První neoficiální Windows Phone 7 ROM pro HTC HD2 je tady!

Diskuze věnovaná portaci systému Windows Phone na HTC HD2
Odpovědět
gulii
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 396
Registrován: pon lis 13, 2006 22:13
Zařízení: iPhone 6 Plus 64GB, Surface Pro 3

První neoficiální Windows Phone 7 ROM pro HTC HD2 je tady!

Příspěvek od gulii »

Tak už jsem si myslel, že se to všechno opraví, když mi další flashování trvalo cca 30min. Ale nic, stále stejné problémy. Před tím to bylo nafleshované za 3min. Myslel jsem, že nemám kompatibilní SD kartu, tak jsem vzal jinou zformátovanou na FAT32 a flashovalo se to dlouho... ale ejhle. Zune ji stále nevidí /žádné volné místo/ a když ji vyndám z telefonu, tak je pořád prázdná... tak nechápu, proč to trvalo tak dlouho...

-- doplnění předchozího příspěvku (pát led 14, 2011 0:45) --

Tak to bylo tím formátem na FAT32, proč to trvalo tak dlouho... takže opravdu už nevím, jedině zítra zkusím ještě jinou kartu.

Je to opravdu nekompatibilitou mé karty. Zítra vyzkouším jinou.

//btw. přijde mi, že to tu řeším jen já, to nemáte nikdo žádné problémy? :roll:
bobo.cz
nováček
nováček
Příspěvky: 38
Registrován: ned bře 14, 2010 21:53
Zařízení: BlackBerry Bold 9000
Bydliště: Poděbrady
Kontaktovat uživatele:

První neoficiální Windows Phone 7 ROM pro HTC HD2 je tady!

Příspěvek od bobo.cz »

Je zajímavé jak jsou WP7 rychlé i na hardwaru, který neschválil Microsoft :tlem:
Každopádně to co chlapci dokážou s HD2 jsou zázraky. Toto zařízení je nesmazatelně zapsáno do historie velmi tučným písmem. :) :) :)
Uživatelský avatar
stock
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: pát led 14, 2011 0:48
Zařízení: HP Ipaq 214

První neoficiální Windows Phone 7 ROM pro HTC HD2 je tady!

Příspěvek od stock »

Asi budu jediny rýpal na této diskuzi ale absolutně nechápu různé projevy nadšení jenž se tady vyskytují nad instalací WM7 na zařízení HD2. Když HD2 vyšlo jako novinka tak mě hrozně moc lákalo svou výbavou a především PR-Hulán propagací. Jak jsem byl nakonec rád, že jsem si ho nekoupil! Tři z mých známých (z toho dva členové rodiny) podlehly a tak jsem měl možnost si toto vychvalované zařízení otestovat v praxi. Jaké bylo mé zklamání ví asi každý, kdo se s tím zařízením seznámil blíže než jen z doslechu. A teď se dočítám, že podpora ze strany výrobce je tak "úžasná", že se až třetí straně podařilo dostat do tohoto komunikačního úžasu poslední verzi systému WM. Možná, že nejsem dostatečně zapálený fanda, který má radost z vlastní tvořivé práce ale stále mi nikdo nevysvětlí podstatu věci: proč sakra stojí tento výrobcem odfláklý křáp tolik peněz, když k dokonalosti využití jeho potencionálu a pokročilých technologií je potřeba obcházet záruku a hackovat jeho systém! Nasr..t celému HTC a i jiným podobným výrobcům jenž nové technologie spojují jen s novými výrobky i když stávající mají dostatečný potencionál k jejímu využití. Opravdu je nad čím jásat :-(((
Uživatelský avatar
Kwazzy
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 336
Registrován: ned zář 14, 2008 9:47
Zařízení: HTC HD2
Bydliště: EU

První neoficiální Windows Phone 7 ROM pro HTC HD2 je tady!

Příspěvek od Kwazzy »

Když to dobře chápu, tak instalace Win nepřepíše stávající ROM Windows Mobile 6.5, ale pouze 6.5-ku skryje a na vnitřní paměť nasype Windows Phone 7, kterému dá butovací přednost. Chápu to dobře, nebo se to skutečně přeinstaluje? Když jsem zkoušel Aneroid Nand (který mě nějak nenadchl), tak šel pryč z důvodu, že jsem najednou měl strašně málo místa na vnitřní paměti.
Popište prosím, Vy kteří jste již W7 instalovali, jak to vypadá s pamětí, instalaci stávajících programů (např.Smartřády,Resco Explorer…atd, můžete zkusit třeba i hry ala Shift) a velikostí zbývajícího místa (možná i nějaká fotečka by pomohla) po instalaci W7. Předem děkuji.
locki
nováček
nováček
Příspěvky: 17
Registrován: úte srp 18, 2009 22:13
Zařízení: HTC HD2

První neoficiální Windows Phone 7 ROM pro HTC HD2 je tady!

Příspěvek od locki »

chápes to špatně! přepíše se to v NAND :) odkud by to asi najelo. na aplikace zapomeň. z WM6.x nejsou kompaktibilni s WP7 :D. a u androidu muzes mit A2SD mista na aplikace tolik kolik si vytvoris na patrici EXT4 :)
gulii
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 396
Registrován: pon lis 13, 2006 22:13
Zařízení: iPhone 6 Plus 64GB, Surface Pro 3

První neoficiální Windows Phone 7 ROM pro HTC HD2 je tady!

Příspěvek od gulii »

Takže nové poznatky:

S SD od SanDiscu 2GB mi to nejelo - zkoušel jsem u dvou různých karte. S Kingstonkou mi to najelo vše v poho wifi, i pamět OK. Takže hurá odemknout zařízení :)
Uživatelský avatar
Minatory
nováček
nováček
Příspěvky: 28
Registrován: stř čer 24, 2009 20:34
Zařízení: HTC HD2

První neoficiální Windows Phone 7 ROM pro HTC HD2 je tady!

Příspěvek od Minatory »

Tak komu už se to podařilo odemknout pro Marketplace, Windows Live a Zune? Jsem jediný? Sice to stálo přepsat registry a zavolat do USA, ale výsledek je super. Všechno jede.

A Need for Speed funguje skvěle. Zatím z toho mám takový pocit, že HD2 byl testovací stroj HTC na WP7 - protože všechno funguje naprosto plynule.
gulii
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 396
Registrován: pon lis 13, 2006 22:13
Zařízení: iPhone 6 Plus 64GB, Surface Pro 3

První neoficiální Windows Phone 7 ROM pro HTC HD2 je tady!

Příspěvek od gulii »

Mohl by jsi prosím napsat návod, jak jsi postupoval? Myslím, že by to bylo dobré to i pak "vyvěsit" do prvního příspěvku.
Uživatelský avatar
Pistolník
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 308
Registrován: pát úno 27, 2009 12:34
Zařízení: HTC Desire HD
Bydliště: Brno

První neoficiální Windows Phone 7 ROM pro HTC HD2 je tady!

Příspěvek od Pistolník »

Ježíšmarjá. Ještě, že už jsem HD2 prodal. Dyť bych tím zase trávil čas vyhrazený pro rodinu 8-) , protože tohle bych prostě musel zkusit. A to už by fakt zavánělo rozvodem :-D . Jinak super.
Uživatelský avatar
Minatory
nováček
nováček
Příspěvky: 28
Registrován: stř čer 24, 2009 20:34
Zařízení: HTC HD2

První neoficiální Windows Phone 7 ROM pro HTC HD2 je tady!

Příspěvek od Minatory »

V podstatě jde o to, že musíme přepsat registry WP7 device na hodnoty, aby se hlásil jako HD7. V takovém případě jde telefon aktivovat. Pro takovou úpravu musíme telefon nejdříve odemknout Chevronem WP7, nahrát aplikaci TouchXplorer a vytvořit si balíček s registrem, který použijeme. Balíček se nám nahraje do My Documents/My Ringtones. Pomocí TouchXplorer jej přesuneme do složky Windows v rootu telefonu a pak spustíme aplikace HTC Connection Setup, který tento registr zavede do systému.

1) Odemknout telefon Chevronem WP7 (telefon musí být připojen, musí být zaplý Zune a musí být odemčena obrazovka na hlavní start nabídce) Pokud Chevron unlocker hlásí, že telefon není přijpojen, zkuste jej připojit do jiného USB portu.
2) Stáhněte a nainstalujte Xap installer (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=860964" onclick="window.open(this.href);return false;). Po spuštění jen zaškrtněte políčko, aby se všechny XAP soubory pouštěli pomocí tohoto instalačního programu. Instalace programů probíhá stejně jako u Chevronu tzn. Mát odemčený telefon na hlavní obrazovce.
3) Musíme nahrát registr (registr jsem musel vytvořit a sestavit z něj XAP). Jako přílohu posílám tento soubor, který už úpravu registru obsahuje. Normálně jej nainstalujte přes XAP installer (normálně jej zkuste spustit - XAP installer se spustí a nabídne vám možnost nahrát na device). Také nainstalujte HTC Connection Setup (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=911309" onclick="window.open(this.href);return false;)
4) Po nainstalování XBMODDeployer bude ve složce MyDocuments/My Ringtones – přesuneme CustClear.provxml do složky Windows (složka Windows se otevírá poměrně dlouho)
5) Posléze pustíme Connection Setup, který nahraje příslušný CustClear.provxml do registrů. Ověříme úspěšnost přes Settings kde úplně dole bude jako model koukat HD7.
6) Posléze zavoláme na číslo 0018006427676 (Voláme od USA takže logicky je komunikace v Aj) – to je hlavní podpora Microsoftu. Musíme automatu říct, že chceme podporu Windows Phone 7 (skutečně říct, nikoliv mačkat tlačítka - dejte si pozor na výslovnost. Na první pokus mě přehodili na Support Windows Home Serveru), že jsme zákazník Personal a že chceme Technical Support – přijme nás příjemná paní, zeptá se nás na jméno a email. Řekneme, že máme problém s aktivací WP7 (nechtěla po mě vědět ani model telefonu). Na minutu nás odloží a potom se k nám vrátí i s aktivačním klíčem. Je jich pět a jsou pěti místné. Během hovoru je zadejte do políček, které se vám objeví po neuúspěšné aktivaci WP7 při pokusu o stažení aplikace z Marketplace - zkuste se posléze přihlásit s Live ID. Pokud příhlášení proběhne úspěšně, vše je hotovo.

POZOR! Aktivační klíč si uložte, protože po vás bude telefon tento klíč chtít kdykoliv do budoucna když jej hard-resetujete. Nevím jestli je klíč nějak spárován s modelem (tedy jestli jej lze použít i na jiné WP7), ale rozhodně si jej uschovejte.
Přílohy
XBMODDeployer.zip
(44.57 KiB) Staženo 141 x
Doli
nováček
nováček
Příspěvky: 36
Registrován: čtv pro 03, 2009 1:47
Zařízení: HTC HD2
Bydliště: České Budějovice

První neoficiální Windows Phone 7 ROM pro HTC HD2 je tady!

Příspěvek od Doli »

Stačí zavolat na českou linku Microsoftu 841 300 300 zvolit 2 a 2. A říct o novou aktivaci služby Microsfot Live na telefonu htc HD7 a říct svoje číslo a email. :wink:
gill88
nováček
nováček
Příspěvky: 43
Registrován: ned pro 06, 2009 13:33
Zařízení: htc hd2

První neoficiální Windows Phone 7 ROM pro HTC HD2 je tady!

Příspěvek od gill88 »

muže mi nekdo poradit?stahnul jsem MAGLDR 1.12 a když ma nabehnout aktualizace tak se telefon nespoji s pc.
Uživatelský avatar
bkf1
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1525
Registrován: pon črc 03, 2006 13:38
Zařízení: TouchHD (Cloudy v2.2+CZ), SGS1 (ofic. 2.3.6 JW1)

První neoficiální Windows Phone 7 ROM pro HTC HD2 je tady!

Příspěvek od bkf1 »

TO Stock:
To je stale castejsi otazka: "Proc ty HTC kramy stoji tolik penez, kdyz to neni nic moc...?" Co se tyce vykonu, tak v podstate vse na trhu (Samsung, LG a mozna i Acer) je vykonnejsi, alespon podle grafickych testu, a to casto za hodne podobnou nebo dokonce nizsi cenu, alespon v dobe vydani. Co ale z HTC dela stale lepsi kup, nez je konkurence? To je prave ta neoficialni podpora nadsencu schromazdujicich se na foru XDA-Dev... Kdyz pominu legendarni Mio A701, tak v podstate JEN s pristroji od HTC jsi mel jistotu neoficialni podpory komunity, ktera je schopna i po roce/letech tvorit ROM se zcela novymi verzemi OS (v tomto pripade i OS ktery je uplne jiny, nez se kterym byl pristroj prodavan; jeste existuji nativni androidi ROMky aneb NAND ROMky) a navic i celkem rychle po uvedeni konkretni verze OS. Diky tomu se vetsina lidi, se zajmem o komunikatory, "naucilo" kupovat HTC a tim si tato firma vytvorila podobnou pozici mezi zakazniky jako kdysi Nokia tj. "...nevadi byt pozadu, vzdyt si vetsina lidi stejne koupi jen nase vyrobky...". HTC to moc dobre vi a proto svoje vyrobky i rado predrazuje, nekdy az nehorazne treba i 2x oproti konkurenci (hlavne v pripade modelu pro mene narocnejsi uzivatele).
Co se tyce te neoficialni podpory, tak u Samsungu se take utvorila jakasi podobna komunita, ale do kvality a velikosti se nemuze rovnat XDA (v pripade Samsungu je, co se tyce aktualizaci ROM, hlavne takova vyhoda, ze jsou nekdy i vicekrat za mesic vydavany oficialni ROM (dokonce i povedene oficialni ROM navic s cestinou - evropske verze) i dlouho (rok/rok a pul) po uvedeni i kdyz neoficialne - samfirmware.com).
Mno uvidime, jak to bude dal, ale pokud ma uzivatel zajem o OS, jehoz aktualizace bude zajistovat primo vyrobce OS, tak koupe HTC se mi zda velmi nevyhodna.
nosferatak
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 51
Registrován: ned bře 30, 2008 21:25
Zařízení: HTC Desire HD

První neoficiální Windows Phone 7 ROM pro HTC HD2 je tady!

Příspěvek od nosferatak »

Dobrý den,
Nainstaloval jsem WP7 zatím bez craknutí na Windows LIVE. Chtěl jsem si připojit OUTLOOK učet, který jede preš Exchange server, ale nejede mi na tom telefonu vubec internet i když mám datovou službu, máte taky někdo takový problém?
locki
nováček
nováček
Příspěvky: 17
Registrován: úte srp 18, 2009 22:13
Zařízení: HTC HD2

První neoficiální Windows Phone 7 ROM pro HTC HD2 je tady!

Příspěvek od locki »

jinak nechápu smarmanii ... uniklou betu DFT která nebyla ani veřejná do novinek dají a plně funkční android ne ...
Uživatelský avatar
bkf1
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1525
Registrován: pon črc 03, 2006 13:38
Zařízení: TouchHD (Cloudy v2.2+CZ), SGS1 (ofic. 2.3.6 JW1)

První neoficiální Windows Phone 7 ROM pro HTC HD2 je tady!

Příspěvek od bkf1 »

locki píše:jinak nechápu smarmanii ... uniklou betu DFT která nebyla ani veřejná do novinek dají a plně funkční android ne ...
Takze uz nejaka z androidich ROM pro HD2 je plne funkcni (tj. bez zasadnejsich chyb)? Muzes to skutecne potvrdit (resp. mas ji v HD2)? Poprosil bych kdyztak jeste o nazev te ROM ;o)
Uživatelský avatar
Minatory
nováček
nováček
Příspěvky: 28
Registrován: stř čer 24, 2009 20:34
Zařízení: HTC HD2

První neoficiální Windows Phone 7 ROM pro HTC HD2 je tady!

Příspěvek od Minatory »

MDJs_CyanogenMod7_v.2.2_NAND_A2SD+ - vynikajicí Android ROM s plnou podporou všeho. I češtiny - žádný problém po týdnu používání (volání, poslouchání muziky, serfování po netu, hraní 3D her z Marketu, synchronizace s Exchange apod) - všechno funkční. Žádný pád systému, žádný lag nic takového.
Daidalos
smartstar
smartstar
Příspěvky: 923
Registrován: čtv lis 13, 2008 13:57
Zařízení: Xiaomi Mi4
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

První neoficiální Windows Phone 7 ROM pro HTC HD2 je tady!

Příspěvek od Daidalos »

Super, ale tohle není diskuze o Android ROMkách pro HD 2, takže se o tom bavte ve správné sekci, jinak mažu.

bkf1: Teď už jsou i Samsungy některé na XDA.

Naprosto s tím souhlasím, každé HTC co jsem měl bylo v něčem nedodělané a ještě za ně chtějí tolik. U Applu, který má výrobky také předražené se to ještě dá díky kvalitě výrobku pochopit. Samsung má podle mého například mnohem kvalitnější výrobky za nižší cenu.

P.S.: Já si stejně koupím HTC kvůli té podpoře. (a někdy i bazarové ceně, která je nejlepší)
Teď dokonce začínám uvažovat o HD2 díky těm OS (WM,Android,WP).. super věcička na hraní :lol:
Doli
nováček
nováček
Příspěvky: 36
Registrován: čtv pro 03, 2009 1:47
Zařízení: HTC HD2
Bydliště: České Budějovice

První neoficiální Windows Phone 7 ROM pro HTC HD2 je tady!

Příspěvek od Doli »

Internet na WP7 jde bez problému stačí zadat APN, pokud máte Vodafone, tak je to: data.vodafone.cz
To najdete v Settings a Cellular -> Add APN
Pokud nejde WIFI, stačí vypnout mobil, vyndat kartu a znovu zapnout.
gulii
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 396
Registrován: pon lis 13, 2006 22:13
Zařízení: iPhone 6 Plus 64GB, Surface Pro 3

První neoficiální Windows Phone 7 ROM pro HTC HD2 je tady!

Příspěvek od gulii »

Tak jsem si říkal, že provedu unlock. Ale bohužel jsem ztroskotal už v první bodu. Při otevření přílohy /certifikátu/ v telefonu mi to nahlásí chybu. Takže dál pokračovat nemůžu...
Your phone couldnt add one or more certificates because the certificate file might be unsupported or corrupt. If you call support mentioning this error code might be helpful during the conversation
Certifikát byl přímo z XDA.
Odpovědět

Zpět na „Windows Phone na HD2“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 47 hostů