Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Volná diskuze na libovolná témata...
Odpovědět
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od imperator »

Mne nevadia :D Ja som vklude uplne hehe... Mna napriklad stve skor opak - ze na to ako som celkom spokojny s telefonom, MS nerobi ziadne PR, nerobi z toho ziadnu "znacku" a celkovo je to cele na chvoste aj s tym podielom... keby som bol nespokojny + je stav taky aky je hned by som veletel ako osina a načapoval nejaky ten hejt :tlem: a ako som pisal vo svojom clanku bude to skor "udrziavat" nez sa tomu specialne venovat... dalsie 3rd party telefony podla mna nebudu take vyvazene ako je 950 (hp nevie fotak, haac mikrofony, urve baterku, neda sd kartu a spol) a surfacy budu drahe len preto ze tam pridaju win32 emulaciu a pod. asi si napisem este zo jeden clanok :lol:
blanicky
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 150
Registrován: pát zář 27, 2013 13:04
Zařízení: Lumia 820

Re: Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od blanicky »

Android už má nějakou dobu NFC platby.....já chci taky.......ne android, ale platby ve wp [emoji1]
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od imperator »

Breaking news

http://mobilmania.azet.sk/clanok/122047 ... nitelnosti#" onclick="window.open(this.href);return false;

http://www.zive.sk/clanok/122108/trojsk ... fi-routery#" onclick="window.open(this.href);return false;

zaver : neni vsetko idealne :) napr aj linux okrem toho ze to sice vyplyva z jeho architektury tazi z toho ze nanho v podstete niesu virusy lebo kto by to robil na ten podiel (podobnost s WM cisto nahodna) a aj ked su nejake diery malokedy je to take slavne ako win ci mac

alebo napr komentar na jablickarovi

"Tak to jste šťastný člověk. Já se ze Siery nakonec vrátil na kapitána... 10.12.1 - lagující mission control, zasekávájící Safari, iTunes, sekající se videa natočená iPhonem v aplikaci fotky
10.12.2 to dodělalo - samovolný restarty...
Jedná se o MacBook Pro 13" 2015
Na 10.11.6 nejsou problémy - kromě iTunes - který se zatím jednou seklo - ale to je nejspíš chyba itunes.

S iOS 10 mám podobně bugů a to na 7 Plusku...
iOS 10.1.1 - při zamknutí orientace obrazovky se stejně někdy přetáčela, občas nešla poslat sms, grafický bugy, občas se spustil foťák a zůstalo to černý/rozostřený a do přepnutí módu nic, respring restarty (jo ty naštěstí pak zmizely),..
Jo přešel bych to, kdyby to bylo iOS 10.0...
Teď s 10.2 už to je lepší, pravda,... ale zase výdrž na baterku šla dolů.
Plus se mi nelíbí redesign iOS 10 oproti iOS9 (a ne nejsem ten co si vždycky stěžuje u nového iOS - například iOS 9 jsem měl rád.)
Aplikace hudba ani nemohu pustit vše od jednoho interpreta v nezamíchaném pořadí...
Jediný co mě drží abych neprodal 7 Plusko a nezačal zas používát 6tku, kde mám iOS 9.3.5 je to, že bych ztratil několik tisíc prodejem...

Prostě přesně ty problémy, kvůli kterým jsem přešel k Applu, tak jsou teď u něj...
"

Proste vsade sa nieco vyskytuje aj ked u applu za tie peniaze byt tam mal byt megateam testerov na najvyssej urovni aby sa von dostalo malo co bugov + oni tych zmien maju strasne ale strasne malo napr v ios - koncepcia sa drzi uz roky rokuce kdezto w10 je von necely rok da sa povedat - ano viem - zakaznika nezaujima kolko je to von alebo kolko ma kto penazi testerov progamatorov... bavime sa len o porovnavani faktov :) suma sumarum... MS to ide celkom dobre a s tym podielom sa az podivne o system stara ;oI
bronik
nováček
nováček
Příspěvky: 27
Registrován: úte úno 12, 2013 21:28
Zařízení: Lumia 925

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od bronik »

Uživatelé slav a -Pavel- mi otevřeli oči a taky přecházím! Z Lumia 925 na Lumia 950 XL... ☺
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od htcjirka »

Bronik, pěkný a povedený upgrade. :smt023 Tak pro tebe mám fotku.Jsou to má zařízení, dole 925, výše dvě 930 a celé to uzavírají navrcholu dvě 950XL.Všechny stav 1A+ včetně 925.Omlouvám se za horší foto, horším strojkem, v téměř tmě. ;-)
Ani jeden bych nevyměnil za jakýkoliv telefon s Androidem.I tu 925 stále vytáhnu a opráším (třeba, když jdeme s paní do divadla, je krásně malá na dnešní telefony a dobře padne do kapes) a dělá stále údiv mezi lidmi.

Obrázek
tgriger
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 243
Registrován: pát srp 26, 2011 8:45
Zařízení: Microsoft Lumia 950XL White
Bydliště: Brno

Re: Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od tgriger »

Pekné :)
TomasSX1
moderátor
moderátor
Příspěvky: 545
Registrován: pát črc 08, 2005 23:14
Zařízení: Lumia 950XL DS White / Lumia 920 White

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od TomasSX1 »

Bronik, dobre rozhodnutie. Ja som siel z 920, co je v podstate 925 a nemozem si vynachvalit :)
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od imperator »

jirka pekne si nadelil :D

chudak slav ked to zbada ;oI

Obrázek
Uživatelský avatar
mposvar
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 403
Registrován: stř zář 03, 2014 13:40
Zařízení: Telefon

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od mposvar »

Pěkné - to uspořádání přístrojů na foto se smyslem pro detail... :-)
Koukám že se taky obejdeš bez přehledu o stavu baterie ?
U WP8.1 jsem ho používal, nyní již baterie přehled nemá a aplikací to nechci řešit, protože není přesná.
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od imperator »

nevadilo by ze neni presna... plus minus to ukazuje - ale nenasiel som ani jednu - super rychlu super jednoduchu a zaroven pre w10m (cize nativnu) ktorej by neprestala dlazdica fungovat casom :-/
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od htcjirka »

Koukám že se taky obejdeš bez přehledu o stavu baterie ?
Baterka v liště nahoře mě bohatě stačí ;-)
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od imperator »

ale nastavit zobrazenie percenta tam mohli teda pridat
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od htcjirka »

Jako volbu klidně mohli, když jsou tam procenta až po stahnutí roletky.
Uživatelský avatar
mposvar
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 403
Registrován: stř zář 03, 2014 13:40
Zařízení: Telefon

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od mposvar »

Přesně tak...
Souhlas.
A jak tady někdo psal o rycnlosti fota na momentky, zkoušel jsem to porovnávat s iPhone 6S+ a s naší možností z GS, kde jsou ty časy s L1020...
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od imperator »

Tak qualcomm sa uz chysta...a co o par rokov...

https://www.qualcomm.com/news/releases/ ... -immersive" onclick="window.open(this.href);return false;

"The Snapdragon 835 is designed to support next-generation entertainment experiences and connected cloud services for premium-tier consumer and enterprise devices, including smartphones, VR/AR head-mounted displays, IP cameras, tablets, mobile PCs and other devices running a variety of OS’s including Android and Windows 10 with support for legacy Win32 apps."
pogo8303
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1038
Registrován: úte čer 17, 2014 10:45
Zařízení: Huawei Nova 3, Huawei P20 Lite
Bydliště: North Bohemia

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od pogo8303 »

imperator píše:nevadilo by ze neni presna... plus minus to ukazuje - ale nenasiel som ani jednu - super rychlu super jednoduchu a zaroven pre w10m (cize nativnu) ktorej by neprestala dlazdica fungovat casom :-/
battery pro+ je celkem funkční, ale souhlas, že volba procent jako u konkurence by mohla být
Mich77
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 439
Registrován: čtv pro 03, 2015 16:49
Zařízení: Lumia 950 XL DS, LG G6 DS 64GB quad DAC

Re: Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od Mich77 »

imperator píše:nevadilo by ze neni presna... plus minus to ukazuje - ale nenasiel som ani jednu - super rychlu super jednoduchu a zaroven pre w10m (cize nativnu) ktorej by neprestala dlazdica fungovat casom :-/
Zkus Battery tile, používám na Start i GS co mám telefon a super. Bacha jsou ve Storu dvě, myslím tu modrou od Martin S.

Sent from mTalk
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od imperator »

mich77 : parada presne taketo nieco som hladal - lenze ked som relativne nedavno skusal vsetky battery app tato este nebola... uplne presne to co si predstavujem sam by som to neurobil lepsie
hotovyrado

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od hotovyrado »

tascert píše:Tak pište o svých zkušenostech: přešel jsem protože ...., nepřešel jsem protože ...., Jsem spokojen ...., jsem nespokojen ...
Když to vezmu od mých počátků s chytrými telefony, tak jsem v 2009 začínal s HTC Touch Diamond (Windows mobile 6), o rok později jsem si koupil Diamonda 2 což byl podle mě nejlepší mobil vztaženo k datu, který jsem kdy měl.... poté Touch Pro 2... jenže pak WM platforma šla do kopru, přešel jsem k Androidu (Xperia Ray, Xiaomi Mi2), ten byl ale ve verzi 4 celkem zasekaný, člověk aby furt laboroval s ROMkami, jsem názoru, že telefon má sloužit mi, ne já jemu, proto jsem v 2014 koupil Lumii 620 což byl pokud jde o plynulost úplný kosmos! Offline mapy na SD, navigace zdarma...ty vole!!! Nůžky mezi počtem kvalitních aplikací pro Android a WP8 ještě nebyly tak rozevřené, jako nyní, byl jsem spokojen!!

Jenže po upgradu na W10M (s Lumií 640) mě začalo štvát to, kvůli čemu jsem před lety opustil Android... Neustálé lagování, padání aplikací/launcheru, opravdu pomalé načítání aplikací, politika MS ve smyslu bránění se aplikacím třetích stran (např kalendář... pěkný widget s událostma MS nemá, ale apka třetí strany jako WV nebo Chronos neumí do kalendáře zapisovat), nekonzistentnost ovládání a v neposlední řadě absence opravdu moha a mnoha kvalitních aplikací (a ty které jsou pro Wokna jsou o několik řádů horší než identické pro Android) mě přiměla ke koupi Huawei P8Lite.

Za cenu L650 jsem koupil přístroj, co nejen maká, ale i vypadá o hooodně lépe, než vlajková L950, aplikační základna je nepřeberná, systém A6 je rychlý tak jako WP8 na L620, ovládání je navíc strohé, prostředí střídmě bílé, další benefit kvůli kterému jsem přišel k Woknům, tzn offline mapy na SD, ten je i na A6... takže momentálně jsem zákazník Google, L640 mám jako sekundární mobil s tím, že pozoruji, co se ve Windows komunitě "děje" a dvířka si nechávám otevřená, kontakty i události v kalendáři řeším přes Hotmail účet (prima, že aplikace třetích stran pod W10M ve své podstatě plnohodnotně nefungují, ale s konkurenčním OS využívat produktů od MS mohu ještě lépe, než s domácím systémem, že? O možnostech a komfortu One Drive pro W10 a A6 nemluvě).... ale vzhledem k tomu, že nějaký převrat pokud jde o nabídku přístrojů, směřování platformy W10M a rozšíření aplikační základny (portace aplikací z iOS jak je vidno z aplikací od fa Facebook nebude asi tou správnou cestou) se nechystá, tak můj další přístroj bude asi Huawei P9/10....

Navíc nalijme si čistého vína... nepřejdu se svým primárním přístrojem k W10M jen proto, že budou mít "něco nového"... ale jen proto, pokud by mě Android naštval, k čemuž nyní opravdu není důvod. Ten systém je zcela jinde, už jen pokud si člověk upraví/nahraje dvě nejpodstatnější věci které na telefonu používá (u mě exDialer PRO, Textra na SMS) tak teprve zjistí, jaké možnosti a kouzla lze dělat a o co vše člověka při rutinní práci připravují tyto nativní aplikace ve Woknech - jakože jiné plnohodnotné dialery a SMS apky se tam dát nedají....
tgriger
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 243
Registrován: pát srp 26, 2011 8:45
Zařízení: Microsoft Lumia 950XL White
Bydliště: Brno

Re: Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od tgriger »

Len pre zaujímavosť, widget kalendáru od MS ukazuje aj 3 nadchádzajúce události. Nebolo to tam, ale už je.
Čo sa týka exDialer Pro a Textra, exDialer Pro mám zakúpený, nijako ma ale neuchvátili a vždy som sa vrátil k vstavaným aplikáciám.
Prečo? Neverím malým vývojárom, človek nevie čo tá aplikácia ešte robí, čo kam posiela. Takisto je pravda že sa dá Android nastaviť k obrazu svojemu. Dialer, atď. Ale ...
Paranoja? Možno, chápem že dnes súkromie nikto nerieši, ale tá doba príde. Doporučujem prečítať si knihu Modrá sféra. Je to beletria, ale má niečo do seba.
Neverím ani Google. Nie je to SW spoločnosť, je to reklamná spoločnosť a jej biznis je postavený na získavaní informácií a reklamách. Rovnako ako Facebook.
Snažím sa dávať toho na internet čo najmenej, necítim potrebu dávať svoje fotky kde som bol, čo robím atď.
Keď tak mobil od MS, alebo Apple, Google nie. Ďakujem neprosím.
Z Apple mám ale zase problém, že mi nevyhovujú ich zariadenia, takže ostal vlastne už len MS. :) Pre mňa.
Odpovědět

Zpět na „Off Topic“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 63 hostů