HTC Evo 3D: Klady a zápory, co vás překvapilo...?

Fórum věnované prvnímu telefonu od HTC s 3D displejem
Odpovědět
jivo
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 163
Registrován: stř bře 07, 2007 11:40
Zařízení: HTC Evo 3D GSM; HTC Dimond2 -Topaz:XDA Energy
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

HTC Evo 3D: Klady a zápory, co vás překvapilo...?

Příspěvek od jivo »

Tak panove co mate EVO. Co na nej rikate. Ja uvazoval o Sensation, ale slaba vydrz na baterii a toto ji ma vetsi. Jak hodnotite s porovnanim s DHD, Incredible, Sensatiun, Galaxy? Ma kron toho 3D jeste neco noveho, nebo naopak zase sudruhovia z Taiwanu neco zvorali? Ma to stavovou ruznobarevbou diodu ?
laco73
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 263
Registrován: pon čer 07, 2010 8:12
Zařízení: , LG G2, Miix 2 8" 3G

evo 3D klady a zapory. Co Vas prekvapilo a co Vas ...

Příspěvek od laco73 »

Mna prekvapila cena :)))
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=94443" onclick="window.open(this.href);return false;

k teme. Nemenil by som za 3D. Oproti Sensationu to ma len silnejsiu baterku, ktoru si mozem tiez dokupit do Sensationu. A to 3D je len taka momentalna oblbovacka uzivatelov. Menil by som jedine za "delo" s 4,5" od SE, ktore ma zanedlho dorazit.
Uživatelský avatar
Balrog
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1017
Registrován: úte zář 25, 2007 13:25
Zařízení: iPhone :)
Kontaktovat uživatele:

evo 3D klady a zapory. Co Vas prekvapilo a co Vas ...

Příspěvek od Balrog »

Ta cena je luxusní už jsem si za tu cenu koupil 3 :-)
Teď vážně: před hodinou jsem ho vyměnil za SGS2 a budu zkoumat.První dojmy jsou docela dobré až na to zklamání s tím,že jsem myslel,že bude mít 3d menu jako LG a ne jen fotit a natáčet ve 3D,jinak konstrukce se mi líbí,je taková robustní a plasty jsou také v pohodě (ale na Sensation) a jeho konstrukci to nemá.Budu testovat když tak se ptejte a já se pokusím odpovědět (zatím je brzy na závěry)
Sir Sprice
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 275
Registrován: ned kvě 16, 2010 14:02
Zařízení: Samsung Galaxy Note III

evo 3D klady a zapory. Co Vas prekvapilo a co Vas ...

Příspěvek od Sir Sprice »

lol ta cena.. ale když už ho mám, tak by nevadila :))

Zrovna přemýšlím, jestli prodat HTC Evo 3D a pořídit za to Samsung Galaxy S2, ale na druhou stranu si říkám, že to 3D se třeba rozjede co do podpory aplikací, her a filmů a budu litovat. Zároveň jsem koukal, že Galaxy S2 nemá až tak jemný display, jde to poznat? Jdou viět jednotlivé pixely? Nebo je obraz krásně čistý? Pamatuju si, že u HTC HD2 byl vidět trošku rastr zatímco u Desire s Amoledem krásně čisto (ale ten měl na druhou stranu menší display)..
jivo
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 163
Registrován: stř bře 07, 2007 11:40
Zařízení: HTC Evo 3D GSM; HTC Dimond2 -Topaz:XDA Energy
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

HTC Evo 3D: Klady a zápory, co vás překvapilo...?

Příspěvek od jivo »

Tak jsem se byl podivat v HTC a EVO me uchvatilo. Je to sice hranata cihla, ale to mam radsi. Drzi se perfektne a perfektne se na nem pise. Sice jo to plastak, ale dle meho lepsi nez Sensation. Trochu me mrzel vystoupli fotak, takze v aute polozenejch na zadech nebude noc drzet.
USB konektor je z boku nahore, coz bych jiz akceptoval.
3D efekt je fakt uzasny, ale nechapu k cemu.
Ted jen nekdo realne porovnat tu vydrz na baterii. Porad nikdo nemuze objektivne posoudit?
Uživatelský avatar
Balrog
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1017
Registrován: úte zář 25, 2007 13:25
Zařízení: iPhone :)
Kontaktovat uživatele:

HTC Evo 3D: Klady a zápory, co vás překvapilo...?

Příspěvek od Balrog »

Tak zatím první poznatky na baterii: ráno v 7 sundáno z nabíječky se 100% a teď v 16.46 mám 72%. Chvíli jsem si sním hrál,Wifi pořád zapnuté,každých 10 minut email,Live pozadí počasí i se zamykací obrazovkou,asi 5 fotke a 1 2minutové video ve 3D a 5 normál fotek.Nabíjel jsem dnes po prvé a paní přede mnou říkala také jednou,takže baterka ještě neni naformátovaná,uvidí čas.
Jinak se mi telefon líbí čím dál více, ty 3D fotky a video je fakt paráda.Když jsem telefon vyměnil a zjistil,že telefon pouze natáčí a fotí ve 3D a nemá 3D menu jako LG tak jsem byl zklamaný(Celkově málo informací),ale pár fotek a hned jsem změnil názor(nevím jak je na tom LG)
Peto390
nováček
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: čtv črc 21, 2011 13:42
Zařízení: Sony Xperia T

HTC Evo 3D: Klady a zápory, co vás překvapilo...?

Příspěvek od Peto390 »

Ja len k tomu formatovaniu baterky, este vzdy to je potrebne? Nebolo to iba pri tych starsich typoch bateriek?
Vacclaf
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 143
Registrován: čtv pro 09, 2010 15:44
Zařízení: HTC DHD

HTC Evo 3D: Klady a zápory, co vás překvapilo...?

Příspěvek od Vacclaf »

Píšou to blbě, ale myslí to dobře (to formátování baterky). U mého DHD trvalo asi 2 měsíce, než se baterie ustálila. Nyní jsem koupil ANDIDA 1800 mAh, používám ji druhý týden a zatím se taky neustálila.
Uživatelský avatar
Balrog
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1017
Registrován: úte zář 25, 2007 13:25
Zařízení: iPhone :)
Kontaktovat uživatele:

HTC Evo 3D: Klady a zápory, co vás překvapilo...?

Příspěvek od Balrog »

No já myslel tohle : http://johny-g.blogspot.com/2010/11/lad ... f=obinsite" onclick="window.open(this.href);return false;
Ten poslední článek o formátování baterie. Nebo je to podle vás blbost?
Luboš Klicpouch
smartguru
smartguru
Příspěvky: 569
Registrován: pon pro 31, 2007 14:00
Zařízení: SGN
Bydliště: Praha

HTC Evo 3D: Klady a zápory, co vás překvapilo...?

Příspěvek od Luboš Klicpouch »

Už to sem do fóra píšu asi po desáté. Baterie se neformátuje (formátuje se HDD :), ale formuje a u LI-ION baterie to není potřeba. I když co tam píše Johny-g, na tom možná něco bude..
Uživatelský avatar
Balrog
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1017
Registrován: úte zář 25, 2007 13:25
Zařízení: iPhone :)
Kontaktovat uživatele:

HTC Evo 3D: Klady a zápory, co vás překvapilo...?

Příspěvek od Balrog »

Tady něco o kalibrování baterky co jsem našel a dnes vyzkouším: http://androidforum.cz/vydr-baterky-t16580.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Jindřich Veselý

HTC Evo 3D: Klady a zápory, co vás překvapilo...?

Příspěvek od Jindřich Veselý »

ja musim rict ze kalibraci baterie provadim vzdy u noveho telefonu, a treba ted u EVO 3D se mi vydrz baterie po 7dnech hodne zvetsila.. hodina telefonovani, pul hodiny hrani 3D her, hodina a pul WAZE (displej na max, 3G, GPS) a vypojoval sem ho z nabijecky cca v 6 rano.. ted ve ctvrt na jednu rano mam 18% :D.. takze spokojenost s vydrzi :)
jivo
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 163
Registrován: stř bře 07, 2007 11:40
Zařízení: HTC Evo 3D GSM; HTC Dimond2 -Topaz:XDA Energy
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

HTC Evo 3D: Klady a zápory, co vás překvapilo...?

Příspěvek od jivo »

Tak jsem si prave prinesl Evo 3D na zkousku z HTC Brand shopu. Okamzite me prekvapilo, ze perfektne padne do ruky a u Sensation me strasne vadil ten USB konektor dole a pro me velky duvod proc Sensation nebrat. 3D me naprosto nezajima. Konstrukce je podobna jako starym HTC, kdy zadni kryt je vanicka. Ackoliv to vypada ferove, tak HTC Dimond2 po nekolika letech pravidelneho provozu porad drzi.
Tlacitko spouste take nepatrne pri tresani klape, ale to nepovazuji za zadnou zavadu.
Reakce systemu se mne po par desitkach minut zdaji o neco rychlejsi nez na puvodni ROM na Sensation, ale porad pomalejsi nez s tou s OTA aktualizaci co byla predevcirem. Prvni WIFI aktulizace app a dat ( 84MB dle NetCounteru )byl ale des a instalace vseho trvala snad 45min pres WIFI a telefon se sekal. To nepovazuji za problem, podpora druheho jadra se jen porad slibuje.
Po naistalaci sveho celeho balastu http://www.appbrain.com/user/jivo/ a pouzivani ZEAM Launcheru: RAM 155MB free z 808MB (nekde schazi 192MB)
APP pamet 896MB free z 1175.97MB
baterii a ted vyzkousim snad behem par dnu. Pokud nekoho jeste neco zajima, ptejte se. Ale opravdu 3D testovat nehodlam a vubec me nezajima. Ja si priplacim za lepsi konstrukci a snad o 15% vetsi vydrz na baterii.

Video z testu coldbootu (vypnuti a vyjmuti baterek) a spotreby displeyu. 3D displey zere snad stejne, ale ten boot je des.

-- doplnění předchozího příspěvku (pon srp 15, 2011 22:07) --

Prvni zjisteni:
Po vyndani baterie Sensation nabiha za 1:40 a Evo 3D za 2:45. Ten nabeh je fakt extremne pomaly. Pri vypnuti je jen nejaka hybernace a je to hned.
Baterie Sensation a Evo3D je stejna, je ji nutne jen otocit. Realne vyzkouseno. Banchmarky vychazeji stejne.
Dle PowerTutor spotreba LCD stejna.

Video z testu spotreby dipsleyu (asi stejna) a toho desne pomaleho cold bootu (vypnuti, vyjmuti baterii a zapnuti):
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=ZYPbw5h0b3U[/youtube]
rpospec
nováček
nováček
Příspěvky: 15
Registrován: pon pro 08, 2008 11:41
Zařízení: HTC Touch HD Vodafone 845 HTC EVO 3D

HTC Evo 3D: Klady a zápory, co vás překvapilo...?

Příspěvek od rpospec »

Jak to myslíš s tou baterií, že je ji nutno otočit?
jivo
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 163
Registrován: stř bře 07, 2007 11:40
Zařízení: HTC Evo 3D GSM; HTC Dimond2 -Topaz:XDA Energy
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

HTC Evo 3D: Klady a zápory, co vás překvapilo...?

Příspěvek od jivo »

Baterie jsou naprosto stejne a i stejne vysoke. Ale Sensation ma konektor vlevo a Evo vpravo. Takze se musi otocit. Pokud koupite baterku z druheho phone, tak na to asi ani neprijdete. Ale pokud ji u kamarada vyndate z telefonu, bude
Vam to divne. Nastesti to ma oznacene + a - a tak jsme zjistili ze to bude asi stejne a zkusili.
Standartne davate do telefonu baterku kodem dolu a vidite jen cerne telo a napis HTC. Zde proste uvidite jen ten carovy kod.
aXer
nováček
nováček
Příspěvky: 47
Registrován: ned lis 09, 2008 13:28
Zařízení: HTC EVO 3D
Bydliště: Broumov/Liberec
Kontaktovat uživatele:

HTC Evo 3D: Klady a zápory, co vás překvapilo...?

Příspěvek od aXer »

to je divné, protože baterie z EVA 3D má mít o něco málo větší kapacitu
jivo
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 163
Registrován: stř bře 07, 2007 11:40
Zařízení: HTC Evo 3D GSM; HTC Dimond2 -Topaz:XDA Energy
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

HTC Evo 3D: Klady a zápory, co vás překvapilo...?

Příspěvek od jivo »

Ano, EVO ma asi o 15% vyssi kapacitu baterie. Ale okem jsme krom kodu a obraceneho nalepeni samoleoky zadny rozdil nenasli.
Jinak dneska jiz progran list v launcheru Zeam nepozoruji a bez jakekolic aktualizace vypada rychlost stejba jako na tom Sensation. Mozna ti bylo vcera vecer malou kapacitiu baterie.
Sir Sprice
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 275
Registrován: ned kvě 16, 2010 14:02
Zařízení: Samsung Galaxy Note III

HTC Evo 3D: Klady a zápory, co vás překvapilo...?

Příspěvek od Sir Sprice »

Na Evu mi vadí, že v některých stránkách se vestavěný internetový prohlížeč tváří jako mobilní klient, i přestože nastavuji Desktop rozhraní.. tohle mi HTC Desire nedělal.

Další nevýhoda je kryt, který mi připadá, že lehce "cvaká"

A do třetice nevýhoda SLCD - byl jsem zvyklej na Amoled a rozdíl je vážně znát, jel jsem vlakem, chtěl jsem si pustit film a při běžném dením světle jsem měl na mobilu "prasátka" a k tomu se děsně zapatlává..

-- doplnění předchozího příspěvku (úte srp 16, 2011 22:21) --

tak jsem vybil mobil (coz jsem zjistil, ze jsem nemel :/), nabil na max, vypojil z nabijecky, vypnul, zapojil do nabijecky po stoprocent vypojil, zase zapl a dal nabijet do 100 a ted to delam poctvrte a POKAZDE CEKAM X MINUT NEZ SE NABIJE.. a to uz je ctvrte kolo..

chapu to spravne, ze spravne naformovana baterka se odpoji z nabijecky po 100 %, da se nabijet a pak ma svitit zelena?
Sabre
nováček
nováček
Příspěvky: 27
Registrován: pon srp 25, 2008 10:46
Zařízení: HTC ONE X

HTC Evo 3D: Klady a zápory, co vás překvapilo...?

Příspěvek od Sabre »

Já mám spíš softwarovou otázku a nevím, jestli to jsem to akorát nenašel někde v nastavení. Problém je, když vytočím jakékoliv číslo, telefon se automaticky přepne na hlasitý reproduktor. Stejně i u příchozího hovoru. Nevíte kde by to mohlo být? Dále mám otázku, zda-li je v nastavení automatická detekce auktaulizací OTA, nebo je to samo?

Jinak teda s Evem maximální spokojenost ;)
jivo
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 163
Registrován: stř bře 07, 2007 11:40
Zařízení: HTC Evo 3D GSM; HTC Dimond2 -Topaz:XDA Energy
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

HTC Evo 3D: Klady a zápory, co vás překvapilo...?

Příspěvek od jivo »

Delal mne to i Sensation. Ale mam apo na,nahravani hovoru. Pamatuje si stav, takze ted to nedela ani Evo a ani Sensation.
Odpovědět

Zpět na „HTC Evo 3D“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 hostů