Jak nahrát Windows Phone 7

Diskuze věnovaná portaci systému Windows Phone na HTC HD2
Uživatelský avatar
Harry14
nováček
nováček
Příspěvky: 46
Registrován: sob bře 06, 2010 14:04
Zařízení: Apple iPhone 5S 16GB, Nokia Lumia 930

Jak nahrát Windows Phone 7

Příspěvek od Harry14 »

Dobrý večer, jsem čerstvým majitelem HTC HD2 s originálními Windows Mobile 6.5 a chtěl bych si do něj místo nich nahrát Windows Phone 7. Bohužel nevím jak to udělat. Jsem naprostý začátečník. Telefon mám ještě v záruce a někdo mi říkal že když tam nahraju jiný software tak mi reklamaci neuznají ?

Dá se nějak udělat abych si tam teda mohl dát ty Phone 7 a když se (klepu) telefon pokazí mohl vrátit původní Windows Mobile 6.5 a nikdo nic nepoznal ? A ještě bych se Vás rád zeptal zda jsou WP7 na tomto telefonu plně doladěné (všechno funguje jak má). Hledal jsem na internetu a našel jsem nějaké pojmy: HSPL , MAGLDR 1.12 atd.

Přikládám odkaz odkud jsem čerpal: http://stahovat.okamzite.eu/news.php?readmore=1373" onclick="window.open(this.href);return false;

Děkuji moc za odpovědi
palokm
nováček
nováček
Příspěvky: 20
Registrován: čtv srp 26, 2010 16:55
Zařízení: HTC HD2

Jak nahrát Windows Phone 7

Příspěvek od palokm »

mas tam komplet postup..nik ti nic ine neporadi....a nemas co pokazit....ja len vzdy zdoraznujem,citaj

pozri SZ
Uživatelský avatar
amentma
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 162
Registrován: stř črc 15, 2009 8:01
Zařízení: Galaxy S8, iPhone 7, zvysky Lumie, ...

Jak nahrát Windows Phone 7

Příspěvek od amentma »

postupov je na nete vela, az ma clovek problem vybrat, ktory je spravny... ja som postupoval takto a bolo to 100% funkcne...


Postup je nasledovny:

1. V telefone musi byt HSPL verzia 2.08.HSPL a radio 2.15.50.14 vid. hspl + radio
2. Nainstalovat MAGLDR 1.12 vid. magldr (dalej nepouzivat tuto WP7 romku, nepodporuje Marketplace!!)
3. Pouzit WP7 romku HD2_Updatable_XBmod_Yuki_v2_native
4. Dalej postupovat podla tohto navodu
5. Po nainstalovani nechat lokalitu US, pokial nie je v SR podporovany Marketplace.
6. Prihlaste sa Live ID uctom, bude pozadovany aktivacny kluc pre WP. Ten Vam da na poziadanie Microsoft na hotline podpory. vid. navod (na slovensku volaj 0850111300 – mam HD7 a pyta odomna aktivacny kluc )
7. Hotovo, HD2 s Mangom a funkcnym Marketlace!
Uživatelský avatar
Harry14
nováček
nováček
Příspěvky: 46
Registrován: sob bře 06, 2010 14:04
Zařízení: Apple iPhone 5S 16GB, Nokia Lumia 930

Jak nahrát Windows Phone 7

Příspěvek od Harry14 »

Dobrý den, děkuji za odpověd. V telefonu mám momentálně SPL 3.03.0000. To znamená že mám použít na odblokování HSPL4 ? Tím pádem budu mít potom v telefonu HSPL4 a v příspěvku píšete že pro správnou funkce Windows Phone 7 musím mít HSPL 2.08.

Děkuji za odpověd
palokm
nováček
nováček
Příspěvky: 20
Registrován: čtv srp 26, 2010 16:55
Zařízení: HTC HD2

Jak nahrát Windows Phone 7

Příspěvek od palokm »

ano musis mat hspl 2,08,ale odporucal by som inu rom....napr.http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=953078" onclick="window.open(this.href);return false;

po naistalovani jednej rom mas mango
Uživatelský avatar
Harry14
nováček
nováček
Příspěvky: 46
Registrován: sob bře 06, 2010 14:04
Zařízení: Apple iPhone 5S 16GB, Nokia Lumia 930

Jak nahrát Windows Phone 7

Příspěvek od Harry14 »

Děkuji moc za odpovědi. Kterou ROM bych se měl tedy stáhnout ? Opravdu se v tom nevyznám a jak je to prosím s tou zárukou ? Tady jsem našel video jak vrátit původní WIndows Mobile i SPL (ROM 3.14) a vypadá to celkem jednoduše (http://www.jayceooi.com/2011/08/15/how- ... hd2-video/" onclick="window.open(this.href);return false;). A tady jsem zase našel že to nemůžu udělat s ROM 3.14. Tak už fakt nevím. To poslední co chci je si telefon zkazit. A na té záruce mi záleží.

Děkuji
vasekboch
nováček
nováček
Příspěvky: 28
Registrován: úte pro 06, 2011 16:39
Zařízení: HD2 @ Windows Phone 7.5 Mango build 8107
Bydliště: Prague

Jak nahrát Windows Phone 7

Příspěvek od vasekboch »

Každej ti řekne něco jinýho. Takže žádnej univerzální způsob neexistuje.
Základní rom je tato. http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=1236027" onclick="window.open(this.href);return false; Veškeré další rom jsou +- odvozené.
Tato rom má velkou výhodu v tom, že lze updatovat přes Zune. Takže když vyjde aktualizace tak akorát na foru checkneš jestli to je bezpečné nainstalovat a máš nejaktuálnější systém. Dále taky umožňuje instalaci tzv cabs. Pomocí kterých lze doplnit další funkce nebo odstranit bugy.
Takže odpadá nutnost flashování nových rom v případě updatu.
Nevýhodou je, že rom je v základu buid 7004 což je úplně první WP. A ty sám si ji musíš updatovat postupně až na 7740. Což je zdlouhavé ale člověk to dělá jen jednou. Složité to není.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=953078" onclick="window.open(this.href);return false; Tato rom, je něco jako All in One. Prostě mango hned po prvním flashi. Nicméně pokud vyjde aktualizace. Musíš flashovat znovu. Čímž přijdeš o obsah telefonu. Kontakty maily jsou v cloudu to je OK. Ale třeba SMS ne. A stahování všech programů z Marketplace je taky docela nuda.

Dále je potřeba aktivační klíč. Způsoby jak ho získat jsou tu na fóru určitě k dispozici. případně na http://forum.xda-developers.com/" onclick="window.open(this.href);return false; najdeš několik postupů...
palokm
nováček
nováček
Příspěvky: 20
Registrován: čtv srp 26, 2010 16:55
Zařízení: HTC HD2

Jak nahrát Windows Phone 7

Příspěvek od palokm »

napisal si to v pohode,teraz je z toho vyplaseny co a ako...casom zisti,ze instalacia rom je uplne v pohode...ja ani neviem zratat kolko som ich vyskusal...a ono je to vzdy na cloveku,ci sa rad hra,skusa nove veci atd....ja som tyzden na WP7 a uz som skusil vsetky rom,krizom krazom...vela ich nie je...takze je to na nom co chce a vzdy sa daju najst veci na stihnutie cez xap a mat ich ulozene v pc a potom nie je problem ich nahodit
vasekboch
nováček
nováček
Příspěvky: 28
Registrován: úte pro 06, 2011 16:39
Zařízení: HD2 @ Windows Phone 7.5 Mango build 8107
Bydliště: Prague

Jak nahrát Windows Phone 7

Příspěvek od vasekboch »

Asi tak, konkrétně na HD2 není se čeho bát, a pokud člověk nedělá psí kusy s botloaderem, bricknout telefon je skoro nemožný. Vždycky se dá vrátit zpět. A HSPL flashuješ jen jednou. I kdyby se telefon nezapnul vol down + power up tě hodí do botloaderu a můžeš normálně flashovat.

Návodů na to jak to všechno udělat je spousta. Stačí trochu hledat. Opisovat to sem by byl nesmysl.
Uživatelský avatar
Harry14
nováček
nováček
Příspěvky: 46
Registrován: sob bře 06, 2010 14:04
Zařízení: Apple iPhone 5S 16GB, Nokia Lumia 930

Jak nahrát Windows Phone 7

Příspěvek od Harry14 »

Vasekboch děkuji moc za Vaše rady. Už jedu na této WP7.5 ROM: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=953078" onclick="window.open(this.href);return false;. A jsem moc spokojený. Akorád bych se rád zeptal na jednu věc a to jek vrátit telefon do původního stavu (kdybych ho musel reklamovat tedy nahrát zpátky Windows Mobile a originální SPL). Našel jsem tady tohle video jak to udělat: http://www.youtube.com/watch?v=gKVxT0uoJTk" onclick="window.open(this.href);return false;. Zkoušel jsem to tedy pro srandu králíků ale bohužel nic se neděje. Nahraju na kartu soubor leoimg.nbh a telefon zavedu do tříbarevné obrazovky a nic se nestane. Verzi HSPL mám 2.08. a verzi MAGLDR 1.13.

Moc děkuji
Radek Hulán
smartstar
smartstar
Příspěvky: 992
Registrován: čtv led 03, 2008 10:51
Zařízení: Samsung S7 edge / Lumia 930/1020/920/900/800

Jak nahrát Windows Phone 7

Příspěvek od Radek Hulán »

Jakou má HD2 s WP7.5 výdrž? Zkoušel jsem na něm Android 2.3.7 a to je ze všech možných pohledů otřesný systém...
Uživatelský avatar
silent64sk
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 188
Registrován: pát kvě 06, 2011 19:48
Zařízení: Lumia 1520, Transformer Pad TF300T, Galaxy Nexus
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Jak nahrát Windows Phone 7

Příspěvek od silent64sk »

Výdrž nie je nič moc, sú tam nejaké chyby, ale dá sa to napraviť na odber cca -5mA v nečinnosti(NAND Android s vypnutou synchronizáciou a dátami -2mA). Stále je to ale horšie ako Android na HD2, kde sa s Dorimaxom alebo Typhoonom dostaneš na 2 dni v podstate bez problémov. Samozrejme každé zariadenie sa dá "vymlátiť" za pár hodín. To, že Android 2.3.7 je otrasný systém, tak s tým zásadne nesúhlasím. Funguje dokonca v mnohých prípadoch lepšie ako na originálnych zariadeniach. Plynulosť je rozhodne vynikajúca. WP7 na HD2 je použiteľný, ale treba počítať s takmer nefunkčným multitouchom.
Radek Hulán
smartstar
smartstar
Příspěvky: 992
Registrován: čtv led 03, 2008 10:51
Zařízení: Samsung S7 edge / Lumia 930/1020/920/900/800

Jak nahrát Windows Phone 7

Příspěvek od Radek Hulán »

K výdrži se zatím nemohu vyjadřovat, ale stabilita a funkčnost asi 100%, jsem fakt překvapen.

Obrázek
Uživatelský avatar
Harry14
nováček
nováček
Příspěvky: 46
Registrován: sob bře 06, 2010 14:04
Zařízení: Apple iPhone 5S 16GB, Nokia Lumia 930

Jak nahrát Windows Phone 7

Příspěvek od Harry14 »

Dobrý večer,

rád bych se ještě zeptal na jednu věc ohledně baterie. Jedu na téhle ROM: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=953078" onclick="window.open(this.href);return false;. A narazil jsem celkem na zajímavoou věc s beterii. Když dám telefon do nabíječky a nechám ho dobíjet tak se mi za nějaký čas rozsvítí žlutá LED dioda, která by měla indikovat že je telefon plně nabitý. Odpojím ho tedy z nabíječky a podívám se do nastavení - spořič baterie a tam vidím že je nabitá pouze na 93% jednou se mi to stalo na 87%. To samé vidím když si nahoře zobrazím info o signálu baterce atd. Chtěl bych se tím pádem zeptát Vás zda Vám to dělá to stejné nebo jestli je to normální. Popřípadě jak to vyřešit.

Děkuji
Uživatelský avatar
silent64sk
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 188
Registrován: pát kvě 06, 2011 19:48
Zařízení: Lumia 1520, Transformer Pad TF300T, Galaxy Nexus
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Jak nahrát Windows Phone 7

Příspěvek od silent64sk »

Radek Hulán píše:K výdrži se zatím nemohu vyjadřovat, ale stabilita a funkčnost asi 100%, jsem fakt překvapen.
Funkčnosť je v podstate 100% až na jeden vážny nedostatok - neplnohodnotný multitouch, ktorý funguje len s priložením obidvoch prstov na displej naraz. Problém je s drivermi a ťažko povedať, či sa to nejako vyrieši, asi skôr nie.

Je to staršie, ale situácia sa v podstate odvtedy nezmenila:
http://forum.xda-developers.com/archive ... 44338.html" onclick="window.open(this.href);return false;

V tejto verzii by teoreticky mal byť problém s rapídnym úbytkom baterky vyriešený, osobne som to ale ešte netestoval: http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=1356833" onclick="window.open(this.href);return false;
Radek Hulán
smartstar
smartstar
Příspěvky: 992
Registrován: čtv led 03, 2008 10:51
Zařízení: Samsung S7 edge / Lumia 930/1020/920/900/800

Jak nahrát Windows Phone 7

Příspěvek od Radek Hulán »

Po delším testu s baterkou není problém:
Obrázek

Multitouch mi taky funguje - třeba dva prsty na zoom v IE či na obrázcích.
Uživatelský avatar
silent64sk
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 188
Registrován: pát kvě 06, 2011 19:48
Zařízení: Lumia 1520, Transformer Pad TF300T, Galaxy Nexus
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Jak nahrát Windows Phone 7

Příspěvek od silent64sk »

Úplne plnohodnotným spôsobom? V predchádzajúcich verziách to bolo veľmi citlivé, ak sa nepriložili dva prsty na displej úplne presne naraz, nešlo to, človek si musel dávať pozor, ak je to fixnuté, v tom prípade si WP7 asi dlhší čas na skúšku ponechám...
Radek Hulán
smartstar
smartstar
Příspěvky: 992
Registrován: čtv led 03, 2008 10:51
Zařízení: Samsung S7 edge / Lumia 930/1020/920/900/800

Jak nahrát Windows Phone 7

Příspěvek od Radek Hulán »

To ne, třeba s Lumia 800 se to nedá srovnávat, ta citlivost multitouche, je horší.
Uživatelský avatar
silent64sk
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 188
Registrován: pát kvě 06, 2011 19:48
Zařízení: Lumia 1520, Transformer Pad TF300T, Galaxy Nexus
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Jak nahrát Windows Phone 7

Příspěvek od silent64sk »

[DRIVER] New multitouch driver for HD2 [26.12.11]
Hello!

I have fixed some bugs in the original HTC touch driver.
Multitouch is working very good now.

A new driver in the test now .. 1,2 days.

AnDim

http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=1412603" onclick="window.open(this.href);return false;

To je veľmi dobrá správa. Ak sa to skutočne podarilo, tak už by mal multitouch fungovať korektne, máme sa na čo tešiť.
vasekboch
nováček
nováček
Příspěvky: 28
Registrován: úte pro 06, 2011 16:39
Zařízení: HD2 @ Windows Phone 7.5 Mango build 8107
Bydliště: Prague

Jak nahrát Windows Phone 7

Příspěvek od vasekboch »

Harry14 píše:Vasekboch děkuji moc za Vaše rady. Už jedu na této WP7.5 ROM: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=953078" onclick="window.open(this.href);return false;. A jsem moc spokojený. Akorád bych se rád zeptal na jednu věc a to jek vrátit telefon do původního stavu ...
To je divné, mě osobně tento postup fungoval bez problémů. Vyextrahovat soubor, nahrát do rootu karty, přejmenovat. A po načtení bootloaderu by se měl objevit dialog, o přepsání rom. Tak jak to je uvedeno v tom videu, to skutečně funguje.
Harry14 píše: rád bych se ještě zeptal na jednu věc ohledně baterie. Jedu na téhle ROM: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=953078" onclick="window.open(this.href);return false;. A narazil jsem celkem na zajímavoou věc s beterii. Když dám telefon do nabíječky a nechám ho dobíjet tak se mi za nějaký čas rozsvítí žlutá LED dioda, která by měla indikovat že je telefon plně nabitý. Odpojím ho tedy z nabíječky a podívám se do nastavení - spořič baterie a tam vidím že je nabitá pouze na 93% jednou se mi to stalo na 87%. To samé vidím když si nahoře zobrazím info o signálu baterce atd. Chtěl bych se tím pádem zeptát Vás zda Vám to dělá to stejné nebo jestli je to normální. Popřípadě jak to vyřešit.
Ano, to je normální. Podle všeho se baterie nabíjí korektně, jen měření baterie je takové podivné. Samo o sobě funguje. Ale po restartu telefonu je vždy na 100%. Tady záleží na kontrétní romce. Každá se chová trochu jinak.

silent64sk píše:Úplne plnohodnotným spôsobom? V predchádzajúcich verziách to bolo veľmi citlivé, ak sa nepriložili dva prsty na displej úplne presne naraz, nešlo to, človek si musel dávať pozor, ak je to fixnuté, v tom prípade si WP7 asi dlhší čas na skúšku ponechám...
Na XDA se objevil příspěvěk o tom, že se chystá nový driver na multitouch. Takže se třeba dočkáme nějakého viditelného zlepšení. Zatím je nutné položit 2 prsty naráz... Pokud to má člověk na paměti, lze to naprosto normálně používat.
Radek Hulán píše:Jakou má HD2 s WP7.5 výdrž? Zkoušel jsem na něm Android 2.3.7 a to je ze všech možných pohledů otřesný systém...
Celý den vydrží bez problému. Při poměrně častém používání. Dost záleží na tom, jakou kombinaci HW a SW rádia člověk zvolí. Chce to trochu experimentování. Ale 2 dny při slabším používání nejsou problém.
Odpovědět

Zpět na „Windows Phone na HD2“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 hostů