Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Volná diskuze na libovolná témata...
Odpovědět
kllr007
smartguru
smartguru
Příspěvky: 692
Registrován: úte zář 11, 2012 12:54
Zařízení: OnePlus 3
Bydliště: Žilina (SR)

Budoucnost W10M (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od kllr007 »

nemusis, viem o ktory ide.
kazdopadne je to 3 rocny fon, co od toho cakas ? Kazdopadne 635ka s W10M isla fakt biedne.
qwerty
smartguru
smartguru
Příspěvky: 694
Registrován: pon led 30, 2012 21:22
Zařízení: L950, XRN5

Budoucnost W10M (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od qwerty »

Si neobjektivny. Aj L635 je stary fon, tak co cakas ty? (ps. ja som pisal, ze od LG necakam) Navyse bol vydany so systemom, co mal nizsie naroky a napriek tomu Win10 tu bezi lepsie ako LG so starsim Androidom. Na rozdiel od LG sa da normalne pouzivat bez toho, ze by clovek prisiel o nervy. Win10 je menej narocny na HW, priznaj si to.
kllr007
smartguru
smartguru
Příspěvky: 692
Registrován: úte zář 11, 2012 12:54
Zařízení: OnePlus 3
Bydliště: Žilina (SR)

Budoucnost W10M (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od kllr007 »

Vysla o rok neskor ako ten LG. A takisto bol vydaný so starším 4.1 jellybean ktory nanom ide dobre aj dnes (v ramci moznosti)
Win10 je menej narocny na HW, priznaj si to.
Toto bohuzial platilo pri 7/8. U W10M to platit prestava a čo viac -dokonca s nim maju problemy aj highendy za cenu 500+, čo je hanba jak šlak. U androidu ano, lacne fony maju problem, ale midend (200+) a highend funguju ok.
Takze bohuzial ale toto ti nemozem priznať.
Kedysi to bolo opacne - WP stabilne a android nie, trebalo sa v nom vrtat a pod. Dnes je situacia uplne odlisna - android zapnem a pouzivam, kdezto W10M mi robil peklo na zemi.

A nepoviem keby som tu 635 nemal v rukach, ale mal som ju asi 2 tyzdne. Na 8.1 skvele, vsetko ako ma byt. na W10M mrtvo a po 4 trapiacich dnoch som ju musel downgradnut. Hnusny pocit bol este o to silnejsi ze v rovnakej dobe som mal v sufliku aj Xperia T (telefon so slabsim HW) a ta behala jak z praku (a prv nez povies - nie nemala ziadne upravy, nainstalovany pre nu najnovsi OS od vyrobcu.)

PS: neobjektivny by som mozno bol ak by som nemal moznost porovnat vedla seba, ale ver mi za rok mi prejde take mnozstvo telefonov cez ruky ze si nejaky ten obrazok spravit viem. Mimo tom, ako som uz tvrdil - bol som a aj som dlhorocny fanusik WP, android naozaj v laske nemam, prave preto ma mrzi o to viac ked vidim co s tym MS spravil.

Praveze sa snazim objektivne spisat pocity migracie na iny OS a vyvratit / potvrdit famy ktore sa okolo toho tocia (a zakladaju sa na pravde ktora platila 5 rokov dozadu).
M.BoBo
smartguru
smartguru
Příspěvky: 504
Registrován: stř pro 17, 2008 13:18
Zařízení: iPhone XS, iPad 2018, Apple Watch 5
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Budoucnost W10M (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od M.BoBo »

qwerty: Já bych byl pro video (třeba na YouTube, jak tvá Lumia 635 lítá s WM jako z praku. Fakt se mi to nechce věřit (měl jsem zkušenosti s rychlostí L920, kterou jsem měl cca půl roku, pak s L520 a teď s L830 od ženy). Každý hiendový Android (SGS4, LG G2, SGS6 + SGS7E) lítal jinak i na tu dobu.
qwerty
smartguru
smartguru
Příspěvky: 694
Registrován: pon led 30, 2012 21:22
Zařízení: L950, XRN5

Budoucnost W10M (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od qwerty »

No ved to sa snazim aj ja, ludia tu maju tendenciu nadavat u Win10 aj na to, co neni pravda. Netvrdim, ze Win10 je najlepsi, to by mal ine podiely, ale nejaku tu vyhodu ma, a HW naroky su jednou z nich. A ten LG bezi rovnako aj na starsom Androide, to si povedal len tak, bez dokazov, ako domnienku, mam ho od zaciatku, tak viem. A rozpravke o tom, ako Snapdragon S4 bezi lepsie ako S400 neuverim. Jednoducho si zaujaty. Slovne vyjadrenia ako "hnusny pocit, mrtvo" a na opacnej strane "behala jak z praku" svedcia iba o tom, ze som mal pravdu, ze si zaujaty.

Bobo: tak dnes sme uz zopar buildov popredu.
kllr007
smartguru
smartguru
Příspěvky: 692
Registrován: úte zář 11, 2012 12:54
Zařízení: OnePlus 3
Bydliště: Žilina (SR)

Budoucnost W10M (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od kllr007 »

Verit nemusis. A porovnavat CPU napriec OS moze len niekto kto to naozaj v rukach oba nemal.

Mimo to W10M chodi rovnako (zle) aj na SD800 (L930) takze CPU to naozaj nebude...
qwerty
smartguru
smartguru
Příspěvky: 694
Registrován: pon led 30, 2012 21:22
Zařízení: L950, XRN5

Budoucnost W10M (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od qwerty »

Tak to nemas pravdu, lebo na 801 na Mi4 chodi super. Dokonca aj insider verzia. Si zaujaty ale hras sa na objektivneho. Bez urazky.
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Budoucnost W10M (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od veigy »

Nevím z čeho čerpáš zkušenosti, ale na L930 jede W10M více než dobře. Jsou tam samozřejmě nějaké chybky atd... Ale pokud porovnám L930 na WP a na WM side by side, tak je to plichta. Jednou vyhraje WP, jednou WM. Mám oboje, takže můžu hodnotit. Ale obecně se dá říct, že UWP aplikace je o rychlejší než aplikace na WP a také že staré aplikace jedou na WM většinou hůře než na WP.
M.BoBo
smartguru
smartguru
Příspěvky: 504
Registrován: stř pro 17, 2008 13:18
Zařízení: iPhone XS, iPad 2018, Apple Watch 5
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Budoucnost W10M (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od M.BoBo »

Veigy: Jak často ti na L930 padá nový Messenger (BETA) jestli si ho zkoušel? Na L830 snad každou minutu, není snad trochu delší zpráva co by se odeslala celá, ale chápu je to beta, jen mě zajímá jak si stojí napříč platformou.
relouth
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2803
Registrován: stř říj 02, 2013 11:20
Zařízení: Lumia 640,Redmi Note 4 LTE

Budoucnost W10M (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od relouth »

messenger ma vlastnu temu..smeruj to tam
kllr007
smartguru
smartguru
Příspěvky: 692
Registrován: úte zář 11, 2012 12:54
Zařízení: OnePlus 3
Bydliště: Žilina (SR)

Budoucnost W10M (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od kllr007 »

Nevím z čeho čerpáš zkušenosti,
Zo skusenosti predsa.L930 som mal a nie jednu, a az update na W10M ma donutil sa jej zbavit.

Rozhodne to nebolo "ok". Nehovorim o rychlosti to uz sa dalo prezit (hoc by som ocenil nastavenie rychlosti animacii), ale tie pady (hlavne edge), restarty (hlavne pri pouziti edge), multitasking biedny, neiste kopirovanie textu kedy neslo prilepit v inej aplikacii, bez restartovania po cca mesiaci multitasking nepouzitelny - appky ostavali stat na resumingu a podobne.

A ano po update bol vykonany HR.


Ako funguje na xiaomi neviem ale 930 nebola ziadna slava.
Uživatelský avatar
marYan
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 254
Registrován: ned pro 11, 2011 12:53
Zařízení: Samsung Galaxy S7 Edge
Bydliště: Bratislava

Re: Budoucnost W10M (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od marYan »

Za seba zatial tolko. Od cias,ked nokia presla na windows som mal telefony len s windowsom lumia 800, 920, 1020, 930, 950xl. Momentalne som presiel na samsung galaxy s7 edge. Pravdou je, ze mi chybaju dlazdice, prehľadnosť a jednoduchost systemu windows (na 950xl som mal za pol roka 1restart cize bez problemov). Na druhej strane dizajn vlajkovej lode s7edge vs 950xl nie je o com. Trapim sa zatial s androidom, na druhej strane akukolvek aplikaciu potrebujem (napr dwg prehliadac a pod) nemam problem nainstalovat. O funcnosti aplikacii ako takych tiez nie jeo com. Ak len porovnam fb messenger napr to je nieco uplne ine...chcel som pockat na surface phone, no pri trhovom podiele 0,7% sa podla mna vyrobcovia ani programatori o wp10 trhat nebudu. Mozno bude ten surface phone dizajnovo pekny, hw namakany ale pokial sa nezvysi podiel na trhu, zial (neverim ze to pisem ako dlhorocny obhajca wm a wp) je ten system prakticky mrtvy. Takze momentalne som na androide (zvyknem si snad... ) bal som sa lagovania, restartov, padania a zasekov app ale nic take sa nedeje.

Odoslané z SM-G935F pomocou Tapatalku
KoumiCZ
smartguru
smartguru
Příspěvky: 519
Registrován: sob čer 20, 2015 21:45
Zařízení: LG G Flex 2 / Stock ROM

Re: Budoucnost W10M (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od KoumiCZ »

Jo, na to video s L635 bych byl jako majitel L640 celkem dost zvědavý.
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Budoucnost W10M (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od veigy »

Zdá se mi, že soudíš hlavně podle Insider verzí. Ofiko verze je tu s námi možná tak 3 měsíce. Pády aplikací nezaznamenávám, náhlý reset tak jednou za měsíc, multitasking imho lepší než na WP. Kopírování beru, to je jakési dojeb*ne a oproti WP musím telefon častěji restartovat. Ale žádný z těchto problémů mi nepřipadá tak závažný, abych opustil platformu. Uznávám, že WM ztratil tu ucelenost a bezúdržbovost (i když taky dokázal zazlobit) WP, ale na druhou stranu mi poskytuje daleko víc možností než WP.

Suma sumárum, jediné co mi momentálně vadí je to, že když chci koupit nějakou kameru/hodinky/náramek atd. tak musím první koukat po podpoře Win. Nebo když chci nějakou novou službu - vyzkoušel bych třeba Tidal, ale na Win není appka. A také kvalita aplikací není valná (hlavně FB, ale to mě zas až tolik netrápí).
kllr007
smartguru
smartguru
Příspěvky: 692
Registrován: úte zář 11, 2012 12:54
Zařízení: OnePlus 3
Bydliště: Žilina (SR)

Budoucnost W10M (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od kllr007 »

Nie. Mal som ofiko W10m. Dokonca najnovší oficiálny build. (300 niečo)
KoumiCZ
smartguru
smartguru
Příspěvky: 519
Registrován: sob čer 20, 2015 21:45
Zařízení: LG G Flex 2 / Stock ROM

Re: Budoucnost W10M (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od KoumiCZ »

M.BoBo píše:Veigy: Jak často ti na L930 padá nový Messenger (BETA) jestli si ho zkoušel? Na L830 snad každou minutu, není snad trochu delší zpráva co by se odeslala celá, ale chápu je to beta, jen mě zajímá jak si stojí napříč platformou.
Předpokládám že nemá smysl řešit betu, když je to beta ;-)
Hlen
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: ned bře 22, 2015 12:23
Zařízení: Nexus7-2013

Re: Budoucnost W10M (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od Hlen »

Kolega updatoval L640 na W10M a první den se to dost sekalo, vše bylo pomalé. Druhý den se situace zlepšila a tak od třetího dne mu telefon opět šlape jako hodinky. Vypadá to, jako by si systém na zařízení musel vždy sednout a na pozadí si vše postupně doladit a optimalizovat.

Odesláno z mého Nexus 7 pomocí Tapatalk
qwerty
smartguru
smartguru
Příspěvky: 694
Registrován: pon led 30, 2012 21:22
Zařízení: L950, XRN5

Re: Budoucnost W10M (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od qwerty »

marYan píše:Za seba zatial tolko. Od cias,ked nokia presla na windows som mal telefony len s windowsom lumia 800, 920, 1020, 930, 950xl. Momentalne som presiel na samsung galaxy s7 edge. Pravdou je, ze mi chybaju dlazdice, prehľadnosť a jednoduchost systemu windows (na 950xl som mal za pol roka 1restart cize bez problemov). Na druhej strane dizajn vlajkovej lode s7edge vs 950xl nie je o com. Trapim sa zatial s androidom, na druhej strane akukolvek aplikaciu potrebujem (napr dwg prehliadac a pod) nemam problem nainstalovat. O funcnosti aplikacii ako takych tiez nie jeo com. Ak len porovnam fb messenger napr to je nieco uplne ine...chcel som pockat na surface phone, no pri trhovom podiele 0,7% sa podla mna vyrobcovia ani programatori o wp10 trhat nebudu. Mozno bude ten surface phone dizajnovo pekny, hw namakany ale pokial sa nezvysi podiel na trhu, zial (neverim ze to pisem ako dlhorocny obhajca wm a wp) je ten system prakticky mrtvy. Takze momentalne som na androide (zvyknem si snad... ) bal som sa lagovania, restartov, padania a zasekov app ale nic take sa nedeje.

Odoslané z SM-G935F pomocou Tapatalku
Ani ten S7 neni dokonaly, staci si precitat diskusie uzivatelov, niektori hlasia pady aplikacii, prehrievanie, nahle vybijanie.
Uživatelský avatar
marYan
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 254
Registrován: ned pro 11, 2011 12:53
Zařízení: Samsung Galaxy S7 Edge
Bydliště: Bratislava

Re: Budoucnost W10M (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od marYan »

Qwerty: netvrsim ze s7 edge je dokonaly. To vobec nie. Len ma uz MS dozral natolko, ze som sa rozhodol pre zmenu (otestujem si system a uvidim). Ako som pisal wp mam rad a ak by sa zmenili veci (podiel na trhu, aplikacie resp nahrady tych co potrebujem) velmi rad sa vratim spat... a mozno aj skor [SMIRKING FACE]

odoslane zo samsung galaxy s7 edge
bigt
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 334
Registrován: sob bře 30, 2013 11:15
Zařízení: Nexus 5X, Nvidia Shield K1, Acer 1810TZ
Bydliště: Haná

Budoucnost W10M (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od bigt »

M.BoBo píše:
bigt: Vyřešil si ten problém nějak jinak než změnou telefonu nebo rovnou platformy?
Koupil jsem Nexus... Každopádně pod 8.1 jsem neměl žádný problém, teda měl, nevyvíjí se pro ně již aplikace, vše valí do Universal App pro Win10M...
Odpovědět

Zpět na „Off Topic“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů