Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Volná diskuze na libovolná témata...
Odpovědět
Krayzie
smartguru
smartguru
Příspěvky: 659
Registrován: stř led 19, 2011 21:49
Zařízení: Lumia 950, iPhone SE

Re: Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od Krayzie »

herbert24 píše:Teď mám IPhone SE a už jen se slzou v oku vzpomínám na Windows Phone, ale ne slza smutku, ale smíchu, jaký jsem byl vůl, že jsem tomu systému věřil...
Ja som bol na tom zasa uplne opacne. Pri pohlade na iOS som vzdy so slzou v oku zaspominal na W10M, az som to nevydrzal a vratil sa. Absolutne totiz nechapem, ako tie 2 "najlepsie" a najrozsirenejsie mobilne OS mozu byt plne takychto zasadnych ergonomickych nedostatkov (ktore zahadne absolutne nikomu nevadia ani na 5"+ lopatach) a ten hnusny a mrtvy OS to ma vyriesene k dokonalosti (resp. mal, lebo s W10M prislo zopar nelogickosti okopirovanych z iOS a AOS).
mapycz.png
mapycz.png (259.81 KiB) Zobrazeno 3863 x
Podotykam, ze sa jedna o MAPY.CZ, teda o tu istu appku, resp. 3rd party.
Tedy
smartguru
smartguru
Příspěvky: 523
Registrován: stř čer 08, 2016 17:09
Zařízení: Sony Xperia XA1 White/ Android Oreo 8.0.0

Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od Tedy »

Vývojáři seznam.a.s to jen vytvořili tak aby bylo v duchu iOS jak jsou lidé zvykl, verze pro wm či android se liší a nevidím na tom nic zlého.
Někomu to vyhovuje,jinému zase ne.
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od veigy »

Ne, nevyhovuje to nikomu. Nevadí to maximálně tak na iP SE. Ten příspěvek neukazuje, že se aplikace liší na ostatních platformách. Ukazuje to, že spousta aplikaci na Androidu i iOS má naprosto nepochopitelně ovládací prvky v horní části obrazovky, kde na ně nelze dosáhnout. A Android nemá ani žádný "reachability" mod...
SmetyCZ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1565
Registrován: pon čer 09, 2014 14:54
Zařízení: Huawei P9 Lite 2017
Bydliště: Plzeň

Re: Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od SmetyCZ »

Tak.

Můžou se opírat o desítky studií, ale při používání telefonu má člověk prsty ve spodní části telefonu.

Ovládací prvky dole jsou prostě dobro.

Narvat třeba hamburger menu do spodního levého/pravého okraje (volitelně protože levák/pravák) a nikdo s tím nemá problém.

Narvat tenhle ovládací prvek do levého horního rohu je neuvěřitelně stupidní hovadina, vzhledem k tomu že 90%+ lidí jsou praváci.

Notabene k zvětšování displejů/telefonů.
zoublu
nováček
nováček
Příspěvky: 38
Registrován: pon črc 18, 2016 23:54
Zařízení: Lumia 950XL

Re: Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od zoublu »

osso píše:Ma niekto LG g6 chcel by som ho kúpiť, nejaké skúsenosti hlavne ako často chodia záplaty?
Mám LG G6 cca dva týdny. Těžko srovnávat s jinými telefony krom mé předchozí Lumie 950XL. Prostředí a fičurky jsou mnohdy vázané na aplikace či launcher, takže je to spíš o individuálním nastavení. Osobně jsem zakoupil Nová launcher a předtím jsem používal Microsoft launcher. Spíše to srovnání fotoaparátů... Jde vidět, že 950XL má fotoaparát stále dosti na vrcholu a G6 může mnohdy závidět její vykreslování detailů a focení při horších podmínkách. Naopak širokoúhlý fotoaparát je něco, co zase mohou závidět ti všichni ostatní. Jen k němu přidat stabilizaci a lepší světelnost a není co řešit. Co se mi ale hodně líbí a beru to jako krok kupředu je displej 18:9. Ohledně záplat ti napoví přiložený snímek. Obrázek
Tedy
smartguru
smartguru
Příspěvky: 523
Registrován: stř čer 08, 2016 17:09
Zařízení: Sony Xperia XA1 White/ Android Oreo 8.0.0

Re: Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od Tedy »

veigy píše:Ne, nevyhovuje to nikomu. Nevadí to maximálně tak na iP SE. Ten příspěvek neukazuje, že se aplikace liší na ostatních platformách. Ukazuje to, že spousta aplikaci na Androidu i iOS má naprosto nepochopitelně ovládací prvky v horní části obrazovky, kde na ně nelze dosáhnout. A Android nemá ani žádný "reachability" mod...
Dobře veigy ale s tímhle má iOS a Apple pramálo společného.
Když je to na čtyrkách, pětkách a SE v pohodě a člověk dosáhne, chce to asi apelovat na výrobce aplikace, Apple to není.
Zkrátka aby byla druhá verze určená pro velké úhlopříčky nad 5".

Na WM asi stačí jedna univerzální, na zbývající si s tím musejí vývojáři dát více práce, tak to prostě je.
A když už se tu kydá hnůj, nejmenují nikoho konkrétního na úspěšnější platformy, porty některých aplikací třeba z iOS nějakým speciálním konverzním programem během pár minut.....neskutečná prasárny.
Kdyby to MS se svým dítkem myslel tehdy apspon trochu vážně a záleželo mu na jeho budoucnosti, tyhle paskviy do store ani nepustí.
osso
smartguru
smartguru
Příspěvky: 682
Registrován: pát pro 17, 2010 22:31
Zařízení: Lumia 950 XL, Lumia 830, Lumia 640 LTE, Nexus 5x

Re: Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od osso »

zoublu píše:
osso píše:Ma niekto LG g6 chcel by som ho kúpiť, nejaké skúsenosti hlavne ako často chodia záplaty?
Mám LG G6 cca dva týdny. Těžko srovnávat s jinými telefony krom mé předchozí Lumie 950XL. Prostředí a fičurky jsou mnohdy vázané na aplikace či launcher, takže je to spíš o individuálním nastavení. Osobně jsem zakoupil Nová launcher a předtím jsem používal Microsoft launcher. Spíše to srovnání fotoaparátů... Jde vidět, že 950XL má fotoaparát stále dosti na vrcholu a G6 může mnohdy závidět její vykreslování detailů a focení při horších podmínkách. Naopak širokoúhlý fotoaparát je něco, co zase mohou závidět ti všichni ostatní. Jen k němu přidat stabilizaci a lepší světelnost a není co řešit. Co se mi ale hodně líbí a beru to jako krok kupředu je displej 18:9. Ohledně záplat ti napoví přiložený snímek. Obrázek
Diki no zaplata z jula paradicka, mas to od operátora alebo voľná distribúcia? A co baterka koľko vydrží? Ja kcem veľký display aspoň 5.7, vela možnosti neni samsung s8 nechcem koli zahnutemu displeju, a cenovo do 400 € nic ine nekupim, tak babo raď :)
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od veigy »

Apple s tím něco má a nemá společného. Ano, aplikaci vyvíjí sice Seznam.cz a může si tam vlastně dělat co chce. Ale Apple je ten, který dělá něco jako "design guidelines" a vývojáři se ho pouze snaží dodržovat. Už jenom totálně ergonomický fail - šipka zpět vlevo nahoře. Ano já vím, fungují gesta. Ale dovol abych řekl jedno: ty gesta nejsou nativně v systému, ale musí je implementovat vždycky vývojář. A to je prostě špatně.

Osso: Já šel do OnePlus 5 a super. Baterka je stejně velká jako u L950XL, ale nebojím se říct, že vydrží 2x tolik. Displej 5.5" je sice trošku downgrade, ale není to takový rozdíl. Hlavně je to jen FullHD, takže další úspora baterie. Jediné, co tomu vytýkám, je foťák. A vlastně teď trošku i bezpečností záplaty, protože jsou ze září a už máme skoro prosinec :( A když si kolega klupil G6, tak jí za týden šel vrátit, jak mu nevyhovovala a fotky taky nic moc (a to přecházel z G4). Nakonec si koupil S7.
Krayzie
smartguru
smartguru
Příspěvky: 659
Registrován: stř led 19, 2011 21:49
Zařízení: Lumia 950, iPhone SE

Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od Krayzie »

Tedy píše:Vývojáři seznam.a.s to jen vytvořili tak aby bylo v duchu iOS jak jsou lidé zvykl, verze pro wm či android se liší a nevidím na tom nic zlého.
Někomu to vyhovuje,jinému zase ne.
Vyvojari len nasleduju design guidelines a prave preto som to sem dal, t.j. poukazal na to, ako zle su najpouzivanejsie mobilne systemy navrhnute od zakladu. Samozrejme, ze tym netrpia len 3rd party aplikacie, ale aj systemove aplikacie, vid nasl. priklad:
20171123_214143000_iOS.png
20171123_214143000_iOS.png (27.15 KiB) Zobrazeno 3740 x
Ako pisal veigy, toto nevyhovuje nikomu, len su ludia uz tak zdegenerovani, ze im taketo zakladne ergonomicke faily pri kazdodennom puzivani vobec nevadia. Som dufal, ze prave MS so svojim WP7 a jeho ergonomiou zapocal malu revoluciu. Zial, sam MS sa postupnou evoluciou skor zacal priklanat k ergonomickym failom iOS/AOS, namiesto toho, aby dalej vylepsoval to svoje, ergonomicky takmer dokonale dielo. Jasny priklad toho, ze to najpouzivanejsie nie je ani zdaleka to najlepsie.
veigy píše:Nevadí to maximálně tak na iP SE.
Vadi to aj na iPhone SE. Kde to mozno nevadilo, bol povodny 3.5" iPhone, ktory este nebol ani 16:9, ale z principu, to jednoducho vadi vzdy, bez ohladu na velkost uhlopriecky.
dufulo
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 342
Registrován: čtv pro 23, 2010 1:26
Zařízení: HTC Desire HD, Evo 3D

Re: Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od dufulo »

Krayzie píše:Ako pisal veigy, toto nevyhovuje nikomu, len su ludia uz tak zdegenerovani, ze im taketo zakladne ergonomicke faily pri kazdodennom puzivani vobec nevadia.
Dosť odvážne a silné slová, pripomínajú mi jehovistickú hystériu....

Ja budem asi veľmi zdegenerovaný.
Mobil pri "práci" s ním držím v ľavej ruke za spodnú časť, pravou rukou lietam voľne po displeji a ovládacie prvky hore mi tak naozaj viac vyhovujú.
Krayzie
smartguru
smartguru
Příspěvky: 659
Registrován: stř led 19, 2011 21:49
Zařízení: Lumia 950, iPhone SE

Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od Krayzie »

Vidis, ja mobil v zasade drzim jednou rukou (irelevantne ci lavou alebo pravou), ktorej palcom vsetko ovladam (resp. ovladal, lebo pri iOS/AOS to nie je mozne). Akukolvek "obojrucnu" cinnost si nechavam na PC. Inak povedane, vsetko (snad s vynimkou hier), co nie je prisposobene na jednorucne ovladanie, do telefonu nepatri.
zoublu
nováček
nováček
Příspěvky: 38
Registrován: pon črc 18, 2016 23:54
Zařízení: Lumia 950XL

Re: Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od zoublu »

osso píše:
zoublu píše:Mám LG G6 cca dva týdny. Těžko srovnávat s jinými telefony krom mé předchozí Lumie 950XL. Prostředí a fičurky jsou mnohdy vázané na aplikace či launcher, takže je to spíš o individuálním nastavení. Osobně jsem zakoupil Nová launcher a předtím jsem používal Microsoft launcher. Spíše to srovnání fotoaparátů... Jde vidět, že 950XL má fotoaparát stále dosti na vrcholu a G6 může mnohdy závidět její vykreslování detailů a focení při horších podmínkách. Naopak širokoúhlý fotoaparát je něco, co zase mohou závidět ti všichni ostatní. Jen k němu přidat stabilizaci a lepší světelnost a není co řešit. Co se mi ale hodně líbí a beru to jako krok kupředu je displej 18:9. Ohledně záplat ti napoví přiložený snímek. Obrázek
Diki no zaplata z jula paradicka, mas to od operátora alebo voľná distribúcia? A co baterka koľko vydrží? Ja kcem veľký display aspoň 5.7, vela možnosti neni samsung s8 nechcem koli zahnutemu displeju, a cenovo do 400 € nic ine nekupim, tak babo raď :)
Telefon mám od Vodafone. Vydrž je individuální. Zda se mi ale větší než u L950XL. Při střídmém používání tak den a půl až dva. Při aktivnějším používání je to na večerní nabíjení. Překvapil mě IPS displej. Ten je hodně povedený. Škoda čtečky vzadu, která je zároveň i zamykacím tlačítkem, tak se to pro mé používání moc nehodí. Celkově však jde o telefon, který se v rámci ceny jistě vyplatí koupit.
dufulo
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 342
Registrován: čtv pro 23, 2010 1:26
Zařízení: HTC Desire HD, Evo 3D

Re: Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od dufulo »

Krayzie píše:Vidis, ja mobil v zasade drzim jednou rukou (irelevantne ci lavou alebo pravou), ktorej palcom vsetko ovladam (resp. ovladal, lebo pri iOS/AOS to nie je mozne). Akukolvek "obojrucnu" cinnost si nechavam na PC. Inak povedane, vsetko (snad s vynimkou hier), co nie je prisposobene na jednorucne ovladanie, do telefonu nepatri.
To je tvoj, našťastie nevyslišaný názor :)
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od imperator »

dufulo preco nastastie ? mozes to rozvit ? mas ruky ako yeti a vyhovuje ti mat vsetko co maju bezne ludia mimo dosah daleko aby si si nekrutil dlhe prsty ?
dufulo
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 342
Registrován: čtv pro 23, 2010 1:26
Zařízení: HTC Desire HD, Evo 3D

Re: Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od dufulo »

Pretože nezastávam názor, ktorý napísal v poslednej vete. Mne príde normálne ovládať 5.5" displej dvoma rukami... Ak by som chcel všetko ovládať jednou rukou, podľa jeho kritérií by som mal v mobile možno 2 aplikácie.
Krayzie
smartguru
smartguru
Příspěvky: 659
Registrován: stř led 19, 2011 21:49
Zařízení: Lumia 950, iPhone SE

Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od Krayzie »

dufulo: Sice sa ti nepaci mnou pouzity vyraz "zdegenerovani" (nemyslim to vobec hanlivo), ale v podstate si sa tam sam zaradil tvojou poslednou vetou. Tou zdegenerovanostou totiz myslim prave dnesnych uzivatelov smartov, ktori v honbe za co najvacsimi uhloprieckami a co najvacsim poctom appiek uplne zabudaju na zakladne principy/funkcnost. To ze je smart ovladatelny jednou rukou teba predsa neobera o moznost ovladat ho dvoma rukami (preto nechapem tvoj vykrik nastastie). Tvoja pripomienka ohladom pouzivania 2 appiek je zcestna, lebo keby bol OS navrhnuty dobre po ergonomickej stranke, tak appky napisane podla design guidelines by neboli problemom. Mojimi prikladmi som len poukazal na to, ako je cely iOS/AOS zle navrhnuty a zastaraly, lebo v case vzniku boli male uhlopriecky a bolo to este ako tak pouzitelne, ale s narastom uhlopriecok sa nikto neunuval prisposobovat ovladacie prvky uhloprieckam (vid notifikacne centrum vysuvane zhora na 6" monstrach, zakladne ovladacie prvky v hornej liste, nefungujuce gesta na urovni systemu, ...). Zial od dob WP7.X/WP8.0 (WP8.1 tam uz nepatri) sa to vsetko ubera velmi zlym smerom (nie je z coho vyberat) a po smrti mobilnych windows sa to uz ani nikdy nezlepsi.
dufulo
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 342
Registrován: čtv pro 23, 2010 1:26
Zařízení: HTC Desire HD, Evo 3D

Re: Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od dufulo »

Nie nebolo. Lepšie mi je použiť obe ruky.

Preč je už doba, keď mobilom vládli hovory a sms a stačila ti Nokia 3310.

Dnes je doba internetu a médií, čiže čím väčší displej, tým pohodlnejšie prezeranie obsahu od webu, cez dokumenty až po foto/video.

Kto koľko má v mobile aplikácii nie je naozaj tvoja starosť, jedine že trpíš Windows syndrómom kde máš "5" aplikácií...
Krayzie
smartguru
smartguru
Příspěvky: 659
Registrován: stř led 19, 2011 21:49
Zařízení: Lumia 950, iPhone SE

Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od Krayzie »

Ano aj nie, hovory a SMS pouzivam minimalne, ale je pravda, ze videa na mobile nepozeram (a nebudem kym ten mobil nebude mat aspon 75") a na vsetko ostatne mi s prehladom staci aj 3.5". Btw, to bol hlavny dovod vzniku aplikacii, lebo na 6" monstrach ti staci web browser a appky su defacto zbytocne.
dufulo
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 342
Registrován: čtv pro 23, 2010 1:26
Zařízení: HTC Desire HD, Evo 3D

Re: Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od dufulo »

Jj určite, už vidím ako používam gps navigáciu a povedzme geocaching cez web browser....

Na tvoje zdegenerované potreby stačí 3.5", iným je akurát 5.5" a nevadí im použiť 2 ruky... Kde je problém?
pogo8303
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1038
Registrován: úte čer 17, 2014 10:45
Zařízení: Huawei Nova 3, Huawei P20 Lite
Bydliště: North Bohemia

Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od pogo8303 »

Krayzie: Nesouhlasím, takhle obecně to nejde formulovat - na 6" je naopak mnohem lepší např. navigace, nebo hry a lidi dneska chtěj, aby to umělo všechno, takže i ta videa. Já na mobilu nehraju ani do práce nedojíždím, takže nemám ani čas sledovat videa, ale pokud někam jedu autem, vždy upřednostním větší plochu na navigování a chápu i lidi, že chtějí hrát - tam je ovládání oběma rukama samozřejmostí. Jinak samozřejmě souhlasím s tím, že porovnám-li ergonomii aplikací pro iOS a pro Win10, vedou pro mě logičností a větší přehledností aplikace pro W10
Odpovědět

Zpět na „Off Topic“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 32 hostů