preferovaná čísla kontaktu

Diskuzní fórum věnované dalším modelům řady Lumia se systémem Windows Phone…
Odpovědět
jtvmac
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: sob úno 04, 2012 13:54
Zařízení: N800 Lumia

preferovaná čísla kontaktu

Příspěvek od jtvmac »

Dobrý den, asi se jedná o stupidní dotaz, ale nevím, jak u 800 Lumie nastavit preferované tel. číslo u kontaktu s více čísly, resp. možnost výběru před vytáčením... :roll:
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

preferovaná čísla kontaktu

Příspěvek od mimonaut »

Výběr čísel najdeš jednoduše. U WP se (to je trochu nezvyklé) netelefonuje jen přes tlačítko se sluchátkem, ale hlavně přes HUB lidé, který slouží vlastně jako adresář (mimo jiné). Tam si najdeš kontakt (pokud jsi v HUBU v pozici "novinky", musíš posunout obrazovku doprava) a po tapnutí na vybraný kontakt se ti objeví všechny komunikační možnosti - tzn. volání (všechna přiřazená čísla), SMS, CHat, email.. Pak už stačí jen zvolit, kam chceš volat..
K volbě se dá ale dostat jednoduše i pokud stiskneš tlačítko se sluchátkem (z volby historie hovorů) - jednoduše tapneš na jméno daného kontaktu ze seznamu hovorů a otevře se ti kontakt se všemi možnostmi komunikace, stejně jako při vstupu do kontaktů přes dlaždici lidé, kde si můžeš už vybrat, na jaké číslo chceš volat. Pokud netapneš na jméno, ale na ikonku sluchátka, provede se hovor na číslo ze kterého/na které bylo voláno.
jtvmac
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: sob úno 04, 2012 13:54
Zařízení: N800 Lumia

preferovaná čísla kontaktu

Příspěvek od jtvmac »

Diky za radu. Je videt, zes' rychle pochopil, ze mam wp teprve druhy den:D. Nicmene ani v lidech se mi nenabizi nic jineho, nezli volat na mobil, sms, fb a seznam uzivanych mailu. Ty se nabizeji na rozdil od cisel vsechny, ktere mam u kontaktu zadane :-(. At klikam kde chci a jak chci, ostatni telefony se mi neukazi, mimo profilu pro upravu w life... :)

Tak problem je asi ve formatu cisel, resp jednoho zahranicniho cisla, ktere mam jednou ulozeno s klasickou predvolbou jako mobil, a podruhe s predvolbou od operatora jako do prace. Da se systemu pomoci, aby je rozpoznal?
Odpovědět

Zpět na „Nokia Lumia (ostatní modely)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 55 hostů