Reklamace Nokia Lumia

Diskuzní fórum věnované dalším modelům řady Lumia se systémem Windows Phone…
Odpovědět
Mistr X
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: stř pro 09, 2015 19:58
Zařízení: Lumia 830

Reklamace Nokia Lumia

Příspěvek od Mistr X »

Dobrá. A jenom Arvato, nebo je i někdo jiný? A jské jsou vaše skušenosti s reklamací, např. u Arvato?
Bacon
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 95
Registrován: pát črc 25, 2014 3:03
Zařízení: Nokia Lumia 830

Reklamace Nokia Lumia

Příspěvek od Bacon »

U mě OK, přes všechno to špatné, co se o nich na internetu píše. Měl jsem tam 3x Lumii 920 (proximity senzor, nakonec vráceny peníze), a 2x Lumii 830 (nefunkční tlačítko pod displejem - lupa, nefunkční fotoaparát). U té 830 mám podezření, že mi dokonce vyměnili i rám (přišel krásný, nový a oblepený).
Proky_cze
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 149
Registrován: stř čer 11, 2014 21:27
Zařízení: L950, L930, L920

Reklamace Nokia Lumia

Příspěvek od Proky_cze »

Poslal jsem do Arvata přes prodejce svoji L930 si před 14 dny. Nefungovaly mikrofony pro hlasitý hovor. Taky jsem si stěžoval na volný zadní kryt. Vrátil se mi včera, nový zadní kryt. Ale pro změnu přestalo fungovat bezdrátové nabíjení. Takže opět reklamace. A ani nevím, zda ty mikrofony opravili...
Sinpa
smartstar
smartstar
Příspěvky: 976
Registrován: sob zář 21, 2013 16:12
Zařízení: Galaxy S8 @ Lumia 950

Re: Reklamace Nokia Lumia

Příspěvek od Sinpa »

Me zkusenosti s arvatem si najdi ve vlakne k L930... Ještě to nemam uzavřené a došlo i na soudního znalce. Jiny zarucni servis, ale není.
Mistr X
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: stř pro 09, 2015 19:58
Zařízení: Lumia 830

Reklamace Nokia Lumia

Příspěvek od Mistr X »

Takžejiná možnost, než doufat v dobrou náladu servisáka v Arvatu, nemám? :?:
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Reklamace Nokia Lumia

Příspěvek od htcjirka »

Ja reklamoval kolegovi tez mikrofony a kupodivu opraveno do tydne a i všechno osatni funguje.Zazrak, ze se to povedlo na poprvé.
tgriger
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 243
Registrován: pát srp 26, 2011 8:45
Zařízení: Microsoft Lumia 950XL White
Bydliště: Brno

Reklamace Nokia Lumia

Příspěvek od tgriger »

Ja som kúpil Lumia 930 od borca z Brna, ktorému ho vrátili ako novú, náhradou za Lumia 920.
Doma som na druhý deň zistil, že nefunguje aproximity senzor a prebudenie poklepaním.
Potom som si všimol že pravý horný roh je trochu odchlípnutý. Po pritlačení všetko fungovalo.
Telefón som zabalil a poslal do Arvata. Opravili ho a za týždeň som ho mal doma.
Už keď som ho zapol, tak som zistil že vibrácie chrčia, následne že nefunguje podsvietenie senzorových kláves a proximity senzor.
Zase som ho zabalil a poslal naspäť.
Za ďalší týždeň som mal doma nový kus, tentokrát bez chyby.
Každopádne, výstupná kontrola tam nefunguje vôbec, nemohli by my telefón v takom stave poslať ani náhodou :-)
Mistr X
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: stř pro 09, 2015 19:58
Zařízení: Lumia 830

Reklamace Nokia Lumia

Příspěvek od Mistr X »

A ještě něco - chystám se telefon poslat do Arvato, a zajímá mě, co všechno jim mám zabalit? Jaké doklady, jestli v origo krabici, nebo v nějaké jiné a tak. Když tak nad tím přemýšlím, tak krabice a záručák jsou jediný dvě věci s IMEI, tak je asi nebudu dávat z ruky obě, jednu bych si měl nechat, jinak bych neměl nic k identifikaci. A asi pečlivě zaznamenám stav, aby mi nevrátili něco s prasklým displejem a podobně, ne?
tgriger
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 243
Registrován: pát srp 26, 2011 8:45
Zařízení: Microsoft Lumia 950XL White
Bydliště: Brno

Reklamace Nokia Lumia

Příspěvek od tgriger »

Ja som poslal kópiu dokladu o výmene, kedže ja som mal telefón od borca, ktorému ho dali za 920, na ktorú už nemali náhradné diely.
Takže priložíš kópiu dokladu o nákupu a zabalíš ho do nejakej krabičky, hlavne ho dobre oblož aby v nej nelietal. Žiadne príslušenstvo neprikladaj. Originálnu krabičku nedávaj, nevrátia ti ju.
Proky_cze
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 149
Registrován: stř čer 11, 2014 21:27
Zařízení: L950, L930, L920

Reklamace Nokia Lumia

Příspěvek od Proky_cze »

Proky_cze píše:Poslal jsem do Arvata přes prodejce svoji L930 si před 14 dny. Nefungovaly mikrofony pro hlasitý hovor. Taky jsem si stěžoval na volný zadní kryt. Vrátil se mi včera, nový zadní kryt. Ale pro změnu přestalo fungovat bezdrátové nabíjení. Takže opět reklamace. A ani nevím, zda ty mikrofony opravili...
Tak mi před novým rokem přišel telefon zpět, po opravě opravy. Opraveno, ale pro změnu nefunguje dobře tlačítko foťáku, po namáčknutí nezaostřuje. Takže zase zpět do servisu. Jsou tam opravdu velice šikovní. Ještě napíšu na MS. No a třeba se vyskytne ještě jedna závada a nechám si vrátit peníze... ;)
Sinpa
smartstar
smartstar
Příspěvky: 976
Registrován: sob zář 21, 2013 16:12
Zařízení: Galaxy S8 @ Lumia 950

Reklamace Nokia Lumia

Příspěvek od Sinpa »

Odpověď od MS sem schválně hoď, taky jsem si s "podporou" dopisoval...
Proky_cze
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 149
Registrován: stř čer 11, 2014 21:27
Zařízení: L950, L930, L920

Reklamace Nokia Lumia

Příspěvek od Proky_cze »

Na jaký kontakt jsi psal? Snažil jsem se najít nějakou "rozumnou" a odpovídající adresu a nic...
Sinpa
smartstar
smartstar
Příspěvky: 976
Registrován: sob zář 21, 2013 16:12
Zařízení: Galaxy S8 @ Lumia 950

Re: Reklamace Nokia Lumia

Příspěvek od Sinpa »

http://www.microsoft.com/cs-cz/mobily/podpora/kontakt/" onclick="window.open(this.href);return false;

Sent from mTalk
Proky_cze
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 149
Registrován: stř čer 11, 2014 21:27
Zařízení: L950, L930, L920

Reklamace Nokia Lumia

Příspěvek od Proky_cze »

Díky, ten web formulář jsem přehlédl. Odesláno, uvidím, co bude dál...
Edit:
tak přišla odpověď od MS: problém je mrzí a servis nyní proběhne pod jejich dohledem. Co to znamená, netuším. Třeba tam bude stát panáček od MS a koukat na prsty technika ;))
bigt
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 334
Registrován: sob bře 30, 2013 11:15
Zařízení: Nexus 5X, Nvidia Shield K1, Acer 1810TZ
Bydliště: Haná

Reklamace Nokia Lumia

Příspěvek od bigt »

Můj dotaz je spíše obecný, co když člověk reklamuje telefon s "vypáleným" displejem a má na něm ochranné sklo za 300Kč, displej mi vymění, ale o sklo přijdu, měl by servis provést nějakou kompenzaci? Protože přeci jen šlo o problém telefonu, který znemožnil další použití skla...
Marty04
smartguru
smartguru
Příspěvky: 702
Registrován: čtv led 02, 2014 21:59
Zařízení: Nokia 8

Reklamace Nokia Lumia

Příspěvek od Marty04 »

Tak jak je to s tou celoevropskou zárukou? Pořád je to bezproblémů? Chystám se koupit si 950ku a chci zůstat věrný max-shopu. Ale mate mě, že když jsem předloni reklamoval 720ku z německé distribuce, tak v záručáku nebyla o arvatu ani zmínka, žádné razítko a tak, a že se vada neprojevila i když nefunkční tlačítko už šlo. Ale při reklamacích 830ky z cz distribuce jsem měl v záručáku vždy razítko od Arvata.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Reklamace Nokia Lumia

Příspěvek od htcjirka »

Reklamoval jsem před dvěma tydny 830 (kolega z rpace), DE Vodafaone, puvodne z Max-Shop, odeslali rovnou do Arvata a vratila se opravena.Pres prodejce to nikdy neresim.
pogo8303
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1038
Registrován: úte čer 17, 2014 10:45
Zařízení: Huawei Nova 3, Huawei P20 Lite
Bydliště: North Bohemia

Reklamace Nokia Lumia

Příspěvek od pogo8303 »

Takže iQor v Maďarsku prý kompletně přebírá celou Evropu, takže všechno se posílá přes lokální sběrny do Maďarska - postup je tedy takovej - co projde do Arvata, pošle Arvato do iQoru (pokud reklamujete přes prodejce, je cesta prodejce - arvato - iQor).
Jsem zvědavej, jaká bude kvalita oprav. Moje první zkušenost je, že odlepený displej a zapuštěné tlačítko vyřešili v protokolu mechanickou opravou klávesnice - displej ani tlačítko samozřejmě neopravili (oprava 3 týdny - takže doba v pořádku), zaslání zpět na reklamaci - čekám, každým dnem se mi mobil vrátí, tak jsem zvědavej, jak opravili tentokrát...

Zkušenosti s opravami jsou nějaké zde:
http://wmpoweruser.com/microsoft-will-n ... n-hungary/
Bacon
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 95
Registrován: pát črc 25, 2014 3:03
Zařízení: Nokia Lumia 830

Reklamace Nokia Lumia

Příspěvek od Bacon »

Vždycky na povrch vybublají jen ty negativní recenze, podívej se na Arvato, internet plný negativních recenzí, stížností, informace, jak telefony navlhčují, atd. A třeba já jsem 100% spokojený, vždy vyřešeno nad rámec očekávání.
pogo8303
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1038
Registrován: úte čer 17, 2014 10:45
Zařízení: Huawei Nova 3, Huawei P20 Lite
Bydliště: North Bohemia

Reklamace Nokia Lumia

Příspěvek od pogo8303 »

tak mi dorazila opravená L830 - důležité je, že displej je vyměněnej, tlačítko už je taky OK, takže napodruhé se podařilo.
Odpovědět

Zpět na „Nokia Lumia (ostatní modely)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 32 hostů