Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Volná diskuze na libovolná témata...
Odpovědět
mokashi

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od mokashi »

Leda na reklamaci blbe palice a neschopnych pracek
Tedy
smartguru
smartguru
Příspěvky: 523
Registrován: stř čer 08, 2016 17:09
Zařízení: Sony Xperia XA1 White/ Android Oreo 8.0.0

Re: Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od Tedy »

veigy píše:Ale v desítkách je možnost mít mapy na SD kartě :D na osmičkách to nejde bez aplikace (která teda už nefunguje)
Aha takze naopak v desitkach ano a v osmickach ne jo?
Uz se to moc nepamatuji ale hned po koupi Lumie640DS nekdy v breznu a defaultnich WP8.1 mi mapy od ms sly presunout normalne v zakladu a nebyla potreba zana aplikace, jak to je ale u jinych netusim.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od htcjirka »

Ne, v zakladu 8.1 neumely presouvat mapy na sd na zadnem modelu, jen diky nokiacke bete aplikaci navic.
Uživatelský avatar
Zaklinac
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 318
Registrován: sob zář 08, 2012 11:43
Zařízení: Apple iPhone 7 Plus + Microsoft Lumia 950 XL

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od Zaklinac »

Myslím, že pravdu máte obaja - vo WP8 a 8.1 to v základe nešlo (iba cez tú Nokia aplikáciu), ale túto možnosť pridala aktualizácia GDR2, oficiálne nazývaná Update 2.
Uživatelský avatar
Zaklinac
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 318
Registrován: sob zář 08, 2012 11:43
Zařízení: Apple iPhone 7 Plus + Microsoft Lumia 950 XL

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od Zaklinac »

A ak ma pamäť neklame, práve model 640 už bol už vydaný s Update 2, takže Tedymu to naozaj išlo.
Tedy
smartguru
smartguru
Příspěvky: 523
Registrován: stř čer 08, 2016 17:09
Zařízení: Sony Xperia XA1 White/ Android Oreo 8.0.0

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od Tedy »

Ano chlape, je to tak jak pises, byla to prvni vec kterou jsem po zakoupeni 32GB karty (pred tim hned prvni den s starickou kingston 2GB 2-4class) udelal abych je zaplnil a zjistil jaknse budou c lumii snaset, asi to prinesl zmineny update, ja se po rozdilech.mezi nimi nepidil, chodilo mi to jak.melo yakze jsem se venoval jinym vecem.
Divim se ze jirka tohle nezminil system a rozdily v updatech jsou co vim jeho parketa....ocividne 640ku nedrzel v ruce.

Jo jirko promin, je fajn ze jsi po letech ozivil svuj podpis ale souhlasit lze snad jen s druhou casti a i tak to o stabilite neplati u vsech modelu jako driv u wp.
V diskuzi u jednoho clanku ti to par lidi psalo, ze rychlostne jsou dedsitky zhruba na urovni tri roky starych androidu a mám ten pocit že přímo zminovali 950/950XL
vauvauvau
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 206
Registrován: stř zář 11, 2013 12:01
Zařízení: LUMIA 950

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od vauvauvau »

kde je ten update, ma to byt dnes?
Uživatelský avatar
street-dog
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 118
Registrován: pon úno 10, 2014 12:51
Zařízení: Lumia 640 LTE / Nokia 6.1

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od street-dog »

Ano dnes se začíná uvolňovat, ale po vlnách. Takže dorazí třeba dnes, nebo za pár dní.
Krayzie
smartguru
smartguru
Příspěvky: 659
Registrován: stř led 19, 2011 21:49
Zařízení: Lumia 950, iPhone SE

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od Krayzie »

Tedy, Pavel: L950 s RS buildom je na tom, co sa stability tyka, velmi dobre, mozno kusok za WP7 (teda aspon v mojom pripade). Pamatam sa totiz velmi dobre ake problemy (hlavne samovolne restarty) som mal s L925 prve 2 mesiace po kupe (WP8). Postupne sa updatami aj L925 urovnala, ale upgradom na WP8.1 bola stabilita aj rychlost zasa o rad nizsie. Este raz, rychlostne aj stabilitou je L950 s poslednym RS buildom na tom veeelmi dobre.
Krayzie
smartguru
smartguru
Příspěvky: 659
Registrován: stř led 19, 2011 21:49
Zařízení: Lumia 950, iPhone SE

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od Krayzie »

Pavel: Ty o com tocis? Tie prechodove efekty tu su od WP7 (vo W10 je vela animacii kratsich/rychlejsich) a vzdy sa za ne schovavala pomalost systemu. Sam si vlastnil zariadenie s WP8.0/8.1, tak tu teraz nerob blbeho. Este min. mesiac som mal vedla seba na stole Ativ S s WP8.1 a L830 s TH buildom. Niektore veci boli pomalsie na W10, niektore rychlejsie (hlavne navrat na HS). A ked to mam teraz porovnat s L950 na RS builde, tak mozem objektivne napisat, ze je rychlejsia ako Ativ S s WP8.1. Multitasking je tiez daleko rychlejsi. Takze ziadne zbozne prianie, ale realita. Ked som porovnaval L950XL s Xperia Z5 Compact, tak ano, Xperia bola rychlejsia, ale nie o tolko, aby som sa vzdal dlazdic.

Ty si jednoducho teraz presiel na droida. Na tom nie je nic zle a uzivaj si co ti vyhovuje. Ale s tou davovou psychozou na nas nechod. Pamatam si ako si piskoval na WP7-7.8 a presiel si na droida. Potom si presiel spat k WP8-8.1 a uplne bezdovodne si ho velebil (tak ako HTCJIRKA). Teraz si presiel zasa spat na droida a my budeme od teba teraz citat len slova chvaly na droida a hanenie W10. A tak stale dokolecka...
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od imperator »

K tým prechodovým efektom - pozrite si porovnanie iphone 2g a 6s - vďaka prechodovému efektu sa štartuje kalkulacka na obidvoch rovnako
Radek Jahoda
smartguru
smartguru
Příspěvky: 629
Registrován: úte pro 06, 2005 8:50
Zařízení: Lumia 950
Bydliště: Bukovany a Brno

Re: Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od Radek Jahoda »

vauvauvau píše:kde je ten update, ma to byt dnes?
Vážně?to jsi cekal ze se americká firma bude řídit českým časovým pasmem?


Sent from mTalk
Radim Stehlík
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 445
Registrován: čtv zář 19, 2013 19:24
Zařízení: Nokia Lumia 640DS

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od Radim Stehlík »

Pěkně jsi se rozvášnil, ale pro mě je spíš zajímavý, že jsem kdysi na netu četl článek zabývající se právě reakcemi jednotlivých systémů. nikoli jak animují, ale vyloženě prodlevu když se dotkneš obrazovky, tak za jak dlouho systém začne reagovat.
A Android byl řádově nejhorší (řeknu např. iOS 0,01s vs. Android 0,1s). Bylo to sice myslím nějak kolem 4.4 verze androida, ale o tolik se to asi nezlepšilo. A nenaženou to ani 10xjádrovým CPU s 4GB RAM.
A když to srovnám v rámci SVÉHO používání, tak mi WM10 vychází stále svižněji a plynuleji než telefon s droidem 5.0. Ale nemůžu soudit jak např. tvoje S7, protože nejsem ochoten vyhodit takové peníze oknem
Uživatelský avatar
mposvar
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 403
Registrován: stř zář 03, 2014 13:40
Zařízení: Telefon

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od mposvar »

Pavel
Tady je veselo... :-)
No za mne - je to normální, že člověk čas od času váhá v životě co dál, a trochu se ztratí v realitě (windows deprese).
Tato situace, a co si budeme povídat za pomocí medií je nyní u MS v mobilní divizi (výroba Lumií skončila, propouštění v mobilní divizi, ztráta odepsána, nová čísla prodejů jsou opět nižší atd...)
No tak i já jsem odzkoušel co a jak dál se svojí L1020, a psal jsem o tom.
Stručně: iP6s plus, SGS6, SGS7, N6 a nakonec L950XL.
Vše má svoje klady a zápory, nicméně po více než třech letech je člověk asi zvyklý.
A nyní to hlavní - display, slušná výdrž, spolehlivost a foto s videem a "závislost" :-) pro MS zvítězila.
Jo a kdyby někdo chtěl + a - u každého, tak dojmů za sebe jako uživatele jsem po měsíci testování plný...
pogo8303
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1038
Registrován: úte čer 17, 2014 10:45
Zařízení: Huawei Nova 3, Huawei P20 Lite
Bydliště: North Bohemia

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od pogo8303 »

dvě citace: "...kdo vyhazuje peníze oknem...." - zrovna L950/950XL je na tom poměr cena/výkon více než dobře.
"....budoucnost mě šokovala..." - půjčíš mi taky tu skleněnou kouli, rád bych se mrknul :-D
Krayzie
smartguru
smartguru
Příspěvky: 659
Registrován: stř led 19, 2011 21:49
Zařízení: Lumia 950, iPhone SE

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od Krayzie »

Pavel:
ad 1) Mozno to z mojho textu nie je zretelne, ale prave na ten podpis a tvoj argument, ze do verzie WP8.1 GDR2 to platilo, som narazal. Neviem presne, aky podpis mal predtym (nieco ako najrychlejsi a najstabilnejsi OS na trhu), ale to nebol ani WP8.1 GDR2 (som na WP/WM od verzie 7.0 - HTC 7 Trophy). WP7 bol sice stabilny (asi najstabilnejsi OS vobec), ktory ale nic nevedel a rychlost nebola tiez nic moc, resp. bolo to schovane za prechodove animacie. WP8 uz siel stabilitou dole, ale rychlostne bol ako WP7. WP8.1 siel rychlostne aj stabilitou "do kopru" a W10M (RS build) je aspon na L950 stabilitou niekde medzi WP7-WP8 a rychlostne lepsie ako WP7.
ad 2) Podla mna je L950 za 250 EUR vyhodna kupa a nie vyhadzovanie penazi a aj ked som sa pokusal prejst na droida v podobnej cen. kategorii (Z5 compact a N5X), tak ma pre mna L950 vyssiu pridanu hodnotu (GS, QI, fotak, dlazdice, douple tap to wake/sleep).

Este raz, si spokojny s GS7? Super, bud spokojny, ale nesir bludy, ze WP do verzie 8.1 GDR2 bol najrychlejsi a najstabilnejsi OS a W10 uz nie je, lebo podla mojich skusenosti W10 uz davno WP8.1 prekonal ako stabilitou, tak rychlostou.
relouth
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2803
Registrován: stř říj 02, 2013 11:20
Zařízení: Lumia 640,Redmi Note 4 LTE

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od relouth »

Kde sa da kúpiť 950 za tu cenu?
Krayzie
smartguru
smartguru
Příspěvky: 659
Registrován: stř led 19, 2011 21:49
Zařízení: Lumia 950, iPhone SE

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od Krayzie »

Kupoval som cez bazos, fungl nova. Telefony a tablety inak ani nekupujem.
kllr007
smartguru
smartguru
Příspěvky: 692
Registrován: úte zář 11, 2012 12:54
Zařízení: OnePlus 3
Bydliště: Žilina (SR)

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od kllr007 »

Tak ale nemozes ratat stabilitu len na highende.

Bohuzial 8.1 bol stabilitou naprieč roznymi HW kategoriami natom odost lepsie ako W10M..
pogo8303
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1038
Registrován: úte čer 17, 2014 10:45
Zařízení: Huawei Nova 3, Huawei P20 Lite
Bydliště: North Bohemia

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od pogo8303 »

Mluvím o tom co je teď, ne co bylo... Ty bys asi nejradši hodnotil cenu L950XL při uvedení a cenu S7 nyní... Je vidět, že konverzace s tebou jsou vždy stejné - pomeleš si vždy svou, snažíš se člověka rádoby shodit a přitom se shazuješ sám - s pokémonama jsi taky "krapet" přestřelil. Čau :)
Odpovědět

Zpět na „Off Topic“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 72 hostů