Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Volná diskuze na libovolná témata...
Odpovědět
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Budoucnost W10M (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od JirkaTom »

Živé dlaždice jsou samozřejmě nejsilnější "zbraní" Windows na mobilech. Pro řadu uživatelů je to pádný důvod setrvat na W10M.
Já jsem narážel na to, že to počítání událostí na dlaždicích W10M je stále "jaksi" polofunkční... ;-)
Ziegelfeld
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 99
Registrován: stř dub 02, 2014 21:47
Zařízení: NOKIA Lumia 930
Bydliště: Bratislava

Re: Budoucnost W10M (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od Ziegelfeld »

No ja som už dva mesiace na androide. Mal som L920, L1020 a posledné 930. Teraz mám xiaomi Mi4c, a som spokojný je to androide, ale cinania si tam dali svoju rom MIUI o ktorú sa v cs/sk stara tunajšia komunita ktorú tu rom prekladá do cz/sk jazyka. Všetko ide perfektné ešte ani raz som nemal daky zasek alebo zamrznuté. Prešiel som asi po 6rokoch. Teraz som spokojný aplikácie ktoré potrebujem, a využívam fungujú normálne. Uz len ten spomínaný messenger to sa nedá ani porovnať s messengerom na w10m. Ale aj iné aplikácie. Windows ide zlou cestou niečo ako BB so svojou OS. Žiadna podpora aplikácií každá ďalšia aktualizacia skôr pokazila niečo čo pred ňou fungovalo atď. Dnes už vlastne BB OS je mŕtva os. Sa ani nečudujem že prechádzajú na android kde je väčšia podpora aplikacii lebo vývojári na Bb kašľu tak isto ako na wm.

Odoslané z Mi-4c pomocou Tapatalku
kllr007
smartguru
smartguru
Příspěvky: 692
Registrován: úte zář 11, 2012 12:54
Zařízení: OnePlus 3
Bydliště: Žilina (SR)

Budoucnost W10M (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od kllr007 »

ako tiez mi vyhovuju viac dlazdice, ale pozeram sa nato realne -
Odomknem telefon, zapnem aplikaciu (web browser / twitter a podobne) a neriesim. Neviem, vy odomknete fon a kukate pol hodiny na homescreen ako sa refreshuju dlazdice ?
qwerty
smartguru
smartguru
Příspěvky: 694
Registrován: pon led 30, 2012 21:22
Zařízení: L950, XRN5

Budoucnost W10M (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od qwerty »

Ziegelfeld, prvy dojem je vzdy super, ale pockaj na hlbsie skusenosti, zistis, ze ani tam to neni idealne
kllr007
smartguru
smartguru
Příspěvky: 692
Registrován: úte zář 11, 2012 12:54
Zařízení: OnePlus 3
Bydliště: Žilina (SR)

Budoucnost W10M (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od kllr007 »

nikde to nieje idealne. kazy OS ma svoje neduhy, ale prave preto je na mieste upustit od fanboyizmu a porovnat si ktore neduhy su vaznejsie. A prepac ale ked porovnam 950 a highend v tej cenovej kategorii (ci uz Ipohone, alebo hocico 500eurove na baze androida) L950 mi v tom vyjde najhorsie.
Pišta Hufnágl
smartguru
smartguru
Příspěvky: 699
Registrován: pon zář 21, 2015 10:07
Zařízení: Xiaomi Redmi Note 5 LTE 64 GB
Bydliště: Praha. Pochopitelně.

Budoucnost W10M (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od Pišta Hufnágl »

To je asi zatím ukvapené řešit, alespoň pro mě. Pokud mi na L640 nikdo nešlápne, ještě min. rok vydrží. Kdyby se u mé milované E7 nepošamšal usb konektor, dodneska bych jel na ní:). A pak asi holt investice, no. Buď Surface, nebo se mi líbí i to HP.
Androida má manželka, plus je na jednom ze záložních telefonů, a to prostě nedám, to je utrpení svatýho Antonína. A fakt se v tom nehodlám po nocích vrtat a nahrávat různý custom pitomosti...
JáTelefon asi funguje, jak má (měl jsem ho jen půjčenej jako náhradní), ale tak nějak mě to neoslovilo, ten systém mi přišel nudnej.

Jestli mobilní wokna padnou úplně, tak budu prostě volat z okna, a vymalováno.
Marty04
smartguru
smartguru
Příspěvky: 702
Registrován: čtv led 02, 2014 21:59
Zařízení: Nokia 8

Budoucnost W10M (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od Marty04 »

Já nevím... přechod na android. Možná si člověk polepší v aplikacích, a bude mít na výběr více telefonů. Ale já nejsem ochotnej se vzdát foťáku, perfektního nahrávání zvuku, prostředí W10 - hlavně to černé pozadí.
szoustal
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 66
Registrován: stř črc 05, 2006 13:50
Zařízení: Mate 10 Pro, Samsung S8, Lumia 950 Black,

Budoucnost W10M (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od szoustal »

Tak já momentálně zkouším S7 edge. Kvalita fotek asi o něco horší než Lumia, ale zase mnohem rychlejší. Focení pohybujících předmětů, třeba na houpačce, a nerozmazáno. Což u Lumia byl problém. V aplikacích všechno mnohem rychlejší, načítání a apod. Mám doma 2 x Lumia 950 a jedna asi půjde z domu. Nechám si jen pracovní a osobni bude asi S7 edge. Taky jsem si musel asi týden zvykat, ale teď už jen využívám pozitiva.
qwerty
smartguru
smartguru
Příspěvky: 694
Registrován: pon led 30, 2012 21:22
Zařízení: L950, XRN5

Budoucnost W10M (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od qwerty »

komirek píše:Jen se podívejte z kolika variant a verzí si můžete legálně zadarmo vybrat

No prave, jedna je pre Android 4.0, druha pre 5.1 jedna pre Arm, dalsia pre Arm64,...atd.
Naozaj toto povazujes za vyhodu? Neni jednoduchsie stiahnut to priamo z obchodu?
szoustal
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 66
Registrován: stř črc 05, 2006 13:50
Zařízení: Mate 10 Pro, Samsung S8, Lumia 950 Black,

Budoucnost W10M (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od szoustal »

Tady jsou nějaké Beta verze, nevím jestli jsou už i v Play.A není to na Android 4 a Android 5, to jsou jen minimální požadavky na systém. Nejlepší je samozřejmě finální z Play. Někdo ale chce zkoušet nové funkce už s předstihem. Já mám taky třeba na Lumii Facebook Beta a pod,
SmetyCZ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1565
Registrován: pon čer 09, 2014 14:54
Zařízení: Huawei P9 Lite 2017
Bydliště: Plzeň

Budoucnost W10M (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od SmetyCZ »

Taky nějak nevidím jako výhodu Androidu možnost si z (asi) pochybnýho webu stáhnout instalačku messengeru, kterej se dá stáhnout během pár sekund ze Store, ale tak každýmu jeho Poděbrady.

EDIT: Tak jestli to jsou nějaký "nightly build", tak to pak jo, no. Ale že by to bylo hlavní plus messengeru...
qwerty
smartguru
smartguru
Příspěvky: 694
Registrován: pon led 30, 2012 21:22
Zařízení: L950, XRN5

Budoucnost W10M (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od qwerty »

Nepaprc sa, ja ti v klude pisem. Ja sa spokojim radsej z jednou fungujucou aplikaciou. Lebo medzi riadkami citam, ze pre Android nie vsetky apky funguju ako maju, inak by si sa nepotreboval vracat a skusat rozne verzie tej istej apky... To je to iste, ako ked citam recenziu kazdeho lacnejsieho Androida: "vsetko je plynule, nic nelaguje". Keby to bola samozrejmost a naozaj by nikdy nic nelagovalo, nikto by to ani nepotreboval zvlast vypichovat do recenzie. Treba iba vediet citat medzi riadkami :) A nepisem, ze Android je zly, iba ze aj on ma slabsie stranky
joeslovakia
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 244
Registrován: čtv zář 10, 2015 16:57
Zařízení: lumia 930, lumia 925

Budoucnost W10M (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od joeslovakia »

tak tak. naco mi je realne 15 aplikacii v mobile ? ak treba zariadenia na hranie a vela aplikacii tak na to je tablet. zaklad pre telefon je podla mna: telefonovanie, SMS,emailovy klient, aplikacia pre internetovu komunikaciu (messanger, whatsup, viber,..) GPS mapy. pre vacsinu ludi su to najcastesie pouzivane aplikacie. naco mi je napríklad aplikacia banky ak by som ju pouzival raz za mesiac. dost vela ludi chce len aplikacie a hlavne nech ich je vela. ale realne ich pouziju len parkrat. ak mi ich vie nahradit internetovy prehliadac tak su mi zbytocne. no kazdy ma svoj nazor a nikomu mu ho neberiem. skratka telefon by sa nemal stat hrackou. ak sa stane hrackou clovek sa rychlo stava zavislym
robsol
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 493
Registrován: ned lis 29, 2009 15:26
Zařízení: Samsung S7, iPhone 6s, Lumia 950
Bydliště: Liberecko

Budoucnost W10M (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od robsol »

Já osobně nevidím problém v systému jako takovém a ani v aplikacích (přestože jsem přešel momentálně na Android a po WP se mi docela stýská), ale velkým problémem vidím nedostupnost rozumného portfólia telefonů. Bohužel jak to tak vypadá tak se situace minimálně ještě další rok vůbec nezlepší.
Radim Stehlík
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 445
Registrován: čtv zář 19, 2013 19:24
Zařízení: Nokia Lumia 640DS

Budoucnost W10M (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od Radim Stehlík »

s těmi verzemi Messengeru jsi přesně ukázal na důvod, proč jsem od toho systému odešel a proč jsem teď spokojenej. Jakmile máš 15 verzí jednoho programu, tak chtěnechtě budeš chtít zkusit, jestli náhodou ta jedna nepojede líp než jiná. Stejně tak když někdo vydá novou ROM. A pak s tím telefonem furt jen instaluješ a instaluješ....
Na to se můžu už z vyskoka ... to mě bavilo možná před 10 lety.
Už takhle mě trochu štve to vydávání WM10. WP8 tam seděly skoro 2 roky bez problému
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Budoucnost W10M (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od JirkaTom »

Radim Stehlík: No to je tedy zvláštní způsob uvažování. ;-) Ale zřejmě jsi šťastný... :)
Uživatelský avatar
sssugi
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 202
Registrován: pon bře 15, 2010 18:09
Zařízení: Nokia Lumia 920

Budoucnost W10M (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od sssugi »

Ma niekto realne skusenosti s prechodom z WM10 na iOS? Rozmyslam nad prechodom k Applu ale neviem ako je to s kompatibilitou sluzieb od MS (Office, Xbox One, MS Band, Onedrive - automaticky upload a tak dalej). S celym ekosystemom od MS som velmi spokokojny az na WM 10
Michal_80
nováček
nováček
Příspěvky: 23
Registrován: pon led 18, 2016 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 920

Budoucnost W10M (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od Michal_80 »

sssugi píše:Ma niekto realne skusenosti s prechodom z WM10 na iOS? Rozmyslam nad prechodom k Applu ale neviem ako je to s kompatibilitou sluzieb od MS (Office, Xbox One, MS Band, Onedrive - automaticky upload a tak dalej). S celym ekosystemom od MS som velmi spokokojny az na WM 10
Na iPhone 5 jsem používal automatickou zálohu fotek na OneDrive a Office jsem také bez problémů. Myslím si, že ani s X one a MS band nebude žádný problém..
relouth
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2803
Registrován: stř říj 02, 2013 11:20
Zařízení: Lumia 640,Redmi Note 4 LTE

Budoucnost W10M (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od relouth »

kllr007 píše:ako tiez mi vyhovuju viac dlazdice, ale pozeram sa nato realne -
Odomknem telefon, zapnem aplikaciu (web browser / twitter a podobne) a neriesim. Neviem, vy odomknete fon a kukate pol hodiny na homescreen ako sa refreshuju dlazdice ?
nie,ale vidim o dost viac info bez toho,ze musim nieco vobec otvarat

Obrázek
kllr007
smartguru
smartguru
Příspěvky: 692
Registrován: úte zář 11, 2012 12:54
Zařízení: OnePlus 3
Bydliště: Žilina (SR)

Budoucnost W10M (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od kllr007 »

Ved presne na toto mas na droide widgety (pocasie, kalendar mien a pod) + ikony su dynamicke (ukazuju pocet zmeskanych hovorov, SMS, mailov a pod - zalezi od vyrobcu a jej nadstavby, mam SONY). iOS sa tiez naucil zobrazovat dynamicke ikony.

Toto je naozaj najmensi problem migracie :)
Odpovědět

Zpět na „Off Topic“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů