[App] Svátky - ke stažení

Chystáte aplikaci pro Windows Phone? Podělte se o ni a nechte si ji otestovat od uživatelů :)
BEZY
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 89
Registrován: čtv srp 30, 2007 2:21
Zařízení: Lumia 925
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

[App] Svátky - ke stažení

Příspěvek od BEZY »

Vzhledem k tomu, že mi žádná aplikace pro svátky nevyhovuje, napsal jsem si vlastní. Na rozdíl od ostatních vyniká v několika oblastech
  • Přehledně zobrazuje kdy má kdo z vašich kontaktů svátek
  • Dokáže rozpoznat běžné obdoby jmen - např. Honza - Jan, Josef - Pepa - Pepík, apod.
  • Dokáže rozpoznat jména bez diakritiky a s tituly - např. "Mgr. Sarka Novakova" správě najde jako Šárku
  • Obsahuje seznam významných dnů
  • Live Tile je samozřejmostí. Pokud v jeden den slaví někdo svátek a zároveň se jedná o významný den, popis daného významného dne se objeví na druhé straně dlaždice.
  • V nastavení možnost vypnout načítání kontaktů pro rychlejší start aplikace
Ke stazeni na MP: http://www.windowsphone.com/s?appid=157 ... 3b88fbec76" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek


Aplikaci jsem odeslal ke schválení na Marketplace (bude zdarma). Pokud máte nějaké nápady, návrhy, dejte vědět :) Do budoucna ještě plánuji zasílání SMS a mailů (nebo něco podobného). Také pokud by byl zájem o slovenskou verzi, neměl by to snad být problém, pokud se najde nějaká vhodná databáze slovenských jmen :)
Uživatelský avatar
sssugi
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 202
Registrován: pon bře 15, 2010 18:09
Zařízení: Nokia Lumia 920

[App] Svátky

Příspěvek od sssugi »

Samozrejme...bodla by aj slovenska verzia :) Co znamena vhodna databaza? :)
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

[App] Svátky

Příspěvek od htcjirka »

Dokáže rozpoznat jména bez diakritiky a s tituly - např. "Mgr. Sarka Novakova" správě najde jako Šárku
No parada,vítám alternativu,která bude dotazenejsi nez konkurence,ktera je posledni dobou vlazna ;-)
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1591
Registrován: pon říj 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

[App] Svátky

Příspěvek od Flynn »

Mohl jsi jí dát nějaký jiný název kvůli rozlišení od ostatních. Třeba České svátky nebo Svátky CZ. Jinak už se těším.
matoman
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1163
Registrován: sob lis 10, 2007 11:56
Zařízení: Nokia Lumia 920

[App] Svátky

Příspěvek od matoman »

No ja by som mozno pridal moznost priradit si konkretne meno, resp. datum, k urcitemu kontaktu mam napriklad cloveka iba pod prezyvkou a nechcem k nemu davat i meno... v kontaktoch... ale chcem aby sa sviatok zobrazil...

Ako zdroj mien skus calendar.sk su tam mena z viacerych statov...
Lupus
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 205
Registrován: ned črc 01, 2007 17:22
Zařízení: Samsung Galaxy Note II (Titanium Grey)

[App] Svátky

Příspěvek od Lupus »

No super:) Pokud nebude mít navíc problémy s refreshí LiveTile, pak snad "konečně" plně použitelná appka...
BEZY
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 89
Registrován: čtv srp 30, 2007 2:21
Zařízení: Lumia 925
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

[App] Svátky

Příspěvek od BEZY »

Našel sem skvělý zdroj pro slovenská jména, který obsahuje i obdoby některých jmen (Rastislav - Rasťo..). Samozřejmě pokud by něco chybělo, není problém doplnit :) ( to platí i po českou verzi, tam jsem většinu musel doplňovat ručně )

matoman> zajímavý nápad, akorát je otázka jak tohle udělat nějak user-friendly. Aby uživatel v kalendáři den po dni přidával svoje kontakty.. no nevim. Ještě se nad tim budu muset zamyslet
matoman
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1163
Registrován: sob lis 10, 2007 11:56
Zařízení: Nokia Lumia 920

[App] Svátky

Příspěvek od matoman »

nie den po dni, ale kontakty ku dnu...proste by preslo kontakty, ktore by nenaslo v kalendari, a tie by isli priradit k datumu
Lupus
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 205
Registrován: ned črc 01, 2007 17:22
Zařízení: Samsung Galaxy Note II (Titanium Grey)

[App] Svátky

Příspěvek od Lupus »

V Marketplace stále ještě nic... vrátili nebo ještě probíhá schvalování?
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

[App] Svátky

Příspěvek od htcjirka »

S pridanim novych regionu se schvalovani vyrazne prodlouzilo..
BEZY
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 89
Registrován: čtv srp 30, 2007 2:21
Zařízení: Lumia 925
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

[App] Svátky

Příspěvek od BEZY »

O víkendu mi napsali, že tam našli chybu.. Byla to je blbina, takže jsem už odeslal update a snad už projde :)

Taky už mam hotovou SK verzi, komplet přeloženou, ale Marketplace mi ji nechce vzít, pokud nechám NeutralLanguage na SK - když změnim na CZ, tak v pohodě :?: Tak s tim zkusim ještě trochu hrát a uvidim...
Lupus
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 205
Registrován: ned črc 01, 2007 17:22
Zařízení: Samsung Galaxy Note II (Titanium Grey)

[App] Svátky

Příspěvek od Lupus »

Prima, už se těším!
Lupus
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 205
Registrován: ned črc 01, 2007 17:22
Zařízení: Samsung Galaxy Note II (Titanium Grey)

[App] Svátky

Příspěvek od Lupus »

Dotaz - nějaké nové zprávy, jak to s touto aplikací vypadá?
BEZY
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 89
Registrován: čtv srp 30, 2007 2:21
Zařízení: Lumia 925
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

[App] Svátky

Příspěvek od BEZY »

Zatím nic, z AppHubu mi stále nic nepřišlo. Nicméně už mi svítí, že byla 3x stažna.. Tak snad to znamená, že už ji tester zkouší
Lupus
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 205
Registrován: ned črc 01, 2007 17:22
Zařízení: Samsung Galaxy Note II (Titanium Grey)

[App] Svátky

Příspěvek od Lupus »

:) dik, čekám na ni už jak na smilování...
BEZY
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 89
Registrován: čtv srp 30, 2007 2:21
Zařízení: Lumia 925
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

[App] Svátky - ke stažení

Příspěvek od BEZY »

Ke stazeni na MP: http://www.windowsphone.com/s?appid=157 ... 3b88fbec76" onclick="window.open(this.href);return false;

komentovat ji muzete klidne na MP nebo i zde ;) hlavne pokud by se vam appka pomalu spoustela, tak dejte vedet
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1591
Registrován: pon říj 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

[App] Svátky - ke stažení

Příspěvek od Flynn »

Aplikaci jsem stáhnul, první vizuální dojmy jsou dobré. Jen nechápu, že ji nelze běžně nalézt na Marketplace a musí se stahovat přes web (který se mi ovšem v PC odmítá spustit) - provedl jsem to krkolomně přes telefon.
- Tak jako u podobných aplikací tam nikde nemohu nalézt Velikonoce a např. Svátek matek.
- Nevím, zda má být LT překlápěcí, zatím není. Mohlo by tam být číslo týdne a kdo má svátek zítra.
- Datum na LT je příliš drobným písmem, pro lidi s brýlemi (spíše bez nich) je obtížné ho přečíst
- Jméno oslavence by mohlo také být větším písmem
- Je-li jméno kontaktu v takovémto tvaru: Jarda Vítek, registruje to i příjmení (Vítek) a v den, kdy má Vít svátek mám v kalendáři označen. Půjde s tím něco udělat?
Později jsem přišel na dvě velké chyby:
- Na LT je dnes (t.j. 19.5.) datum 5.5., přičemž v aplikaci je správné datum
- Vypínač pro ovládádní načítání kontaktů nefunguje, vždy se přepne zpět do polohy ON
Po zjištění těchto vad jsem aplikaci odstranil z telefonu jako nedodělanou. Škoda.
Uživatelský avatar
sssugi
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 202
Registrován: pon bře 15, 2010 18:09
Zařízení: Nokia Lumia 920

[App] Svátky - ke stažení

Příspěvek od sssugi »

Skoda cakal som slovencinu...inak vyzera celkom dobre :))
Lupus
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 205
Registrován: ned črc 01, 2007 17:22
Zařízení: Samsung Galaxy Note II (Titanium Grey)

[App] Svátky - ke stažení

Příspěvek od Lupus »

Stáhnuto, vyzkoušeno. Fonty na LT jsou v pořádku, aspoň to nevypadá humpolácky - doporučuji ponechat!
Mínus: přepínání načítání kontaktů je nefunkční, vždy to po spuštění načítá, přepínáč skočí do aktivního stavu.
Supermínus: datum na LiveTile je chybný (dnes je 19.5., ukazuje 5.5.)

Nechápu, že na tyto základní nedostatky nepřišel při testování ani autor, ani tester MS!! Jinak se mi aplikace moc líbí, dočkáme se rychlé opravy chyb?

(ještě počkám, zda se po půlnoci správně překlopí - zatím nechávám nainstalováno)
BEZY
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 89
Registrován: čtv srp 30, 2007 2:21
Zařízení: Lumia 925
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

[App] Svátky - ke stažení

Příspěvek od BEZY »

1) slovenskou verzi mi neschvalili kvuli "byrokraticke" chybe, uz jsem ji poslal znova
2) Velikonoce, nastaveni a datum 5.5. - bud se zblaznil MP nebo jsem nahral starou verzi, ve v1.1 je oboje opraveno.. Az se dostanu k PC tak to zkontroluji. Den matek zatim pridan neni v zadne verzi, dodelam
3) Font LT - vybrane velikosti nejsou nahodne, testoval jsem je dle nejdelsich jmen a svatku tak, aby se na LV vse veslo. Teoreticky bych velikost mohl udelat adaptabilni dle delky svatku..
4) Prijmeni - to je trochu problem, detekce jmena se totiz bere dle FirstName a DisplayName - obcas jsem totiz vysledoval, ze FirstName neni vubec vyplneno, proto se prohledava i DisplayName, kde nejde rozeznat jmeno od prijmeni

Diky za feedback ;)
Odpovědět

Zpět na „Prezentace projektů“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů