reklamace Lumia 640 - klávesnice si nepamatuje nová slova

Diskuzní fórum věnované dalším modelům řady Lumia se systémem Windows Phone…
Odpovědět
kocicak
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 129
Registrován: ned črc 27, 2014 13:51
Zařízení: Nokia Lumia 1320, Palm Treo 650, Lenovo P780

reklamace Lumia 640 - klávesnice si nepamatuje nová slova

Příspěvek od kocicak »

Dobrý den, mám mnoho problémů s Lumií 640. Jedním z těch větších je, že do slovníku klávesnice nelze dostat nová slova - ani ručně, ani si je klávesnice po napsání nepamatuje sama. Z mého pohledu je to vada, která neumožňuje plnohodnotné využití tohoto telefonu. Zkoušel už někdo tuto chybu reklamovat? Nechci být měsíc bez telefonu abych se pak dozvěděl, že nikde neavizovali, že toto půjde a já mám smůlu.
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

reklamace Lumia 640 - klávesnice si nepamatuje nová slova

Příspěvek od veigy »

Jsem si prakticky jistý, že nemáš jedinou šanci na reklamaci... Nevyznám se úplně dokonale v zákonech, nejsem právník, ale prodejce ti nijak podrobně nespecifikuje co umí/neumí operační systém telefonu...

Napsal jsi, že máš hodně problémů s L640, uvedl jsi jediný... co ten zbytek?
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

reklamace Lumia 640 - klávesnice si nepamatuje nová slova

Příspěvek od htcjirka »

...mám mnoho problémů s Lumií 640. Jedním z těch větších je...
Jestli tohle je jeden z tech vetsich problemu, zajimaji me ty mensi problémy :tlem:
kocicak
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 129
Registrován: ned črc 27, 2014 13:51
Zařízení: Nokia Lumia 1320, Palm Treo 650, Lenovo P780

reklamace Lumia 640 - klávesnice si nepamatuje nová slova

Příspěvek od kocicak »

Ty menší jsou dány OS a jsou společné pro všechny WP telefony, co jsem měl. Za zmínku třeba ukrutně dlouhé a spiuštění a obnovování aplikací. Čekat v roce 2015 5 či více sekund, než se mi obnoví úkolovník, to snad ne. Když takové Treo 650 (deset let staré) to zvládne bez prodlevy.

Co se klávesnice týče, na Lumia 1320 se mi povedlo donutit klávesnici, aby si slova pamatovala. Očekával jsem tedy, že stejnou funkci bude mít i novější telefon. Kdybych mohl reklamovat jen to, co výrobce výslovně uvede jako vlastnost, tak nemohu reklamovat nezvonící telefon, protože v materiálech se nikde výslovně nepíše, že telefon bude při příchozím telefonu zvonit. Stejně se tam npíše, ýe zobrazuje číslo volajícího, že rozsítí displej, když někdo volá atp. Je to produkt z kategorie "smartphony", které mají určité společné rysy bez ohledu na značku a výrobce. U auta taky nepíšou, že zatáčí i vlevo. A pokud mnou koupené auto by vlevo nezatáčelo, tak je to jasná vada, protože auta obecně vlevo zatáčet mohou.
M.BoBo
smartguru
smartguru
Příspěvky: 504
Registrován: stř pro 17, 2008 13:18
Zařízení: iPhone XS, iPad 2018, Apple Watch 5
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

reklamace Lumia 640 - klávesnice si nepamatuje nová slova

Příspěvek od M.BoBo »

Reklamovat sw "nechybu" je podle mě zbytečné, ale můžeš to zkusit. Maximálně ti přehrají FW a za měsíc máš telefon zpět. Delší načítání aplikací (zvlášť 3. stran) je vlastnost OS, to by jsi mohl z předchozí Lumie vědět.

Spíš bych v první fázi u tebe začal obnovou do továrního nastavení, případně vyčkat na W10.
Uživatelský avatar
Daniel Fibikar
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1482
Registrován: pon úno 12, 2007 10:54
Zařízení: Microsoft Lumia 950
Bydliště: Liberec

reklamace Lumia 640 - klávesnice si nepamatuje nová slova

Příspěvek od Daniel Fibikar »

Určitě není reklamovatelné. Musel by výrobce jasně deklarovat co systém umí a pokud by to neuměl, pak možná máš šanci uspět. Což ale samozřejmě není dost dobře možné.

Slovník pod Windows 10 Mobile umí na CZ klávesnici přidávat slova, takže v tomhle směru bych vyčkal na aktualizaci. L640 půjde jako jedna z prvních.

Co se týká prodlevy při spouštění aplikací je to hodně závislé na konkrétní aplikaci, některé aplikace třetí strany běží a obnovují dost rychle i na slabších HW konfiguracích a některé prostě ne. Jde o to jak jsou napsané apod. To ale není vada telefonu, ale problém konkrétní aplikace, maximálně si můžeš stěžovat na vývojaře.
Odpovědět

Zpět na „Nokia Lumia (ostatní modely)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů