Jakou ROM pouzivate?

Fórum věnované prvnímu telefonu od HTC s 3D displejem
Odpovědět
Kot3l
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 82
Registrován: stř pro 22, 2010 1:25
Zařízení: HTC Evo 3D
Bydliště: jihočesko/Pražsko

Jakou ROM pouzivate?

Příspěvek od Kot3l »

Ano na ten návod jsem koukal, ale vzhledem k tomu kdy byl napsán sem chtěl další zdroje :).. a pořád mám bordel s tím HBootem, jak je to s těmi verzemi, jestli se s každou můžu vrátit zpět na reklamační stav.. HTC to pěkně komplikuje!
Mimochodem, mě zaujala ROMeOS3D, tak jestli by někdo mohl podělit nějakou zkušenost? :)
Qwerts
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 133
Registrován: sob říj 21, 2006 15:22
Zařízení: Lumia 640
Bydliště: Ivanovice na Hané

Jakou ROM pouzivate?

Příspěvek od Qwerts »

Ten HBOOT jsem musel taky flashnout na nizsi verzi, jinak tam mam kernel anthrax a tu MIUI a ve svetlem skinu to vypaa uzasne :) jen zatim bojuju se spotrebou energie :D nevim ci je problem v zatim nove baterce, kernelu, nebo je to realita :D za noc (8h) 13% ve standby s vyplyma datama je podle me dost :D
patapufa69
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: stř črc 06, 2011 12:19
Zařízení: HTC Evo 3D
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakou ROM pouzivate?

Příspěvek od patapufa69 »

Jestli budeš kupovat nový Evo, asi ještě budeš muset downgradovat přes Htcdev, tak jako ja a teprv potom můžeš S-Off.
Kot3l
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 82
Registrován: stř pro 22, 2010 1:25
Zařízení: HTC Evo 3D
Bydliště: jihočesko/Pražsko

Jakou ROM pouzivate?

Příspěvek od Kot3l »

No ale když to dělám přes HTC tak se zbavuju záruky ne? To se mi teda hodně moc nepáčí!
Qwerts
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 133
Registrován: sob říj 21, 2006 15:22
Zařízení: Lumia 640
Bydliště: Ivanovice na Hané

Jakou ROM pouzivate?

Příspěvek od Qwerts »

tady je jak donwgradovat http://androidforum.cz/s-on-recovery-a- ... 22280.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Kot3l
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 82
Registrován: stř pro 22, 2010 1:25
Zařízení: HTC Evo 3D
Bydliště: jihočesko/Pražsko

Jakou ROM pouzivate?

Příspěvek od Kot3l »

Jo tam sem koukal, ale trochu se bojím aby mi telefon nepřišel s 1.50.. to by byl větší problém.. Ty si ho kupoval kde, u Sunny? A jakou verzi si tam měl?
Sir Sprice
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 275
Registrován: ned kvě 16, 2010 14:02
Zařízení: Samsung Galaxy Note III

Jakou ROM pouzivate?

Příspěvek od Sir Sprice »

Díky za podporu, chlapi :) jistý Moderátor jménem Jacho mi dal ban na vedlejším foru.. asi neunesl skutečnost, že jsem přispěl s lepší verzí downgradu a nedokáže přiznat, že mnoho lidí díky němu možná má problém s reklamací.. později sám psal na xda forum o radu, že má v telefonu napsáno RELOCK místo LOCK.. jak to vrátit, což už nejde..

No, stejně mám zdejší forum radši :-D
Qwerts
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 133
Registrován: sob říj 21, 2006 15:22
Zařízení: Lumia 640
Bydliště: Ivanovice na Hané

Jakou ROM pouzivate?

Příspěvek od Qwerts »

tak snad nebude pruser tady :D ja jsem mel tu 1.49.....18, kupovano v alze a podle toho navodu jsem provedl downgrade, s-off a root :) btw ta miui je stejne mazec :) ale stve me ze evo nema gta 3 v marketu...
Kot3l
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 82
Registrován: stř pro 22, 2010 1:25
Zařízení: HTC Evo 3D
Bydliště: jihočesko/Pražsko

Jakou ROM pouzivate?

Příspěvek od Kot3l »

Sir Space: sledoval sem tu Vaší hádku na tom foru i na xda. Taky by se mi těžko přiznávalo že sem připravil lidi o reklamaci... Nevíš jestli už je návod na HBoot 1.50? A ještě dotaz, popisuješ tam flashnutí libovolné ROM. Jak je to s kernelem? Ten bývá součástí nové ROM, nebo se tam nějak dá/musí do flashovávat, a případně kdy?

Já objednal u Sunny, tak doufám že to bude downgradeovatelný, přes HTC fakt nic dělat nebudu :D
Sir Sprice
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 275
Registrován: ned kvě 16, 2010 14:02
Zařízení: Samsung Galaxy Note III

Jakou ROM pouzivate?

Příspěvek od Sir Sprice »

to Qwerts: to GTA 3 mě taky pěkně štve, zvláště když jsem si ho první den koupil a teď si ho nemůžu nainstalovat :/ psal jsem i na Rockstar podporu a vpodstatě jsem se nic nedozvěděl, když jsem si chtěl přečíst odpověď, potřeboval jsem se přihlásit a neměl jsem registrační údaje :/ asi napíšu znova

to Kotel:
S vesmírem ani žádným jiným prostorem nic společného nemám :)

jak downgradovat HBOOT 1:50 netuším, neboť s tím jsem se nepotýkal, ale zkus ten návod ode mě, třeba to půjde tak jako tak. Flashování kernelu je to samé, co ROM - normálně přes instalaci zip v Recovery. Někdo říká, že není potřebné dávat wipe, ale já osobně ho doporučuju - před a po - wipe cache, data stats, battery stats, fix permission atd..
Qwerts
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 133
Registrován: sob říj 21, 2006 15:22
Zařízení: Lumia 640
Bydliště: Ivanovice na Hané

Jakou ROM pouzivate?

Příspěvek od Qwerts »

a cim zalohujes data?
Kot3l
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 82
Registrován: stř pro 22, 2010 1:25
Zařízení: HTC Evo 3D
Bydliště: jihočesko/Pražsko

Jakou ROM pouzivate?

Příspěvek od Kot3l »

Sir Sprice: Hopla, sorry, já viděl Sp a na konci e a udělal sem si z toho Space :).. projel sem XDA a s tim 1.50 se pořád potýkají, asi od srpna, a Revolutionary umí jen 07 a 08, tak snad nedostanu telefon s 1.50, to by asi šel zpátky.
Sir Sprice
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 275
Registrován: ned kvě 16, 2010 14:02
Zařízení: Samsung Galaxy Note III

Jakou ROM pouzivate?

Příspěvek od Sir Sprice »

nemyslím si, ty evropský většinou dostávají HBOOTy 1.49..

Data teď nezálohuju.. chci instalovat ROMku vždycky na čistý systém.. ale jinak Titanium Backup je na to výbornej..
Kot3l
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 82
Registrován: stř pro 22, 2010 1:25
Zařízení: HTC Evo 3D
Bydliště: jihočesko/Pražsko

Jakou ROM pouzivate?

Příspěvek od Kot3l »

http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=1372913" onclick="window.open(this.href);return false; Píšou všechny verze, tak to může někdo zoufalej zkusit :)

Sir Sprice: v podpisu máš pod zařízení napsáno TC Evo.. jen tak pro informaci :)
Jaký ROMky už máš vyzkoušený a co ti na nich vadilo, můžu-li se zeptat?

EDIT: Teď o tom už i píšou na hlavní stránce XDA, takže to asi fakt funguje :) !!
Sir Sprice
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 275
Registrován: ned kvě 16, 2010 14:02
Zařízení: Samsung Galaxy Note III

Jakou ROM pouzivate?

Příspěvek od Sir Sprice »

Díky za info ;-)

Já zkoušel tehdy LeeDroid v.2/3 , Shooter Bliss, Shooter Beats, Virtous Shooter, Leedroid v.5

Kernely: Lee´s, Unity v.2, Unity v.3, kamma´s, Anthrax

Na Leedroidovi jsem jel jeden čas nějáký měsíc (první root), tehdy mi dost blbnul telefon - náhodné restarty, restarty při připojení USB kabelu .. později jsem zjistil, že je to ROMkou a kernely, což jsem v té době netušil, že ROMky můžou blbnout,tak jsem v tom začal trošku šťourat. ROMka ale měla pěkná vylepšení a novinky, které jsem do té doby neznal - crt animation, zapínání mobilu jako na PC (taková ta dos verze s tabulkou), aj.

Shooter Bliss - byla stabilní ROMka, ale ničím nezajímavá, ale zase docela rychlá
Virtous SHooter - vůbec mě nezaujala a po chvilce se mi telefon restartoval, tak šla pryč

Shooter Beats - tahle ROMka mě fakt hodně zaujala, tak něják šitá mně na míru, stabilní, hodně bodů v benchmarku a výborný zvuk Beats audio na sluchátkách, později jsem bricknul mobil (díky jednomu příkazu), tak jsem nějáký čas root nedělal, autor ale téhle ROMky je prej nějáký začátečník, který od každýho vzal něco a dal dohromady

Leedroid v.5 - ROMka na které běžím, potom, co jsem udělal později zase root po servisu, tak lidi začali skandovat, že Lee udělal konečně novou verzi , která už je nyní stabilní, tak jsem do ní šel..

Kernely: Kamma´s mi dělal rebooty, Lee´s kernel taky, Unity v3 byla v té době nej kernel - co do stability, tak nejlepší výdrž baterie díky výborným hodnotám v podtaktování, dodnes je dost preferována.
Potom přišel chad.goodman z CDMA i k GSM, který udělal "prej" nejlepší kernel Anthraxvs. 12-13, 12-15,12-15a,12-17,12-19 - na xda foru každý psal jak je chad nejlepší, jak je to výbornej vývojář a že jeho kernely jsou výborný - AOSPL, ICS, přidal prej 100 % beats audio, které je zabudováno přímo v kernelu a jiné nové featury jako nabíjení přes tv kabel atd. - na xda forum začal být nějáký poprask a chad musel své kernely stáhnout (asi protože nemohl vydávat 100 % beats audio a takz ostatn´í vývojáře asi fakt štval :-D, nyní se o těchto kernelech na foru nesmí mluvit, ani pořádně nevím proč).. později potom, co lidi psali, že ho chtějí zpět, začal zase přispívat, ale tentokrát uvádí, že jeho kernely nikdy nebudou obsahovat beats audio a že ty původní má pouze pár lidí.. - z toho vznikl Anthrax v2.
Leedroid udělal nový kernel v.3.4, který jsem hodil dal k jeho ROMCe, protože mi připadá lepší mít kernely a ROMku od stejnýho maníka - ale asi stejně dám "zakázaný Anthrax"

Další ROMka, co se začala propagovat je Warm TwoPointThree, kterou vytvořila gruppa kolem Joela, který je asi taky jedním z nej vývojářů a zároveň partner chada - kernel Anthrax je výborná kombinace k této ROM.. tato ROM začíná být považována za nejlepší a nejrychlejší pro Evo 3D vůbec - tu se chystám zkusit:)

ještě jsem přemýšlel o MIUI ROM, i když nevím, co je na tom tak zajímavýho, že o tom každý píše, dále PRIME XL by mě zajímala..

Nakonec chci jen říct, že osobně hledám jen stabilní, výkonnou a baterii šetřící ROM, nechci ROMky moc měnit, nechci neustále něco přeinstalovávat a nahrávat znova... ale zatím nevím co.. možná až vyjde ofiko ICS, tak ho nechám

ROMku chci pouze s procesorem 1,51 GHz, což je původní hodnota procesoru z Eva 3D
Kot3l
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 82
Registrován: stř pro 22, 2010 1:25
Zařízení: HTC Evo 3D
Bydliště: jihočesko/Pražsko

Jakou ROM pouzivate?

Příspěvek od Kot3l »

O tom zakázanyym Anthrax kernelu sem slyšel, zvlášť mě zaujala 100% podpora Beats :) ..kdybys jí splašil dej určitě vědět! :D a na warm twopointhree jsem zatím slyšel jenom chválu.
Sir Sprice
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 275
Registrován: ned kvě 16, 2010 14:02
Zařízení: Samsung Galaxy Note III

Jakou ROM pouzivate?

Příspěvek od Sir Sprice »

Samozřejmě, že všechno zakázaný mám :tlem:

to ROMku jdu zkoušet)
Qwerts
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 133
Registrován: sob říj 21, 2006 15:22
Zařízení: Lumia 640
Bydliště: Ivanovice na Hané

Jakou ROM pouzivate?

Příspěvek od Qwerts »

a proc ze je zakazany? :D
Jedna se o "SHOOTERU-GSM-SENSE-AnthraX-RLS001a.zip" nebo je tohle nejaka povolena odvozenina?
edit: Tak jsem prave zjistil, ze mi proximity senzor ukonci hovor misto zhasnuti displeje... :D
Sir Sprice
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 275
Registrován: ned kvě 16, 2010 14:02
Zařízení: Samsung Galaxy Note III

Re: Jakou ROM pouzivate?

Příspěvek od Sir Sprice »

Ta Warm ThreepointTwo je fakt rychlá a dobrá..jen všude zelená barva a občas neviditelné písmo je nezvyk.

To je ta "povolená" verze :) je zakázána asi protože beats audio je licencovaný..
Kot3l
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 82
Registrován: stř pro 22, 2010 1:25
Zařízení: HTC Evo 3D
Bydliště: jihočesko/Pražsko

Jakou ROM pouzivate?

Příspěvek od Kot3l »

Ano je to kvůli Beats.. přece jen to ohradili pěknou reklamou a těm X modelum Sensation přizvedli cenu, mimoto Beats open sw asi nebude, takže se vlastně ani nedivim že se jim to nelíbí :)..na druhou stranu, kdyby to nestálo za nic, tak by to určitě nezakazovali, a o to mě to zajímá víc :) tak kdyby měl někdo tu poslední zakázanou verzi se 100% Beats kde všechno běhá, jestli by se dobrovolně nepřihlásil... :)

Mimochodem, ten Warm TwoPointThree, to má Sense? Je to teda můj osobní názor, ale přišlo mi že Sense žere hrozně RAMky a vůbec nedělá dobrotu..
Odpovědět

Zpět na „HTC Evo 3D“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 hostů