Aktualizacia aplikacii

Diskuzní fórum věnované dalším modelům řady Lumia se systémem Windows Phone…
Odpovědět
Vojtong
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: úte dub 23, 2013 17:24
Zařízení: Nokia Lumia 925

Aktualizacia aplikacii

Příspěvek od Vojtong »

Zdravim, chcel by som poprosit o radu ohladne aktualizacii aplikacii wp 7.8 v marketplace. Zaujima ma preco aktualizaciu neponuka automaticky po otvoreni aplikacie marketplace ale az po nahodnom otvoreni konkretnej aplikacie. Existuje nejaka aplikacia ktora tieto aktualizacie vyhlada podla nainstalovanych aplikacii v telefone? V inych operacnych ako je android resp. IOS to ponuka automaticky.
Dakujem za odpovede.
martkono
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 74
Registrován: čtv lis 22, 2012 11:02
Zařízení: Nokia Lumia 820

Aktualizacia aplikacii

Příspěvek od martkono »

Pristup k aktualizaciam najdes hned ako otvoris Marketplace. Pod zoznamom kategorii (aplikacie, hry,...) je polozka "X aktualizacii" (kde X je cislo aplikacii s aktualizaciami).
Je vsak potrebne pockat nejaky cas od uverejnenia aplikacie aby si ju takto nasiel v Marketplace. Ale do 1 dna by to malo byt.

Samozrejme, ze ak aplikaciu dohladas rucne a v Marketplace este tuto volbu nemas. Ale staci pockat. Alebo si dat malu dlazdicu s Marketplace na Start a bude sa ti tam zobrazovat cislo ak su aktualizacie (podobne ako pri emailoch)
Vojtong
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: úte dub 23, 2013 17:24
Zařízení: Nokia Lumia 925

Aktualizacia aplikacii

Příspěvek od Vojtong »

Dik za odpoved, ale mam skusenost ze mozem cakat akokolvek dlho tak ta aktualizacia sa tam sama od seba nezobrazi. Dlazdicu mam na uvodnej obrazovke ale nikdy tam cislo nenabehlo. Neexistuje ziadna aplikacia ktora aktualizacie vyhlada?
Uživatelský avatar
Petulinek
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1849
Registrován: stř lis 11, 2009 21:46
Zařízení: iP 8+
Bydliště: Praha

Aktualizacia aplikacii

Příspěvek od Petulinek »

Taky se mi to stávalo. Pomohlo mi, když jsem dlaždici smazal, potom zrestartoval telefon a dlaždici znovu přidal... Jiná cesta bohužel není.
nofu
smartguru
smartguru
Příspěvky: 701
Registrován: úte říj 04, 2011 12:56
Zařízení: Dell Venue Pro

Aktualizacia aplikacii

Příspěvek od nofu »

Vojtong: máš datovej tarif? Páč telefon to kontroluje sám jednou za X hodin (24?) a pokud jsi bez připojení a náhodou nejsi na wifi, tak přirozeně nic nenajde.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Aktualizacia aplikacii

Příspěvek od htcjirka »

Presne tak,kdo ma neustale/nepravidelne vypnuta data,muze potom nastat problem s vcasnou informaci a aktualizaci aplikaci..
martkono
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 74
Registrován: čtv lis 22, 2012 11:02
Zařízení: Nokia Lumia 820

Aktualizacia aplikacii

Příspěvek od martkono »

Ano, tie data ma nenapadli. Navyse ked clovek nema data v telefone, tak dlazdice nie su tak zive ako by mohli :( S neustale zapnutymi datami je to ale uzasne :)
Vojtong
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: úte dub 23, 2013 17:24
Zařízení: Nokia Lumia 925

Aktualizacia aplikacii

Příspěvek od Vojtong »

No data nemam ale vacsiu cast dna som na wifi.
Uživatelský avatar
Petulinek
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1849
Registrován: stř lis 11, 2009 21:46
Zařízení: iP 8+
Bydliště: Praha

Aktualizacia aplikacii

Příspěvek od Petulinek »

Mně to blblo i když mám data aktivní furt...
Uživatelský avatar
peter34
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 163
Registrován: úte lis 28, 2006 13:15
Zařízení: Samsung Galaxy Note 9, BlackBerry Classic
Bydliště: Ružomberok

Aktualizacia aplikacii

Příspěvek od peter34 »

Predtým mi bez problémov ukazovalo na Live Tile počet aktualizácií, poslednú dobu sa o novej verzii aplikácie dozviem len z diskusných fór. Dáta mám pritom zapnuté stále.
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1591
Registrován: pon říj 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

Aktualizacia aplikacii

Příspěvek od Flynn »

Já už používám aplikace, které informují o updatech a tím předcházím Marketplace v jejich (ne)informování. Myslím si totiž, že to je chyba jejich, že ohlašování aktualizací nefunguje. Na store nenajdete ani přehled nových aplikací, přestože tam je pro to záložka. Aplikace jsou promixovány staré s novými, takže je opravdu těžké něco najít. I v tom mi pomáhá externí aplikace. Paradoxní je, že třeba den po té, co jsem aplikace aktualizoval, se mi na dlaždici objeví terčík s číslem, a když obchod otevřu, jsou tam tyto apps, které již mám aktualizované. Trapné a směšné je, když se to opakuje po pár hodinách znovu. Toto nemůže přeci být chybou přístroje.
mceza

Aktualizacia aplikacii

Příspěvek od mceza »

Flynn: A co třeba custom ROM? Já mám tovární ROMku a vše běhá jak má.
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1591
Registrován: pon říj 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

Aktualizacia aplikacii

Příspěvek od Flynn »

Opět někdo, kdo je alergický na custom rom :P kterou mám od konce roku 2012. Leč totéž o MP jsem tady psal již loni a možná i několikrát, kdy jsem měl oficiální ROM. HTC Radar mám od října 2011 a Marketplace fungoval možná tak půl roku. Pak se začal chovat podivně a nebylo to jen moje zjištění. Jestli ty máš na MP např. kategorii Nové v pořádku a vidíš tam aplikace opravdu NOVÉ a nikoli směs všeho, co tam nametli, tak buď rád, ale stejně tomu nevěřím. On stejný bordel je i v desktopovém store a tam jedu na oficiálních Win7. Čili tvou reakci považuji spíše za rýpanec a vidím, že ses vydal ve šlépějích jednoho, nejen místního, nejmenovaného odborníka na všechno.
mceza

Aktualizacia aplikacii

Příspěvek od mceza »

Alergický na custom ROM... Ani ne, měj si tam co chceš, ale asi jako kdybych si u auta převrtal hlavu a dal tam jiný karburátor. A pak nadával výrobci auta, že mi to půl roku fungovalo skvěle a teď to najednou blbne a že to jejich auto je kvůli tomu pitomý...

Nové mi ukazuje opravdu nové (ale ano, řazeny jsou trochu jinak). Na desktopových Win8 (předpokládám, že ses přepsal) je New releases opravdu divná.
Ale všude mi aktualizace nabíhají do dvou dnů po zveřejnění ve store (otestováno mimo jiné na mých aplikacích).
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1591
Registrován: pon říj 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

Aktualizacia aplikacii

Příspěvek od Flynn »

Custom ROM, kterou mám, je v podstatě totéž, co má Lumia 800. Dál to nebudu rozebírat, i když přirovnání k převrtávání motoru mi přijde přehnané.
Nikoli půl roku mi to fungovalo dobře. Půl roku to fungovalo lépe než potom, ale to jsem ještě třičtvrtě roku jel na "původní karburátor", abych použil tvé terminologie.
Nové ukazují nové, ale těch 5 kousků nových, je rozmetáno mezi stovkami všeho možného, čili i her, které nemají mezi aplikacemi co dělat. Ty snad mají být v kategorii Hry. Tvoje poznámka, že jsou řazeny trochu jinak, pro mě zní, že jsou řazeny pěkně blbě. Jinak to nelze říci.
Nechtěl jsem napsat Win8, protože mám skutečně Win7. Nevím, co je na tom tak nemožného.
A na závěr: nikde jsem nenapsal, že by se mi aktualizace nehlásily, ale psal jsem, že tomu předcházím tak, že si informace o tom vyhledám v jiných aplikacích a pak je nainstaluji rovnou. Snad ke tvému potěšení dodám, že pokud to neudělám, přihlásí se mi nejpozději do dvou dnů také samy, někdy i dvakrát za den. A to i na té mojí, tebou zatracované, custom ROM.
mceza

Aktualizacia aplikacii

Příspěvek od mceza »

Na tvé neustále demagogické poznámky o mé údajné nenávisti ke custom ROM nebudu reagovat.

Jen se zeptám - jak vypadá a funguje store pro Windows 7? Ještě jsem se s tím nesetkal.
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1591
Registrován: pon říj 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

Aktualizacia aplikacii

Příspěvek od Flynn »

Nikde jsem nepsal o nenávisti, ale o alergii, což není ani zdaleka totéž, proto ani nemůžeš na něco takového reagovat.
Myslel jsem toto http://www.windowsphone.com/cs-cz/store?signin=true" onclick="window.open(this.href);return false; tou desktopovou verzí, vím, že to je webová stránka, lehce jsem si popletl termíny. :oops:

EDIT:
OT: Nežli ses pustil do mě tím šťouchnutím (víš, co myslím), psali v tomto topicu minimálně tři uživatelé, že mají problémy s aktualizacemi z MP. Já osobně takové problémy nemám, jen jsem chtěl trochu přispět svými zkušenostmi s podivným chováním MP, které trvá již více než rok. Když teď o tom přemýšlím, chápu, že jsem byl nejlepším cílem pro prezentaci tvých argumentů. Žel, toto vlákno není vůbec o Custom ROM, čímž jsi byl poněkud OT.
nofu
smartguru
smartguru
Příspěvky: 701
Registrován: úte říj 04, 2011 12:56
Zařízení: Dell Venue Pro

Aktualizacia aplikacii

Příspěvek od nofu »

Hm.. flame super, ale problém se neřeší...
Vojtong píše:No data nemam ale vacsiu cast dna som na wifi.
Wifi se ti chvíli po uzamknutí obrazovky odpojí, stále je připojena pouze pokud je telefon v nabíječce, tzn. že jsi vpodstatě bez připojení a telefon nemá jak aktualizace najít. Tohle bude na stopro příčina tvých problémů.
Odpovědět

Zpět na „Nokia Lumia (ostatní modely)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů