Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Volná diskuze na libovolná témata...
Odpovědět
kllr007
smartguru
smartguru
Příspěvky: 692
Registrován: úte zář 11, 2012 12:54
Zařízení: OnePlus 3
Bydliště: Žilina (SR)

Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od kllr007 »

Vidíš, keby si si skúsil aj niečo iné a nevychádzal zo skúseností z pred 5 rokov prípadne z lowendov, tak zistis ako je W10M neskutočne spomaleny..
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od htcjirka »

Pred rokem BB Priv, takze mam odzkouseno a ne pred 5 lety. ;-)
Android je neskutečný bordel, nekonzistentní, tolik balastu, v některých ohledech nečitelný + je za pul roku tak zpomalený, ze bych mohl delat kazdych pul roku HR, dekuji opravdu nechci.Komu vyhovuje, necht pouziva.Co jsem cetl i na Wcentral, nejsem zdaleka sam a lide se tam navraci na W10M i z dnesnich par mesicu starych vlakovych lodi, takze neco na tom bude.
Jumbo78
moderátor
moderátor
Příspěvky: 704
Registrován: ned led 16, 2011 10:49
Zařízení: iPhone 7+ 256 GB
Bydliště: Jindřichov ve Slezsku

Re: Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od Jumbo78 »

Prosím tě, půl roku jsi ho nepoužíval, takže zpomalování je tvoje urban legend.
Ale to je jedno, my víme, že jsi W pozitivní.
Takže si používej co chceš, ale neházej špínu vedle.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od htcjirka »

Nevim proc bych nemohl hazet spinu, kdyz mam takovou zkušenost, mám právo na vlastní zhodnocení systému a Priv jsem měl 4 měsíce, dostatečná doba na posouzení, zkušenost a osobní názor na systém.
Ty jsi zase A pozitivní, proč ne (nevadí mě to), takže trochu objektivity a sebereflexe prosím.
Takže neurčuj někomu na co nemá házet špínu, jen proto, že má odlišnou zkušenost a tobě se to nelíbí.
Krayzie
smartguru
smartguru
Příspěvky: 659
Registrován: stř led 19, 2011 21:49
Zařízení: Lumia 950, iPhone SE

Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od Krayzie »

Aj ked som osobne uz presiel na iOS, tak s Jirkom suhlasim v tom, ze co sa fungovania OS a UI/UX tyka, tak nema W10M konkurenciu. U mna bola hlavnym dovodom prechodu velkost telefonu (presiel som z L950 na iPhone SE a veru zniesol by som aj nieco este mensie) a zarezanie OS Microsoftom. Stale som si nezvykol na iOS, ktory vyzera otrasne a koncepciou UI/UX je to nieco strasne. Telefon je ale neskutocne rychly a baterka mi vydrzi dvojnasobok (nabijam kazdy treti den). Aplikacie mam stale tie iste, co som mal aj na W10M, takze tu nepozorujem rozdiel.
SmetyCZ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1565
Registrován: pon čer 09, 2014 14:54
Zařízení: Huawei P9 Lite 2017
Bydliště: Plzeň

Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od SmetyCZ »

Tak já nevím, ale asi mám špatnou karmu, v minulým životě jsem bojoval za špatnou stranu nebo nevim, ale mě se ten pitomej android zpomaluje po měsíci (a to tam nemám nic extra, žádné zvláštní aplikace jsem neinstaloval). Nepomáhá tomu ani MS launcher. Já vím, měl jsem si pořídit něco jiného/s jinou nadstavbou/v jinou roční dobu/doplň-další-radu.

Třeba na vysunutí klávesnice čekám občas tak 1-2 sekundy. Já vím, co bych chtěl, na 8 jádru a 2GB RAM. Je to hnusný, všude reklamy. Vidim velký špatný.

Jo, asi taky budu muset jít do iPhone, s androidem nejsem kompatibilní.

Nebo se na to vykašlu, koupim ještě jetou 950, 2 baterky a bude.
kllr007
smartguru
smartguru
Příspěvky: 692
Registrován: úte zář 11, 2012 12:54
Zařízení: OnePlus 3
Bydliště: Žilina (SR)

Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od kllr007 »

Kľudne ti môžem nahrať na video ako sa chová pol ročný OnePlus3 vs nova 950XL.
Tie spomalenia na W10M musí vidieť aj slepý.
Jumbo78
moderátor
moderátor
Příspěvky: 704
Registrován: ned led 16, 2011 10:49
Zařízení: iPhone 7+ 256 GB
Bydliště: Jindřichov ve Slezsku

Re: Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od Jumbo78 »

@htcjirka
Je rozdíl objektivní hodnocení a házení špíny. Ty bohužel jen házíš špínu.
WIN jsem měl a taky na něj neházím špínu...
SmetyCZ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1565
Registrován: pon čer 09, 2014 14:54
Zařízení: Huawei P9 Lite 2017
Bydliště: Plzeň

Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od SmetyCZ »

kllr007 píše:Kľudne ti môžem nahrať na video ako sa chová pol ročný OnePlus3 vs nova 950XL.
Tie spomalenia na W10M musí vidieť aj slepý.
Jo, ale v tom případě bych měl dvě možnosti:

1) zpomalená 950, de facto bez reklam, se skvělou klávesnicí a logickým a smysluplným UI/IX, ale divnejma aplikacema

2) zpomalenej droid, s hromadou reklam, dobrejma aplikacema, ale všechno je to hnusný a nerad to používám

100 lidí, 100 chutí.
kllr007
smartguru
smartguru
Příspěvky: 692
Registrován: úte zář 11, 2012 12:54
Zařízení: OnePlus 3
Bydliště: Žilina (SR)

Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od kllr007 »

O akých reklamách furt tocite? Práveže na droide ide aj we browser s adblock takže fakt neviem o čom to je.
Ak myslíš v aplikáciách - no sú to väčšinou F2P hry prípade free verzie platených. Zaplatíš a reklamy neuvidis. Aspoň ja som sa s reklamou za pol roka na droide nestretol.
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od veigy »

Osobně pozoruji na Droidu více reklam, ale nic tak násilného. Vadí mi asi nejvíc Tapatalk, který je dost drahý, takže asi reklamy budu muset zkousnout.. Ale třeba i pitomý speedtest sem si za těch pár fifníků koupil a mám ho bez reklam a ještě jsem podpořil vývojáře... A o zpomalování nemůže být zatím řeč, protože ho mám 3 týdny na TOP HW...
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od veigy »

I když vlastně stejně ve výsledku nechápu o jakých reklamách je to řeč. Na iOS je to samé v bledě modrým. Třeba zmíněný Tapatalk, Speedtest, ale třeba taky Instagram, i hry. Ale to je naprosto pochopitelné, protože více uživatelů = kvalitnější aplikace = potřeba větších zisků....

Já jsem až překvapený jak mi ten Android nevadí. Je to asi 100x rychlejší než Lumie, baterie vydrží 2x - 3x déle (při stejné kapacitě). Prostředí systému je krásně plynulé, propojené animace jsou radost pohledět, na nic nemusíš čekat... Chybí mi jen aplikace Meteostation, kvalitnější Meteoservis a aplikace fotky s integrací OneDrive. A vlastně asi diakritika na klávesnici :D

A jen aby bylo jasno, já tu neagituju za Android či iOS. Jen píšu osobní zkušenosti. A snad se mi daří i být objektivní.
pogo8303
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1038
Registrován: úte čer 17, 2014 10:45
Zařízení: Huawei Nova 3, Huawei P20 Lite
Bydliště: North Bohemia

Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od pogo8303 »

Veigy: Na top HW budiž. Nehodlám si ale kupovat top HW, mobily už dávno nejsou moje priorita, spíš koníček. Jestliže může fungovat W10M slušně bez nucených restartů na L640XL (vlastní zkušenost), jaktože nemůže fungovat stejně slušně android se stejnýma parametrama, ale vyšší (2GB) RAM (taky vlastní zkušenost)?
Ta písnička některých o tom, že se mi to na androidu seká, protože: a) jsem si vybral špatnou značku, b) jsem si vybral špatnej model, c) to neni možný, to se neseká; je prostě už ohraná...
Naštěstí mi zatím i ta údajně blbá a pomalá a zabugovaná L640XL slouží výborně, tak není důvod řešit...

Trošku odbočím, i když ne zas tolik. Kdysi jsem si kupoval "úžasný, skvělý,..." přístroj na příjem satelitu (azbox HD elite), protože to mělo linux, to bude super, pluginy, přehrávače... :). Pár dní fungoval skvěle, rychle, bez problémů. Časem se zpomaloval, pomohlo vždy vyčistit cache, tvrdý restart... Podobnost s chováním androidu čistě náhodná, samozřejmě...
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od veigy »

Jak říkám, momentálně jsem spokojen, ale třeba se to za pár týdnu či měsíců dost změní... Neříkám, zahoďte mobily s Windows a jděte do Androidu atd.. Jen popisuju svojí, poměrně čerstvou, zkušenost...
pogo8303
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1038
Registrován: úte čer 17, 2014 10:45
Zařízení: Huawei Nova 3, Huawei P20 Lite
Bydliště: North Bohemia

Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od pogo8303 »

Tak na Tebe byly směřovány jenom první věty, dál už to bylo obecný. Dobře, že jsi spokojen. Za mě je to tak, že pokud mi odejde 640XL a už ji nikde neseženu, budu mířit někam k Nokii 6 nebo Xiaomi Mi A1...
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od veigy »

Musím ještě říct, že pořekadlo o levných telefonech s Windows, které se nesekají a jedou plynule, platí asi jen do WP8.1. Mám v okolí několik kusů Lumií (hlavně L830 a L640), které po přechodu dělají fakt psí kusy. A jejich majitelé kvůli tomu utekli, nebo mají v plánu utéct jinam. A přitom do příchodu desítek byli nadmíru spokojení...
pogo8303
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1038
Registrován: úte čer 17, 2014 10:45
Zařízení: Huawei Nova 3, Huawei P20 Lite
Bydliště: North Bohemia

Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od pogo8303 »

Taky jsem tady na fóru zahlédl stížnosti na L640, ale s mojí XL fakt nemám problémy. L830 funguje taky ok (obojí teda na insider), jen momentálně pozoruju občasné restarty - možná odchází baterie. Btw. šéf přešel z Lumie 630 s WP8.1 (měl 512MB verzi), protože mu odešlo tlačítko power, na Android - dostal Vodafone Smart Ultra (myslím 6). Na WP8.1 docela nadával, ale na android nadává mnohem víc.
kllr007
smartguru
smartguru
Příspěvky: 692
Registrován: úte zář 11, 2012 12:54
Zařízení: OnePlus 3
Bydliště: Žilina (SR)

Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od kllr007 »

no ak ti staci aby droid siel tak ako W10M na 640tke tak to naozaj nemusis pozerat po nicom drahom. W10M ide biedne jak na 640 tak na top HW ako je 950XL, bohuzial, doby 8.1 su davno prec.
Krayzie
smartguru
smartguru
Příspěvky: 659
Registrován: stř led 19, 2011 21:49
Zařízení: Lumia 950, iPhone SE

Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od Krayzie »

kllr007 píše:doby 8.1 su davno prec.
Toto je asi take zavadzanie ako "o level lepsie MS aplikacie na iOS/AOS". Osobne som si presiel vsetkym WP/WM verziami (pocnuc Windows Mobile 5.X - 6.X, cez WP 7.X - 8.1 az po W10M. Z novej ery (rozumej od WP7.0) bola jednoznacne najhorsia verzia WP8.1, ktora presla zo systemoveho modelu na aplikacny model, bola pomala a nestabilna. W10M pokracoval v trende pomalosti/nestability, ale bol aspon funkcne o kusok vyssie. Pre mna najhorsimi mobilnym Windows boli jednoznacne Windows Mobile 5.X-6.X a najlepsimi zasa WP7.X-WP8.0, ale to mozno preto, ze som vzdy bol odporcom vreckoveho pocitaca.
pogo8303
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1038
Registrován: úte čer 17, 2014 10:45
Zařízení: Huawei Nova 3, Huawei P20 Lite
Bydliště: North Bohemia

Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od pogo8303 »

kllr007: Neporovnávám 950XL a L640, se kterými nemám zkušenosti, ale vím, že hodně uživatelů si např. na L950XL stěžuje, taky vím, že pár uživatelů potvrdilo, že jim 640XL funguje s WM10 lépe, než 950XL - tohle vůbec nerozporuju, nejsem zaslepenec na jednu a potom na druhou stranu...

Krayzie: pro mě nejhorší byly WM6.5, 6.1 mi docela fungovaly, WP7 jsem vynechal, nejlepší je asi nerozhodně WP8.1/WM10 - každej to máme jinak.
Odpovědět

Zpět na „Off Topic“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 71 hostů