Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Volná diskuze na libovolná témata...
Odpovědět
Ziegelfeld
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 99
Registrován: stř dub 02, 2014 21:47
Zařízení: NOKIA Lumia 930
Bydliště: Bratislava

Re: Budoucnost W10M (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od Ziegelfeld »

http://en.miui.com/thread-288017-1-1.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Odoslané z Mi-4c pomocou Tapatalku
SmetyCZ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1565
Registrován: pon čer 09, 2014 14:54
Zařízení: Huawei P9 Lite 2017
Bydliště: Plzeň

Budoucnost W10M (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od SmetyCZ »

Popojedem.

Existují android zařízení, které mají možnost záchrany v podobě WDRT pro Lumie?

Takže pokud se to buď samo pokoní nebo to nějak dodělám sám, existuje možnost to připojit k počítači a na pár kliků do toho vrátit čistej systém?

Pokud možno ofiko, žádný čachry s XDA nedejbože stahovat androidí SDK nebo něco takovýho :-)

Nemá něco podobnýho Samsung?
kllr007
smartguru
smartguru
Příspěvky: 692
Registrován: úte zář 11, 2012 12:54
Zařízení: OnePlus 3
Bydliště: Žilina (SR)

Budoucnost W10M (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od kllr007 »

samozrejme, avsak sa vyrobca od vyrobcu lisia.
Sony ma oficialny PCCompanion, neoficialne flashtool
LG ma svoj LG Flashtool
Samsung ma tusim Odin

Vzdy sa da flashnut original ROM (okrem atypicky riesenych cinanov a noname), len je to niekedy zlozitejsie ako zapnut WDRT a tapnut next.
M.BoBo
smartguru
smartguru
Příspěvky: 504
Registrován: stř pro 17, 2008 13:18
Zařízení: iPhone XS, iPad 2018, Apple Watch 5
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Budoucnost W10M (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od M.BoBo »

SmetyCZ: Tak tak, Samsung má ODIN a oficiální ROM stáhneš odsud: http://www.sammobile.com/firmwares/" onclick="window.open(this.href);return false;
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Budoucnost W10M (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od veigy »

řeším to samé těď s Huawei P1, kde je Cyanogen nějaký.. má i Huawei nějaký ofiko nástroj?
Krayzie
smartguru
smartguru
Příspěvky: 659
Registrován: stř led 19, 2011 21:49
Zařízení: Lumia 950, iPhone SE

Budoucnost W10M (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od Krayzie »

Myslim, ze sa to tu zasa trocha zvrhlo. Myslim, ze kazdy normalny clovek vie, ze Android toho ponuka ovela viac a momentalne je na tom uz aj co sa stability a rychlosti tyka velmi dobre (momentalne aj lepsie ako W10M na strasich zariadeniach, L950 som zatial v ruke nedrzal, takze neviem). Inak si myslim, ze ti, co do WP sli kvoli UI, maju momentalne velky problem.
Osobne nemam proti droidu vobec nic (snad az na to, ze je od Google a ja Google teda ozaj nemusim). Ale ja jeho moznosti nepotrebujem a neviem vyuzit. Co sa aplikacii tyka, tak na WP mam vsetko potrebne a tie "bonusove", ktore na WP/WM nie su, mi za zmenu UI a toho na co som zvyknuty ozaj nestoja. Soc. siete idu mimo mna, takze nepocitujem slabsiu kvalitu aplikacii a WhatsApp funguje slusne (a je pravidelne updatovany). Obe banky, ktorych sluzieb vyuzivam maju appku pre WP, hry sa nehravam (ani na PC). Waze obcas zapnem a bol som prekvapeny, ked som nainstaloval poslednu verziu na droida, ze na W10M vobec "nepozorujem" rozdiel (stale ta otrasna infantilna grafika a funkcie navyse som si ani "nevsimol"). Outlook na W10/W10M, ktory pouzivam na PC aj v telephone mi tiez max. vyhovuje a neviem akoi prekusnut ani Outlook na droide ani ziadneho ieho mailoveho klienta na droide, co som skusal. Napr. som chcel na droide vyskusat nejaky kvalitny widget na kalendar (ako nahradu za kalendar na WP/W10/W10M, prip. Chronos), ale neuspesne, po asi 15tich instalaciach widgetov s najvyssim hodnotenim som to vzdal (jednoducho otras hlavne po grafickej stranke). A takto by som mohol pokracovat.
Zial, ako som povedal, pre poniektorych z nas, je prechod sakra tvrdy orisok a MS (asi zamerne) namho vobec neulahcuje).
Tade
smartguru
smartguru
Příspěvky: 604
Registrován: sob bře 09, 2013 11:14
Zařízení: Lumia 950
Bydliště: Trutnov

Budoucnost W10M (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od Tade »

Dokud bude W10M aktualizovaný, jakože teď je velmi intenzivně i když především v preview, tak u něj zůstanu. Samozřejmě pokud úplně neumřou aktualizace aplikací. Banky už se taky hodně polepšily. Obě české, které používám, apku mají a dokonce jsem dostal nedávno aktualizaci na australskou ASB. Přitom tam widle v telefonech používá mnohem méně lidí, než v Evropě. Co je tragické, jsou messenger, facebook, skype ... Přitom ty jsou nejvíce používané napříč uživateli. Neříkám, že WM je nějaká pecka, v některých ohledech opravdu trága, ale iOS nikdy a kvůli Googlu ohnu hřbet, jen pokud bude WM opravdu ve sr****ch. :) Nicméně chápu, že někteří už na to nemají nervy. MS si za to může sám.
Menty
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 198
Registrován: úte led 03, 2012 18:41
Zařízení: Nokia Lumia 920, 820, 830, Galaxy A5

Budoucnost W10M (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od Menty »

No, já s některými souhlasím, s některými ne. Od WP jsem odešel před půl rokem, používal jsem ho od samého začátku. Jenže výhody samotného OS jsou dávno pryč, zajímavá a pěkná zařízení už taky nejsou k mání, takže rozhodoval jsem se dlouho, ale nakonec jsem WP opustil a vůbec jsem nečekal, že to půjde takhle hladce. Najednou neřešim alternativy, najednou neřešim, že má appka nějakou chybu, kterou vývojář opraví kdo ví jestli za půl roku. Aplikace, co používám nejvíc jsou na WM10 v katastrofálnim stavu, nebo radši ani vůbec nejsou. Přitom UI desítek se mi až na tu nekonzistenci líbí i víc, jak Android, jenže právě budoucnost mobilního OS je dost nejistá. Když sám MS řekne, že letos to priorita není, tak do tý doby, než to priorita bude, strávim na něčem, kde nic nechybí. A co je ten největší problém, že chybí hezký zařízení, třeba Galaxy A5 2016, to je jedno z nejpovedenějších zařízení, co jsem v poslední době držel v ruce, nebo Huawei P9 třeba. A5 stojí pár korun a má všechno potřebné. A u Androidu neřeším, zda dostanu aktualizaci systému nebo ne, tak, jak jsem to řešil u WP, tam pořád někdo něco sliboval, nebo pořád něco chybělo. Teď mam doma jak desítky tak Android a nemám jediný reálný důvod přecházet na WM, už třeba jenom kvuli plynulosti, kde je nejnovější Android prostě podstatně dál.
vormen
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 261
Registrován: stř říj 02, 2013 19:10
Zařízení: Lumia 920

Re: Budoucnost W10M (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od vormen »

Někdo tu psal, že má telefon s windows a win 10 na PC, že je to nejlepší volba. Tak tomu se musím jenom smát. Tak třeba neznám moc lidí, kteří používají internetový prohlížeč od MS a jeho nesynchronizace s mobilem dává důvod, proč ho nepoužívat. Synchronizace je prostě základ. Další věc je třeba OneDrive, to ne ve win10 katastrofa. Měl jsem wm10 a na PC win10 a žádná výhoda se prostě nekonala. Ale po výměně lumie za android je to paráda. Prohlížeč samozřejmě chrome, synchronizace všeho příkladná, vzdálený přístup z mobilu na PC. Google disk, aut. záloha fotek, onenote, office. Ikdyž zní použití OS od stejného výrobce logicky, tak v případě win10 je tohle pěkná blbost. Mám jak telefon s win tak s androidem, stejně tak tablety win i android a pc s win10, vše osobně vyzkoušeno, žádný jedna paní povidala.
qwerty
smartguru
smartguru
Příspěvky: 694
Registrován: pon led 30, 2012 21:22
Zařízení: L950, XRN5

Budoucnost W10M (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od qwerty »

Favorities a hesla sa synchronizuju, to je zaklad. Dalej to, ze pouzivam podobne apky s podobnym ovladanim je tiez vyhoda, a to dost podstatna. Synchronizacia fotiek z viacerych zariadeni funguje. Tíez Office a subory na Onedrive. Co je na Onedrive vo Win katastrofa?
Je vsak mozne, ze tych funkcii synchronizacie mam teraz viac, kedze na PC aj mobile mam insider verzie.
vormen
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 261
Registrován: stř říj 02, 2013 19:10
Zařízení: Lumia 920

Re: Budoucnost W10M (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od vormen »

Tak zrovna synchronizace oblíbených je u mě až na posledním místě. Spíš jde p synchronizaci hisrorie, hesel a formulářů. Ikdyž jsem měl lumiu, tak jsem používal vždy chrome a můžu ho hlavně používat i na ostatních počítačích, kde nejsem logován pod svým MS účtem. OneDrive je potřeba vybrat, které položky se budou synchronizovat a pak se stáhnou na disk. Všechno cos napsal, že ti krásně funguje, funguje ale majitelům iOS a androidu. Že máš ovládání apek stejné? Tak to nemyslíš vážně ne? Jediná apka, která to tak má je možná pošta a office, ale to androidu je taky stejně. Ale dokud prostě nevyzkoušíš, tak budeš bránit windows.
qwerty
smartguru
smartguru
Příspěvky: 694
Registrován: pon led 30, 2012 21:22
Zařízení: L950, XRN5

Budoucnost W10M (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od qwerty »

Mam vyskusane, samozrejme, mam dalsi telefon s Androidom, na nom Onedrive a zalohovanie fotiek aj dalsie MS apky. Akurat Chrome nepouzivam, takze ani neviem, ako synchronizuje, mozno to skusim. Vacsinu casu stravim na webe, citanim posty ci dokumentov v prilohe, preto ocenujem podobne ovladanie, aj v ovladani ci nastaveni systemu su podobnosti. Ano, tie M?S apky su podobne aj na Androide, okrem Outlooku, ten je na Androide nejaky inaksi, pouzivam predinstalovaneho klienta.
Ty si svoj prispevok poňal ako "naco mam pouzivat Win na mobile, ked vsetko potrebne mam na Androide". Ja zas hovorim "naco mam pouzivat Android na mobile, ked vsetko potrebne mam na Win". Obaja sme spokojni, tak kde mas problem?
Menty
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 198
Registrován: úte led 03, 2012 18:41
Zařízení: Nokia Lumia 920, 820, 830, Galaxy A5

Budoucnost W10M (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od Menty »

No, k prohlížeči, Edge je naprosto příšerná záležitost, to musim souhlasit. Pro mě hlavně prohlížeč, co v roce 2016 neumí doplňky, by neměl podle mě mít ani právo existovat. Doplňky se blíží, tak snad bude o důvod víc Edge používat. Jinak mně Chrome do baráku nesmí v jakýkoliv podobě, na tyhle crapware, který se stáhnou skoro s každou aplikací, si dávám fakt pozor. Použíám FF, synchro umí, má sice nějaký mouchy, ale je to pro mě přijatelnější, než agresivní Chrome.

OneDrive na Android je uplně super, až se divim, jak je ve srovnání s aplikací pro desítky dobrej. Nebo asi mě to už nepřekvapuje, ale opravdu, OneDrive appka na Droid - o deset levlů paradoxně vpřed oproti aplikaci mobilních desítek.
Tade
smartguru
smartguru
Příspěvky: 604
Registrován: sob bře 09, 2013 11:14
Zařízení: Lumia 950
Bydliště: Trutnov

Re: Budoucnost W10M (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od Tade »

Jumbo78 píše:Mně zase vadí hate na Android...
A toho je zde daleko víc, než hate na WIN...

Mám rád všechny systémy, každý má něco do sebe...
To máš ale na mysli konkrétně toto téma ve fóru že?

Pokud zavítáš do článků zde na SM, týkajících se Microsoftu (bohužel i článků naprosto mimo MS), tak se vždy rozjede těžký hate některých psychicky slabších jedinců. Prozradím ti, že ten hate není na Android ...
Jumbo78
moderátor
moderátor
Příspěvky: 704
Registrován: ned led 16, 2011 10:49
Zařízení: iPhone 7+ 256 GB
Bydliště: Jindřichov ve Slezsku

Re: Budoucnost W10M (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od Jumbo78 »

Nemusíš mi nic prozrazovat...
Ten hate od "psychicky slabších" jedinců je na obou stranách...
Tade
smartguru
smartguru
Příspěvky: 604
Registrován: sob bře 09, 2013 11:14
Zařízení: Lumia 950
Bydliště: Trutnov

Re: Budoucnost W10M (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od Tade »

Výborně, souhlasím. Je dobré si to občas vyjasnit...
qwerty
smartguru
smartguru
Příspěvky: 694
Registrován: pon led 30, 2012 21:22
Zařízení: L950, XRN5

Budoucnost W10M (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od qwerty »

Vormen: Tak som pozeral, co vsetko mozem v Edge synchronizovat: Favorities, reading list, theme, passwords, settings. Neni to teda take hrozne, ako pises.
szoustal
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 66
Registrován: stř črc 05, 2006 13:50
Zařízení: Mate 10 Pro, Samsung S8, Lumia 950 Black,

Budoucnost W10M (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od szoustal »

Taky používám windows od prvopočátku. Nyní jsem koupil Samsung S7 edge a musím uznat, že spolupráce s Windows 10 je lepší než u mé Lumia 950. A doba zalagovaných Androidů je taky už dávno pryč. Nevím jak u těch levnějších, ale od střední třídy s Androidem 5, nebo 6 už asi bude OK. Používám souběžně oba systémy Lumia 950 a Galaxy S7 edge.
qwerty
smartguru
smartguru
Příspěvky: 694
Registrován: pon led 30, 2012 21:22
Zařízení: L950, XRN5

Budoucnost W10M (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od qwerty »

No ved to by teda bolo, keby S7 s takym HW bola zalagovana.
kllr007
smartguru
smartguru
Příspěvky: 692
Registrován: úte zář 11, 2012 12:54
Zařízení: OnePlus 3
Bydliště: Žilina (SR)

Budoucnost W10M (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od kllr007 »

tak ale S7 stoji porovnatelne ako 950tka. A to nehovorim ze nelaguju ani podstatne lacnejsie androidy - OnePlusX za 240, Z3 compact za 250 a podobne. Cokolvek s 2GB RAM a viac, androidom 5+, pojde lepsie ako W10M.

Bohuzial doba kedy sa vravelo ze windows su stabilne a rychle sa blizi ku koncu, zacalo to krasne s WP7, a postupne sa od ideologie upustalo az z toho vznikol OS ktory funguje na bazi "feedbacku" tvoreneho od ostatnych ludi, a MS prakticky len zastresuje a vybera najviac "liknute" idei.
Odpovědět

Zpět na „Off Topic“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 hostů