Návod: HBOOT 1.49.0018, S-ON, RECOVERY, ROOT HTC EVO 3D

Fórum věnované prvnímu telefonu od HTC s 3D displejem

Provedli jste S-OFF a ROOT podle tohoto návodu?

ANO, funguje to
21
72%
ANO, ale nefunguje to (kde, jak proč? Rád se zde o tom rozepíši)
1
3%
NE, bojím se
3
10%
NE, počkám na oficiální odemčení (ale neofiko CWM budu muset stejně flashnout)
0
Žádná hlasování
Našel jsem jiný návod kdesi na internetu (a rád zde v diskusi na něho zanechám odkaz)
1
3%
Bricknul jsem si EVO 3D
3
10%
 
Celkem hlasů: 29

Sir Sprice
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 275
Registrován: ned kvě 16, 2010 14:02
Zařízení: Samsung Galaxy Note III

Návod: HBOOT 1.49.0018, S-ON, RECOVERY, ROOT HTC EVO 3D

Příspěvek od Sir Sprice »

Je to již více jak týden, co HTC shop v Praze znovu provozoval akci známou jako #htczapolovic. Tentokrát se prodával za krásných 7500 korun telefon HTC EVO 3D. Pouhý týden tedy trvalo jistým lidem okolo AlphaRev a Unrevoked, aby dokázali pro GSM verzi s Bootloaderem 1.49.0007 (to jest ta, co je v telefonech prodávaných minulý pátek) zprovoznit S-OFF. Skupina se celkově jmenuje Revolutionary a dělá S-OFF nejen pro HTC EVO 3D.

Dnes ráno jsem tedy neodolal a svůj telefon jsem si S-OFFem a ROOTem opatřil. Jak jsem to provedl se vám tu pokusím popsat, ale nebude u toho moc obrázků, dělal jsem to z nedočkavosti a v rychlosti a pozapoměl jsem si dělat screeny. Jistě to ale nebude vadit, návod je celkem jednoduchý a pokud jste trochu seznámeni s fungováním Androidu, nebo pokud jste něco podobného již dělali, nebude vám to dělat problémy. Pokud jste nic podobného nedělali, nebo neviděli to dělat, raději se do toho nepouštějte. Návod, leč se zdá zdlouhavý, je celkem jednoduchý a celkově by vám neměl zabrat více, jak 10 minut.
revolutionary-logo.jpg
(16.48 KiB) Staženo 12841 x
Předem bych chtěl upozornit na to, že vše, co si tu přečtete, budete provádět na vlastní riziko a nenesu žádnou odpovědnost za cokoli, co si se svým telefonem provedete a nejspíše touto akcí přijdete o záruku. Návod je psaný pro Windows uživatele, v Linuxu jsem toto neprováděl, ale jistě to bude celkem podobné, ale pokud se rozhodnete toto provádět v Linuxu, některé body se nemusí shodovat a pokud se vám to povede, budu velmi rád za komentář k tomuto článku s informacemi. Návod si nejprve přečtěte celý, než začnete.


Změna HBOOT 1.49.0018 na HBOOT 1.49.007

1, Stáhněte PG86IMG.zip http://www.ulozto.cz/xAS1dob/pg86img-zip" onclick="window.open(this.href);return false; , http://ulozto.cz/xWjEGw2/pg86img-zip" onclick="window.open(this.href);return false; , http://www.multiupload.com/39NSAMWQU7" onclick="window.open(this.href);return false;
2, Vložte PG86IMG.zip přes počítač USB na SD kartu
3. Vypněte telefon
4. Držte hlasitost dolů a tlačítko napájení, abyste se dostali do hbootu.
5. Nechte, ať si zařízení najde zip a nechte flashnout
6. Nyní si zkontrolujte verzi Hbootu
7. Tato ROMka (PG86IMGIMG.zip) se dá použí i při vrácení telefonu do původního stavu

Co tedy budeme potřebovat: Postup:
  • V telefonu jděte do Nastavení - Aplikace - Vývoj - a povolte Ladění USB
  • Stáhněte si Revolutionary tool pro Windows (Zřejmě se soubor bude jmenovat revolutionary-0.4pre3.zip - nebo vyšší verze)
  • Soubor si rozbalte na plochu, nebo jinam, ale vězte kam
  • Web revolutionary.io s modrým políčkem BETA KEY ještě nezavírejte, budete jej ještě potřebovat
  • Nainstalujte Fasboot ovladače
  • Připojte telefon MicroUSB kabelem k počítači a ponechte pouze nabíjet
  • Po připojení se inicializují ovladače ve Windows
  • Nyní se vraťte na web Revolutionary.io a v modrém políčku BETA KEY vyberte svoji platformu (tedy Windows nebo Linux z položky Your operating system)
  • V další roletce Your device vyberte HTC EVO 3D GSM
  • A v poslední roletce HBOOT version vyberte 1.49.0007
  • Položku Serial Number nechte zatím volnou
  • Nyní spusťte revolutionary.exe ze složky, kam jste si rozbalili revolutionary-0.4pre3.zip
  • Pokud jste udělali vše správně, otevře se CMD (okno s příkazovou řádkou) s určitými informacemi a v posledním řádku bude napsané SN vašeho telefonu (Můžete si jej ověřit v telefonu. Jde o položku v Nastavení - Info o telefonu - Identita telefonu - Seriové číslo zařízení)
  • Zkopírujte jej a vložte do políčka Serial number na revolutionary.io a klikněte na Generate Key tlačítko
  • Výsledný klíč zkopírujte a vložte zpět do CMD a potvrďte Enterem
  • Nyní se telefon restartuje do fastbootu (Bílá obrazovka s červeným mápisem FASTBOOT USB a pak se restartuje ještě jednou a ještě jednou)
  • V Hbootu jste měli do teď:
***LOCKED***
SHOOTER_U PVT SHIP S-ON RL
HBOOT-1.49.0007
eMMC-boot
Jul 12 2011,15:29:51
  • A nyní tam budete mít:
-Revolutionary-
SHOOTER_U PVT SHIP S-OFF RL
HBOOT-1.49.1107
eMMC-boot
Jul 12 2011,15:29:51
  • V CMD budete mít požadavek, zda chcete instalovat CWM Recovery. Potvrďte, že ano a do telefonu se vám flashne ClockWorkMod Recovery pro HTC EVO 3D
  • V tuto chvíli máte funkční S-OFF a Custom Recovery. Bohužel Recovery 5.0.2.0 obsahuje napájecí bug, doporučuju flashnout verzi 4.1.0.4, je vhodné to udělat teď když máte telefon připojený přes fastboot USB, takže

    CWM 4.0.1.4 (volitelné)

    Stáhněte si CWM : http://downloads.unrevoked.com/recov...4-shooteru.img" onclick="window.open(this.href);return false;
    Nahrajte to do adb složky s platform-tools, kde máte fastboot
    Spusťte příkazový řádek ve Windows
    Cd do požadovaného adresáře
    V telefonu máme stále bootloader a na displayi fastboot USB
    Do příkazového řádku zadáme: "fasboot flash recovery cwm-4.0.1.4-shooteru.img"
    Počkáme a můžeme pokračovat
  • Teď se budeme zabývat ROOTováním. S tím možná zažijete problémy, ale pokud jste to dočetli až sem, tam možná žádné nebudou
  • Na dokumentačním webu revolutionary.io je v položce Common Problems & Questions jedna položka, která nás bude (nebude) zajímat:
Does Revolutionary give me root?
No. You will need to flash this zipfile from recovery.
  • S tímto souborem moc neuspějete. Pokud jej budete chtít flashnout, docílíte leda chyby: aborted - status 0 (A stejně v něm není busybox a sqlite)
  • Ve fóru XDA Developers najdete soubor kamma-root_cwm.zip (obsahuje SuperUser aplikaci a BusyBox a sqlite3 - podprogramy důležité pro běh například Titanium Backup, či ROOT Explorer)
  • Nahrajte jej na SD kartu přímo do kořenového adresáře
  • Nyní vypněte telefon, ale předtím si v Nastavení - Napájení - vypněte položku "Rychlé spuštění" - jinak telefon nelze nijak vypnout. Vždy bude po vypnutí v tak zvaném spánkovém režimu a bylo by nutné vyndat baterii pro naprosté vypnutí - pokud není telefon plně vypnut, nelze se dostat do Bootloaderu.
  • Až se telefon vypne, spusťte jej se stisknutou klávesou Hlasitost dolů (jistě tuto praktiku znáte - proto často u HTC telefonů odcházejí klávesy hlasitosti dolů :-) )
  • Telefon naběhne do Bootloaderu a z následného menu vyberte pohybem kláves hlasitosti nahoru nebo dolů položku Recovery
  • Tímto spustíte nově flashnutou CWM Recovery a budete moci flashovat zip soubory z karty
    I zde, v CWM Recovery se můžete pohybovat pomocí kláves hlasitosti a potvrzuje se tlačítkem napájení na vrchní straně telefonu
  • Vyberte tedy položku Install zip form sdcard a potom hned první položku Choose zip from sdcard
    Nyní se nacházíte na své SD kartě, kde máte dle předchozích bodů uložen soubor kamma-root_cwm.zip - vyberte jej a potvrďte
  • Po instalaci restartujte z CWM telefon a máte plnohodnotný ROOT a mezi programy máte položku SuperUser
  • Aby jste si mohli vyzkoušet, zda ROOT opravdu funguje, stáhněte si s Andfroud Marketu Terminal emulator a napište a potvrďte v něm příkaz SU
  • Pokud dostanete dotaz na SuperUser oprávnění, ROOT je nainstalován dobře
Pokud jste došli až sem, máte ROOT a S-OFF a můžete jen čekat na nával ROMek, které za krátký čas zaplní XDA Developers. Nyní vám ale v hlavně jistě zní jedna otázka. Co když budu chtít telefon vrátit do původního stavu pro případnou reklamaci? Nemám to sice potvrzené, ale když flashnete oficiální RUU (ke stažení na XDA), měl by se HBOOT opět přehodit na S-ON a ROOT zmizet a telefon by měl být v takovém stavu, v jakém jste jej koupili. Na DHD to tak fungovalo.

Před každým flashnutím nové ROM je vhodné v Recovery:

1, Superwipe http://www.multiupload.com/VIRJV7CGON nebo Full wipe - mějte zálohu, smaže se vše v telefonu
- pokud nechcete dát full wipe, tak alespoň Wipe cache + Wipe Dalvik cache
2, flashněte novou ROM
3, flashněte nový kernel - volitelný, pokud chcete jiný
4, wipe cache a wipe dalvik cache
2, Fix permissions - v recoveery pod advanced

Při flashování nového kernelu není wpe vyžadován, ale já osobně ho doporučuju - minimálně wipe cache a dalvik cache před i po.. pokud flashujete hned po ROMce, není to nutné

Přeji hodně štěstí a málo cihel :-)

Před napsáním tohoto článku jsem se nechal inspirovat dvěma krásnými videi z dílny XDA Developers, které jsou sice ukázkou toho, jak rootovat EVO 3D pro americkou CDMA síť,a le postup je přecijen velmi podobný.

Autorem původního návodu byl Luboš Klicpouch. Původní návod jsem přepsal a aktualizoval o nové poznatky.

Part 1 a Part 2
ShaWn
nováček
nováček
Příspěvky: 28
Registrován: pon říj 05, 2009 13:14
Zařízení: Samsung Galaxy S II
Kontaktovat uživatele:

Návod: S-OFF a ROOT HTC EVO 3D

Příspěvek od ShaWn »

#1 - Paráda, díky za skvělý návod, bez problému všechno zafungovalo jak má, S-OFF, CWM i root ;-) konečně si můžu obnovit zálohy z Titanium Backup. Snad se nám brzo objeví nějaká kvalitní customka. Tak hodně štěstí dalším odvážlivcům :)
Luboš Klicpouch
smartguru
smartguru
Příspěvky: 569
Registrován: pon pro 31, 2007 14:00
Zařízení: SGN
Bydliště: Praha

Návod: S-OFF a ROOT HTC EVO 3D

Příspěvek od Luboš Klicpouch »

Já se zase po dlouhé době těším jako malej kluk. Na AOSP ROMku.
rpospec
nováček
nováček
Příspěvky: 15
Registrován: pon pro 08, 2008 11:41
Zařízení: HTC Touch HD Vodafone 845 HTC EVO 3D

Návod: S-OFF a ROOT HTC EVO 3D

Příspěvek od rpospec »

Děkuji moc za návod, vše se zdařilo, ale pěkně se mi klepaly ruce :-) Jen mě překvapilo, že po zapnutí telefonu se mi v upozornění rozsvítila zpráva "odeslat systémovou zprávu společnosti HTC". Co to znamená a co s tím? Bojím se na to klepnout. Stalo se to taky někomu?
ShaWn
nováček
nováček
Příspěvky: 28
Registrován: pon říj 05, 2009 13:14
Zařízení: Samsung Galaxy S II
Kontaktovat uživatele:

Návod: S-OFF a ROOT HTC EVO 3D

Příspěvek od ShaWn »

Napsalo mi to taky, je to podle mě jen z důvodu, že telefon se restartoval neobvyklým způsobem - přes CWM, když na tu notifikaci klikneš, tak se ti objeví dialog, jestli chceš odeslat zprávu, tak klikneš že ne a máš klid ;-)
rpospec
nováček
nováček
Příspěvky: 15
Registrován: pon pro 08, 2008 11:41
Zařízení: HTC Touch HD Vodafone 845 HTC EVO 3D

Návod: S-OFF a ROOT HTC EVO 3D

Příspěvek od rpospec »

Super, díky moc.

A ještě jeden dotaz, nemůžu to nikde najít (spíše nevím jak dotaz nazvat). Předchozí telefon s WM jsem připojil do PC a přes TotalCommander jsem viděl na celý systém. Jak se obdobně postupuje u telefonu s Androidem pokud je proveden ROOT?
ShaWn
nováček
nováček
Příspěvky: 28
Registrován: pon říj 05, 2009 13:14
Zařízení: Samsung Galaxy S II
Kontaktovat uživatele:

Návod: S-OFF a ROOT HTC EVO 3D

Příspěvek od ShaWn »

Nezkoušel jsem to, ale myslim, že tohle je to co hledáš http://androidcommander.com/" onclick="window.open(this.href);return false; ;-)
rpospec
nováček
nováček
Příspěvky: 15
Registrován: pon pro 08, 2008 11:41
Zařízení: HTC Touch HD Vodafone 845 HTC EVO 3D

Návod: S-OFF a ROOT HTC EVO 3D

Příspěvek od rpospec »

Díky za odkaz, stáhl jsem a chtěl vyzkoušet, ale narazil jsem na nutnost instalace SDK, což zatím jen matně tuším co je :???: Ale je pravda, že i v TC se musel doinstalovat plugin.
TomasekWRC
nováček
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: úte lis 23, 2010 9:46
Zařízení: HTC Desire HD

Návod: S-OFF a ROOT HTC EVO 3D

Příspěvek od TomasekWRC »

Ještě doplním drobnost, pokud chcete opět uvést telefon do stavu před rootem, například pro případ reklamace.

Jak je výše napsáno, stačí flashnout z odkazu z XDA ofiko rom, mi to nešlo jednosuše, musel jsem opravdu vypreparovat rom z temp adresáře, který se vytvořil po spuštění instalace (rom.zip), přejmenovat na PG86IMG.ZIP a dát na SD.
Po restartu do bootloaderu se opravdu telefon zamkl a byla tam origo rom leč, neustále jsem měl S-OFF.

Pro S-ON je nutno provést následující.

Telefon restartujte do bootloaderu, poté položka fastboot.
musíte mít v pc staženo a rozbaleno SDK. Spusťte příkazový řádek (Vista a 7 jako správce) a jděte do adresáře SDK\Fastboot

Zde zadejte: "fastboot oem writesecureflag 3" - bez úvozovek!

Následně napiště "fastboot reboot-bootloader"

Po restaru do bootloaderu byste již měli mít S-ON a pak je telefon připraven pro případnou reklamaci.
patres23
nováček
nováček
Příspěvky: 28
Registrován: úte led 10, 2012 16:55
Zařízení: HTC EVO 3D

Návod: HBOOT 1.49.0018, S-ON, RECOVERY, ROOT HTC EVO 3D

Příspěvek od patres23 »

Všetko som urobil podľa návodu, ale úplne nakoniec, ako si písal v návode, aby sme si zistili, či správne funguje root...tak som stiahol terminal emulator, dal som SU, a vypisalo mi permission denied. A pritom v aplikáciach mám Superuser-a ( objavil sa mi medzi aplikáciami ). Je to problém? Resp. ako by som ho prosím mohol riešiť?
pracpost
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: úte led 10, 2012 19:17
Zařízení: LGO2X EVO 3D

Návod: HBOOT 1.49.0018, S-ON, RECOVERY, ROOT HTC EVO 3D

Příspěvek od pracpost »

jako po másle. Díky díky
patres23
nováček
nováček
Příspěvky: 28
Registrován: úte led 10, 2012 16:55
Zařízení: HTC EVO 3D

Návod: HBOOT 1.49.0018, S-ON, RECOVERY, ROOT HTC EVO 3D

Příspěvek od patres23 »

Dik za super návod :) veľmi ľahko zvládnuteľný, vhodné aj pre začiatočníkov :) :wink:
dvzd
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 409
Registrován: ned led 25, 2009 17:42
Zařízení: JY-S2

Návod: HBOOT 1.49.0018, S-ON, RECOVERY, ROOT HTC EVO 3D

Příspěvek od dvzd »

A není jednodušší to rootnout tímhle? Někdo tam v diskuzi píše, že to na HTC EVO 3D HBOOT 1.49.0018 v pohodě funguje.

http://www.svetandroida.cz/easy-rooting ... mem-201111
dusjan
nováček
nováček
Příspěvky: 26
Registrován: čtv kvě 20, 2010 8:43
Zařízení: htc Desire

Re: Návod: HBOOT 1.49.0018, S-ON, RECOVERY, ROOT HTC EVO 3D

Příspěvek od dusjan »

To by bylo fajn, ale odstraní i s-off?
RejPal
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 120
Registrován: stř pro 30, 2009 22:07
Zařízení: Trabant

Návod: HBOOT 1.49.0018, S-ON, RECOVERY, ROOT HTC EVO 3D

Příspěvek od RejPal »

dvzd píše:A není jednodušší to rootnout tímhle?
Ne, protože to v současnosti na tomto zařízení s S-ON nefunguje.
gadu2
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: pon led 23, 2012 17:21
Zařízení: HTC EVO 3D

Návod: HBOOT 1.49.0018, S-ON, RECOVERY, ROOT HTC EVO 3D

Příspěvek od gadu2 »

Cus, mam dotaz hosi. Nevim proc ale nainstalovalo mi to verzi kde muzu pouzit max tak anglicky jazyk, jinsi tu nejsou x) nevite proc nebo co stim? Jinac navod mam celej hotovej, bez problemu
Uživatelský avatar
DusanMM
nováček
nováček
Příspěvky: 16
Registrován: úte led 10, 2012 19:19
Zařízení: HTC Evo 3d

Návod: HBOOT 1.49.0018, S-ON, RECOVERY, ROOT HTC EVO 3D

Příspěvek od DusanMM »

Ahoj vše šlo ok,ale když opíšu serial number,píše invalid beta key,opisoval jsem ručně několikrát ale pořád stejné,prosím ví někdo? Moc díky :oops:
patres23
nováček
nováček
Příspěvky: 28
Registrován: úte led 10, 2012 16:55
Zařízení: HTC EVO 3D

Root

Příspěvek od patres23 »

Zdravím, potreboval by som poradiť s jedným problém. Viem, ako sa robí root a veci okolo toho, len mám problém s týmto. Nahrám rom, ktorá je tu v návode(stock rom), urobím S-OFF, nakoniec root, všetko podľa návodu. Všetko fičí ako má. Lenže ja chcem, aby mi išli automatické aktualizácie, teda flashnem original recovery, bo bez toho by to nešlo, aktualizujem mobil na verziu 1.20.401.8 , a tým pádom automaticky stratím root, čo som predtým mal. Chcel by som teda od vás radu , ako znova získam root na tejto verzii. Ďakujem za pomoc.
Albi83
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: pon kvě 09, 2011 7:44
Zařízení: HTC Evo 3D

Root

Příspěvek od Albi83 »

Nemůžeš mít ROOT a OTA zároveň.
patres23
nováček
nováček
Příspěvky: 28
Registrován: úte led 10, 2012 16:55
Zařízení: HTC EVO 3D

Root

Příspěvek od patres23 »

ale môžem. Mal som to tak, len potom som robil unroot a tak. Robil mi to jeden týpek z iného fóra a išlo to.
Odpovědět

Zpět na „HTC Evo 3D“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů