První neoficiální Windows Phone 7 ROM pro HTC HD2 je tady!

Diskuze věnovaná portaci systému Windows Phone na HTC HD2
Odpovědět
mcintosh666
nováček
nováček
Příspěvky: 11
Registrován: stř úno 10, 2010 18:01
Zařízení: Sensation XE

První neoficiální Windows Phone 7 ROM pro HTC HD2 je tady!

Příspěvek od mcintosh666 »

Daidalos píše:
P.S.: Já si stejně koupím HTC kvůli té podpoře. (a někdy i bazarové ceně, která je nejlepší)
Teď dokonce začínám uvažovat o HD2 díky těm OS (WM,Android,WP).. super věcička na hraní :lol:

Udělal jsem to v listopadu, když se začal rozjíždět Android z SD karet, předtím jsem měl HD2 asi půl roku a v červenci jsem ji prodal. Je to super hračka :) :) :)
platon
nováček
nováček
Příspěvky: 23
Registrován: pon kvě 04, 2009 6:37
Zařízení: HTC HD2, HTC Diamond 1, Omnia 2

První neoficiální Windows Phone 7 ROM pro HTC HD2 je tady!

Příspěvek od platon »

Porovnavate tu Samsung a HTC, podla toho co citam, tak takmer vsetci pisu, ze Samsung je lepsi a lacnejsi. Ano je lacnejsi. Mal som okrem inych aj napriklad Omniu2 a musim Vase slova len vyvratit. Ano je pravda castejsie vydavaju upgrade oficialnej rom, ale preco? Myslite, ze je normalne ak mate 8x aktualizovanu tu istu rom? Hej je, pokial je zla a ma same chyby. S tym som sa stretaval denne, stale mrznuce a takmer nepouzitelne sms, jasne aktualizoval som rom a myslel, ze problem odstranim. Ano odstranil, ale hned nato som zistil, ze mi nejde navigacia atd. takto to slo stale az kym som musel siahnut po neoficialnej rom, kedze oficialna mala takmer kazda nejaku chybu a pokial ste mali ten telefon, tak robit tam softreset dava vazne zabrat a to mi uz tiez riadne liezlo na nervy. Neoficialne, boli rychle viac pamate a nadsenie trvalo az dovtedy, kym som zistil, ze polovica programov, ktore pouzivam nejde nainstalovat, alebo ide a nejdu. Takze, to bol dalsi impulz preco sa toho telefonu zbavit a zacal som chapat, preco je ten telefon lacnejsi v porovnani s HTC. O tom ako je spracovane telo telefonu, plast, tlacitka a dotikovy displej (teraz nemyslim jas, farby, podsvietenie) ani nemusim moc pisat. Tlacitka sa mi poakazili po mesiaci, displej doskrabany takmer okamzite a zadna strana telefonu to iste. A HD2? Po niekolko mesiacoch pouzivania ani skrabanec. Gorilla Glass hovori jasnou recou, telo telefonu to iste a to mi padla na neho niekolko desiatok kilova nalozena skryna.Omnia by sa zlomila, HD2 pouzivam dalej. Dovolim si tvrdit, ze po mojich skusenostiach takmer neznicitelny telefon a daleko kvalitnejsi nemoze stat rovnake peniaze ako napriklad Samsung. Pre mna zmena respektive znovu sa vratenie na HTC nehovorila len podpora tejto znacky.
vaseks0001
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 218
Registrován: pon črc 06, 2009 14:08
Zařízení: HTC HD2

První neoficiální Windows Phone 7 ROM pro HTC HD2 je tady!

Příspěvek od vaseks0001 »

Tak jsem uspesne nahral do sve HD2 WP7 . Vse zatim funguje tak jak ma. WP7 me mile prekvapil. Jen to chce si zvyknout na nove prostredi a novej styl ovladani. WP7 neni tak spatnej jak jsem si myslel:-) (jen mi vadi ze musim hmatat na hardwerove tlacitka, ale zase je pravda ze nove SF. uz maj senzorove tlacitka takze je to jako bych hmatal na displej.) Je to System uplne o necem jinem vubec se nepodoba WM. Konecne muzu prosadit android zdaleka na wp nema!

-- doplnění předchozího příspěvku (pát led 14, 2011 20:16) --

Jeste co jsem chtel rict. Je to hodne omezenej system ale kdyz nekdo potrebuje ja nevim treba instalovat neofic programy jde tento system odblokovat. Takze to ze je to takhle omezene neni vubec spatne a pochopil jsem proc MS jde touhle cestou a je to jen a jen dobre
gulii
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 396
Registrován: pon lis 13, 2006 22:13
Zařízení: iPhone 6 Plus 64GB, Surface Pro 3

První neoficiální Windows Phone 7 ROM pro HTC HD2 je tady!

Příspěvek od gulii »

CO si tak pročítám XDA, tak sám Microsoft se musí divit, kolik lidí mu dnes volalo, že chce na HD7čku aktivační kód :grin:
vaseks0001
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 218
Registrován: pon črc 06, 2009 14:08
Zařízení: HTC HD2

První neoficiální Windows Phone 7 ROM pro HTC HD2 je tady!

Příspěvek od vaseks0001 »

Prvni problem co jsem nasel a to ze neumi SIM toolkit,:-( takze jdu zpet na WM6:-( ach jo

-- doplnění předchozího příspěvku (pát led 14, 2011 22:53) --

Achhh jo takova zakladni vec a oni to tam nedaj:-( Tome sokovalo no
mlndsk
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 200
Registrován: pát kvě 29, 2009 14:53
Zařízení: Nokia Lumia 920 Black
Bydliště: Brno

První neoficiální Windows Phone 7 ROM pro HTC HD2 je tady!

Příspěvek od mlndsk »

Presne jak pisete

1. nema SIM toolkit, takze pro me pase
2. neumi to psat ceske znaky
3. neni tam remote desktop - ani nativne ani v marketu
4. neumi to profily - boze muj, to umely uz nokie pred 10 lety
5. neni pro to zadna navigace - Bing navigace je tristni pro Brno, uz jsem to vyzkousel
a jeste to clovek musi hekovat jako krava, aby si pustil obycenej live ucet, nebo stahl veci zdarma

pekne, ale ne dekuji, zatim ne
Uživatelský avatar
Alt@ir
nováček
nováček
Příspěvky: 12
Registrován: ned pro 27, 2009 10:58
Zařízení: hd2

První neoficiální Windows Phone 7 ROM pro HTC HD2 je tady!

Příspěvek od Alt@ir »

Ahoj, tak jsem si taky nainstaloval WP7 na HD2 a fungujou naprosto skvěle, jen by mne zajímalo pár věcí:

1) Jak to bude s lednovou aktualizací systému? Naisntaluje se sama, nebo budeme muset čekat na XDA?
2) Podařilo se někomu zprovoznit bezdrátovou synchronizaci přes Zune? Pokud ano, jak?
3) Jak je to s výdrží baterie?
4) Jak se zaostřuje při focení? Všechny fotky co vyfotím jsou jako by byly nezaostřené - texty se s tím fotit nedají vůbec, u videa teneto problém není.
5) WP7 porporují 16 mil. barev ale WM6 podporovaly jen několik tisíc, znamená to že teď už máme na HD2 také 16 mil. barev nebo stále pár tisíc?

Dík za odpovědi.
Uživatelský avatar
morro
smartguru
smartguru
Příspěvky: 692
Registrován: pon říj 04, 2010 12:12
Zařízení: AT&T Samsung Focus™
Bydliště: Plzeň

První neoficiální Windows Phone 7 ROM pro HTC HD2 je tady!

Příspěvek od morro »

Není se čemu divit že vám běží Windows Phone 7 na HTC HD 2, když Microsoft toto zařízení použil pro testovací účely a jedno promo video http://www.youtube.com/user/windowsphon ... q-HtdW03Zs
Obrázek
gulii
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 396
Registrován: pon lis 13, 2006 22:13
Zařízení: iPhone 6 Plus 64GB, Surface Pro 3

První neoficiální Windows Phone 7 ROM pro HTC HD2 je tady!

Příspěvek od gulii »

dokážu odpovědět jen na tyto otázky:

3) výdrž baterie je celkem špatná... sotva se dá dostat na 1den
4) na ostření je v nastavení režim makro, ale i to mi přijde, že je nějaké špatné. Celkově foťák je hodně špatný. Jediné plus foťáku je, že nahrává v 720p.
mlndsk
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 200
Registrován: pát kvě 29, 2009 14:53
Zařízení: Nokia Lumia 920 Black
Bydliště: Brno

První neoficiální Windows Phone 7 ROM pro HTC HD2 je tady!

Příspěvek od mlndsk »

Minatory píše:MDJs_CyanogenMod7_v.2.2_NAND_A2SD+ - vynikajicí Android ROM s plnou podporou všeho. I češtiny - žádný problém po týdnu používání (volání, poslouchání muziky, serfování po netu, hraní 3D her z Marketu, synchronizace s Exchange apod) - všechno funkční. Žádný pád systému, žádný lag nic takového.

Tak ja nevim, ja ji vyzkousel a pri volani slysim druhou stranu jako robota = neda se s tim volat. Coz mi u telefonu prijde jako podstatna vada :-(

Jinak musim uznat, ze Android je co se funkci tyce daleko dal nez WP7, ale ty semi zase vice libi rozhranim. Nezbyva nez cekat az na wp7 bude to co potrebuju a pak si je poridit.

Aproto, kde jset stahoval ten MDJs_CyanogenMod7_v.2.2_NAND_A2SD+ ??
Abych se tam podival na updaty.
martintrestik
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 191
Registrován: pát lis 14, 2008 15:41
Zařízení: Samsung Galaxy S II
Bydliště: .: In Your Mind :.
Kontaktovat uživatele:

První neoficiální Windows Phone 7 ROM pro HTC HD2 je tady!

Příspěvek od martintrestik »

gulii píše:4) na ostření je v nastavení režim makro, ale i to mi přijde, že je nějaké špatné. Celkově foťák je hodně špatný. Jediné plus foťáku je, že nahrává v 720p.
Co se ostření týče tak na to mají WP7 telefony tlačítko pro spouštění fotoaparátu který má dvě polohy pro zaostření a následné vyfocení, ale jak to mají nebo spíš nemají domyšlené u portace na jiný telefon, to netuším...
Uživatelský avatar
morro
smartguru
smartguru
Příspěvky: 692
Registrován: pon říj 04, 2010 12:12
Zařízení: AT&T Samsung Focus™
Bydliště: Plzeň

První neoficiální Windows Phone 7 ROM pro HTC HD2 je tady!

Příspěvek od morro »

Co se ostření týče tak na to mají WP7 telefony tlačítko pro spouštění fotoaparátu který má dvě polohy pro zaostření a následné vyfocení, ale jak to mají nebo spíš nemají domyšlené u portace na jiný telefon, to netuším...
Všechny Windows Phone devices mají dvoupolohovou spoušť fotoaparátu. O nějákej potraci na zařízení která nejsou Windows Phone nebyla řeč a nikdy nebude, tak proč by to kdo měl řešit... xD
vaseks0001
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 218
Registrován: pon črc 06, 2009 14:08
Zařízení: HTC HD2

První neoficiální Windows Phone 7 ROM pro HTC HD2 je tady!

Příspěvek od vaseks0001 »

Chtel jsem se zeptat, pri zadani o key pro wp7 musim mluvit anglicky ze? CZ operator mi asik nepomuze?
mcintosh666
nováček
nováček
Příspěvky: 11
Registrován: stř úno 10, 2010 18:01
Zařízení: Sensation XE

První neoficiální Windows Phone 7 ROM pro HTC HD2 je tady!

Příspěvek od mcintosh666 »

mlndsk píše:
Tak ja nevim, ja ji vyzkousel a pri volani slysim druhou stranu jako robota = neda se s tim volat. Coz mi u telefonu prijde jako podstatna vada :-(


Aproto, kde jset stahoval ten MDJs_CyanogenMod7_v.2.2_NAND_A2SD+ ??
Abych se tam podival na updaty.
Tohle dělá při prvním hovoru, zavolej napoprvé třeba na infolinku operátora a podruhé už budeš slyšet hlas normálně.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=823491" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
Minatory
nováček
nováček
Příspěvky: 28
Registrován: stř čer 24, 2009 20:34
Zařízení: HTC HD2

První neoficiální Windows Phone 7 ROM pro HTC HD2 je tady!

Příspěvek od Minatory »

Natočil jsem video ze svého Lea s WP7 - http://www.facebook.com/video/video.php ... 8551&saved
vaseks0001
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 218
Registrován: pon črc 06, 2009 14:08
Zařízení: HTC HD2

První neoficiální Windows Phone 7 ROM pro HTC HD2 je tady!

Příspěvek od vaseks0001 »

Lidi zajima me zda se da zazadat o klic pro aktivaci u ceskeho operatora na MS? Nebo ste se museli presmerovat na zahranicniho operatora?
Uživatelský avatar
Minatory
nováček
nováček
Příspěvky: 28
Registrován: stř čer 24, 2009 20:34
Zařízení: HTC HD2

První neoficiální Windows Phone 7 ROM pro HTC HD2 je tady!

Příspěvek od Minatory »

Aktivoval jsem tu u US podpory jak jsem psal ve svém návodu, ale někdo psal, že ti jej dají i u českého MS
vaseks0001
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 218
Registrován: pon črc 06, 2009 14:08
Zařízení: HTC HD2

První neoficiální Windows Phone 7 ROM pro HTC HD2 je tady!

Příspěvek od vaseks0001 »

Aha tak to osefuji a dam vedet. A rozdava klice MS vubec jeste? Nekde jsem cetl ze key prestali rozdava
Faramir
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 193
Registrován: ned čer 27, 2010 23:56
Zařízení: iPad 2 3G 64 GB white

První neoficiální Windows Phone 7 ROM pro HTC HD2 je tady!

Příspěvek od Faramir »

Volal jsem na českou linku MS hned v pátek ráno, slečna vůbec netušila o čem mluvím (podle všeho jsem byl první v ČR, kdo jim s tímto problémem volal), nicméně nakonec mi poslali aktivační kód na email.

A musím říct, že se mi WP7 moc líbí, je tam sice spousta chyb, nejsou programy, ale to, co WP7 umí, tak zvládá naprosto bravurně, třeba prohlížení netu je vysloveně lahůdka. Zamrzí nemožnost napsat české znaky, na druhou stranu se na klávesnici píše výborně, lépe než na WM nebo Androidu (všechno jsem pochopitelně na svém HD2 zkoušel, takže mám osobní zkušenost). Také zamrzí absence offline navigace, snad se brzy něco objeví. Zatím teda nikam nepotřebuji jet, ale až to nastane (což přijde s jarem), budu muset flashnout zpět WM6.5.

BTW nevíte, existuje MS MyPhone i pro WP7? Používám ho pro zálohování SMS. Díky.

edit: Uvažuji, že si koupím WP7 nativně, rozhodně od HTC (jednou jsem se spálil s Omnií 2 a už to nehodlám opakovat), ale rozhoduji se mezi HD7 a 7 Trophy. Trophy je o něco menší, ale jinak jsou HW stejné, Trophy je o cca 2.000 Kč levnější. Co myslíte? Co by bylo lepší?
Pavel Vlasák
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1165
Registrován: sob úno 07, 2009 14:56
Zařízení: HTC Desire
Bydliště: Pardubice

První neoficiální Windows Phone 7 ROM pro HTC HD2 je tady!

Příspěvek od Pavel Vlasák »

Tak včera jsem na HD2ce poprvé viděl WP7 a co k tomu říci. Myslel jsem, že budu pouze zvracet negativa, ale je to prostě něco jiného než to na co jsme zvyklí. Líbilo se mi to!!! Fakt, že ano... Je to systém, ve svém neopakovatelném stylu. Je to úplně jiný level. Představuje pokrok, evoluci. Žádný systém nebyl v prvních verzích dokonalý a doufám, že vývoj WP7 neustane.

Každý kdo mě zná ví, že mám averzi k Windows v jakékoliv formě a i doma mám neustále stažené žaluzie a teď mám pocit, že tu máme nový druh a nový vrchol evolučního vývoje. Jsem nadšen!

Jenom lituji, že mne Microsoft od WP7 odstřelil. Na mém PC nejsou a nejspíš ani nikdy nebudou desktop Windows.
Odpovědět

Zpět na „Windows Phone na HD2“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 64 hostů