Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Volná diskuze na libovolná témata...
Odpovědět
bigt
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 334
Registrován: sob bře 30, 2013 11:15
Zařízení: Nexus 5X, Nvidia Shield K1, Acer 1810TZ
Bydliště: Haná

Budoucnost W10M (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od bigt »

Android a Nexus... Jestli jsi zvyklý na vždy aktuální systém, není jiná možnost. iOS nepočítám, to je předražená hračka.
Krayzie
smartguru
smartguru
Příspěvky: 659
Registrován: stř led 19, 2011 21:49
Zařízení: Lumia 950, iPhone SE

Budoucnost W10M (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od Krayzie »

Tiez riesim nieco podobne. L925 uz proste W10M nezvlada a RS na nu (oficialne) uz nedostanem. Lenze z W10M zariadeni nie je absolutne nic (a asi ani nebude), co by ma aspon trochu zaujalo.

Ja som dokonca dospel do takeho stadia, ze som si kupil Xperiu Z5 Compact. Zial, lezi v supliku v krabici a "neviem" co s nou. Aj ked je to X krat rychlejsi telefon ako L925 a aj ked je Android momentalne aj stabilnejsi ako W10M( obavam sa, ze to tak ostane) a ponuka mi obrovske mnozstvo aplikacii a moznosti, tak bez Live tiles je ten telefon pre mna uplne nezaujimavy. Ziadny launcher mi nevie ani len priblizit HS z W10M (ani tie nahrazky WP 8.1 co su v play store). Zatial teda dobrovolne pouzivam pomalsi a "nestabilnejsi" telefon, lebo ma pre mna jedinecne a "dokonale" UI (aj ked teda UI zo zaciatkov WP7 mi bolo este blizsie).

Ked sa uz MS rozhodol ukazat prostrednik WP7-W10M pouzivatelom, mohol by este spravit spravit W10M launcher pre Droid. Potom s prechodom nebudem mat az tak velky problem.

Cisto teoreticky nie som ani proti iPhone (cenu neriesim), ale to otrasne UI/UX jednoducho neprekusnem.
M.BoBo
smartguru
smartguru
Příspěvky: 504
Registrován: stř pro 17, 2008 13:18
Zařízení: iPhone XS, iPad 2018, Apple Watch 5
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Budoucnost W10M (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od M.BoBo »

Krayzie: A to je super nápad!

Když už MS kašle na WM, tak může vydat nástavbu (nejenom launcher) ve stylu WP/WM pro Android. Věřím, že i kdyby ho zpoplatnil, tak si ho hodně lidí, pořídí.
bigt
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 334
Registrován: sob bře 30, 2013 11:15
Zařízení: Nexus 5X, Nvidia Shield K1, Acer 1810TZ
Bydliště: Haná

Budoucnost W10M (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od bigt »

Mají Arrow Launcher, druhý IMHO dělat nebudou
Krayzie
smartguru
smartguru
Příspěvky: 659
Registrován: stř led 19, 2011 21:49
Zařízení: Lumia 950, iPhone SE

Budoucnost W10M (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od Krayzie »

Ano, maju Arrow launcher(IMHO zatial najlepsi launcher, co som nasiel), ale pre toho kto si oblubil WP UI (ano, UI bolo to co ma zaujalo hned na prvej prezentacii a kvoli comu som presiel na WP a drzi ma to doteraz), to nestaci. Tak ked uz MS robi vsetko pre to, aby sme presli kukonkurencii, mohla by z garaze vyjst aj W10M nadstavba (aspon mala naplast za to, co robia).
vormen
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 261
Registrován: stř říj 02, 2013 19:10
Zařízení: Lumia 920

Re: Budoucnost W10M (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od vormen »

Já před lety přešel z androidu 4 na windows phone, 14 dnů jsem měl lumiu 520 a pak 920. Tu l920 jsem nedávno vyměnil za android 5.1 a nemůžu si to vynachválit. Absolutně se to nedá srovnat s androidem před lety, kdy věčně něco nefungovalo, padalo, lagovalo. Vyzkoušel jsem tři telefony, než jsem zůstal u Aceru Z630 kvůli velké baterce a byla to skvělá volba. Žádný záseky, padání aplikací, restart, zaváhání, prostě telefon šlape stejně dobře jako před lety lumia s WP8, ale s tím rozdílem, že možnosti telefonu jsou mnohem dál. Problém je, že na trhu je plno telefonů z Číny za dobrou cenu, ale jejich odladěnost je mizerná, stejně tak android s nechutnýma nádstavnama jako má Samsung, LG a Huawei. Nejlepší je čistá podoba a koupit Nexus je prostě tutovka. Jinak všechny služby od MS se dají dál používat, dokonce aplikace jsou mnohem lepší. Nakonec jsem ale zase přešel na služby googlu. Pokud v dnešní době někomu odejde telefon s windows, tak skoro jistě stejně přejde na android, protože jinou možnost mu MS nedává.
SmetyCZ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1565
Registrován: pon čer 09, 2014 14:54
Zařízení: Huawei P9 Lite 2017
Bydliště: Plzeň

Budoucnost W10M (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od SmetyCZ »

Tak zrovna s tím LG mi neříkejte, že má nějaký zalagovaný nadstavby, protože koukám po LG3/LG4 :-D
JacobsCorleone
nováček
nováček
Příspěvky: 47
Registrován: pát lis 20, 2015 12:24
Zařízení: Lumia 640 XL

Budoucnost W10M (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od JacobsCorleone »

Ja prechazim k Lenovu tak jsem zvedav jak to bude fungovat...
Katikakus
varování
varování
Příspěvky: 57
Registrován: pát led 30, 2015 9:35
Zařízení: Sony

Budoucnost W10M (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od Katikakus »

SmetyCZ píše:Tak zrovna s tím LG mi neříkejte, že má nějaký zalagovaný nadstavby, protože koukám po LG3/LG4 :-D
Smety, bud v klidu, nema. LG je ve svete Androidu znamo velmi dobre odladenou nadstavbou. Neni sice tak lightweight jako Sony, ale rozhodne bych LG nedaval do jedne vety se Samsungwm a jeho Touchwiz. G3/G4 je sazka na jistotu.
vormen
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 261
Registrován: stř říj 02, 2013 19:10
Zařízení: Lumia 920

Re: Budoucnost W10M (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od vormen »

To je vždy sranda číst ty recenze telefonů, protože u každé značky je vždy napsáno, že má skvěle odladěný systém, ale skutečnost je jiná. LG nelaguje určitě jako Samsugy, ale po čase stejně poznáš, že to není ono. Nevím, proč kupovat G4, když existuje Nexus 5x. Jednak ten systém jede fakt skvěle a dostane min. další dvě nový verze androidu a pravidelně bezpečnostní záplaty a v tom konkretně LG zaostává. Navíc ten Nexus má jeden z nejlepších fotosnímačů a výstup je fakt parádní. Navíc má čtečku otisků, bez toho bych dnes telefon už nekupoval. Jedno vím jistě a to co nekupovat. Žádnou Čínu a ze značek na prvním místě Lenovo, ale přitom tablety mají OK. Když to člověk pořádně projde, tak zjistí, že na trhu není zas takovej výběr, jak se na první pohled zdá, ale při přechodu z WP si určitě všichni vyberou.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Budoucnost W10M (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od htcjirka »

Já bych byl v pasti, kdyby tu W10M nebyl.. Teď bych si fakt nevybral ať to stojí cokoliv finančně.
Co mě uklidňuje, je to, že W10M nekončí, dál je a hlavně bude rozvíjen a podporován.
Jak funguje na 950XL (i 930) jsem spokojen, takže na dva roky minimálně mám vystaráno.Uvidíme co bude za ty dva roky.
Hlavně buďte spokojení. ;-) Určitě něco pěkného vyberete nebo už jste víceméně vybrali. :smt023
Radim Stehlík
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 445
Registrován: čtv zář 19, 2013 19:24
Zařízení: Nokia Lumia 640DS

Budoucnost W10M (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od Radim Stehlík »

Sice taky nevím co bude, a jestli ještě příště budu mít na WM10 telefon (Surface bude určitě hodně přes 15 a já nehodlám investovat ani 10), takže zatím žiju s L640 a jsem víceméně spokojen. Asi jako většina zde, prostě prostředí Win je proti barvičkám Droidu příjemnější. Jen pozoruju, že u posledního TH2 Insidera se mi třeba po 14 nedá dovolat a musím restartovat.
Katikakus
varování
varování
Příspěvky: 57
Registrován: pát led 30, 2015 9:35
Zařízení: Sony

Budoucnost W10M (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od Katikakus »

Radime, o jakych barvickach to mluvis? Tady vidim naproste nepochopeni, Android muze vypadat presne tak, jak ty chces:
https://i.kinja-img.com/gawker-media/im ... 8s9jpg.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

http://pre13.deviantart.net/571f/th/pre ... 5vosuj.png" onclick="window.open(this.href);return false;
zlieva
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 282
Registrován: čtv srp 08, 2013 6:32
Zařízení: NOKIA LUMIA 620/ LUMIA 920 Black/ LUMIA 950 SS

Re: Budoucnost W10M (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od zlieva »

Som na tom podobne ako Htcjirka, tiež by som nemal kde prejsť. Verím že Android dnes funguje fajn, napokon služobný telefón mám blbé lacné Lenovo a v podstate nie je problém z chodom systému . Samozrejme že pri eventuálnom nákupe by som išiel do niečoho lepšieho, ale absolútne mi nesedí ten systém a ako to funguje. Nehovorím že je to objektívne zle, ale mne osobne to nesedí a neviem si na to zvyknúť. Preto som rád že mam L950 a WM10 a verím že ešte nejakú dobu mi to bude fungovať k mojej spokojnosti.
qwerty
smartguru
smartguru
Příspěvky: 694
Registrován: pon led 30, 2012 21:22
Zařízení: L950, XRN5

Budoucnost W10M (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od qwerty »

Moja rec. Ale MS to bude mat velmi tazke....
relouth
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2803
Registrován: stř říj 02, 2013 11:20
Zařízení: Lumia 640,Redmi Note 4 LTE

Budoucnost W10M (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od relouth »

Na buducnost w10m uplne kaslem..pokial mi ten telefon funguje a robi co ma,tak je vsekto ine nepodstatne..

Je mi jasne,ze su tu ovce,ktore su uz nervozne z toho ze sa stado zmenusuje,ale to uz nie je o telefone,ale o tom,niekam patrit..clovek je stadovity tvor..ale zas odtial potial !

Ked teda nastane situacia,ze telefon prestane byt efektivny a to co ma fungovat,fungovat prestane,tak rad prehodim vyhybku na android,alebo ios..sice zive dlazdice mi budu chybat..ale neposeriem sa bez nich
Radim Stehlík
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 445
Registrován: čtv zář 19, 2013 19:24
Zařízení: Nokia Lumia 640DS

Budoucnost W10M (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od Radim Stehlík »

Katikakus píše:Radime, o jakych barvickach to mluvis? Tady vidim naproste nepochopeni, Android muze vypadat presne tak, jak ty chces:
https://i.kinja-img.com/gawker-media/im ... 8s9jpg.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

http://pre13.deviantart.net/571f/th/pre ... 5vosuj.png" onclick="window.open(this.href);return false;
Měl jsem Android 2,5 roku a používal jsem Launche ala WP7.. ale není to ono. to, že na škodovku namaluješ znak BMW neznamená, že máš BMW
steelspace
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1094
Registrován: stř lis 24, 2010 22:29
Zařízení: L920, L930, L950 XL, iPhone 7 Plus
Bydliště: Líbeznice

Re: Budoucnost W10M (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od steelspace »

W10 samozřejmě nekončí, ale bude upadat zájem autorů aplikací. Ale nemá cenu se ukvapovat, Lumie maji spoustu věcí, které jinde chybí a od živých dlaždic na mrtvé ikony ios je to skok zpět. To samé SensorCore, glance atd.
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Budoucnost W10M (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od JirkaTom »

Ty "mrtvé" ikony v IOS už hodně dlouho ukazují hodně spolehlivě počet událostí dané aplikace. (Jen tech.poznámka) :)
M.BoBo
smartguru
smartguru
Příspěvky: 504
Registrován: stř pro 17, 2008 13:18
Zařízení: iPhone XS, iPad 2018, Apple Watch 5
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Budoucnost W10M (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od M.BoBo »

A taky ty "mrtvé" ikony v iOS ukazují datum (na kalendáři) a čas (na budíku)... :D
Odpovědět

Zpět na „Off Topic“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů