Super baterie Li-ion 2400mAh

Fórum věnované prvnímu telefonu od HTC s 3D displejem
Uživatelský avatar
DusanMM
nováček
nováček
Příspěvky: 16
Registrován: úte led 10, 2012 19:19
Zařízení: HTC Evo 3d

Super baterie Li-ion 2400mAh

Příspěvek od DusanMM »

Pokud by někdo sháněl lepší baterii za super peníze tady http://www.mall.cz/mobily-baterie-akumu ... on-2400mah" onclick="window.open(this.href);return false;

Kámoš jí koupil a třeba hraní ve 3d o 2h déle :wink:
luna
nováček
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: úte led 17, 2012 12:06
Zařízení: HTC EVO 3D

Super baterie Li-ion 2400mAh

Příspěvek od luna »

druhá cesta na cesty je tohle .. :-)

http://baterie-mobily.heureka.cz/bateri ... uepack-s8/" onclick="window.open(this.href);return false;
Tomáš Kubec
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1038
Registrován: pon čer 20, 2005 20:47
Zařízení: Lenovo P780
Bydliště: Pardubice

Super baterie Li-ion 2400mAh

Příspěvek od Tomáš Kubec »

Že může vydržet o něco déle to nepopírám, ale pokud budou existovat fyzikální zákony, tak 2400 mAh nemůže mít ani náhodou. Když má výrobce dobře zmáknutou technologii, tak se dá do stejné velikosti baterie dá nacpat o cca 150 až 350 mAh navíc, v žádném případě ne 700 mAh. 2400 mAh nacpeš jen do rozšířené baterie se zadním krytem.
Iceman111
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 163
Registrován: pon úno 01, 2010 11:44
Zařízení: Sony Xperia L

Super baterie Li-ion 2400mAh

Příspěvek od Iceman111 »

Take bych souhlasil ze do velikosti kde je 1730mAH nenacpes 2400mAH. To bych jeste veril Mugen Power bateries ktera ma 1950mAH a je to Japonska kvalita. Jedine ze by zvolili jinou technologii jako treba LI-pol, ta by snad mohla mit mensi naplne ale udaje o baterii hovori jasne. Takze dle me to byla pekna pohadka. Bez zadniho tehotneho krytu urcite ne.
Tomáš Kubec
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1038
Registrován: pon čer 20, 2005 20:47
Zařízení: Lenovo P780
Bydliště: Pardubice

Super baterie Li-ion 2400mAh

Příspěvek od Tomáš Kubec »

Iceman111
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 163
Registrován: pon úno 01, 2010 11:44
Zařízení: Sony Xperia L

Super baterie Li-ion 2400mAh

Příspěvek od Iceman111 »

Jeste take tohle. http://www.sunnysoft.cz/zbozi/160PMU-01 ... vo-3d.html" onclick="window.open(this.href);return false; Je to sice balik ale mel jsem ji v DHD. Levne typu andida sice maji kapacitu ale jak dlouho? 3 mesice na to bych se vykaslal.

To je jako co?Cti si to po sobe.koumes
Tomáš Kubec
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1038
Registrován: pon čer 20, 2005 20:47
Zařízení: Lenovo P780
Bydliště: Pardubice

Super baterie Li-ion 2400mAh

Příspěvek od Tomáš Kubec »

Ono jde vždy o to jak zařízení používáš, já osobně mugena odpravím za půl roku jako každou jinou baterku :-D prostě když, když zařízení připojím každý den 10x někde ke šťávě, tak jde baterie do kytek. Jinak Andida a ještě asi dvě licencované značky jsou z levných baterií to nejlepší. Dělají se dokonce na linkách DinaPacku. Když jsme hledali v Číně dodavatele baterií, tak jsme snad od všech značek co se tam dělají (a že jich je) měli vzorky na testy. Vše jsme testovali na zátěžových testrech včetně kapacit a ztráty kapacit po určitých nabíjecích cyklech. Mugen na tom nebyl nejlépe s udávanou kapacito, ale zase to je fakt držák. Troufnu si ale říct, že tak 60% trhu s bateriemi je opravdu šrot. Dají se ale za solidní peníze najít slušné kousky.

Bateriema se zabejváme celkem důkladně a veškerý čas ztrávený výběrem dodavatelů se nám vyplatil, reklamace jsou opravdu minimální.

Dále mne hrozně rozčiluje, když většina prodejců v ČR udává záruku u baterií 6 měsíců, což je naprostá lež a klamání zákazníků. Na baterie je standardně ze zákona záruka 24 měsíců. 6 měsíců se vztahuje jen na kapacitu a to je ještě odstupňovaně. Je na to dokonce tabulka, která určuje jakou by měla baterka mít po určité době (samozřejmě, že orientačně).
Iceman111
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 163
Registrován: pon úno 01, 2010 11:44
Zařízení: Sony Xperia L

Super baterie Li-ion 2400mAh

Příspěvek od Iceman111 »

Tak pri pripojeni 10x za den se neni co divit ze je za pul roku hin. Jinak pokud se tim zabyvas a mas prehled tak to je jen dobre ze vis co je a neni dobre. Pripadne clovek muze i dobre poradit. Kazdopadne si myslim ze resit jestli mam baterie 1730mAH nebo 1900mAH nema asi smysl. Zasadni rozdil ve vydrzi to stejne neda a pro me baterie typu 3500mAH alias tehotny telefon nema vyznam. To radeji co druhy den dobiju. Jinak kvalitni baterii (pokud potrebuji) se snazim i vybrat proto at mi treba nevytece nebo neudela jinou paseku. Je to mozna zbytecna obava ale preci jen stat se muze cokoliv. Ted mam EVO nove takze to asi pocitam rok resit nemusim.
Tomáš Kubec
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1038
Registrován: pon čer 20, 2005 20:47
Zařízení: Lenovo P780
Bydliště: Pardubice

Super baterie Li-ion 2400mAh

Příspěvek od Tomáš Kubec »

Tak nějak :-)
RejPal
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 120
Registrován: stř pro 30, 2009 22:07
Zařízení: Trabant

Super baterie Li-ion 2400mAh

Příspěvek od RejPal »

Iceman111 píše:Tak pri pripojeni 10x za den se neni co divit ze je za pul roku hin.
Nemůžu souhlasit a naopak tvrdím, že čím častěji jsou současné baterie na nabíjení připojovány/připojeny tím vydrží déle. Tak to prostě je a původní názor/argument se mi jeví jako nepodložený dlouhodobými praktickými zkušenostmi, přestože zdroj tvrdí opak.
Tomáš Kubec
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1038
Registrován: pon čer 20, 2005 20:47
Zařízení: Lenovo P780
Bydliště: Pardubice

Super baterie Li-ion 2400mAh

Příspěvek od Tomáš Kubec »

Dnešní baterky trpí hlavně při podvybíjení a dále mají samozřejmě určitý počet nabíjecích cyklů. Nevybíjení a časté nabíjení baterie pomáhá delšímu udržení kapacity, ale když dojdou nabíjecí cykli, tak je baterka prostě hotová a nic s tím nenaděláš. V ideálních podmínkách to je 300 až 500 nabíjecích cyků. Spolupracujeme přímo s výrobci a řekl bych, že ti také o svých bateriích něco vědí :-D Ale pokud si myslíš něco jiného, tak ti to opravdu nebudu vyvracet.
dufulo
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 342
Registrován: čtv pro 23, 2010 1:26
Zařízení: HTC Desire HD, Evo 3D

Re: Super baterie Li-ion 2400mAh

Příspěvek od dufulo »

Ja pôjdem pravdepodobne do mugen 3600 mAh, ešte ma láka seidio 4000 mAh.
Vraj aj seidio je kvalitná značka, dokonca lepšia ako mugen.
Tomáš Kubec
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1038
Registrován: pon čer 20, 2005 20:47
Zařízení: Lenovo P780
Bydliště: Pardubice

Super baterie Li-ion 2400mAh

Příspěvek od Tomáš Kubec »

JJ Seido také doporučuju.
dufulo
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 342
Registrován: čtv pro 23, 2010 1:26
Zařízení: HTC Desire HD, Evo 3D

Re: Super baterie Li-ion 2400mAh

Příspěvek od dufulo »

A ako je to s presnosťou uvádzania mAh na batérii?
S mugen batériou som celkovo spokojný, no dosť ma prekvapila stránka batteryboss.org, kde mugen dosť “nadhodil“ kapacitu batérie...
RejPal
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 120
Registrován: stř pro 30, 2009 22:07
Zařízení: Trabant

Super baterie Li-ion 2400mAh

Příspěvek od RejPal »

Tomáš Kubec píše:Nevybíjení a časté nabíjení baterie pomáhá delšímu udržení kapacity
Ano. Děkuji za potvrzení toho co jsem napsal.
Tomáš Kubec píše:ale když dojdou nabíjecí cykli, tak je baterka prostě hotová a nic s tím nenaděláš.
Naprostý souhlas. A teď se položme kvalitně na otázku: Co to znamená nabíjecí cyklus? Ha!
Zjednodušeně tvrdím, že se dá udělat čárka započítávající nabíjecí cyklus pokud byla baterie nabita úplně, když její kapacita klesla pod 30%, pokud pod 50% dělám "půlčárku", pokud pod 70% dělám čtvrtčárku a pokud neklesla pod 80% nezapočítávám nic.
Byl jsem dva roky uživatelem jednoho (legendárního) mobilu a tvrdím, že jeho baterie při mém používání (když vidím zásuvku anebo auto: tak nabíjím) má stejnou kapacitu, jako když byla nová. Počet nabíjecích cyklů šacuji maximálně tak na 200.
Tomáš Kubec
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1038
Registrován: pon čer 20, 2005 20:47
Zařízení: Lenovo P780
Bydliště: Pardubice

Super baterie Li-ion 2400mAh

Příspěvek od Tomáš Kubec »

Kód: Vybrat vše

dufulo
jj mugen trochu přidává, ale jak už jsem to tu někde psal - baterie se nedají nikdy vyrobit s přesnou kapacitou a rozdíl oproti udávané kapacitě může bejt třeba +/- 200 mAh.

Kód: Vybrat vše

RejPal
cca máš pravdu, ale každý má potřeby jiné. u standardního uživatele je to v pohodě. ale když udělám kompletní cyklus 2x za den, tak je prostě za za půl roku až rok mrtvá.

a za druhé baterky dnes už nejsou co dřív. jelikož máme takové malé muzeum telefonů s opravdu starejma kouskama, tak občas nějakej jen tak z recese používám a většina na řadu let staré baterky jede v pohodě. A to i má milovaná Motorola Accompli 008, kterou jsem vykoupal v záchodě a pak jen usušil, jede na původní baterku :)
holop
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: pon led 23, 2012 23:59
Zařízení: HTC Desire, Galaxy S2

Mugen power

Příspěvek od holop »

Neverte tejto firme! Bol som nespokojny s vydrzou mojho HTC Desire 1400 mAh a tak som si u nich kupil 3200 mAh bateriu s krytom. Ten kryt bol otrasnej kvality. Nepresne licoval a po kratkom case prestal drzat na tele telefonu. Co sa vydrze tyka, zlepsila sa tak o 30 percent, co mi prislo podozrivo malo (Cakal som dvojnasobok)tak som sa odhodlal ju otvorit. Vo vnutri som nasiel dve zlepene baterie, kazda o kapacite 1280 mAh. V Cine asi plati 2x1280=3200 -u mna ten isty priklad dava vysledok okolo 2000mAh. Nebrat! Za 100 Euro mi to nestalo a nebude ani vam.
Sir Sprice
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 275
Registrován: ned kvě 16, 2010 14:02
Zařízení: Samsung Galaxy Note III

Re: Super baterie Li-ion 2400mAh

Příspěvek od Sir Sprice »

Víte někdo, jak poznám, jestli mi odešla baterie? V současné době se mi strašně rychle vybíjí, před 15 min jsem vyndal z nabíječky a 10 % pryč. Je fakt, že cca půl roku nabíjím i 3x denně.
Druhý problém je, že mi odchází druhý kabel - kontakt se zástrčkou. První jsem reklamoval, společně s telefonem a vrátili mi ten samý :/ naštěstí jsem měl nový z HD2 a ten už taky ztrácí kontakt.
Můžu baterku i kabel reklamovat? Mohly dojít vybíjecí cykly?
Tomáš Kubec
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1038
Registrován: pon čer 20, 2005 20:47
Zařízení: Lenovo P780
Bydliště: Pardubice

Super baterie Li-ion 2400mAh

Příspěvek od Tomáš Kubec »

Baterii by jsi měl reklamovat s PDA a ne samostatně. Kabel pochybuju, že ti někdo vyreklamuje. má hodnotu prd a takové mechanické opotřebení se bere jako standardní. pozor! - záruka u zboží muže být někdy vyšší než je brána standardní životnost. Baterie mají standardní záruku 24 měsíců, ale ta platí třeba na elektroniku baterie, nebo když baterie vyteče nebo na dobro umře. Nad jeden rok ti samozřejmě záruku na kapacitu baterie nikdo neuzná (ani znalec a ani soud), To se bere jako standardní životnost běžným opotřebením. Neznamená to, že baterie nemůže být v pohodě i za dva roky. Prodejci kteří uvádějí u baterií záruku rok až 12 měsíců lžou.
Sir Sprice
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 275
Registrován: ned kvě 16, 2010 14:02
Zařízení: Samsung Galaxy Note III

Super baterie Li-ion 2400mAh

Příspěvek od Sir Sprice »

Dobře a jak zjistím, jestli baterii došly nabíjecí cykly či jestli je opotřebovaná?
Odpovědět

Zpět na „HTC Evo 3D“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů