[game] Galaxy Jet - veřejný betatest hry pro WP7

Chystáte aplikaci pro Windows Phone? Podělte se o ni a nechte si ji otestovat od uživatelů :)
Tomáš Slavíček
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 264
Registrován: stř srp 19, 2009 7:09
Zařízení: Nexus 5, Galaxy S3, Nokia X, iPad mini

[game] Galaxy Jet - veřejný betatest hry pro WP7

Příspěvek od Tomáš Slavíček »

Tak už jsem se také konečně dostal k dokončení nějakého projektu pro Windows Phone. První gameska, kterou bych vám chtěl ukázat, je vlastně rozšířením hry, kterou už znáte ze seriálu zde na SmartManii. Doplnil jsem tam další herní prvky (bonusy apod.), animace, zvuky a poladil pár dalších parametrů. Také jsem tam doplnil online žebříčky nejvyšších skóre.

Aktualizováno - otestujte verzi 1.1, než ji nahraji do Marketplace:
  • Opraveno generování žlutých planetek - nyní už jde vždy s raketkou prokličkovat
  • Přidány další 3 způsoby ovládání (pomocí levého prstu, joysticku a pohybového senzoru trochu jinak)
Ke stažení: hra je už dostupná v Marketplace, zdarma (verze 1.1, 16:04, 12.11.2011)

Díky za poznatky!



původní seznam:
  • Vypadá hra dobře na NE-amoled displejích, je tam všechno dobře vidět?
  • Funguje dobře ovládání pohybovým senzorem? (zkoušel jsem jen na Omnia 7, ocením poznatky z dalších zařízení)
  • Fungují vám online skóre? Měly by se chovat celkem chytře, tj. když budete zrovna offline, skóre se na web nahraje později.
  • Je ta hra vůbec hratelná? Je tam nějaký fun-factor? Motivuje vás k získávání vyššího skóre?
  • Je hra moc těžká, nebo naopak moc lehká?
  • Nějaké další nápady? :D
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Robert Varga
smartguru
smartguru
Příspěvky: 607
Registrován: ned dub 03, 2011 15:07
Zařízení: HTC Titan

Galaxy Jet - veřejný betatest hry pro WP7

Příspěvek od Robert Varga »

Ahoj,
tak už v žebříčcích figuruje i moje jméno :-) Hra je jednoduchá na naučení a na HTC Titan funguje (asi) všechno tak jak by mělo - prostě nic mi nepřišlo divný nebo krkolomný, všechno supr...

Všechno je rychlý, i načítání online žebříčku (což nebývá zvykem), a co se týče chytlavosti, tak jednoznačně největším tahákem je právě žebříček a rychlost hry.

Zvuky hodný 5.1 soundsystému :-D Grafika perfektně hodící se, no líbí se mi to :-P

Myslím, že se od Tebe máme na co těšit.
Krusty
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 163
Registrován: čtv srp 25, 2011 20:38
Zařízení: iPhone 6 64GB
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Galaxy Jet - veřejný betatest hry pro WP7

Příspěvek od Krusty »

Hraje dobrá i hratelná ale doplnil bych ji o další zábavné prvky... Bossové, "Power-upy", XP systém, možná achievementy a určitě vylepšení lodě (rakety, laser...)
Tomáš Slavíček
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 264
Registrován: stř srp 19, 2009 7:09
Zařízení: Nexus 5, Galaxy S3, Nokia X, iPad mini

Galaxy Jet - veřejný betatest hry pro WP7

Příspěvek od Tomáš Slavíček »

Díky za ohlasy :) Zatím je to taková minihra, uvidím, jestli tam časem budu ještě něco přidávat. No, jsem zvědavý na stahovanost ;)
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Galaxy Jet - veřejný betatest hry pro WP7

Příspěvek od Jiří Hrma »

Je to parádní, natočil jsem k tomu video, ať trochu motivujeme další vývojáře :-)
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=NLJJ5s7o95I[/youtube]

- Galaxy Jet pro WP: Hra, kterou si můžete sami naprogramovat
Vlasta W.
smartstar
smartstar
Příspěvky: 845
Registrován: stř led 28, 2009 10:14
Zařízení: HTC 7 Mozart, Nokia Lumia 720
Bydliště: Ústí nad Labem

[game] Galaxy Jet - veřejný betatest hry pro WP7

Příspěvek od Vlasta W. »

Otestováno :-)
Postřeh první: Neinstaluje se do games hubu
Postřeh druhý: Musel jsem se podívat na video, abych pochopil ovládání. Nejdřív jsem držel telefon svisle před sebou, což nedělalo nic. Když jsem to pochopil, mám dojem, že aspoň na Mozartu je to nehratelné. Tím, že střední poloha raketky je ve vodorovné poloze, je potřeba pro dosažení vzdálenějšího kraje telefon naklopit výrazně displejem od hráče, což mě osobně nutí za ním natahovat krk. V krajní pozici už totiž špatně vidím na displej, na ne-AMOLED displeji je totiž vzdálenější krajní pozice na hraně pozorovacích úhlů, kdy začíná docházet ke slití tmavých odstínů a inverzi barev. Osobně bych upřednostnil, kdyby nejvzdálenější pozice raketky byla ve vodorovné poloze telefonu. I tak je samozřejmě hra nehratelná vleže, tedy pokud si člověk nechce držet telefon přímo nad obličejem :-)
Postřeh třetí: Hra nedokázala detekovat zapnuté 3G připojení na Mozartu a hlásila, že statistiky uloží, až bude k dispozici cellular nebo wi-fi připojení. Nefungovalo ani zobrazení žebříčků. Po zapnutí wi-fi to je OK.

Jinak ale smekám. Dobrá práce tahle hříčka :-)
Tomáš Slavíček
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 264
Registrován: stř srp 19, 2009 7:09
Zařízení: Nexus 5, Galaxy S3, Nokia X, iPad mini

[game] Galaxy Jet - veřejný betatest hry pro WP7

Příspěvek od Tomáš Slavíček »

Díky za postřehy, hra se objeví v Games hubu, když se nainstaluje z Marketplace, v tom by problém být neměl. Ohledně online skóre - to je zvláštní, mně to přes 3G normálně funguje. Možná bylo potřeba ještě chvilku počkat (ta hláška o připojení k síti se zobrazuje do té doby, než se to úspěšně odešle). No, uvidíme, jestli s tím budou mít problém i ostatní.

A ohledně pohybového ovládání... Já ho také nemám rád (nejde pak hrát v autobuse), i když k téhle hříčce se celkem hodilo (navíc z demonstračních účelů kvůli článkům). No, uvidíme, jestli na to lidi budou nadávat :) Případně by se tam mohla doplnit nějaká kalibrace. Ale zatím to opravdu nechávám spíš jen jako takovou minihru. Ohledně nepochopení ovládání, to je také zvláštní, když i celé menu je na šířku... Každopádně ale díky za zajímavé poznatky :)
Vlasta W.
smartstar
smartstar
Příspěvky: 845
Registrován: stř led 28, 2009 10:14
Zařízení: HTC 7 Mozart, Nokia Lumia 720
Bydliště: Ústí nad Labem

[game] Galaxy Jet - veřejný betatest hry pro WP7

Příspěvek od Vlasta W. »

Já ho měl před sebou samozřejmě na šířku, ale kolmo, tzn. tlačítko foťáku směřovalo ke stropu a tlačítko volume k podlaze. No a tak to prostě nefunguje :-) Zkoušel jsem ho nejdřív rotovat dokola, stále displejem k sobě, tak, jak se ovládá většina akcelerometrových her při zatáčení doleva a doprava (Need for Speed např.), ale to neudělá nic, kromě toho, že při natočení telefonu displejem k hráči a přitom hlavním vypínačem k podlaze a mikrofonem ke stropu se raketka začne hýbat. Vůbec mě nenapadlo, že musím telefon natočit displejem od sebe, abych na něj špatně viděl. :-)
Tomáš Slavíček
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 264
Registrován: stř srp 19, 2009 7:09
Zařízení: Nexus 5, Galaxy S3, Nokia X, iPad mini

[game] Galaxy Jet - veřejný betatest hry pro WP7

Příspěvek od Tomáš Slavíček »

No, už je mi to jasné. Tohle je solidní "chyba", ta hra by měla alespoň nějak upozornit, když to člověk dělá špatně a dát nějakou radu... No, uvidíme :) Kdyžtak to doplním do updatu (spolu s nějakou tou kalibrací apod.). Díky...
Martin Suchan
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1138
Registrován: pát bře 11, 2011 10:48
Zařízení: Nokia Lumia 925
Bydliště: Praha

[game] Galaxy Jet - veřejný betatest hry pro WP7

Příspěvek od Martin Suchan »

Tomáš Slavíček píše:Díky za postřehy, hra se objeví v Games hubu, když se nainstaluje z Marketplace, v tom by problém být neměl.
V Manifestu lze nastavit priznak game a hra se i z XAPu instaluje do Game hubu, je to tak? Aspon testovaci verze Vlaku se tam vzdy instalovala.
Tomáš Slavíček
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 264
Registrován: stř srp 19, 2009 7:09
Zařízení: Nexus 5, Galaxy S3, Nokia X, iPad mini

[game] Galaxy Jet - veřejný betatest hry pro WP7

Příspěvek od Tomáš Slavíček »

Aha, kouknu se po tom, to je zajímavá připomínka...
Uživatelský avatar
miramares
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 168
Registrován: úte zář 27, 2005 11:13
Zařízení: HTC HD2, LG E900, Nokia Lumia 920, MS Lumia 950

[game] Galaxy Jet - veřejný betatest hry pro WP7

Příspěvek od miramares »

Jen takový rychlý nápad... co kdyby se při spuštění vzala aktuální poloha telefonu jako výchozí, tj. pro střední polohu rakety? Většinou si to člověk pustí a "čumí" do toho přímo, takže pak je jedno v jaké poloze člověk bude, ne? ;-)
Tomáš Slavíček
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 264
Registrován: stř srp 19, 2009 7:09
Zařízení: Nexus 5, Galaxy S3, Nokia X, iPad mini

[game] Galaxy Jet - veřejný betatest hry pro WP7

Příspěvek od Tomáš Slavíček »

Jojo, nejspíš bych to tak udělal. Při spuštění hry by byl nějaký odpočet, např. 3-4 sekundy, kdy by se vzala průměrná hodnota toho držení, jako střed. Některé hry to tak dělají. Asi by to ale pak chtělo přidat do nastavení nějakou možnost si to vypnout (někoho by to mohlo otravovat). Aby to šlo úplně automaticky, to asi také není ideální, člověk by mohl držet mobil ještě nakřivo a nevšimnout si, že se kalibruje. Ale tak uvidíme. No a nebo nabídnout kalibraci pomocí tohoto odpočtu jen při každém spouštění levelu, pokud bude uživatel mobil držet "divně" :D

Už by se ta hra konečně mohla dostat do Marketplace, abych viděl nějaké další statistiky... Jestli to lidé vůbec budou hrát :)
Uživatelský avatar
miramares
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 168
Registrován: úte zář 27, 2005 11:13
Zařízení: HTC HD2, LG E900, Nokia Lumia 920, MS Lumia 950

[game] Galaxy Jet - veřejný betatest hry pro WP7

Příspěvek od miramares »

Tak jsem si taky zahrál a dobrý :-) rychlý a chytlavý ;-) jen drobnost, když zadávám jméno, tak mám tlačítka na stojato a zbytek naležato. Nedá se to změnit tak, aby to bylo stejné. Možná bych ještě přidal možnost pohybu dopředu a dozadu, občas se těm planetkách fakt nedá vyhnout :-)
Krusty
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 163
Registrován: čtv srp 25, 2011 20:38
Zařízení: iPhone 6 64GB
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

[game] Galaxy Jet - veřejný betatest hry pro WP7

Příspěvek od Krusty »

Dnes jsem hrál hru a okolo 3500 bodů proti mě vyrazily dvě planety kterým se nebylo možno vyhnout jeli prostředkem displaye a nebylo možno projet z leva prava ani středu...
Tomáš Slavíček
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 264
Registrován: stř srp 19, 2009 7:09
Zařízení: Nexus 5, Galaxy S3, Nokia X, iPad mini

[game] Galaxy Jet - veřejný betatest hry pro WP7

Příspěvek od Tomáš Slavíček »

Já vím, tohle také řešíme. Že pokud už někdo hru umí hrát, téměř vždy skončí tak, že se mu tam objeví žluté planetky, kterým se už nejde vyhnout. Otázka, jestli tohle jde vůbec nějak efektivně řešit, aby vždy existovala cesta, po které se půjde vyhnout všem planetkám. Naštěstí tahle situace nastává téměř vždy cca ve stejnou chvíli, takže pak je ta hra spíš o tom, kolik kdo nasbírá před tím combo bonusů. Ta hra ale samozřejmě je hodně náhodná a na náhodě závislá... Ještě se nad tím zkusíme zamyslet, ale když jsem dával větší rozestupy mezi planetkami, dalo se pak nahrát skóre třeba 20 tisíc a ta hra byla nuda. Když jsem zkoušel ladit obtížnost jinak, např. tak, že jsem na konci nezobrazoval tolik bonusů... Bylo to ještě víc frustrující :) Ta hra tak, jak je navržena, prostě musí končit tím, že raketka do něčeho narazí... Je to jen taková minihra. Nad těmi planetkami se ale ještě zamyslíme, to bych chtěl nějakým způsobem dořešit. Jinak, hra by měla být od dnešního rána dostupná v Marketplace, já ji tam ale zatím nevidím...
Tomáš Kápl
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 104
Registrován: úte srp 11, 2009 13:40
Zařízení: Nokia Lumia 930
Bydliště: Praha

[game] Galaxy Jet - veřejný betatest hry pro WP7

Příspěvek od Tomáš Kápl »

Teď jsem koukal a na Marketplace už je. Jdu testovat. Díky!
Uživatelský avatar
Jiří Danihelka
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 50
Registrován: pát srp 26, 2011 7:56
Zařízení: HTC HD2(WP7),Mozart,Lumia710+800, Kindle3G,Omnia7

[game] Galaxy Jet - veřejný betatest hry pro WP7

Příspěvek od Jiří Danihelka »

Hra/aplikace se přidá do Game Hubu podle toho, v jaké katerogii je na přidána na Marketplace. Dá se to nastavit i ručně v XML, ale tento soubor se při submitu na Marketplace přepíše. Obecně se to ale nedoporučuje, protože emulátor WP7 nemá Game Hub, takže není pak možné určité věci na emulátoru otestovat (např. připnutí na hlavní obrazovku).
Tigerish
nováček
nováček
Příspěvky: 34
Registrován: stř lis 09, 2011 17:20
Zařízení: Samsung Omnia 7

[game] Galaxy Jet - veřejný betatest hry pro WP7

Příspěvek od Tigerish »

Mohl by jste uvest nejakou statistiku stahovani vasi hry? Jsem si vedom, ze to je jen par dni, ale jsem velice zvedavy na vysledky, kterych se da dosahnout.

Pripravuji hru podobneho razeni, ackoli po strance herniho systemu je podstatne komplexnejsi. Chtel bych se s ni zucastnit nekolika poradanych studentskych soutezi, kde je rozhodovacim faktorem stahovanost aplikace. Proto bych chtel ziskat predstavu kolik stazeni se da ziskat v obdobi nekolika tydnu.
Tomáš Slavíček
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 264
Registrován: stř srp 19, 2009 7:09
Zařízení: Nexus 5, Galaxy S3, Nokia X, iPad mini

[game] Galaxy Jet - veřejný betatest hry pro WP7

Příspěvek od Tomáš Slavíček »

Se statistikami se rád podělím. Stahovanost ale zatím App Hub neukazuje, to uvidím asi až za pár dní. Podle statistik na mogade.com (využívám pro online skóre) si už ale hru spustilo 1051 unikátních uživatelů (za cca den a půl v Marketplace). To mě zatím docela příjemně překvapilo :) Uvidíme, jak to bude pokračovat... O ten Xbox v soutěži Vyvíjej a vyhraj bych se také rád ucházel ;)
Odpovědět

Zpět na „Prezentace projektů“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů