Reklamace Nokia Lumia

Diskuzní fórum věnované dalším modelům řady Lumia se systémem Windows Phone…
Odpovědět
M.BoBo
smartguru
smartguru
Příspěvky: 504
Registrován: stř pro 17, 2008 13:18
Zařízení: iPhone XS, iPad 2018, Apple Watch 5
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Reklamace Nokia Lumia

Příspěvek od M.BoBo »

PetrSM: přesně toho sem chtel využít, narok na bezvadny kus, ale telefon byl viditelné opraven, reklamace zamítnuta, už sem jim posílal email a čekám na vyjadreni...
opravdu se mi postup servisu nelíbí, když už ho opraví, tak at to napíšou do protokolu...
mikeencz
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: stř dub 11, 2012 11:41
Zařízení: Huawei P8

Reklamace Nokia Lumia

Příspěvek od mikeencz »

Ahoj měl bych jen malý dotaz ohledně záruky na Lumia 920. Chci ji koupit během příštího týdne u max-shop.cz. Podle vašich ohlasů je s tímto shopem spokojenost a díky celoevropské záruce není problém reklamovat v kterémkoliv servisu Nokia.
Nikde jsem ale nenašel info jestli je ta celoevropská záruka jen 1 rok a nebo 2 roky? Máte s tím někdo zkušenost?
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Reklamace Nokia Lumia

Příspěvek od htcjirka »

Ridi se to ceskymi zakony,2 neomezene roky.Jiz nekolikrat zmineno.
Zawe
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 160
Registrován: ned srp 14, 2011 19:57
Zařízení: Lumia 950 DS

Reklamace Nokia Lumia

Příspěvek od Zawe »

Tak jsem si byl pro telefon dneska z reklamacky. Mel jsem ho tam jednou, jenom prehrali soft a nic vic. Mel jsem ho tam kvuli rachtani v repraku, chrasticim vibracim a praskani v krytu. Pri prebirani jsem si vsimnul, ze mam poskrabany display, sice lehce, ale byl. K tomu uplne znicenej suplik na SIM. Tak jsem ji ho tam nechal , ze mi servis poskraval display, znicil suplik a ze se nepodivali na ten kryt. Na vibrace jsem tentokrat zapomnel.

Popis opravy: Obnoveni toárniho nastavení, softwarova verze firmware v souladu s pozadavky vyrobce. Zavada uvedená zákazníkem se v prubehu nasledneho testu mobilniho telefonu v siti se servisni SIM kartou neprojevila. Oprava mobilniho telefonu nebylo treba, bylo pouze obnoveno tovarni nastaveni.

Vymenili ten suplik na SIMku a to neni v protokolu vubec uvedeno. Display poskrabany, kryt telefonu porad krupe. Jo a mam mnohem vic poskrabany zadny kryt. S tim nemuzu nic delat, ptz pani kdyz prebirala tel. poprve napsala odreny zadny kryt, ale byl jenom odreny plisek u fotaku asi jak jsem ho mel polozenej na stole.
Jako ja nevim jak dal, delaji si ze me srandu??? Zitra se pokusim zavolat do servisu. Stejne to bude asi prd platny. Servisuje Nokii jiny servis nez arvato?
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Reklamace Nokia Lumia

Příspěvek od htcjirka »

V ceskem Arvatu delaji prasata a poniceni napr. krytu,displeje poskrabanim je celkem beznou zalezitosti.
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Reklamace Nokia Lumia

Příspěvek od mimonaut »

Jelikož se mi opět mírně práší na přední čočku, asi půjde za pár měsíců lumča opět do servisu. A jak to tak čtu, vezmu si sebou na předání foťák a na místě u přepážky tel. důkladně nafotím. A jestli ho zprasej, nepřevezmu.
Zawe
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 160
Registrován: ned srp 14, 2011 19:57
Zařízení: Lumia 950 DS

Reklamace Nokia Lumia

Příspěvek od Zawe »

Co ja jsem se tady docetl, tak nejlepsi servis ma asi HTC, tak pujde asi Nokia do sveta az se mi vrati :-(
SirTom
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 394
Registrován: pon pro 08, 2008 9:09
Zařízení: Lumia 950 / Surface RT

Reklamace Nokia Lumia

Příspěvek od SirTom »

Ahoj,
Jaký byste doporučili Nokia servis v Praze? Viděl jsem tu doporučení na Cell net, ale ten mám krapet z ruky (všechny ostatní mám blíž).
Anebo mi doporučíte si raději trochu zajet do cell netu?
díky

Na stránkách Nokie je:
Značková prodejna Nokia - SETOS, s.r.o. - Servisní místa (Nokia Care), Recyklační místo
Address: Vinohradská 151 13000, Praha 3, Praha, hlavní mešto, Czech Republic

RADIOCOM spol. s r.o. - Servisní místa (Nokia Care), Recyklační místo
Address: Šaldova 9 18600, Praha 8, Praha, hlavní mešto, Czech Republic

MOBIL POHOTOVOST s.r.o. - Servisní místa (Nokia Care), Recyklační místo
Address: Nádražní 116 15000, Praha 5, Praha, hlavní mešto, Czech Republic

CellNet s.r.o. - Servisní místa (Nokia Care), Recyklační místo
Address: Rubensova 2241 10000, Praha 10, Praha, hlavní mešto, Czech Republic
mbelas
smartguru
smartguru
Příspěvky: 586
Registrován: pát pro 14, 2012 8:07
Zařízení: Home and office ML950XL white

Reklamace Nokia Lumia

Příspěvek od mbelas »

No doporučuji CELLnet, ale pokud se jedná o komplikovanější problém , budou to posílat do ARVATA Stochov.

Jaký máš konkrétní problém ?
SirTom
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 394
Registrován: pon pro 08, 2008 9:09
Zařízení: Lumia 950 / Surface RT

Reklamace Nokia Lumia

Příspěvek od SirTom »

viz:
http://smartmania.cz/forum/viewtopic.ph ... 20#p280879" onclick="window.open(this.href);return false;
a
http://smartmania.cz/forum/viewtopic.ph ... 80#p281155" onclick="window.open(this.href);return false;
mbelas
smartguru
smartguru
Příspěvky: 586
Registrován: pát pro 14, 2012 8:07
Zařízení: Home and office ML950XL white

Reklamace Nokia Lumia

Příspěvek od mbelas »

No složitější případy řeší ARVATO, ale do Cellnetu určo zajdi a oni to pak dále přepošlou do toho Arvata pokud zjistí, že to nezvládnou.
Jo jinak Cellnet je kvalitní servis, zatímco Arvato s těma mám velice špatné zkušenosti.
jk001
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 204
Registrován: pon zář 05, 2011 12:27
Zařízení: HTC Mozart , Omnia 7

Reklamace Nokia Lumia

Příspěvek od jk001 »

kolega reklamoval tiež nokiu 920 bola vada hardware tuším prach len si pamätám že mal tiež bradovanú nokiu z iným firmware a zo servisu ju vrátili z pôvodným firmware a servis sa vyjadril že záruka je síce celoevropská ale v telefóne musí byť firmware originál s akým bola vyrobená keďže nereklamoval vadu súvisiacu z firmwerom dali sa ukecať.
Michal5
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: pát bře 15, 2013 14:14
Zařízení: Lumia 920

Reklamace Nokia Lumia

Příspěvek od Michal5 »

Tak se mi vratila Lumie podruhe ze servisu, reklamovano pres Max-shop, servis arvato. Reklamoval jsem podruhe proximity sensor a prach pod predni kamerou. Vyjadreni servisu bylo, ze zavada se neprojevila, byla opravena pomoci resetu do tovarniho nastaveni. Nicmene prach pod sklickem kamerky zmizel, takze slo jen o " zamitnuti reklamace" jinak byl telefon opraven. Pristi tyden jim zavolam a budu chtit vysvetleni, pak napisu jake je jejich stanovisko.
M.BoBo
smartguru
smartguru
Příspěvky: 504
Registrován: stř pro 17, 2008 13:18
Zařízení: iPhone XS, iPad 2018, Apple Watch 5
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Reklamace Nokia Lumia

Příspěvek od M.BoBo »

Přesně se stejně neseriozním jednáním jsem se setkal také.
Reklamoval jsem MT s prachem v přední kamerce, výpadkem signálu při hovorech.
Resumé->závada se neprojevila, obnovení FW, ale vyčištěn reproduktor, přední kamerka a vibrace jsou najednou tišší, i když ty sem vůbec nereklamoval...
Během dvou dní se do přední kamerky začlo znovu prášit, a problémy při hovoru přetrvávají...
Psal sem nesouhlas jak na nokiacomplain, tak na arvato, ale dostalo se mi této odpovědi:
"Při předchozím servisním případu, došlo k rozebrání telefonu aby mohly být provedeny servisní testy a test radiové části zařízení. V příloze je zasílán autotest zařízení. Při zpětném složení je samozřejmě nastaven určitý standard kdy dochází k pročištění průhledných částí, proto např. byl vyčištěn i objektiv. Nicméně zařízení prošlo na testech plně korektně."
Plus další emaily jestli problém přetrvává, at opět přes maxmobil zašlu na posouzení, a z arvata se mi ozvala nějaká slečna:
Pokial Vam uvedena zavada stále pretrvava prosim aby ste uvedeny MT zaslali na moje meno aj s uvedenou komunikaciou.Sama si jednotku preskusam a nasledne predam hlavnemu servisnemu technikovy.
S pozdravom prajem pekny deň
Iveta Sujova
arvato services k.s.
Osvobozeni 535
273 03 Stochov

Takže opravdu nevím jak dále postupovat, ale nabývám toho názoru, že v Arvatu sou stejný šmejdi jako v Britexu, a to sem ještě hodně mírnej..
Zawe
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 160
Registrován: ned srp 14, 2011 19:57
Zařízení: Lumia 950 DS

Reklamace Nokia Lumia

Příspěvek od Zawe »

Tak ja mam taky problem s Arvatem. Poskrabali mi tam display pri oprave a nebylo schopny to uz 2x uvest do puvodniho stavu. Volal jsem tam, vzala to nejaka slecna a ze volam pozde, ze uz telefon poslali zpet na MP a ze ho mam teda dat znva reklamovat a zavolat zase na to stejny cislo a ze si to vezme na sebe prima ta slecna. Tak jestli to neni stejna slecna jako u tebe :-) JAko uz jsem na ni byl trosku hnusnej do telefonu, ptz uz ho nemam mesic a pul.

Jako je mi lito, ale jestli bude mit Nokia takovyhle servis, tak uz si ji nikdy nekoupim.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Reklamace Nokia Lumia

Příspěvek od htcjirka »

Servis dela hodne,navic nejen Lumia 920 ve vetsine veci spada pod level 1 a 2 takze 98% oprav muze delat jen Arvato,ktere v CZ patri mezi to horsi..
Uživatelský avatar
Daniel Fibikar
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1482
Registrován: pon úno 12, 2007 10:54
Zařízení: Microsoft Lumia 950
Bydliště: Liberec

Reklamace Nokia Lumia

Příspěvek od Daniel Fibikar »

Můj předpoklad je asi následující, servis (Arvato) má určitá nařízení a dle těch se řídí, takže pokud se jedná o chybu, o které se ví a jedná se o výrobní vadu v tichosti závadu odstraní, i kdyby si na ní zákazník nestěžoval. Něco jako svolávačka pro auta, akorát tam Vám řeknou co a jak a tady nesvolávají ale v rámci prevence to rovnou udělají.

Ale to je jen moje teorie.
slingshot
nováček
nováček
Příspěvky: 13
Registrován: sob bře 30, 2013 17:10
Zařízení: HTC Sensation

Reklamace Nokia Lumia

Příspěvek od slingshot »

Koukám, že nejsem jediný s podobnou zkušeností. Nedá se restartování do továrních nastavení brát jako zásah servisu a tedy platná reklamace?

Já už reklamoval 2x. V prvním případě šlo o to, že se nechtěl spouštět explorer a další aplikace. Závada byla identifikována jako vada krytky na USB kabel (tu jsem urval aby nepřekážela) a ta byla vyměněna. Zřejmě aby se daný problém musel objevit 4x pro důvodné vrácení zařízení místo 3x stejně se opakující vady softwaru. V druhém se "vada neprojevila" ale zařízení bylo opraveno. Vždy se vrátilo poškrábané, takže teď už na něm musím nosit ten gumový kryt, protože se na to nedá jinak koukat :cry:
Zawe
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 160
Registrován: ned srp 14, 2011 19:57
Zařízení: Lumia 950 DS

Reklamace Nokia Lumia

Příspěvek od Zawe »

Ja taky pozoroval na telefonu, ze je z druhy strany po kazdem vraceni ze servisu vic a vic posrabanej. Uvazuju o tom, ze si tam do servisu zajedu sam. NEmyslite si, ze kdyby jsme napsali par mailu do Nokie, ze by se o to zacala i trosku starat ona? Ptz timhle servisem odrazuje zakazniky pro koupi Nokie. No ale spis jim to bude jedno :-(
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Reklamace Nokia Lumia

Příspěvek od mimonaut »

Pro ty, kdo mají problém s proximity senzorem jedna dobrá zpráva. Update na .1308 problém opravdu řeší. Nemusím do servisu, hurá!
Odpovědět

Zpět na „Nokia Lumia (ostatní modely)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 hostů