[app] SmartDial - T9 hledání kontaktů

Chystáte aplikaci pro Windows Phone? Podělte se o ni a nechte si ji otestovat od uživatelů :)
Paulos
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 439
Registrován: úte čer 17, 2008 17:06
Zařízení: Nokia Lumia 925, 32 GB
Kontaktovat uživatele:

[app] SmartDial - T9 hledání kontaktů

Příspěvek od Paulos »

Zdravím,
právě dělám na projektu hledání kontaktů ve stylu T9 - ano, přesně to, co ve starých WM bylo a v nových WP7 není. Jmenuje se SmartDial a umožňuje rychlejší vyhledávání kontaktů pomocí číselné klávesnice. :)

Samotné hledání - pro ty, kdo jej ještě neznají - je velmi jednoduché a probíhá nejen mezi jmény kontaktů, ale i mezi přezdívkami (nickname), názvy společností, e-mailovými adresami a telefonními čísly. Takže pokud chcete vyhledat např. jméno Lenka, stisknete jednou 5 (L), jednou 3 (E), 6 (N), 5 (K) a 2 (A).

Program obsahuje jednoduchý tutoriál pro ty, kteří se s tímto zadáváním ještě v životě nesetkali; snad to trochu pomůže.

SmartDial je plně přeložen do češtiny i angličtiny.

Verze 1.2 už je oficiálně v Marketplace!
Obrázek

ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Vlasta W.
smartstar
smartstar
Příspěvky: 845
Registrován: stř led 28, 2009 10:14
Zařízení: HTC 7 Mozart, Nokia Lumia 720
Bydliště: Ústí nad Labem

[app] SmartDial - T9 hledání kontaktů

Příspěvek od Vlasta W. »

Otestováno. Funguje to, akorát nevím, k čemu to přesně má být dobré. V kontaktech se přeci dá stejným způsobem vyhledávat, akorát přes písmenkovou klávesnici, ne přes číselnou.
Paulos
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 439
Registrován: úte čer 17, 2008 17:06
Zařízení: Nokia Lumia 925, 32 GB
Kontaktovat uživatele:

[app] SmartDial - T9 hledání kontaktů

Příspěvek od Paulos »

Ve skutečnosti to je velmi rychlý způsob hledání, když si na něj zvykneš; trochu je to relikt z doby WM smartphonů, trochu zvyklost některých uživatelů, kteří podobný program hledají, protože to opravdu je rychlé. Navíc můj program hledá i mezi názvy společností a v telefonních číslech (chystám se ještě na e-maily), na což je právě dobrá ta číselná klávesnice. A je celkem milostivá k překlepům.

Telefonní čísla mám navíc zvládnutá tak, že je možné hledat třeba i kontakty podle jednotlivých států - +421 například zvolí všechny telefony našich slovenských sousedů. Ovšem nemusí se brát ohled na mezinárodní předvolbu; můžeme hledat i bez ní a program by číslo měl najít.

Jo a podporuju české znaky. :)
shicola
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 123
Registrován: pát zář 30, 2011 7:54
Zařízení: Lumia 930

[app] SmartDial - T9 hledání kontaktů - veřejná beta

Příspěvek od shicola »

Jak lze vyhledávat kontakty z diakritikou ? Myslel jsem, ze to bude hledat pri napsani i i kontakty s dlouhým i, ale nehledá to.
Paulos
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 439
Registrován: úte čer 17, 2008 17:06
Zařízení: Nokia Lumia 925, 32 GB
Kontaktovat uživatele:

[app] SmartDial - T9 hledání kontaktů - veřejná beta

Příspěvek od Paulos »

Numerická klávesnice by to měla v pohodě vyhledat, ale QWERTY bude mít asi problém, na to se ještě podívám. Tak moc jsem se soustředil na vylepšení hledání na numerické klávesnici, že jsem skoro zapomněl na ty ostatní. Jsem jen zvědavý, jste víc zvyklí na plnohodnotnou QWERTY?
shicola
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 123
Registrován: pát zář 30, 2011 7:54
Zařízení: Lumia 930

[app] SmartDial - T9 hledání kontaktů - veřejná beta

Příspěvek od shicola »

Ne, mě to nehledá ani na mumerické - kontakt Míša, napíšu 6472 a nic, hledá to nějak podivně. A teď koukám, že mi to nehledá žádné kontakty od M.
Paulos
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 439
Registrován: úte čer 17, 2008 17:06
Zařízení: Nokia Lumia 925, 32 GB
Kontaktovat uživatele:

[app] SmartDial - T9 hledání kontaktů - veřejná beta

Příspěvek od Paulos »

Není to přezdívka? Mezi těmi zatím nehledám... Schválně jsem si vytvořil kontakt s jménem Míša a normálně jsem jej našel. Můžeš mi prosím přes SZ poslat celé jméno toho kontaktu? Bude tam asi nějaká zrada, o které nevím.
kaon
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 58
Registrován: čtv říj 27, 2011 11:58
Zařízení: Dell Venue Pro

[app] SmartDial - T9 hledání kontaktů - veřejná beta

Příspěvek od kaon »

Je mozne aby na live tile ukazovalo zmeskane hovory ? a okrem rychleho vyhladavania aj historiu? aby smartdial mohol uplne nahradit povodnu phone live tile aj ked zrejme to mozne nieje kedze to nerobi ziadna podobna aplikacia
Paulos
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 439
Registrován: úte čer 17, 2008 17:06
Zařízení: Nokia Lumia 925, 32 GB
Kontaktovat uživatele:

[app] SmartDial - T9 hledání kontaktů - veřejná beta

Příspěvek od Paulos »

Mozne to bohuzel neni, limitace API to znemoznuji, takze bych musel nejspis implementovat vlastni historii, o cemz jsem taky uvazoval a posleze to zavrhnul. Ale treba serazeni podle pripnutych kontaktu, ktere by se ukazovaly jako prvni, je mozne udelat velmi snadno.
Uživatelský avatar
p.a.Ť.o
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1029
Registrován: čtv čer 23, 2005 8:45
Zařízení: iPhone 6S Silver, Galaxy S20+

[app] SmartDial - T9 hledání kontaktů - veřejná beta

Příspěvek od p.a.Ť.o »

Vyhledávání funguje relativně dobře, nicméně ta rychlost načítání kontaktů je docela bleee. Tak se s tím snaž něco vykoumat ;-)
Paulos
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 439
Registrován: úte čer 17, 2008 17:06
Zařízení: Nokia Lumia 925, 32 GB
Kontaktovat uživatele:

[app] SmartDial - T9 hledání kontaktů - veřejná beta

Příspěvek od Paulos »

Takže jsem se dnešním dnem rozhodl předhodit SmartDial vlkům (= Microsoftu a jeho certifikačnímu procesu) a pokud se poštěstí, může být verze 0.9 dostupná už kolem pondělí nebo možná dříve ve WP7 Marketplace! 8-) Jedná se stále o veřejnou betu, ale uvolněnou pro širší publikum; zatím není implementováno cachování kontaktů; toto do verze 1.0 ještě dodělám.

Do další verze zároveň plánuju historii vytočených čísel, oblíbené kontakty, trochu více podrobností o jednotlivých kontaktech a také ještě více optimalizované hledání.

Zároveň jsem stáhnul nepodepsaný XAP soubor z webu, teď už musíte čekat jen na povolení Marketplace. Ale varuju Vás, až si zvyknete, nejspíš nebudete chtít používat nic jiného. :tlem:
Radek Hulán
smartstar
smartstar
Příspěvky: 992
Registrován: čtv led 03, 2008 10:51
Zařízení: Samsung S7 edge / Lumia 930/1020/920/900/800

[app] SmartDial - T9 hledání kontaktů

Příspěvek od Radek Hulán »

Vlasta W. píše:V kontaktech se přeci dá stejným způsobem vyhledávat, akorát přes písmenkovou klávesnici, ne přes číselnou.
Což se v jedoucím autě realizuje docela blbě.. Tam je velká T9 s 0--9 fakt výhodou.

Btw, podobné app už v Marketplace jsou i s onou cache.
http://www.windowsphone.com/cs-CZ/apps/ ... 2ba6a8ba93" onclick="window.open(this.href);return false;

a http://www.windowsphone.com/cs-CZ/search?q=dialer" onclick="window.open(this.href);return false;
Vlasta W.
smartstar
smartstar
Příspěvky: 845
Registrován: stř led 28, 2009 10:14
Zařízení: HTC 7 Mozart, Nokia Lumia 720
Bydliště: Ústí nad Labem

[app] SmartDial - T9 hledání kontaktů - veřejná beta už brzy

Příspěvek od Vlasta W. »

Jasně, to jsem si neuvědomil, to může posloužit. Já v autě u pár nejčastějších čísel na handsfree mluvím, nebo si na ní zakroutím knoflíkem. Telefon vozím obvykle v tašce.
Uživatelský avatar
Rastislav Maskal
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 132
Registrován: úte pro 06, 2011 1:00
Zařízení: Nokia Lumia 920

[app] SmartDial - T9 hledání kontaktů - veřejná beta už brzy

Příspěvek od Rastislav Maskal »

Nechci Vas odrazet ale zoptimalizovat to hledani nas stalo v nasi aplikaci Quick It (Free) docela dost casu. Ono se to v emulatoru tvari super, tam je 8 kontaktu pak to clovek nahraje do telefonu kde ma 1500 kontaktu (muj pripad) a je s tim velky problem. Navic Mango nepodporuje hledani bez diakritiky..
R.
Paulos
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 439
Registrován: úte čer 17, 2008 17:06
Zařízení: Nokia Lumia 925, 32 GB
Kontaktovat uživatele:

[app] SmartDial - T9 hledání kontaktů - veřejná beta už brzy

Příspěvek od Paulos »

Jen klidne odrazejte, jsem v tomhle ohledu pomerne sebevedomy. :) Podarilo se mi rychlost dostat na pomerne prijatelnou uroven a jeste bych ji rad trochu vic zvysil. No, ale ted je aplikace na druhe ceste do Marketplace, takze uz si to budete moci brzy vyzkouset. (Doufam. Minule mi appku vratili, protoze pri certifikaci hned spadla.)

Jo a uz mam cache i obrazky :) Rozhodne jsem nelenil, zatimco mi zamitali prvni verzi.
Uživatelský avatar
Robert Varga
smartguru
smartguru
Příspěvky: 607
Registrován: ned dub 03, 2011 15:07
Zařízení: HTC Titan

[app] SmartDial - T9 hledání kontaktů - veřejná beta už brzy

Příspěvek od Robert Varga »

Vypadá to zajímavě, určitě vyzkouším :-)
Radek Hulán
smartstar
smartstar
Příspěvky: 992
Registrován: čtv led 03, 2008 10:51
Zařízení: Samsung S7 edge / Lumia 930/1020/920/900/800

[app] SmartDial - T9 hledání kontaktů - veřejná beta už brzy

Příspěvek od Radek Hulán »

Paulos píše:Jen klidne odrazejte,

Tak to není myšleno. :) Konkurence je super a těším se na tvoji verzi!

Btw, ".phone dialer" jsem odinstaloval proto, že má v názvu tečku a nacpe se na první místo v aplikacích a je to neestetické. To se mi nelíbí :) Rozhodují i drobnosti..
Paulos
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 439
Registrován: úte čer 17, 2008 17:06
Zařízení: Nokia Lumia 925, 32 GB
Kontaktovat uživatele:

RE: [app] SmartDial - T9 hledání kontaktů - veřejná beta už

Příspěvek od Paulos »

Dik za podporu :) a trochu menim nazor na nevypusteni beta verze. Rozhodl jsem se ji ted jeste vypustit tady, protoze do Marketplace skoro urcite neprojde (chyba v kodu), ale ten, kdo na tu chybu nenarazi, ji muze normalne pouzivat.

http://dl.dropbox.com/u/8348779/Test/SmartDial.xap" onclick="window.open(this.href);return false;

UPDATE: uploadnuta nova revize 0.9.10, mela by opravit problem s nehledanim kontaktu, kdyz nejake policko kontaktu neobsahuje zadne udaje.

Dobrovolnym testerum jsem zavazan a tesim se na nejake zpravy.
Paulos
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 439
Registrován: úte čer 17, 2008 17:06
Zařízení: Nokia Lumia 925, 32 GB
Kontaktovat uživatele:

[app] SmartDial - T9 hledání kontaktů - veřejná beta!

Příspěvek od Paulos »

SmartDial je oficiálně v Marketplace!
Obrázek

http://www.windowsphone.com/s?appid=52b ... 67b32aa858
Paulos
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 439
Registrován: úte čer 17, 2008 17:06
Zařízení: Nokia Lumia 925, 32 GB
Kontaktovat uživatele:

[app] SmartDial - T9 hledání kontaktů - veřejná beta!

Příspěvek od Paulos »

Odeslal jsem do Marketplace stabilní verzi SmartDial v1.0 :) Takže tak do týdne si užijete ještě lepší zážitek z hledání :) (To je ale hezká marketingová fráze, že?)
Odpovědět

Zpět na „Prezentace projektů“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 hostů