HTC Rider: Evropská verze modelu Evo 3D o sobě dává vědět

Fórum věnované prvnímu telefonu od HTC s 3D displejem
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

HTC Rider: Evropská verze modelu Evo 3D o sobě dává vědět

Příspěvek od Jiří Hrma »

V březnu letošního roku představilo HTC výkonný telefon Evo 3D, který se však aktuálně prodává pouze na území USA. Na Xda-developers se ale před několika dny objevila ROM z telefonu HTC Rider a aktuálně to vypadá, že Rider bude evropskou verzí modelu Evo 3D. V útrobách najdeme čipovou sadu Qualcomm MSM8660 s dvoujádrovým procesorem Scorpion (1,2 GHz pro každé jádro) a grafickým akcelerátorem Adreno 220. Je dobré vědět, že jednotlivá jádra se mohou v případě nižší zátěže sama podtaktovávat a tím šetřit energii/prodloužit výdrž zařízení. Pro potřeby systému a aplikací bude připraven 1 GB RAM. Na přední straně najdeme qHD displej (540 × 960 px) s úhlopříčkou 4,3 palce, který bude stejně jako Evo 3D podporovat 3D zobrazení.

obrázek
Na internet unikla první fotografie, kvalita je ale velmi špatná

Na zádech telefonu výrobce umístil duální 8MPx fotoaparát, který dokáže nahrávat klasické video ve full HD rozlišení (1080p) a 3D video v HD rozlišení (720p). Přední kamera nabídne rozlišení 1,3 MPx. Ve výbavě dále nebude chybět Wi-Fi 802.11b/g/n, podpora WiMax, Bluetooth 3.0 či gyroskop. Modelové označení této novinky je HTC X515E a objevit by se měl nejen v Evropě, ale také v Asii, jen zatím nevíme kdy.

Zdroj: PocketNow
Vlastimil Bartošák
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 360
Registrován: pát úno 01, 2008 12:13
Zařízení: LG V10
Bydliště: Teplice v Čechách, Krupka
Kontaktovat uživatele:

HTC Rider: Evropská verze modelu Evo 3D o sobě dává vědět

Příspěvek od Vlastimil Bartošák »

Tak to vypadá ,ale velmi pěkně. Docela to podrazí nohy HTC sensation. Dá se tedy čekat že tu ten telefon bude někdy v SRPNU/ZÁŘÍ :) Chtěl jsem jít koupit Sensation ,ale asi si ještě počkám :-)
Fllip
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: úte bře 29, 2011 14:41
Zařízení: Samsung Galaxy S

HTC Rider: Evropská verze modelu Evo 3D o sobě dává vědět

Příspěvek od Fllip »

Docela by mě zajímalo jestli bude evropská verze umět taky 3D obraz?
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

HTC Rider: Evropská verze modelu Evo 3D o sobě dává vědět

Příspěvek od Jiří Hrma »

Fllip: Ano bude, alespoň původní zdroj to uvádí... zapomněl jsem to napsat, jdu to hned doplnit.
pk
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 419
Registrován: pát čer 20, 2008 9:01
Zařízení: Galaxy S4
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

HTC Rider: Evropská verze modelu Evo 3D o sobě dává vědět

Příspěvek od pk »

Len predpokladam ze oproti sensation bude priamo umerne 3D aj cena.
Sir Andrew
smartstar
smartstar
Příspěvky: 915
Registrován: pon čer 27, 2005 9:11
Zařízení: Lumia 925
Bydliště: Praha (+ Uherský Brod)

HTC Rider: Evropská verze modelu Evo 3D o sobě dává vědět

Příspěvek od Sir Andrew »

Třeba na to opět bude 50% sleva, třeba pro prvních 100 lidí s 3D brýlemi :)
zipiik
nováček
nováček
Příspěvky: 49
Registrován: čtv zář 11, 2008 14:44

HTC Rider: Evropská verze modelu Evo 3D o sobě dává vědět

Příspěvek od zipiik »

Vlastimil Bartošák píše:Tak to vypadá ,ale velmi pěkně. Docela to podrazí nohy HTC sensation. Dá se tedy čekat že tu ten telefon bude někdy v SRPNU/ZÁŘÍ :) Chtěl jsem jít koupit Sensation ,ale asi si ještě počkám :-)
Pokud bude rozdil jen ve 3D a 256MB RAM, tak si nemyslim, ze podrazeji Sensation. Zalezi na cenovem rozdilu, pokud bude dejme tomu pres 10% ceny, tak osobne nevidim duvod, proc chcit na telefonu 3D.
-pekr-
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 116
Registrován: stř dub 01, 2009 22:00
Zařízení: HTC Sensation

HTC Rider: Evropská verze modelu Evo 3D o sobě dává vědět

Příspěvek od -pekr- »

nevím jak často bych využil HDMI někde v terénu, ale je mi proti srsti cokoliv řešit přes jakoukoliv redukci, kterou prostě sebou tahat nebudu. Má tohle přímý HDMI konektor, nebo je tam zase ta trapárna jako u Sensation, kdy se ten konektor sdílí s USB a je potřeba redukce? Taky mi není jasné, jestli když přes redukci připojím telku, můžu počítat s nabíjením?
Uživatelský avatar
bkf1
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1525
Registrován: pon črc 03, 2006 13:38
Zařízení: TouchHD (Cloudy v2.2+CZ), SGS1 (ofic. 2.3.6 JW1)

HTC Rider: Evropská verze modelu Evo 3D o sobě dává vědět

Příspěvek od bkf1 »

zipiik píše:Pokud bude rozdil jen ve 3D a 256MB RAM, tak si nemyslim, ze podrazeji Sensation.
Zapomnel jsi, ze Evo 3D ma o 3GB vice flash pameti (celkem 4GB), nez "Senzace" (jen 1GB - kdyby to nebylo HTC, tak bych to povazoval za chybu na webu). U toho Evo 3D, jako vlajkoveho modelu, bych take celal vice resp. 8GB (to melo treba SGS pred rokem).
jerry_stolarik
smartguru
smartguru
Příspěvky: 730
Registrován: stř črc 09, 2008 13:20
Zařízení: HTC One M8
Bydliště: Brno

HTC Rider: Evropská verze modelu Evo 3D o sobě dává vědět

Příspěvek od jerry_stolarik »

-pekr- píše:Taky mi není jasné, jestli když přes redukci připojím telku, můžu počítat s nabíjením?
Po pripojeni k televizi ktera nepodporuje MHL se telefon nebude nabijet(dost neprakticke pro prehravani filmu). A k pripojeni telefonu k teleizi je take mozne pouzit microUSB to HDMI kabel, tak nemusis tahat sebou redukci. Jen jeden kabel navic :)
vlasta
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 67
Registrován: ned říj 21, 2007 16:04
Zařízení: HTC Advantage a Omnia 7.
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

HTC Rider: Evropská verze modelu Evo 3D o sobě dává vědět

Příspěvek od vlasta »

Chlapci na XDA už ladí utilitku na přetaktování. A dokonce každé jádro bude možné přetaktovat na jinou frekvenci, např. 1,5 a 1,8. Zároveň by klesnout spotřeba o 15 až 20 procent. To už bude dokonalé.
_iNTERFACE
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 375
Registrován: čtv led 07, 2010 23:35
Zařízení: iPhone

HTC Rider: Evropská verze modelu Evo 3D o sobě dává vědět

Příspěvek od _iNTERFACE »

a co tym ziskas ak budes mat 1.5+na danom jadre,namiesto 1 alebo 1.2? okrem paru lepsich vysledkov v benchmarkoch? co ti to prinesie do praxe? do zivota? do vztahov, ktore si telefonom realizujes? si myslim, ze ak by sa dal pretaktovat aj fotak, tak ludia, ako ty by to spravili, lebo je to cool...
radospol
smartstar
smartstar
Příspěvky: 896
Registrován: pát pro 26, 2008 18:30
Zařízení: Huawei U8650 (sonic)

HTC Rider: Evropská verze modelu Evo 3D o sobě dává vědět

Příspěvek od radospol »

Netrep interface, ked by mala klesnut spotreba o cca 20% tak neni o com. S tou narazkou "cool" si trochu prestrelil pri vlastovom veku. Tak trochu brzdi a trochu ucty k starsim. Viem,ze sme na nete a anonymita ti dodava vela odvahy a rozumu.

K teme: Pockame na prve recenzie a mozno to bude nastupca HD2. Preco nemat 3D,ked to je v ponuke,pokial to nebude vyrazne drahsie nez model bez. Mam rad vsetky nove technicke vychytavky, som predsa muz a rad sa hram:)
_iNTERFACE
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 375
Registrován: čtv led 07, 2010 23:35
Zařízení: iPhone

HTC Rider: Evropská verze modelu Evo 3D o sobě dává vědět

Příspěvek od _iNTERFACE »

neviem co dotoho pleties internet, ak by som sedel vedla neho, poviem mu to takisto, takze dakujem, nepotrebujem tvoje smiesne vychovne rady, su mi k nicomu...co som chcel, ale povedat, ze je smiesne z pohladu vyrobcu hw/sw, ze najlepsie vyuzivanie jeho zariadenia sa dosahuje, az s pomocou tretej strany, namiesto toho, aby to najefektivnejsie vyuzivanie daneho zariadenia bola vyrobcova uloha...takze stale plati, ze ak by sa dal pretaktovat fotak, urcite by si to spravil vsak?
prcek15
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 128
Registrován: sob říj 24, 2009 14:35
Zařízení: LG G3
Bydliště: Slaný

HTC Rider: Evropská verze modelu Evo 3D o sobě dává vědět

Příspěvek od prcek15 »

Ano, přetaktoval bych si i foťák, protože mám mobil od toho, abych si s ním hrál (ve smyslu upravoval, zkoušel, přidával a odebíral věci). Nejsem ten, co má telefon na volání, posílání SMS, focení, poslouchání hudby a surfování po internetu. Mám telefon o toho, abych na něm zkoušel nové věci, ať už mi to přinese cokoliv, hlavně štěstí.

K článku: Telefon mi designem přijde jako EVO4GSation (tlačítka z EVO 4G a vršek ze Sensation), ale na to už jsem si u HTC zvykl a nějak moc mi to nevadí. :) Každopádně, pokud se nedostane přes 18.000Kč, tak ho beru a klidně si na něj vystojím tu večerní frontu v ulici Na Příkopě s 3D brýlemi. :D
_iNTERFACE
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 375
Registrován: čtv led 07, 2010 23:35
Zařízení: iPhone

HTC Rider: Evropská verze modelu Evo 3D o sobě dává vědět

Příspěvek od _iNTERFACE »

vzhladomk k tvojemu veku tomu uplne rozumiem :wink:
TMASKA
smartguru
smartguru
Příspěvky: 581
Registrován: pát kvě 23, 2008 8:06
Zařízení: SGS2

HTC Rider: Evropská verze modelu Evo 3D o sobě dává vědět

Příspěvek od TMASKA »

no musim uznat ze pdacko uz taky davno nemam jen na volani a sms , dalo by se rict ze to uz je to posledni :) takze kdyz do toho vrazim z 15 litru tak klidne at to ma i vodotrysk a beru to :) to interface a nejsem uz taky zadny mladik :) akorat ty baterky jsou porad o hov e
_petr_
nováček
nováček
Příspěvky: 33
Registrován: pon bře 21, 2011 16:45
Zařízení: HTC Sensation XL

HTC Rider: Evropská verze modelu Evo 3D o sobě dává vědět

Příspěvek od _petr_ »

prcek15 píše:Každopádně, pokud se nedostane přes 18.000Kč, tak ho beru a klidně si na něj vystojím tu večerní frontu v ulici Na Příkopě s 3D brýlemi. :D
No nevim tedy,ja jsem si zrejme naivne myslel ze cena by nemela jit pres 15 000Kč u takového zarizeni :)...Fakt myslite ze by to mohlo byt dokonce i 18 000,nebo jake jsou vase typy?

Mimochodem tento mobil by uz mohl byt vydan s Androidem 2.4 pokud s tim prijdou az v lete ;)
Uživatelský avatar
bkf1
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1525
Registrován: pon črc 03, 2006 13:38
Zařízení: TouchHD (Cloudy v2.2+CZ), SGS1 (ofic. 2.3.6 JW1)

HTC Rider: Evropská verze modelu Evo 3D o sobě dává vědět

Příspěvek od bkf1 »

Mno Pyramid (Sensation) bude za 15 (to jsem odhadl presne - na tom koneckoncu nebylo nic tezkeho) a bude asi zacatkem cervna, pak pocitam bude nejaky mesic a tipoval bych cervenec/srpen bude Rider... odhaduji za 16, vic ne (navic do te doby by mohl klesnout Sensation tak o litr, 1.500), kazdopadne jsem zvedav na tu cenu; u tohodle modelu si cenou uz tak jisty nejsem. Pro priklad u Desire S jsem se sekl o litr (v dobe uvedeni byl za 12.000 presne) a ten za mesic spadl od 1.200 i kdyz pravda nebyla to zadna vlajka, to Rider bude a rekl bych, ze i ta "Senzace" bude v podstate taky vlajka. Jinak Android 2.4 bych v nem jeste necekal, ale upgrade by mohl byt tak do dvou/trech mesicu od vydani :wink:

OT: Uz mam konecne toho galaxíka :)
jerry_stolarik
smartguru
smartguru
Příspěvky: 730
Registrován: stř črc 09, 2008 13:20
Zařízení: HTC One M8
Bydliště: Brno

HTC Rider: Evropská verze modelu Evo 3D o sobě dává vědět

Příspěvek od jerry_stolarik »

bfk1 to podle mě odhadl naprosto přesně. Jak s těma cenama tak s verzí Androidu. Android 2.3 spatřil světlo světa už na konci minulého roku a je Květen a teprve teď začínají první OTA aktualizace na 2.3. Vzhledem k tomu že zatím není ani verze 2.4 představena (uvidíme co představí zítra na I/O) tak bych řekl že Rider vyjde s 2.3.x
Odpovědět

Zpět na „HTC Evo 3D“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 57 hostů