Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Volná diskuze na libovolná témata...
Odpovědět
janac_marek
smartguru
smartguru
Příspěvky: 629
Registrován: úte čer 08, 2010 9:44
Zařízení: Lumia 950XL, S7 Edge, iPhone 7

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od janac_marek »

Mam k dispozicii Lumiu 950 XL, Samsung S7 Edge a iPhone 7 128GB.

Ziaden nie je dokonaly. Ale jednoznacne na pracu bola najlepsia Lumia 950 XL, zial uz to zacalo byt tak zabugovane, ze ju mam len polozenu doma a obcas otestujem pripadne nove funkcie.

Samsung S7 Edge je jednoznacne z hore menovanych na tom najlepsie co sa tyka kvality displeja a fotoaparatu.

iPhone ma zase podla mna najviac vyladeny system. Jednoducho WP aj Android obcas sekaju (kto keca nie, klame). Na Androidu sa jednoducho obcas stane ze sa zasekne bankova aplikacia (povedzme raz za 1 mesiac) alebo ina a treba force stop.
iOS chyba kopec funkcii, ale zas to co vie, tak to vie najlepsie. ForceTouch je navykovejsi nez som myslel.


Ja osobne ale velke nadeje davam do Continua a Surface Phone a celkovo Windowsu, ze o 1-2 roky zacnu existovat zariadenia, co beznemu cloveku mozu pokojne nahradit notebook.
hotovyrado

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od hotovyrado »

Ale tohle přeci není řešení, umět na mobilu spouštět win32 aplikace. Na mobilu jsou třeba apky s dotykovým rozhraním, takhle se s trochou nadsázky pokud jde o ovládání vrátíme 10 let zpět do doby Windows mobile 5. Jako alibismus ve smyslu "chete aplikace, tak je budete mít" fajn, ale jako řešení neutěšené aplikační základny pro MOBILNÍ systém tohle fakt není
relouth
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2803
Registrován: stř říj 02, 2013 11:20
Zařízení: Lumia 640,Redmi Note 4 LTE

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od relouth »

samozrejme ze sa to prisposobi dotyku a mensiemu dispelju.. vsetko uz zacina byt dotykove
Sinpa
smartstar
smartstar
Příspěvky: 976
Registrován: sob zář 21, 2013 16:12
Zařízení: Galaxy S8 @ Lumia 950

Re: Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od Sinpa »

Osobně mi aplikační základna štací, používám telefon pracovně. Ale co pociťuju poslední dobou značně oproti androidu je rychlost a svižnost systemu a nacitani aplikaci. To co bylo drive devizou WP je nyní v mých očích výhodou androidu. Zapínáni aplikaci a reakce jsou oproti WP bleskove (myslím nyní A6). Což je jedine co androidu závidím, jinak je ten system hrozny neuspořádány chaos. Co model to original vzhled a volby nastaveni..
hotovyrado

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od hotovyrado »

Vzhled si přizpůspbíš jak chceš, launcherů, Iconpacků, widgetů jsou miliony, a do nastavení upřímně... při rutinním provozu chodit nemusíš, nehledě na to, W10M jsou pokud jde o strukturu synonymum chaosu... tu ovládání alá iOS, tu starý Metro design, tu Hamburger menu. Rychlost A6 je na úrovni WP8.1, u W10M je to horší, než zasekaný A4, ruku na srdce....
Sinpa
smartstar
smartstar
Příspěvky: 976
Registrován: sob zář 21, 2013 16:12
Zařízení: Galaxy S8 @ Lumia 950

Re: Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od Sinpa »

A kdo se s tim vzhledem ma nastavovat a laborovat? Win jsou bezvadne pouzitelne hned po zapnuti, android aby člověk ladit a zkoušel co jak.. (od 24. Nedělám v rodinném kruhy nic jiného). Nastaveni WP mi přijde super prehledne a vse je v polozce nastaveni (a když nevím, tak je tam vyhledavaci pole). V droidu je v nastaveni tak 60%, pak je rozšířené nastaveni, pak je nastaveni launcheru, pak nastaveni aplikace na zamykací obrozovku, aplikace na glanc sreen atd. Všechno ma sva nastaveni a podnastaveni, pripadne se to vyvolává nějakou klávesou.. [emoji37] je hezké že to jde, ale je to chaos. Normální uživatel IT nepolíbený nemá šanci ani všechno najit.
hotovyrado

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od hotovyrado »

Nastavíš jednou provždy, nevidím důvod se v telefonu vrtat... ach ano, člověk zvyklý u každého updatu dělat HR je zvyklý, co? Já si raději odvykl :-D

Nastavení W10M je přehledné? Nenech se vysmát, logika (logika?) nastavování jak jsem psal výše, co funkce/aplikace to jiný smysl nastavení.... no ale když myslíš... debata o ho*ne, z mé strany vše, kazdy ma moznost si koupit a vyzkouset jakykoliv mobilni pristroj/system, stejne tak jej muze pak i prodat a koupit jiny, je to pro kazdeho...
Radim Stehlík
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 445
Registrován: čtv zář 19, 2013 19:24
Zařízení: Nokia Lumia 640DS

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od Radim Stehlík »

No, sice zatím stále jsem na WM10, ale po prvotním nadšení v prvních verzích 10 mi teda nepřijde moc logické, mít část nastavení např. u displeje a část u položky Doplňky. To samé zvuky. Proč nemůže být equalizér hned pod zvuky?
To že na Win nemusíš sáhnout platilo u 8/8.1. Tam když jsem u 820 dostal aktualizaci na Cyan a pak na Denim, tak jsem reset nedělal. Ale na 10 když ho neudělám, tak mám téměř jistotu, že mě dřív nebo ještě dřív potkají problémy.
Ano, je tu určitě spousta lidí, co budou psát, že oni ten problém nemají. Tzn. že buď se systém opravdu chová na každém telefonu jinak (což je při té "ohromné" roztříštěnosti modelů dost tristní), nebo prostě kecá.
Tade
smartguru
smartguru
Příspěvky: 604
Registrován: sob bře 09, 2013 11:14
Zařízení: Lumia 950
Bydliště: Trutnov

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od Tade »

Pořád stejná omalovánka :-D

Ty jsi viděl WM opravdu jen z rychlíku ...

http://forums.windowscentral.com/window ... 515-69.htm
Sinpa
smartstar
smartstar
Příspěvky: 976
Registrován: sob zář 21, 2013 16:12
Zařízení: Galaxy S8 @ Lumia 950

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od Sinpa »

Ze všech 4 obrazovek víš prd.
Na rozdíl od domácí obrazovky u WP.
Domácí plocha + foťák + QI je to co mi u WP drží.
Možná to Huawei P10 změní a pak budu měsíc hledat možnost jak z toho vzhledově/přehledností udělat WP :-P
Radim Stehlík
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 445
Registrován: čtv zář 19, 2013 19:24
Zařízení: Nokia Lumia 640DS

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od Radim Stehlík »

Sinpa - a co momentálně např. víme z Outlook kalendáře? Dlaždice se po nějaké době zasekne a neaktualizuje. Musím to řešit pomocí Chronosu. na co mi je notifikační centrum, když si stáhnu lištu a označím email jako přečtený, když mi stejně zůstává viset na dlaždici Outlooku?
Na tom blbým Androidu ty Widgety alespoň fungujou.

Jako jo, taky se mi domácí obrazovka Win zdá lepší, na Androidu jsem dřív používal Launcher který se tvářil jako WP8.
Ale nebuďmě zaslepený jako iOvce... jim když na displej naserou, tak je přesvědčí, že to je to nejlepší co je.
Sinpa
smartstar
smartstar
Příspěvky: 976
Registrován: sob zář 21, 2013 16:12
Zařízení: Galaxy S8 @ Lumia 950

Re: Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od Sinpa »

Neříkám, ze je to dokonale, ale rozhodně daleko lepsi jak plocha androidu s hromadou různých ikon, složek a graficky různých widgetu. Chronos pozívám taky :)
Akční centrum mi tak vyhovuje. Přijde email, kouknu vocogou a bud to nechám plavat a do outlooku vlezu az bude cas, nebo jdu resit hned. Když tam vlezu dyl, tak vidim, ze mam něco nepřečteného. Zmizet to hned z akčního centra, tak polovinu veci smažu hned a pak zapomenu v outlooku dohledat. Ale chápu, ze každému to vyhovovat nebude.
Stačilo by vyladit rychlost systemu.
Když to srovnám s manželky Hujavejem Nova, tak tam vse lita rychlosti blesku a to je HW slabší jak L950.
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od imperator »

Sinpa : no praveze hw slabsi nema - procak je cca na urovni SD810 (asi tak o 200 bodov v geekbenchi 4 viac) a gpu je slabsie asi tak o 60% ale zas vykresluje cca o 70% bodov (fullhd) takze v zasade je lepsi a rychlejsi + tie animacie a vsetko v androide lieta ako blesk (mal som podobny hw - honor 7 lite - tak viem jak to slapal) btw Huawei nova krasny telefonik... tiez som po nom poskuloval na skusku
Radim Stehlík
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 445
Registrován: čtv zář 19, 2013 19:24
Zařízení: Nokia Lumia 640DS

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od Radim Stehlík »

No netvrdil bych, že Snap 625 v Nově je srovnatelný se Snap810.. :roll:
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od imperator »

tak aspon podla geekbenchu ma o nieco viac bodov (100 az 200) cca 3100 - ano na jednojadro pokulhava tam je cca 800 vs 1200-1300 - beriem multicore vykon ale tak aj tak... tieto nove osemjadra urcite nie su slabsie...
JuaNex
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 180
Registrován: ned črc 27, 2014 10:40
Zařízení: Samsung Galaxy S4
Bydliště: Slovakia

Re: Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od JuaNex »

Mate tu problemy...
Dajte tu hociaky telefon do ruky 10 rocnemu dietatu a do minuty bude vediet co kde a ako. Ako moze dospely clovek (ak neratam geriatricku cast obyvatelstva) povedat ze si nevie nastavit a zvyknut na telefon? Na hocaky telefon...
Osobne som nazoru ze je uplne jedno aky mam system v telefone, hlavne ze som v kontakte, ma funkcne aplikacie a nedrhne to.

@mobile
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od imperator »

S niečím sa mi robí dobre a s niečím nie - napr všetky googlacke služby a weby mi trhaju oci a su ohyzdne - môj názor - nerobí sa mi s nimi prijemne - takže nie žeby som nevedel robiť - ale nebaví ma to :-) inak mas samozrejme pravdu - napr nikdy mi nesadla opera a firefox - pritom si viacmenej rovnake všetky prehliadače +/- rovnake aj vykonovo aj doplnkovo (teda najviac zaostava edge) a najlepšie sa mi robí s chromom - a tak to mas aj so systémami len su komplexnejsie
TomasSX1
moderátor
moderátor
Příspěvky: 545
Registrován: pát črc 08, 2005 23:14
Zařízení: Lumia 950XL DS White / Lumia 920 White

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od TomasSX1 »

a co momentálně např. víme z Outlook kalendáře? Dlaždice se po nějaké době zasekne a neaktualizuje. Musím to řešit pomocí Chronosu. na co mi je notifikační centrum, když si stáhnu lištu a označím email jako přečtený, když mi stejně zůstává viset na dlaždici Outlooku?
Na tom blbým Androidu ty Widgety alespoň fungujou.
Bajky balalajky...
hotovyrado

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od hotovyrado »

Plochu u Androida si můžeš upravit dle libosti - mimochodem zde v tématu kde uživatelé ukazují své domovské obraovky to vypadá jak u cikánů na kolotočích, 90pct jsou strakaté a nepřehledné omalovánky kde se přehlednost dlaždic ztrácí.... pokud u mobilních Windows neco vidíš, tak je to notifikace jedné zprávy v Messengeru bez ohledu zda vůbec a kolik nepřečtených jich vůbec je. Už jen tento dlouhodobě neřešený bug by měl být důvod pro to střelit s W10M o zeď. je úsměvné, jak se ty bugy uživateli bagatelizují, no ne? :-)

Chronos calendar? Jo aha, aplikace třetí strany, přes kterou do Outlooku nic nezapíšeš? Takže jedna aplikace pro čtení a druhá pro zápis? Nenenene!! Díky, L640 jako navigace doslouží, ale život mi usnadňující mobil má v sobě jiný systém!
pogo8303
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1038
Registrován: úte čer 17, 2014 10:45
Zařízení: Huawei Nova 3, Huawei P20 Lite
Bydliště: North Bohemia

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od pogo8303 »

A já jsem si vždycky myslel, že chytré telefony jsou zde proto, abych si mohl vybrat aplikaci jaká mi vyhovuje, když mi z jakéhokoliv důvodu nevyhovuje integrovaná výrobcem OS nebo telefonu... Nj, potvrzuje se to, že člověk používáním chytrých zařízení hloupne, to je nepopiratelný fakt (slovy zdejších pravdokazačů).
Btw. do galerie domovských obrazovek přidávám svojí aktuální - co je na dlaždicích nepřehledné? Proč ti co odejdou od WM10 mají potřebu kázat jenom svoji pravdu a jakýkoliv jiný názor je špatný? Rado, vždycky jsem se s tebou nějak domluvil, ale vypadá to, že se snažíš zařadit mezi pár zdejších, který nezajímá jakýkoliv jiný názor a nemá cenu se snažit ti cokoliv napsat...
Odpovědět

Zpět na „Off Topic“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 hostů