Lumia - zaloha kontaktu

Diskuzní fórum věnované dalším modelům řady Lumia se systémem Windows Phone…
pohoda78
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: ned lis 24, 2013 14:06
Zařízení: Lumia 920

Lumia - zaloha kontaktu

Příspěvek od pohoda78 »

Zdravim.
Muj problem spociva v tom, ze jsem zrusil MS ucet a ted nevim jak muzu zalohovat kontakty z mobilu Lumia 920.
Vytvoril jsem novy MS ucet, ale v mobilu ho nemuzu nahradit za ten puvodni, tak jsem si ho pridal jako ucet exchange, ze provedu zalohu na mail(zkusil jsem gmail i outlook), ale nefunguje to. Stale to synchronizuje, emaily na mobil mi dorucuje, ale neudela zadnou zalohu. V nastaveni mam zaskrtlou synchonizaci kontaku, zprav, ukolu, emailu. Zkousel jsem to i postupne vypinat a zapinat, ale krome emailu nesynchronizuje nic.
Mozna delam neco spatne, ale uz mne nic nenapada, tak vas prosim o radu.
Dekuji.
Uživatelský avatar
mato289
smartguru
smartguru
Příspěvky: 535
Registrován: sob čer 22, 2013 11:07
Zařízení: Xiaomi Mi Max
Bydliště: Slovakia

Lumia - zaloha kontaktu

Příspěvek od mato289 »

Ak chceš zadať nový účet ako primárny musíš telefon uviesť do továrenských nastavení a tam to na novo zadať.
mceza

Lumia - zaloha kontaktu

Příspěvek od mceza »

A ten účet je už definitivně zrušený? Tam je nějaká doba, kdy ještě zůstává aktivní, ne? Zkus se na něj přihlásit.

mato: Uvedením telefonu do továrního stavu o konktakty přijde...
pohoda78
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: ned lis 24, 2013 14:06
Zařízení: Lumia 920

Lumia - zaloha kontaktu

Příspěvek od pohoda78 »

prave v tom je problem, ze uz je zruseny, volal jsem i na MS podporu a neda se s tim nic delat.
Anglicky moc neumim, ale na zahranicnich forech psali neco o tom, ze se daji kontakty zalohovat na gmail a pod., ale nejak to nemuzu udelat.
Resetovat nemuzu, dokud nemam zalohu hlavne kontaktu, zpravy bych ozelel.
Nebo kdyby to slo nejak presunout do N8, ale nevim jak. Mam tam pres 500 kontaktu a presouvat to po jednom je na zblazneni.
mceza

Lumia - zaloha kontaktu

Příspěvek od mceza »

A nemá N8 nějaký nástroj pro přenos kontaktů? Tak, jako mají právě WP telefony aplikaci Přenos mých dat.

Zkus najít nějakou aplikaci na Store. Na jedntolivé kontakty je jich tam dost. Když pohledáš, tak třeba najdeš i něco hromadného.
pohoda78
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: ned lis 24, 2013 14:06
Zařízení: Lumia 920

Lumia - zaloha kontaktu

Příspěvek od pohoda78 »

Nevim nic takoveho najit. Prenos mych dat u Lumie funguje jenom jednim smere a neco jako hromadny export kontaktu nezna.
Ze store jsem zkousel vice aplikaci, ale kazda bud funguje tak, ze se tam kontakty zadavaji po jednom, nebo pracuje se zalohou s MS uctem.
Jeste mne napada, pokud bych to presouval na Lumii kamose, tak je tam asi potreba vypnout pripojeni k internetu, vymazat jeho kontakty, zpravy a ukoly a az pak presunout z meho, aby to neslo k jeho udajum na MS ucet, ne?
Pak resetovat muj mobil a prihlasit se pod novym MS uctem a presunout vsechno z jeho mobilu, pak to v jeho vse vymazat a az pak si muze zapnou sit a vse tam stahnout.
Je to tak?
mceza

Lumia - zaloha kontaktu

Příspěvek od mceza »

Ano, nebo zazálohovat jeho telefon, resetovat, nastavit tvůj účet, sesynchronizovat, resetovat a kámoš se znovu přihlásí na svůj a obnoví zálohu a ty uděláš to samé na nově zresetované Lumii.
pohoda78
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: ned lis 24, 2013 14:06
Zařízení: Lumia 920

Lumia - zaloha kontaktu

Příspěvek od pohoda78 »

vypada to, ze jinou moznost nemam, tak to zkusim pres kamose.
steelspace
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1094
Registrován: stř lis 24, 2010 22:29
Zařízení: L920, L930, L950 XL, iPhone 7 Plus
Bydliště: Líbeznice

Lumia - zaloha kontaktu

Příspěvek od steelspace »

A co tohle?
http://www.windowsphone.com/en-us/store ... 61c676cad6" onclick="window.open(this.href);return false;
Takových aplikací musí být přece mraky.
vald
nováček
nováček
Příspěvky: 38
Registrován: úte lis 19, 2013 18:08
Zařízení: LG X Screen, Lenovo TAB 4.8

Lumia - zaloha kontaktu

Příspěvek od vald »

U mňa bol podobný problém, keď som kúpil nový telefón. Mám síce Lumiu 820, ale v tom by rozdiel byť nemal.
Môj problém spočíval v tom, že som musel meniť SIM kartu za menšiu. Tú mi v Telecome síce vymenili, lenže bola prázdna. Nezostalo mi teda nič iné, len kúpiť redukčný rámik, v starom telefóne odoslať kontakty na novú SIM kartu a tú následne vložiť do nového telefónu už s kontaktami na nej.
Inak ako uchovať samotné kontakty vo forme vizitky (t.j. aj ikonami), to by zaujímalo aj mňa keďže nič nezdieľam ani nezálohujem.
pohoda78
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: ned lis 24, 2013 14:06
Zařízení: Lumia 920

Lumia - zaloha kontaktu

Příspěvek od pohoda78 »

Povedlo se mi přes Netqin mobile security udělat zálohu na server a tu jsem pak stáhl do N8.
udělal jsem hard reset a vše funguje, ale teď mám problém, že nemohu dostat kontakty zpátky do Lumie. Předtím jsem to dělal z N8 přes přenos dat a všechno bez problémů, ale teď to přenese jenom jména, ale bez čísel. Teď mám v Lumii komplet seznam jmen, ale ani jedno číslo. Pak jsem si poslat vizitku z N8, ale také přišlo jenom jméno bez čísla. Když jsem stejnou vizitku poslal na jiný mobil, tak všechno bez problému.
murder
smartguru
smartguru
Příspěvky: 610
Registrován: ned pro 23, 2007 14:07
Zařízení: LG G3 Android 6 Marshmallow

Re: Lumia - zaloha kontaktu

Příspěvek od murder »

Špatně přiřazené typy čísel...
pohoda78
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: ned lis 24, 2013 14:06
Zařízení: Lumia 920

Lumia - zaloha kontaktu

Příspěvek od pohoda78 »

Už jsem na to přišel a přiřadil kontakty k sobě.
konečně to funguje jak má.
díky za pomoc
patdevast
nováček
nováček
Příspěvky: 24
Registrován: sob lis 16, 2013 13:54
Zařízení: Lumia 820

Lumia - zaloha kontaktu

Příspěvek od patdevast »

Jinak pokud by byl problém s hotmailem, tak kontakty se dají synchronizovat i s google mailem. Já na to přišel viceméně nechtěně a teď mě to bude stát tak půl hodiny práce. Přiřadil jsem si totiž google účet a sesynchronizovalo mi to telefonní čísla, o kterých jsem vůbec nevěděl, že je tam mám. Teď mám v telefonu staré kontakty, kterých se potřebuju zbavit. Takže ručně mazat. No, za blbost se platí. Ironie je, že samotnej mobil s androidem mi to nebyl schopnej synchronizovat. To je bordel, přátelé.
blanicky
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 150
Registrován: pát zář 27, 2013 13:04
Zařízení: Lumia 820

Lumia - zaloha kontaktu

Příspěvek od blanicky »

Zdravím pánové, mám takový problém. Přešel jsem z N5800XM na Lumia 820, kontakty jsem v pohodě do nové Lumie přetáhl. Nyní se Lumia po... a potřebuju jí hodit na reklamaci. Nastal problém, jelikož nejsem schopný přetáhnout kontakty do Symbianové 5800XM. Dokáže mi někdo poradit?
edit: teda po jednom kontaktu přes BT se mi to moc dělat nechce :-)
Uživatelský avatar
Dragi
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 53
Registrován: stř srp 08, 2012 6:18
Zařízení: HTC HD7, Nokia Lumia 625
Bydliště: Kravín n. Vlt.

Lumia - zaloha kontaktu

Příspěvek od Dragi »

Nejsem si jistý, ale zpět do té starší nokie to asi jen tak nepujde.. kontaktoval jsi reklamační oddělení ohledně zálohování kontaktů?
blanicky
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 150
Registrován: pát zář 27, 2013 13:04
Zařízení: Lumia 820

Re: Lumia - zaloha kontaktu

Příspěvek od blanicky »

Zálohu mám v cloudu a i v souboru vcf, ale ten Symbian to nechce importovat
Angeaa
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: ned čer 22, 2014 7:22
Zařízení: android

Lumia - zaloha kontaktu

Příspěvek od Angeaa »

Resetovat nemuzu, dokud nemam zalohu hlavne kontaktu, zpravy bych ozelel.
Nebo kdyby to slo nejak presunout do N8, ale nevim jak. Mam tam pres 500 kontaktu a presouvat to po jednom je na zblazneni.
mceza

Lumia - zaloha kontaktu

Příspěvek od mceza »

VCF snad zvládalo Nokia PC Suite.
spiemt67
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: pát lis 28, 2014 17:31
Zařízení: notebook HP

Lumia - zaloha kontaktu

Příspěvek od spiemt67 »

Neviem, či to pomôže, starý mobil mám Lumia 610, vykašlal som sa na synchronizáciu účtu a stál som pred otázkou, ako preniesť 700 kontaktov na nový mobil Xperia Z3. V tomto hydinovom Windowse neexistuje žiadny (ale absolútne žiadny) export, keď som nepochodil s pôvodným, ani novými účtami, pohľadal som na Marketplace a na štvrtý pokus som našiel a nainštaloval "Contacts Backup", na PC som si založil účet na OneDrive, v mobile som sa naňho prihlásil, dal som Start Contacts Backup, potom Upload to Skydrive (OneDrive). Za chvíľu som mal na OneDrive súbor ___.vcf, ktorý som prevzal do PC a následne cez Sony PC Companion nahral do mobilu. Urobil som import kontaktov a, paráda, mám ich v novom mobile. Jediná chybička na kráse je, že v novom mobile mám len mená a telefóne čísla; zmizli adresy, poznámky... Našťastie mi to stačí.
Odpovědět

Zpět na „Nokia Lumia (ostatní modely)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 62 hostů