Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Volná diskuze na libovolná témata...
Odpovědět
KoumiCZ
smartguru
smartguru
Příspěvky: 519
Registrován: sob čer 20, 2015 21:45
Zařízení: LG G Flex 2 / Stock ROM

Re: Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od KoumiCZ »

Vratil jsem ho do 14 dnu bez udani duvodu ;-)
Krayzie
smartguru
smartguru
Příspěvky: 659
Registrován: stř led 19, 2011 21:49
Zařízení: Lumia 950, iPhone SE

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od Krayzie »

l0lz: S droidami mam podobnu skusenost. No a iOS, sice som nezaznamenal problem so stabilitou a funkcne to bola parada, ale ten design je na par faciek. V 90. rokoch min. storocia by som bol z designu iOS uneseny. Pravdepodobne aj pred predstavenim WP7, ale teraz je to ako cestovat casom do minulosti (sam nie som 100% stotozneny s W10M a dost veci by som pozmenil, ale iOS je pre mna nieco strasne).
Katikakus
varování
varování
Příspěvky: 57
Registrován: pát led 30, 2015 9:35
Zařízení: Sony

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od Katikakus »

l0lz píše:Neviem ci som magnet na problemy, ale uz mam 4ty android, a kazdy sa seká ked mam viac spustených aplikacii.
A pady aplikacii či hlaška "app stopped working" su na dennom poriadku :???: Do dvoch mesiacov už idem k iOS...

Jake mate skusenosti s Androidom po prechode vy?
Jaky telefon? Jaka aplikace? Tohle neni normalni a rozhodne ne standardni chovani Androidu. Pad aplikace jsem videl naposled nekdy pred dvema roky - konkretne Sygic. Druhy den vydali opravu.
pogo8303
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1038
Registrován: úte čer 17, 2014 10:45
Zařízení: Huawei Nova 3, Huawei P20 Lite
Bydliště: North Bohemia

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od pogo8303 »

Katikakus: Jediný android co mám doma je na super skvělém 5.0.1 (skvělá podpora u rok a půl starého zařízení) - tam už problémy přeci nejsou - zasekávání zenUi, padání vestavěného browseru, místo zenUi např. novaLauncher - padá taky, neskutečná správa paměti... No, děkuji, nechci.
Uživatelský avatar
Daff_Cz
smartguru
smartguru
Příspěvky: 696
Registrován: čtv led 06, 2011 21:05
Zařízení: Samsung Galaxy S7 Edge, black
Bydliště: Brno

Re: Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od Daff_Cz »

Včera jsem na zkoušku zakoupil android, střední třídu, Alcatel Pop 4s, celkem dobře vybavený. Ani jsem ho nestačil poradně nastavit a překvapilo me několik hlasek o tom, jak ta a ta aplikace přestala pracovat. Telefon jsem dokonce musel restartovat aby se spustila hra Pokemon go... A to jsem si sním hrál pouze hodinu.

Co me dost překvapilo byla rychlost s jakou běhá Android 6 a s jakou rychlostí se stahuji aplikace ze storu...
.
Katikakus
varování
varování
Příspěvky: 57
Registrován: pát led 30, 2015 9:35
Zařízení: Sony

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od Katikakus »

Pogo: Ono ti to zrejme v te rychlosti uniklo, ale ja se ptal uzivatele lolz.

Ale budiz - koupil sis kram od Asusu s jeho zmrsenym ZenUI, ktere je znamo problemy. Za (ne)podporu taky muze Asus. Ja ale mluvil o Androidu. U nej zadne problemy nezaznamenavam. Updaty chodi kazdy mesic i na Nexus z roku 2012!!!
Holt chce to pri vyberu zarizeni vic premyslet. Priste snad budes chytrejsi. ;-)

Pokud spadne aplikace, je to jeji chybou. Odinstalovat a nepouzivat spatne napsane aplikace, najit funkcni alternativu. Na Androidu je vyber bohaty, nejsi odkazan na jedinou apku.
Krayzie
smartguru
smartguru
Příspěvky: 659
Registrován: stř led 19, 2011 21:49
Zařízení: Lumia 950, iPhone SE

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od Krayzie »

Katikakus: Sorry, ale to su co za dristy. Mne sa podobne spravala Xperia Z5 Compact. Kazdu chvilu som hlasku, ze ta a ta aplikacia (alebo proces) prestala pracovat. Ano, objektivne priznam, ze rychlostne bola na tom lepsie ako L950, ale stabilitou veru nie (a to nehovorim o stupidnom UI/UX). Kazdopadne, ty tvrdis, ze Nexus toto, Nexus tamto. Si pozri predaje telefonov a kolko percent z droidoveho kolaca pripada na Nexusy. A kolko z tych predanych telefonov je predavanych s nadstavbami (ci uz kvalitnymi alebo nie) a kolko z nich je odrezanych od akychkolvek updatov dnom nakupu zariadenia.
Katikakus
varování
varování
Příspěvky: 57
Registrován: pát led 30, 2015 9:35
Zařízení: Sony

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od Katikakus »

On te nekdo nutil kupovat Xperii? Nenutil. Mohl sis vybrat neco jineho, klidne Nexus. Chapes?

Btw. Sony ma jednu z nejlepe optimalizovanych nadstaveb.

Takze jeste jednou - pokud ti spadne apka, je to jeji chyba - spatne napsana aplikace. Solidni vyvojar chybu rychle odstrani. Pokud neodstrani - uninstall a problem vyresen.

Vsechno ostatni jsou pohadky. Mam dva telefony s Androidem, jeden tablet a aplikace mi nepadaji. Zrejme delam neco spatne, vid?
pogo8303
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1038
Registrován: úte čer 17, 2014 10:45
Zařízení: Huawei Nova 3, Huawei P20 Lite
Bydliště: North Bohemia

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od pogo8303 »

Katikakus:: sorry, ale brácha má Nexuse - zřejmě taky z r. 2012 - možná novějšího, nevím přesně - a taky na něj nadává jak mu padaj aplikace, jak je zasekaný, každej půlrok musí dělat HR - ty řeči o tom, když si někdo dovolí napsat, že padaj aplikace, že za to může zrovna ten konkrétní výrobce si nech... Stará sony - padaly aplikace (jj tam to bylo zajisté tím, že tam byl 2.3 a později 4.4, Vodafone 845 - padaly aplikace - jj, tam to je taky tím, že to byl starej android a ještě k tomu levnej křáp...., u Samsungů, HTC, Huaweii za to může zase jejich nadstavba... prostě směšný). Mě jako zákazníka zajímá, jak se chová systém jako celek a jestli mi např. na tabletu od Asusu s Win nepadají aplikace a na tabletu od Asusu s Androidem padá i home screen, tak kde je teda problém?
Pro mě jsou zatím W10M stále jedinou možnou budoucností v mobilech - bohužel ostatní systémy mě nepřesvědčily o své spolehlivosti (resp. Android mě nepřesvědčil, iOS mi nějak nesedí uživatelsky).
Katikakus
varování
varování
Příspěvky: 57
Registrován: pát led 30, 2015 9:35
Zařízení: Sony

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od Katikakus »

Odpovedel sis sam. Ano, je to tak, jak jsem napsal.
Sinpa
smartstar
smartstar
Příspěvky: 976
Registrován: sob zář 21, 2013 16:12
Zařízení: Galaxy S8 @ Lumia 950

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od Sinpa »

Katikakus píše:On te nekdo nutil kupovat Xperii? Nenutil. Mohl sis vybrat neco jineho, klidne Nexus. Chapes?

Btw. Sony ma jednu z nejlepe optimalizovanych nadstaveb.

Takze jeste jednou - pokud ti spadne apka, je to jeji chyba - spatne napsana aplikace. Solidni vyvojar chybu rychle odstrani. Pokud neodstrani - uninstall a problem vyresen.

Vsechno ostatni jsou pohadky. Mam dva telefony s Androidem, jeden tablet a aplikace mi nepadaji. Zrejme delam neco spatne, vid?
A když něco padne na W10P tak je to dle místních androidfan chyba OS :tlem:
pogo8303
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1038
Registrován: úte čer 17, 2014 10:45
Zařízení: Huawei Nova 3, Huawei P20 Lite
Bydliště: North Bohemia

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od pogo8303 »

sinpa: tak samozřejmě, protože pokud se týká aplikací 3. stran, tak jim zajisté MS nedodal všechny podklady, jak správně aplikaci napsat a pokud je to chyba systémové aplikace, tak je to skandál, který by se na jiných platformách rozhodně nestal :)
Krayzie
smartguru
smartguru
Příspěvky: 659
Registrován: stř led 19, 2011 21:49
Zařízení: Lumia 950, iPhone SE

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od Krayzie »

Katikakus: Nie nikto ma nenutil kupovat Xperiu. Vyskusal som, lebo vsade citam rozpravky o tom, ako je uz Android odladeny a ako ma Sony jednu z najlepsich nadstavb a po odskusani (a tvrdohlaveho presviedcania sa, ze android je super, ved ho predsa pouziva tolko ludi a vsade citam odu na radost pri pouzivani droida) som ho bez financnej straty predal a kupil L950. Ono ked padne appka, tak padne appka, ale ked kazdy den padne nejaky systemovy proces, tak to nie, to ozaj nemusim. To nehovorim o tom, ze som postradal GS a QI a to mi ani tvoj zboznovany Nexus (bavim sa o 5X lebo 6P je jednoducho hnus velebnosti) neposkytne. Ale tvojimi ocami a tvojou recou mozem napisat nasledovne: Mam doma L950 aj L950XL, 2x PC, 1x NB a 1x 2in1 (vsetky s W10), nic mi nepada, nic mi nechyba a vsetko ostatne su rozpravky. Asi robim nieco zle, ze?
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od JirkaTom »

Krayzie píše: Xperiu..... som ho bez financnej straty predal a kupil L950......
Tak to už se ti s L950 nepodaří... :)
Kolik dní jsi tu Xperia Z5 Compact testoval v ostrém provozu ?
PetrCBR
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 207
Registrován: čtv říj 17, 2013 9:32
Zařízení: Lumia 520, iPhone 5, Huawei P9 Lite

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od PetrCBR »

Ja teda uz asi 2 tydny zkousim Huawei P9 Lite a nemuzu si absolutne stezovat. Vsechno jede jak po masle, bez sekani apod. Jen je skoda, ze ma pouze 16GB interni pameti, takze mam vetsinu veci na karte, ktera je napr. pri spousteni aplikaci o trochu pomalejsi. Android za posledni roky udelal velky skok ve stabilite i rychlosti a jejich nadstavba EMUI 4 je pekne optimalizovana.
Krayzie
smartguru
smartguru
Příspěvky: 659
Registrován: stř led 19, 2011 21:49
Zařízení: Lumia 950, iPhone SE

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od Krayzie »

JirkaTom: Mal som ju zhruba mesiac, kupil cez bazos novu, predal cez bazos ako mesacnu. Ja nejdem tvrdit, ze som nezaujaty, lebo od prveho zapnutia mi jednoducho chybali dlazdice a GS. Po tyzdni som zacal skusat rozne launchery, ale dlazdice mi nic nedokazalo 100% nenahradit. Zo skusanych launcherov mi najviac vyhovoval Arrow launcher. Inak ani aplikacie MS mi na droide nejak nesadli (hlavne outlook). Rychlostne to bolo super, ale stabilita rozhodne nebola ukazkova (ani predtym ako som zacal menit launchery). Xperiu som si vybral hlavne kvoli velkosti, kedze dnes si clovek moze kupit len velky alebo este vacsi telefon. Ale nakoniec som predsa len skoncil na 5.2" L950. Ak by mi dnes niekto ponukol 4" HD telefon s SD6XX, GS, dobrym fotakom, QI a baterkou okolo 3000 mAh, v krabicke z pogumovaneho plastu, tak hned beriem aj za 1000 EUR. Inak L950 predavat nemienim. Uvidim kam to MS dotiahne s RS 2, RS 3, ..., mne sa to smerovanie desktopovych aj mobilnych celkom pozdava (aj ked doteraz nechapem dost castu nekonzistenciu systemovych apps). A ked o rok alebo 2 nebude ina moznost ako iOS alebo droid, tak pokial iOS zasadne neprekope UI, tak skocim asi pri nexuse s Arrow launcherom. Kym to ale bude mozne, ostavam pri W10 a nemam absolutne ziadny dovod to menit.
PetrCBR
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 207
Registrován: čtv říj 17, 2013 9:32
Zařízení: Lumia 520, iPhone 5, Huawei P9 Lite

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od PetrCBR »

"Krayzie": z jakeho duvodu ti vadi UI iOS ? V nove verzi zapracovali pomerne dost i na zobrazeni widgetu. UI WP je taky od zacatku v podstate stejne a asi by se ti nelibilo, kdyby to MS najednou zmenil a zrusil treba dlazdice.
Sentinel65
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 154
Registrován: úte pro 10, 2013 20:12
Zařízení: Honor 8

Re: Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od Sentinel65 »

Daff_Cz píše:Včera jsem na zkoušku zakoupil android, střední třídu, Alcatel Pop 4s, celkem dobře vybavený. Ani jsem ho nestačil poradně nastavit a překvapilo me několik hlasek o tom, jak ta a ta aplikace přestala pracovat. Telefon jsem dokonce musel restartovat aby se spustila hra Pokemon go... A to jsem si sním hrál pouze hodinu.

Co me dost překvapilo byla rychlost s jakou běhá Android 6 a s jakou rychlostí se stahuji aplikace ze storu...
.

To je tak trochu rozdil mezi androidem, wp10 a iphonem napr. Zrovna ta zminka s restartem telefonu, aby se vubec spustila hra Pokemon GO je toho krasnym prikladem. Aplikace tretich stran totiz samozrejme nejsou optimalizovane na hw jednotlivych vyrobcu telefonu a na vsechny mozne verze androidu, ktere na techto pristrojich koluji. Je to svym zpusobem dan za otevreny system. Ale neni to jenom chyba samotneho OS, ale samozrejme take vyvojaru aplikaci pro android.
Krayzie
smartguru
smartguru
Příspěvky: 659
Registrován: stř led 19, 2011 21:49
Zařízení: Lumia 950, iPhone SE

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od Krayzie »

PetrCBR: Tazko ti to vysvetlim. Proste mriezka farebnych ikon je nieco, co mi jednoducho nesedi. Preto som napisal, ze pred dlazdicami by som bol z iOS asi "uneseny", ale prejst z dlazdic na mriezku farebneho statickeho bordelu je pre mna krok spat. Na droide sa aspon daju nastavit jednofarebne ikony, resp. da sa to aspon ako tak prisposobit, ale s UI iOS nic neurobim (bez jailbreaku).

EDIT: Jeden z mojich dalsich dovodov, preco nechcem prejst na inu platformu je lenivost vyvojarov/studii a neochota spolocnosti prist s UWP aplikaciami. Pokial niekto nechce urobit appku na W10 (nech uz ma dovody ake chce), tak nebudem ako ovecka utekat od platformy, ktora mi inak maximalne vyhovuje, a tu jeho (ich) lenivost este takto podporovat. A nie, sam som vyvojar a reci o malom trznom podiele su len vyhovorky.
PetrCBR
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 207
Registrován: čtv říj 17, 2013 9:32
Zařízení: Lumia 520, iPhone 5, Huawei P9 Lite

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od PetrCBR »

"Krayzie": tak mrizka ikon je proste style, jak iOS funguje. Je to jako kdyby ti vadilo, ze ve WP/W10M jsou dlazdice a chaoticky kazda zobrazuje neco jineho a jinak ... takovy ten system proste je a nekomu muze sedet to, jinemu neco jineho. Proto si muze kazdy vybrat co mu bude sedet nejvic.

EDIT: z vlastni zkusenosti ti muzu rict, ze to fakt neni lenivost.
Odpovědět

Zpět na „Off Topic“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 hostů