Který fotoaparát?

Volná diskuze na libovolná témata...
Odpovědět
AnežkaK
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: stř úno 26, 2020 13:52
Zařízení: Notebook Acer

Který fotoaparát?

Příspěvek od AnežkaK »

Dobrý den, právě řeším koupi fotoaparátu. Jsem amatérka a chci něco levnějšího na učení. Je mi jasné, že kupovat fotoaparát za 5 000 nemá smysl. Rozpočet jsem si dala do 10 000. Myslím, že za tuhle částku už by to mělo za něco stát ne? Jen mi teď trochu vrtá hlavou. Chci ho převážně na fotky přírody, na výlety a prostě na cesty, takže si nejsem jistá jestli je zrcadlovka dobrá volba. Docela se mi zalíbil kompakt od Olympusu tento https://digitalni-fotoaparaty.heureka.c ... pen-e-pl8/ hodnocení má velmi dobré, ale už je trochu starší. Mezi zrcadlovkami je mi asi podle hodnocení líbí nejvíc tento https://recenzezdarma.cz/canon-eos-200d-recenze/ Dá se sehnat do 10 tisíc, což je na zrcadlovku docela slušné. Co si o tom myslíte? Budu ráda za jakýkoliv názor a radu, případně i nějaké alternativy těchto dvou fotoaparátů. Děkuji
Uživatelský avatar
koumes
moderátor
moderátor
Příspěvky: 2027
Registrován: pon čer 09, 2008 20:01
Zařízení: Moto Z ; Moto Zoom
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Který fotoaparát?

Příspěvek od koumes »

Mirdyn
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 295
Registrován: ned úno 15, 2015 22:28
Zařízení: Huawei P30 lite

Re: Který fotoaparát?

Příspěvek od Mirdyn »

Pokud se chceš opravdu učit, tak rozhodně nekupuj fotoaparát pro cvakače jako tě nabízí koumes. Prakticky jde jen o to, aby šlo jednoduše všechno nastavit manuálně, možnost uložit v RAW, nebo jiném bezztrátovém formátu a nějaké solidní rozlišení. Já jsem dceři(15) koupil na učení tento - Nikon D3200 + 18-55 AF-S DX II a je sním zatím naprosto spokojená ( Nikon jen pro to že v rodině sdílíme objektivy). Stejně je nejtěžší hledat vhodnou kompozici a pak práce u PC.

PS: Já se učil na film, a to si člověk sakra rozmyslel kdy to má zmáčknout :)
amypang

Re: Který fotoaparát?

Příspěvek od amypang »

I have been using Sony Cyber shot camers personal use for about 4 years..It still works fine and no any issue..I was using it for my personal purposes and not for professional use.So, I would suggest Sony brand.But I do not know if there is a sony model for your budget
Odpovědět

Zpět na „Off Topic“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů