Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Volná diskuze na libovolná témata...
Odpovědět
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od veigy »

Pišta Hufnágl píše:
relouth píše:kaslite uz nato..uz ste poniektori skor na plac ako na smiech aki ste hrdi,ze pouzivate nefunkcny a mrty os ..bude to tu obcas sledovat a budem sa velmi zabavat na tom,ako to tu chyta pomaly psychopaticke rysy
Já na to hrdý nejsem, je mi veskrze jedno, s čím budu telefonovat, čím posílat maily a na čem občas koukat na video. Jenže jabko je pro mě předražený a Android se mi prostě a jednoduše nelíbí. A teď babo raď.
Android se ti nelíbí koncepcí, rozšířením, bezpečnostní, nebo čím?
Tedy
smartguru
smartguru
Příspěvky: 523
Registrován: stř čer 08, 2016 17:09
Zařízení: Sony Xperia XA1 White/ Android Oreo 8.0.0

Re: Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od Tedy »

Jumbo78 píše:Já koupil ip 7+ 256 GB za 17k a nelituji.
Gratuluji k dobrému kaufu, já už si s tou myšlenku jít po letech zase do iPhone pohrával také a stále ještě nejsem úplně rozhodnut.
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od imperator »

Za tu cenu by som to kupil aj ja ako investicny majetok pretoze to asi aj po roku predas za minimalne rovnaku sumu
Jumbo78
moderátor
moderátor
Příspěvky: 704
Registrován: ned led 16, 2011 10:49
Zařízení: iPhone 7+ 256 GB
Bydliště: Jindřichov ve Slezsku

Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od Jumbo78 »

Jj, to byl záměr - je prakticky nový, kupovaný 19.12.2017. (I když, hovořit v případě telefonu o investici je zcestné) Hodně mě zaujal iP X ale ta cena už je přes čáru. Takže si počkám[emoji23]
mbe
nováček
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: pát led 11, 2008 8:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od mbe »

Ceny šly dolu. Je to slušná cena, ale přece jen už starší model. U iPhone to tak nevadí, ale všude po bazarech jsou jich mraky a ceny padají.
Tedy
smartguru
smartguru
Příspěvky: 523
Registrován: stř čer 08, 2016 17:09
Zařízení: Sony Xperia XA1 White/ Android Oreo 8.0.0

Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od Tedy »

Me prijde sedmicka s ohledem cena/vykon/zpracovani, jako vynikajic volba
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od imperator »

Stale si ale myslim ze co sa tyka Gui je ios ako komunikator pre male deti (detska pestunka)
Co sa neda ale upriet je ze to prepojenie macos/ios je brutalne stabilne okamzite a perfektne, rovnako aj ios je pre mna fajn to beriem...co sa uz teda nikdy nestane je spojenie tychto dvoch svetov

Obrázek

Obrázek
Tedy
smartguru
smartguru
Příspěvky: 523
Registrován: stř čer 08, 2016 17:09
Zařízení: Sony Xperia XA1 White/ Android Oreo 8.0.0

Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od Tedy »

Nevím proč to by se pak dalo použít i na droida, přijde mi to jako nesmysl.
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od imperator »

Droida vies customizovat celkom paradne - ale zas aspon mne by tam chybala ta "uzatvorenost" a system "nemam co pokazit"
inak MS mohol - urobit taky launcher - zeby prerobil aspon nejakych 200 znamych appiek ktorym by urobil biele ikonky + vedel zobrazovat notifikacie pripadne zobrazovat z actioncentra notifikacie do livetile a pod. - verim tomu ze na droida by to nebol problem - ale to by sa jednalo opat o kodovanie pomaly ako vyvoj WP a MS do toho neda ani cent
Pišta Hufnágl
smartguru
smartguru
Příspěvky: 699
Registrován: pon zář 21, 2015 10:07
Zařízení: Xiaomi Redmi Note 5 LTE 64 GB
Bydliště: Praha. Pochopitelně.

Re: Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od Pišta Hufnágl »

veigy píše:Android se ti nelíbí koncepcí, rozšířením, bezpečnostní, nebo čím?
Designem. Nehezké, přeplácané, nejednotné. A živé dlažky jsou návykové, budou mi chybět.
Rozšíření je mi šumec, proč bych ho řešil? A bezpečnost je hlavně záležitost toho "mezi klávesnicí a židlí", že ano, v tom bych potíž taky neviděl.
starkx
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 73
Registrován: pon říj 12, 2015 13:43
Zařízení: Alcatel Idol 4S (USA verze), Lumia 640 LTE-DualSIM

Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od starkx »

Budoucnost s W10M jsem si ještě o nějaký ten pátek prodloužil - neodolal jsem a za 99$ si koupil v lednové akci na MS Store USA Alcatel Idol 4S.
Celkově (poštovné, clo, příslušenství) telefon vyšel do 4000Kč. Za tu cenu (1/3 ceny oproti Idol 4Pro v CZ) to stojí za ten risk. Telefon vypadá velmi dobře (kombinace skla a kovu), je na posledním FCU builu a cca za týden zkušeností bez jedniné chyby (jedna by byla, ale ne vinou W10M, viz. dále).
Oproti evropské verzi není DualSim (tajně jsem doufal, že bude) a nemá evropské LTE, ale na "maloměstě" na Vysočině dosahuje rychlosti 10 - 14Mbit/s a ukazuje v hosní liště 4G (ale to asi bude jen díky té rychlosti).
Jediná chybka telefonu je spojená s Whatsapp, kdy kamera nedokáže přečíst QR kód na webu Whatsapp. Jiné čtečky s QR nemají problém, toto je známý problém hw kamery telefonu v kombinaci s Whatsapem.
Pokud někoho budou zajímat další zkušenosti, rád se podělím.
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od imperator »

Cena je sice paradna ale bez whatsappu je to pre mna takmer nepouzitelny telefon.. rovnako ani LTE teda nie je vyhra... ale vsetko to ospravedlnuje cena :) Som zvedavy dokedy ostanu posledne stopy w10m (napr v statistikach pristupov na web atd...a kolko je vlastne dnes symbianovych telefonov ? Pripadne winmobile 6.5 a pod ? )
mbe
nováček
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: pát led 11, 2008 8:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od mbe »

Telefon buď jede na 4G a nebo ne. Pokud ukazuje 4G, tak ho má (přinejmenším nějakou naši frekvenci, která je u Vás), žádné ze jako rychlost a proto ukazuje 4G. Je šance, ze má jen některé frekvence. 14mbit by asi dalo za určitých okolnosti i 3G, ale pak by hlásil 3G.
starkx
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 73
Registrován: pon říj 12, 2015 13:43
Zařízení: Alcatel Idol 4S (USA verze), Lumia 640 LTE-DualSIM

Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od starkx »

imperator píše:Cena je sice paradna ale bez whatsappu je to pre mna takmer nepouzitelny telefon..
Whatsapp na telefonu fuguje bez jediného problému, pouze nejde spárovat appka na PC nebo na webu, k čemuž je potřeba z telefonu přečíst QR kód.

Telefon občas ukazuje 3G, občas 4G, záleží na aktuální lokalitě. Co jsem hledal, tak LTE frekvenci by měl mít pouze společnou s Vodafone, ale já mám O2, takže kdo ví, jak to vlastně je :-)
SmetyCZ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1565
Registrován: pon čer 09, 2014 14:54
Zařízení: Huawei P9 Lite 2017
Bydliště: Plzeň

Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od SmetyCZ »

Jako jedna věc je nepodporovat, žádný updaty atd. Ale natvrdo kuchnout notifikace aplikací a live tiles je poměrně slušná prasárna. Jo, těch lidí moc nebude, ale i tak.

https://mspoweruser.com/microsoft-turns ... ead-hands/" onclick="window.open(this.href);return false;
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od htcjirka »

Pockej, ale to je zariznuti pro WP 7.5 a WP8.
WP8.1 a W10M jede ok, ten kdo mel na telefonu 8.0 dostal automaticky update na 8.1
Takze defakto se nic nedeje.
SmetyCZ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1565
Registrován: pon čer 09, 2014 14:54
Zařízení: Huawei P9 Lite 2017
Bydliště: Plzeň

Re: Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od SmetyCZ »

To já vím. Já jsem ten článek četl.
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od imperator »

starx : ja rozumiem... ale prave pouzivam aj desktop / web app... takze to by pre mna znamenalo minimalne z polovice nefunkcny "telefon" aj ked on sam o sebe ide - ale to nebudem rozoberat pri tejto platforme s tym clovek bezne pocita - urcite aj tak za stovku dobry kauf

smetyCz : tak ono tym ze to percento je tak mizive tak ta "drzost" je absolutne prehliadnutelna... nie len ze vsetky WP maju snad 1% trhu ale z toho bude cca 5% tie stare 7.5 / 8.0 - takze to je tak mizive ze aj keby ich mal MS odskodnit a vratit im peniaze za telefon tak to budu naklady ako smotana do kavy pre zamestnancov...
SmetyCZ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1565
Registrován: pon čer 09, 2014 14:54
Zařízení: Huawei P9 Lite 2017
Bydliště: Plzeň

Re: Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od SmetyCZ »

Jestli je to tak mizivé procento (jako že jo, souhlas), tak to mají nechat běžet. Náklady budou skoro nic, vzhledem k velikosti MS korporátu.
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od imperator »

Berte kym su

https://mspoweruser.com/microsoft-disco ... fers-sale/" onclick="window.open(this.href);return false;
Odpovědět

Zpět na „Off Topic“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů