[game] Galaxy Jet - veřejný betatest hry pro WP7

Chystáte aplikaci pro Windows Phone? Podělte se o ni a nechte si ji otestovat od uživatelů :)
Tomáš Slavíček
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 264
Registrován: stř srp 19, 2009 7:09
Zařízení: Nexus 5, Galaxy S3, Nokia X, iPad mini

[game] Galaxy Jet - veřejný betatest hry pro WP7

Příspěvek od Tomáš Slavíček »

Tak už jsem ve hře opravil, aby žluté planetky létaly jen tak, aby vždy raketka mohla nějak proletět :) Byla to docela výzva, kvůli tomu, že každá planetka létá jinou rychlostí... Ale nakonec se mi to povedlo vyřešit takovým trikem, schválně, jestli pak na to přijdete ;) Během zítřka tam ještě doplním další způsoby ovládání (druhou možnost nastavení pohybového senzoru, ovládání taháním prstu na levé straně displeje, příp. virtuálním joystickem) a hru pošlu jako update na marketplace...

Jinak - počáteční nadšení ze stahovanosti docela vyprchalo, podle statistik si hru včera zahrálo už jen 190 nových lidí a dnes cca 110. Navíc se mi na US marketu objevily docela "zajímavé" komentáře :) Ale tak uvidíme, až to zaktualizuji, třeba se ta hra ještě chytne (pak ji zkusím ještě víc zpropagovat).
Tigerish
nováček
nováček
Příspěvky: 34
Registrován: stř lis 09, 2011 17:20
Zařízení: Samsung Omnia 7

[game] Galaxy Jet - veřejný betatest hry pro WP7

Příspěvek od Tigerish »

Tak to je skoda, ale batoh taky dobrej :-P
Tomáš Slavíček
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 264
Registrován: stř srp 19, 2009 7:09
Zařízení: Nexus 5, Galaxy S3, Nokia X, iPad mini

[game] Galaxy Jet - veřejný betatest hry pro WP7

Příspěvek od Tomáš Slavíček »

Přidal jsem k otestování nový XAP archiv (verze 1.1), viz první příspěvek téhle diskuze :)

Budu rád za jakékoliv poznatky...
Tomáš Kápl
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 104
Registrován: úte srp 11, 2009 13:40
Zařízení: Nokia Lumia 930
Bydliště: Praha

[game] Galaxy Jet - veřejný betatest hry pro WP7

Příspěvek od Tomáš Kápl »

Nech nás testovat i z Marketplace! :-P
Tomáš Slavíček
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 264
Registrován: stř srp 19, 2009 7:09
Zařízení: Nexus 5, Galaxy S3, Nokia X, iPad mini

[game] Galaxy Jet - veřejný betatest hry pro WP7

Příspěvek od Tomáš Slavíček »

kapl.tom: Nojo, než by mi ale tu hru schválili do toho beta programu, to už jsem ji raději rovnou poslal jako update... Až budu vyvíjet něco většího, dám i víc možností k testování :) PS. tobě se ještě nepodařilo odemknout tu Omnii?

Jinak, drobnou chybku v lokalizaci jsem tam už objevil... Ostatní by snad mělo celkem fungovat. I když kdo ví, ty dodatečné způsoby ovládání jsem na to docela musel pasovat. Ta výchozí podpora gest ve WP7 je strašná! :D Pokud chce člověk dělat něco víc... U některých gest se nedetekují body v TouchCollection, občas tam nejsou přesně ty položky (position/delta), které bych potřeboval, občas se nedetekují stavy .Pressed a .Released, jen .Moved...
Tigerish
nováček
nováček
Příspěvky: 34
Registrován: stř lis 09, 2011 17:20
Zařízení: Samsung Omnia 7

[game] Galaxy Jet - veřejný betatest hry pro WP7

Příspěvek od Tigerish »

Chtel bych se zeptat co bylo hlavni pricinou dodelani alternativnich stylu ovladani.

Telefon mam pomerne kratkou dobu a teprve predevcirem jsem pochopil co dela ovladani postavene na accelerometru v dopravnich prostredcich:) Proto me zajima zda tve rozhodnuti bylo predevsim iniciovano z rad hracu, nebo to byla spise slusnost :)

Taky by me zajimalo, zda mela akatualizace vliv na narust stahovanosti. Vsiml jsem si, ze se aktualiazce v telefonim marketplace mezi novinkama neukazujou.
Tomáš Slavíček
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 264
Registrován: stř srp 19, 2009 7:09
Zařízení: Nexus 5, Galaxy S3, Nokia X, iPad mini

[game] Galaxy Jet - veřejný betatest hry pro WP7

Příspěvek od Tomáš Slavíček »

Příčinou dodělání dalších ovládacích prvků bylo remcání některých jedinců :) No ne, uvažoval jsem o tom už od začátku, pouze jsem to do prvního release nestihnul (chtěl jsem hru nahrát co nejdříve do marketu, aby se počítala stahovanost). No ale asi to byla chyba, vzhledem k těm komentářům, co se na US marketu objevily... Možná jsem měl věnovat více času ještě ladění a pak to tam dát najednou (i když to byla jen taková pokusná minihra). Stahovanost padla dost rychle, na Windows Mobile ta křivka tehdy bývala pozvolnější. Update na to už vliv prakticky neměl.

Jen tak pro informaci: 4.11. - první betatest, 8.-9.11. nahrátí do marketu, 12.11 testování druhého update, 17.11. nahrátí aktualizace. Zkoušel jsem komunikovat i se zahraničními novináři, bez odpovědi. Příspěvky na XDA a BestWP7games na stahovanost neměly vliv (i když na XDA byly výborné ohlasy). Je to prostě loterie, nejde sázet jen na jednoho koně :D

Obrázek

Takže asi Xbox smůla :) Pokud mi fakt ještě někdo nevydá recenzi... K dodělání další gamesky/aplikace bych se dostal až okolo 8. prosince, plus 5 dní na schválení do marketu... To už bude pozdě. Čas je holt jenom jeden - aspoň se mi ale podařilo rozjet ten seriál tady na SM, když už nic jiného.
Martin Suchan
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1138
Registrován: pát bře 11, 2011 10:48
Zařízení: Nokia Lumia 925
Bydliště: Praha

[game] Galaxy Jet - veřejný betatest hry pro WP7

Příspěvek od Martin Suchan »

Konecne jsem si stahl tuto hru - dobra prace! Hned k ni mam ale i par konstruktivnich pripominek (asi tu uz vetsina z nich padla)
- Jeden zivot mi prijde jako malo, idealne mit treba tri a po srazce s planetou by ona zmizela, plus power up na pridavani zivotu.
- power upy - jak se sbiraji? Pocital jsem s tim, ze staci, aby se lod prekryvala s powerupem a ono ne, casto pode mnou projel a nic. Zjistil jsem, ze pomaha na lod kliknout, kdyz je powerup pod mnou?
- power upy - co delaji? Obcas fungoval jako paprsek, ktery znicil vse pred sebou, nahore se po sebrani neco pridava, ale nevim, na co to ma vliv.
- hre chybi nejake "how to play", i u meho Vlaku si lide stezovali, ze nevi, jak to ovladat, dokud to tam nebylo.
- high score - po game over by se melo zobrazit nejen aktualni skore, ale i nejlepesi moje skore a nejlepsi moje pozice. soucasne reseni je ponekud hloupe. Asi by se moje nej skore melo zobrazovat treba i v zahlavi behem hry.
- zlute planety by se nemely tvarit, jako ze jsou v pozadi, ale mely by jasne hraci naznacit, ze nejdou znicit. Treba by jen blikaly, nebo nejak dat animaci najevo, ze snaha strilet je zbytecna.
- achievementy :)
Vlasta W.
smartstar
smartstar
Příspěvky: 845
Registrován: stř led 28, 2009 10:14
Zařízení: HTC 7 Mozart, Nokia Lumia 720
Bydliště: Ústí nad Labem

[game] Galaxy Jet - veřejný betatest hry pro WP7

Příspěvek od Vlasta W. »

Powerupy se sbírají tapnutím na ně, ať jsou kde jsou :-)
Tomáš Slavíček
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 264
Registrován: stř srp 19, 2009 7:09
Zařízení: Nexus 5, Galaxy S3, Nokia X, iPad mini

[game] Galaxy Jet - veřejný betatest hry pro WP7

Příspěvek od Tomáš Slavíček »

Díky za nápady, rozšířená nápověda (obrazovka s návodem) je určitě v přípravě, jde jen o to, kdy se k tomu dostanu. Na to si také někteří uživatelé stěžovali (že si ani nevšimli toho, že na úvodní stránce jsou nějaké animace, nebo co znamenají).

Jeden život bych zatím asi nechal, nechtěl jsem to už moc komplikovat. Ale asi by to také bylo možné nějak dodělat (možná se na to podívám). O té lepší vizualizaci nejlepšího skóre... Nad tím jsem ani neuvažoval :) Tam by šlo udělat cokoliv, např. aby se ukázalo, na koho zrovna zrovna ve skóre dotahuješ apod. Ale zatím jsem nad tím nepřemýšlel.

No a ty žluté planety, to je problém. Prostě teď už to tak je, že střely / lasery / štíty mohou jimi proletět, raketka ale do nich narazí. Jak to ukázat nějak graficky ve hře mě moc nenapadá. Možná to prostě jen doplnit nějak srozumitelně do toho návodu, jak hrát.

A achievementy, superzbraně, efekty, výbuchy, více různých asteroidů, protivníky, závěrečné bossy, levelování, nakupování výzbroje, epickou hudbu :D Já vím, mohlo by to být. Ale možná to bude rychlejší doplnit do nějaké nové hry, než se to za každou cenu pokoušet napasovat na tohle. Každopádně díky za ohlasy :)
Martin Suchan
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1138
Registrován: pát bře 11, 2011 10:48
Zařízení: Nokia Lumia 925
Bydliště: Praha

[game] Galaxy Jet - veřejný betatest hry pro WP7

Příspěvek od Martin Suchan »

Vlasta W. píše:Powerupy se sbírají tapnutím na ně, ať jsou kde jsou :-)
Tak me ale vubec nenapadlo :roll:
Vlasta W.
smartstar
smartstar
Příspěvky: 845
Registrován: stř led 28, 2009 10:14
Zařízení: HTC 7 Mozart, Nokia Lumia 720
Bydliště: Ústí nad Labem

[game] Galaxy Jet - veřejný betatest hry pro WP7

Příspěvek od Vlasta W. »

Mě taky ne, někdo to tu psal.
Tomáš Slavíček
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 264
Registrován: stř srp 19, 2009 7:09
Zařízení: Nexus 5, Galaxy S3, Nokia X, iPad mini

[game] Galaxy Jet - veřejný betatest hry pro WP7

Příspěvek od Tomáš Slavíček »

Nové gameplay video:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=lEknTatEtd4[/youtube]
Martin Suchan
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1138
Registrován: pát bře 11, 2011 10:48
Zařízení: Nokia Lumia 925
Bydliště: Praha

[game] Galaxy Jet - veřejný betatest hry pro WP7

Příspěvek od Martin Suchan »

Z emulatoru by bylo mozna kvalitnejsi ;)
Tigerish
nováček
nováček
Příspěvky: 34
Registrován: stř lis 09, 2011 17:20
Zařízení: Samsung Omnia 7

[game] Galaxy Jet - veřejný betatest hry pro WP7

Příspěvek od Tigerish »

Dobre vyresene. Ovsem domnivam se, ze tim nepokrejes vsechny zminene problemy. Myslim si, ze by jsi mel jeste oznacit tu zlutou planetku jako neznicitelnou nebezpecnou prekazku at clovek hned pri prvni hre vi oc jde. Tim ze to je v pozadi to pusobi jako nezucastnena dekorace.
Dalsi cim sis asi ted zavaril je to oznaceni stit. I kdyz jsem tvoji hru jiz nekolikrat hral, prvni co me napadlo v asociaci na stit(navic pouzit v blizkosti zlute planetky) bylo, ze jsi udelal stit proti srazkam prave s tema zlutejma planetkama. Z meho pohledu by bylo lepsi to oznacit jinym nazvem.

Jinak za provede zmeny urcite palec nahoru :)
Tomáš Slavíček
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 264
Registrován: stř srp 19, 2009 7:09
Zařízení: Nexus 5, Galaxy S3, Nokia X, iPad mini

[game] Galaxy Jet - veřejný betatest hry pro WP7

Příspěvek od Tomáš Slavíček »

Díky, tohle video je jen doplňkové... Připravuji i tu nápovědu přímo do hry, textaci do recenzí, aktualizaci popisu na marketu apod. To označení štít - vím o tom, toho jsem si všimnul, až když jsem to video vyrenderoval :D Jinak používám spíš označení shock wave. No, připravil jsem v angličtině text zpráviček, s nějakým drobným návodem jak tu hru hrát, uvidíme, jaké weby mi to uveřejní...
Tomáš Slavíček
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 264
Registrován: stř srp 19, 2009 7:09
Zařízení: Nexus 5, Galaxy S3, Nokia X, iPad mini

[game] Galaxy Jet - veřejný betatest hry pro WP7

Příspěvek od Tomáš Slavíček »

Mmmm... Tak homepage WMPowerUser dneska vypadá luxusně :) Díky!

Obrázek
Martin Suchan
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1138
Registrován: pát bře 11, 2011 10:48
Zařízení: Nokia Lumia 925
Bydliště: Praha

[game] Galaxy Jet - veřejný betatest hry pro WP7

Příspěvek od Martin Suchan »

Tak to bude XboX jisty 8-)
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

[game] Galaxy Jet - veřejný betatest hry pro WP7

Příspěvek od Jiří Hrma »

Gratulace, že se to konečně podařilo protlačit! :)
matoman
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1163
Registrován: sob lis 10, 2007 11:56
Zařízení: Nokia Lumia 920

[game] Galaxy Jet - veřejný betatest hry pro WP7

Příspěvek od matoman »

keby si to dal za dolar, mas uz par xboxov doma :D
Odpovědět

Zpět na „Prezentace projektů“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů