Cerne fleky a artefakty na displeji.

Diskuzní fórum věnované dalším modelům řady Lumia se systémem Windows Phone…
Odpovědět
drancza
nováček
nováček
Příspěvky: 17
Registrován: sob led 08, 2011 18:35
Zařízení: Nokia Lumia 710

Cerne fleky a artefakty na displeji.

Příspěvek od drancza »

Ahoj, chtel jsem se vas zeptat, jestli nevite, cim jsou zpusobene tyto vady displeje na Lumii 800? O ty cerny fleky v uplny tme mi nejde, ale docela me prekvapily ty barevny cary ktery zustavaji na displeji hlavne pri procitani textu na bilym pozadi a pri nizsim jasu..

Nejsem zadny velky estet, ale tohle mi u takhle drahyho telefonu trochu vadi.. Maji to vsechny telefony s touto technologii nebo to jen Nokie neumi udelat?
matoman
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1163
Registrován: sob lis 10, 2007 11:56
Zařízení: Nokia Lumia 920

Cerne fleky a artefakty na displeji.

Příspěvek od matoman »

mal som rok omniu 7 tiez s OLED displayom a nevsimol som si ani flakov ani barevnych car, na lumii som si toho vsimol prvy tyzden, tiez ma to celkom hneva niekedy...
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Cerne fleky a artefakty na displeji.

Příspěvek od htcjirka »

Maji to vsechny telefony s touto technologii nebo to jen Nokie neumi udelat?
Nokia ty displeje nevyrabi,vyrabi je pro ni Samsung..Napisu ano ma to spousta telefonu s touto technologii displeje,nekde je to videt vice,nekde mene.I u Omnie 7 jsou videt v uplne tme take ty fleky,ne kazdy si toho vsimne.To same se tyka car.Nezbyde ti nic nez se s tim smirit.Zlaty displej na Titanu.
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Cerne fleky a artefakty na displeji.

Příspěvek od mimonaut »

Pro lumii 800 vyrábí AMOLED displej LG, nikoliv Samsung.. Jinak na omnii7 nic takového nemám.. ani při největší tmě žádní duchové, žádné fleky, žádné artefakty.. Možná jen některé kusy..
Jediné (a to je "vada" technologie pentile matice) u velmi tenké svislé bílé čáry když se dostane na úplný levý kraj obrazovky, má zelenou barvu místo bílé, protože už tam nejsou subpixely aby daly dohromady bílou.. ale to jsem si všiml u jediného programu, tušim že weekcalendar..
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Cerne fleky a artefakty na displeji.

Příspěvek od htcjirka »

Bohuzel ne,telefony opravuji i dle vyrobnoho stitku na displeji vyrabi displej Samsung nikoliv LG aspon u tech co jsem mel zatim otevrene.
žádné fleky, žádné artefakty.. Možná jen některé kusy..
Ale ma,mam tu jednu v oprave,je to stejne jako u Lumie 800 jen pri urcitem tmavem odstinu a v absolutni tme.Bezne to videt neni.

Jeste si dovolim kratkou citaci, kde se temito Amoled displeji napric vsemi znackami zabyvali a na kazdem ty fleky jsou..Vznika to jiz pri vyrobnim procesu a zatim se toho nelze zbavit uplne..

"All AMOLED screens have them – that includes the Galaxy S2, Galaxy Nexus, Galaxy Note, PS Vita, Droid Razr, Nokia E7, Nokia N8,Omnia 7,Omnia W,Dell Venue Pro etc. Those black regions that manifest themselves as spots, streaks, lines or blobs, only show up at night when a completely dark background is used. It’s a consequence of AMOLED pixels being organic – they are prone to degradation if they are briefly exposed to conditions like moisture during manufacture. It is a manufacturing defect all users will have to live with because AMOLED technology hasn’t matured enough to get rid of this."
drancza
nováček
nováček
Příspěvky: 17
Registrován: sob led 08, 2011 18:35
Zařízení: Nokia Lumia 710

Cerne fleky a artefakty na displeji.

Příspěvek od drancza »

Diky za info, kluci.. Cerny fleky neresim, ale co moc nechapu jsou ty pruhy.. Mohl by mi nekdo potvrdit, ze treba na idnes.cz je to pri pomalem scrollovani markantni? Treba tady na smartmanii si toho ani skoro nevsimnu.. Jak js to mozny, co to ovlivnuje?
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Cerne fleky a artefakty na displeji.

Příspěvek od htcjirka »

U Lumie 800 je to normalni,je to pentile matici..resi to kdekdo,vymena telefonu nepomuze..
drancza
nováček
nováček
Příspěvky: 17
Registrován: sob led 08, 2011 18:35
Zařízení: Nokia Lumia 710

Cerne fleky a artefakty na displeji.

Příspěvek od drancza »

Jeste jedna otazka k tematu prosim... Vsimli jsem si, ze na nekterych stranach v Exploreru mam uplne levy okraj lemovan cervene, tudiz opticky ma displej takovou naruzovelou barvu, na te strane.. Je to asi take fetura amoledu a beda se s tim delat nic, ze? Dik
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Cerne fleky a artefakty na displeji.

Příspěvek od htcjirka »

Neda se s tim nic delat,je to tim "skvelym" Amoledem.. :|
Odpovědět

Zpět na „Nokia Lumia (ostatní modely)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 46 hostů