 06, 2011 16:39
Zařízení: HD2 @ Windows Phone 7.5 Mango build 8107
Bydliště: Prague

Jak nahrát Windows Phone 7

Příspěvek od vasekboch »

Podrobnější info by nebylo. Mě to nejde, je tam chyba a podobné nikomu nic neřekne. Napiš co si udělal, kam ses dostal co to píše a pak to nějak vyřešíme. Nejsem jasnovědec.

btw. Přes PM nic neřeším, takhle to pomůže i jinejm lidem.
MartinSVK
nováček
nováček
Příspěvky: 26
Registrován: stř led 04, 2012 21:32
Zařízení: HTC HD2

Jak nahrát Windows Phone 7

Příspěvek od MartinSVK »

takze prosim ta ostan online, lebo neviem co s mobilom ma m robit...
MartinSVK
nováček
nováček
Příspěvky: 26
Registrován: stř led 04, 2012 21:32
Zařízení: HTC HD2

Jak nahrát Windows Phone 7

Příspěvek od MartinSVK »

Isiel som na tu stanku "navod" a tam som stiahol tie tri veci... a isiel som pekne od jednotky...
vsetko fungovalo az kym som nedosiel na bod 14... nakopiroval som tam tie subory CAB. a ked som tam znova zadal "S" tak mi vyhodilo ERROR: Zune WMDU is missing. Make sure Zune is installed on your system.
MartinSVK
nováček
nováček
Příspěvky: 26
Registrován: stř led 04, 2012 21:32
Zařízení: HTC HD2

Jak nahrát Windows Phone 7

Příspěvek od MartinSVK »

A ak som mal najprv nainstalovat ten rom co mas v tvojom navode o bod skor... tak mi to nejde nainstalovat.
vasekboch
nováček
nováček
Příspěvky: 28
Registrován: úte pro 06, 2011 16:39
Zařízení: HD2 @ Windows Phone 7.5 Mango build 8107
Bydliště: Prague

Jak nahrát Windows Phone 7

Příspěvek od vasekboch »

Návod to není můj nepsal jsem ho.
No pokud už ses dostal k nahrávání cabs tak samotná rom by již měla být funkční. Takže rom telefon jako takový jde ovládat.
Na to aby si tam nahrál cabs, potřebuješ poslední verzi Zune. Máš ji nainstalovanou? Podle tý hlášky ji nainstalovanou nemáš.

Samotná instalace je dle mého názoru triviální, a pokud nenarazíš na nějakou nekompatibilitu, tak nevidím kde by mohl bejt problém. Ten návod je si myslím dostatečně detailní.

Nainstaloval si Magldr předpokládám úspěšně.
Po rebootu se ti zobrazí.
Zvolíš možnost 5 USB flasher.
Nahraješ tam samotnou rom HD2_Updatable_XBmod_Yuki
Nastavíš datum a čas.
Potom pokračuješ s nahráváním cabs.
nakopíruji patřičný cabs a a pomocí send se pošlu do telefonu

Pokud ti nejde něco nahrát, tak je pravděpodobný, že další krok taky nebude fungovat.
Musíš to popisovat trochu podrobnějc. Protože
A ak som mal najprv nainstalovat ten rom co mas v tvojom navode o bod skor... tak mi to nejde nainstalovat.
Mi zase nic neřekne. Co si udělal. Jak si to instaloval. Co to napsalo.
MartinSVK
nováček
nováček
Příspěvky: 26
Registrován: stř led 04, 2012 21:32
Zařízení: HTC HD2

Jak nahrát Windows Phone 7

Příspěvek od MartinSVK »

no ja som dal normalne spustit ten DWI a dal som dalsi dalsi dalsi a potom to vyhlasilo error pockaj zachvilku ti napisem aky
MartinSVK
nováček
nováček
Příspěvky: 26
Registrován: stř led 04, 2012 21:32
Zařízení: HTC HD2

Jak nahrát Windows Phone 7

Příspěvek od MartinSVK »

no ja som dal normalne spustit ten DWI a dal som dalsi dalsi dalsi a potom to vyhlasilo error : USB initi failed
MartinSVK
nováček
nováček
Příspěvky: 26
Registrován: stř led 04, 2012 21:32
Zařízení: HTC HD2

Jak nahrát Windows Phone 7

Příspěvek od MartinSVK »

ale ja ked som to daval prvy krat instalovat a neslo mi to tak som si precital reqiest co tam je pisany... a tam pisu ze je potrebny magldr 1.13... tak som 1.12 vymenil za 1.13 a stale to nejde
Uživatelský avatar
silent64sk
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 188
Registrován: pát kvě 06, 2011 19:48
Zařízení: Lumia 1520, Transformer Pad TF300T, Galaxy Nexus
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Jak nahrát Windows Phone 7

Příspěvek od silent64sk »

Nepriradilo ti správne usb driver, skús iný port, alebo odinštaluj HD2 ovládače a nech windows nainštalovať ich nanovo, inštaláciu spúšťaj samozrejme ako administrátor.
vasekboch
nováček
nováček
Příspěvky: 28
Registrován: úte pro 06, 2011 16:39
Zařízení: HD2 @ Windows Phone 7.5 Mango build 8107
Bydliště: Prague

Jak nahrát Windows Phone 7

Příspěvek od vasekboch »

Pokud tím myslíš celý znění.

Kód: Vybrat vše

An error has occurred
Read below for more information

Error Description: USB init failed
Info: .\RSPL\RSPL.cpp (1198)

Error Description: EnterBootloader missing
Info: .\RSPL\BootLoader.cpp (176)
Tak to stačilo vygooglovat jako 99.99999% chyb. A dozvěděl by ses, že to musíš "spustit jako správce". Potom už ti to telefon najde.
MartinSVK
nováček
nováček
Příspěvky: 26
Registrován: stř led 04, 2012 21:32
Zařízení: HTC HD2

Jak nahrát Windows Phone 7

Příspěvek od MartinSVK »

obre pokrocil som dalej... ROM nainstalovana ale dojdee po uvodnu obrazovku co je tam ta farebna vlnka HTC a pod tym quietly brilliant... co teraz?
--->a stale je teply<---
Uživatelský avatar
silent64sk
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 188
Registrován: pát kvě 06, 2011 19:48
Zařízení: Lumia 1520, Transformer Pad TF300T, Galaxy Nexus
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Jak nahrát Windows Phone 7

Příspěvek od silent64sk »

Čiže systém ti nechce naštartovať? Akú si použil sd kartu?
MartinSVK
nováček
nováček
Příspěvky: 26
Registrován: stř led 04, 2012 21:32
Zařízení: HTC HD2

Jak nahrát Windows Phone 7

Příspěvek od MartinSVK »

moju micro SD 8Gb...
MartinSVK
nováček
nováček
Příspěvky: 26
Registrován: stř led 04, 2012 21:32
Zařízení: HTC HD2

Jak nahrát Windows Phone 7

Příspěvek od MartinSVK »

aha... ja som mal pouzit 2GB kartu... hej uz mi to povedal ocino.... Teraz je ten system akoze nainstalovany na mojej krate??? ako ho ztade dostat?? O.O
Uživatelský avatar
silent64sk
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 188
Registrován: pát kvě 06, 2011 19:48
Zařízení: Lumia 1520, Transformer Pad TF300T, Galaxy Nexus
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Jak nahrát Windows Phone 7

Příspěvek od silent64sk »

Ono to funguje trocha inak. Systém tu kartu akoby spojí s vnútornou pamäťou zariadenia a uzamkne ju. WP7 natívne nepodporuje sd karty. Romky od Yukiho sú na karty citlivé, nefungujú vždy všetky, napr. moja čo mám v popise nefunguje vôbec. Takto zamknutú kartu je pomerne zložité odomknúť. Je možné naformátovať ju len v symbianovskej Nokii alebo môžeš skúsiť tento postup: http://wmmania.cz/forum/?f=186&t=36373&p=410506#p410506" onclick="window.open(this.href);return false;
Odporúčam ti aj tú stránku, venuje sa týmto veciam podrobnejšie. A pre teba odporúčam radšej použiť klasickú romku, tam je s kartami menší problém. Všeobecne najlepšie pracujú s WP7 karty Sandisk class 4, používa ich aj HTC vo WP7 zariadeniach 1.generácie. 2GB karta je málo, tú nepoužívaj, pravdepodobne ti to na tak starej karte ani nepôjde.
Odpovědět

Zpět na „Windows Phone na HD2“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 36 hostů