Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Volná diskuze na libovolná témata...
Odpovědět
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od imperator »

Divne krayzie to mi nikdy nerobilo... v tomto mam asi vacsiu stabilitu ako lumia... vyzera to celkom aj na hw problem ked to je take dobabrane...ktovie...
Krayzie
smartguru
smartguru
Příspěvky: 659
Registrován: stř led 19, 2011 21:49
Zařízení: Lumia 950, iPhone SE

Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od Krayzie »

Co sa operatorov tyka, tak mozno (aj ked na SVK vsetko v poriadku), ale pri WiFi skor nie. Boli sme v komplexe kde je WiFi spristupnovane na 24 hodin cez SMS. Resp., po prihlaseni na siet dochadza k presmerovaniu do browsera, kde si pyta kod z SMS. Najskor ma nechcelo do browsera presmerovat (kazdy den az na 5-6 pokus), pritom v hoteli rovnaky system a tam bez problemov. Ked ma uz aj pripojilo, tak ma do hodiny vyrazilo a uz som nemal narok na pripojenie do dalsieho dna. Na hoteli bolo vsetko OK, minuly rok na L950 vsetko OK, kolegyna s AOS vsetko OK.
Ked k tomu priratam stale nevyriesene (a tym pre mna nepouzitelne) notifikacie, problemy s automatickym uploadom fotiek cez OneDrive, nemoznost vlastneho notifikacneho zvuku pri mailoch a dalsie obmedzenia iOS, tak to jednoducha nie je pre mna akceptovatelne. Teraz musim ozeliet 3 dnovu vydrz na baterku, kompaktne rozmery a o nieco rychlejsi system, ale mam aspon pouzitelny OS. Uvidim, co do buducna. Mozno budem musiet prehodnotit svoju averziu k AOS (ale horsie ako iOS to uz snad ani nemoze byt). Ak by sa SONY trochu pochlapilo a zmodernizovalo design svojej Compact rady, tak im dam sancu, ale nateraz som daleko spokojnejsi s L950 ako s iPhone SE.
Tedy
smartguru
smartguru
Příspěvky: 523
Registrován: stř čer 08, 2016 17:09
Zařízení: Sony Xperia XA1 White/ Android Oreo 8.0.0

Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od Tedy »

V souvislosti s Google Mapy, jak psal SmetyCZ a chytrými kartami, je to všechno ó nastavení a jak daně služby člověk dlouho používá.
Mě to vůbec neobtezuje a třeba notifikace v liště "Potřebujeme trochu lidské pomocí..." mi vůbec nevadí, pár minut tomu věnují.
https://postimg.org/gallery/2uz4r3zo2/" onclick="window.open(this.href);return false;
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od veigy »

Mně by to ani tak nevadilo, ale tím, že mi to zvoní i na hodinkách, je to blbý... A vlastně mám ještě trošku psychický blok, že když vidím, jak mi něco ustavičně posílá notifikace, tak že to žere baterku...
SmetyCZ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1565
Registrován: pon čer 09, 2014 14:54
Zařízení: Huawei P9 Lite 2017
Bydliště: Plzeň

Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od SmetyCZ »

A v práci mám třeba kolikrát sluchátka a když už mi zavrní telefon / náramek, očekávám, že to bude něco důležitého - telefonát, SMS, mail. Ne tyhle kraviny.

Btw zapluju do ještě většího OT. Celkově se mi dnešní e-svět moc nezamlouvá, jak chce bejt všechno děsně interaktivní a upozorňovat uživatele, třeba webový stránky. Napřed odkliknout tu pitomou cookies lištu (f**k EU), člověk chvíli scroluje - chcete zasílat nové články mailem? Ne, odškrtnu. Někam kliknu - chcete dostávat z této stránky upozornění? Ne, kliknu jinam - chcete zasílat nové články mailem? Typicky svetandroida.cz. A samozřejmě jsou příliš sexy uložit si do těch cookies že nechci ani tohle, ani tamto.

A ve finále to pak začne házet hlášku, že používám adblock, protože jsou nesvéprávný a nacpou na stránku 4x více reklam než textu.
Tedy
smartguru
smartguru
Příspěvky: 523
Registrován: stř čer 08, 2016 17:09
Zařízení: Sony Xperia XA1 White/ Android Oreo 8.0.0

Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od Tedy »

Tohle je fakt, je taková doba, soukromí se stává vzácností ale pokud už to vyloženě obtěžuje, lze přijmout patřičná opatření a nebo prostě v práci používat telefon bez internetu, nebo tlačítkac a věnovat se e-svetu jen večer pár chvil.
Já to dělám čím dál častěji, smartphone si už do práce beru málokdy.
Uživatelský avatar
marYan
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 254
Registrován: ned pro 11, 2011 12:53
Zařízení: Samsung Galaxy S7 Edge
Bydliště: Bratislava

Re: Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od marYan »

SmetyCZ : súhlas, ale zijeme taku dobu. Pozitivom je, že ešte stále je možnosť voľby. Buď to prijmes ako to je, alebo urobíš opatrenia, aby si to eliminoval v čo najväčšej miere. Dá to síce prácu, ale v konečnom dôsledku si to prisposobis ako to to vyhovuje (+/-). Horšie by bolo, keby sa s tým nedalo nič urobiť. Resp buďme radi, že nie sme v Číne napr, kde blokujú net [emoji41]

Odoslané z SM-G950F pomocou Tapatalku
mbe
nováček
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: pát led 11, 2008 8:56
Kontaktovat uživatele:

Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od mbe »

Já na to omezování nevěřím. Mému tátovi také vadilo, ze sedím často na počítači. A dnes? Živim se tím a dost dobre. Proste doba je jiná. Rodičům našich rodičů vadil rock, našim vadila TV, začínaly počítače. Dnes jsou to mobily, další generace bude ujizdet na kdo ví čem. Proste to je svět. Navíc děti to mají jednoduché. Když není nic jiného, cumi do mobilu/tabletu, ale jak nabídnu cokoli jiného, tak to berou radši. Par měsíců to bylo to hlavní a už je to pryč a stala se z toho běžná věc jako z čehokoli jiného.
dufulo
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 342
Registrován: čtv pro 23, 2010 1:26
Zařízení: HTC Desire HD, Evo 3D

Re: Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od dufulo »

Presne tak.
Pamätná veta "hraním hier nikdy nič nezarobíš" už pár rokov neplatí :).

Mám mladej generácii bude imho vadiť VR boom
Tedy
smartguru
smartguru
Příspěvky: 523
Registrován: stř čer 08, 2016 17:09
Zařízení: Sony Xperia XA1 White/ Android Oreo 8.0.0

Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od Tedy »

Odpověď na téma
https://mobilenet.cz/clanky/microsoft-z ... hopu-33972" onclick="window.open(this.href);return false;
Microsoft aplikace na tom pojedou lépe než na "rodinném" os
Sinpa
smartstar
smartstar
Příspěvky: 976
Registrován: sob zář 21, 2013 16:12
Zařízení: Galaxy S8 @ Lumia 950

Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od Sinpa »

Kecy kecy ježek v kleci..
Mám S8 a většina MS aplikací nesahá těm na rodinném os ani po kotníky.
Jediné plus, je že se spouští rychleji, ale to je dáno os.
Outlook - je na Win daleko lepší, to co je na droid je parodie na Outlook.
Word, excel, onenote - všechny lepší na Win.
Tedy
smartguru
smartguru
Příspěvky: 523
Registrován: stř čer 08, 2016 17:09
Zařízení: Sony Xperia XA1 White/ Android Oreo 8.0.0

Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od Tedy »

Pokud ti to tak připadá a jsi spokojen, v pořádku a přeji ti to.
Drtivá většina uživatelů, to bohužel vidí jinak
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od veigy »

Office nedokážu hodnotit, tolik je zase nepoužívám. OneDrive je na Androidu lepší, ale na Windows nahrával spolehlivěji a rychleji snímky do cloudu. Outlook/kalendář je na Windows o dost lepší, ten na Androidu mi nějak nepřirostl k srdci a nejvíc mi asi vadí absence týdenního rozložení kalendáře. A jestli mi teda na Androidu něco chybí, tak je to aplikace Fotky, která by zobrazovala jak snímky z foťáku/screenshoty lokálně, tak i na OneDrive....
Tedy
smartguru
smartguru
Příspěvky: 523
Registrován: stř čer 08, 2016 17:09
Zařízení: Sony Xperia XA1 White/ Android Oreo 8.0.0

Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od Tedy »

OneDrive mi na tehdejší L640 hodně zlobil, co za tím stalo nevim, zda to bylo v aplikaci či oficiálním buildu win10m.
Fotky na cloud někdy uploadoval, jindy zase ne, v tématu jsme to kdysi i psal ale hledat teď nebudu.
Outlook mi na androidu vyhovuje, stejně tak OneDrive,Excel a sem tam OneNote
Víc aplikaci od MS krom krátké zkoušky Launcher nepoužívám.
osso
smartguru
smartguru
Příspěvky: 682
Registrován: pát pro 17, 2010 22:31
Zařízení: Lumia 950 XL, Lumia 830, Lumia 640 LTE, Nexus 5x

Re: Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od osso »

Ma niekto LG g6 chcel by som ho kúpiť, nejaké skúsenosti hlavne ako často chodia záplaty?
SmetyCZ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1565
Registrován: pon čer 09, 2014 14:54
Zařízení: Huawei P9 Lite 2017
Bydliště: Plzeň

Re: Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od SmetyCZ »

Android hate part nikdoužnevíkolik.

To mě zase "pobavila" jedna blbost.

Poslední dobou se mi stává taková nemilá, nepěkná věc.

Když mi někdo začne volat, zobrazí se jméno kontaktu. Ale.

Ještě než se zobrazí skutečné jméno člověka, co mi volá, tam na 1s problikne jméno co mi volal o hovor předtím!

Takže si asi dovedete představit fópá, spočívající v rozdílu představení se do telefonu, když voláte s dlouholetým kamarádem a zákazníkem. Což se mi povedlo včera, protože jsem měl zrovna telefon v ruce, rozsvicenej, a stihl jsem to do té 1. sekundy.

Pamatuju si, že podobný tamagoči bejvávaly daleko levnější, neměly X jader a fungovaly spolehlivějš.

Je to krám a navždy jím zůstane. A na nějaký výmluvy měl si koupit tohle, tamto, s tamtím a bez tohodle - na to už kašlu.
Tedy
smartguru
smartguru
Příspěvky: 523
Registrován: stř čer 08, 2016 17:09
Zařízení: Sony Xperia XA1 White/ Android Oreo 8.0.0

Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od Tedy »

S androidem mám zkušenosti přes osm let a nikdy jsme nic podobného nezažil, ale věřím že se ti to stalo.
herbert24
nováček
nováček
Příspěvky: 43
Registrován: úte kvě 14, 2013 19:27
Zařízení: Nokia Lumia 830

Re: Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od herbert24 »

Heh, projíždím si své staré posty zde na fóru a divím se, kolik problémů jsem musel řešit s Lumiemi. A to jsem je měl rád. Já už jsem zdrhnul na jaře 2016, win10 na 830 bylo zhmotněné peklo, vůbec nechápu, jak se mi ji tehdy podalo prodat ještě za 4500 Kč. Připlatil jsem 3500 Kč a v akci koupil iphone 5s (ano, šel jsem na 4 palec schválně, vyhovuje mi víc). Teď mám IPhone SE a už jen se slzou v oku vzpomínám na Windows Phone, ale ne slza smutku, ale smíchu, jaký jsem byl vůl, že jsem tomu systému věřil. Kolik času jsem promrhal řešením problémů s Lumiemi /win, kolik času strávil v servisu a peněz tam nechal. Kolik fotek jsem neudělal, kolik kešek jsem nenašel, kolikrát jsem musel najít cíl bez navigace, protože se něco pos*alo. Teď s ohledem na rok a půl zkušeností s IPhony to zní šíleně. Servis IPhonu netuším kde je, protože jsem ho nikdy nepotřeboval, můj 5s má teď manželka, jede na 100% i na nejnovějším IOS (tel představen 2013). Kdybych svou 4 letou eskapadu s Lumiemi vynechal a koupil si rovnou iphone, tak bych dobře udělal. Pravda je, že je pro mě psychologicka hranice pro telefon 10 000 a za to bych v r. 2013 nekoupil 5s ani náhodou. Ale teď jsou např. SE 128 Gb už kolem 10 000 a ten tel bude za 4 roky funkční a podporovány. Tak jen tolik k mé zkušenosti a přechodu od Windows Phone.
pogo8303
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1038
Registrován: úte čer 17, 2014 10:45
Zařízení: Huawei Nova 3, Huawei P20 Lite
Bydliště: North Bohemia

Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od pogo8303 »

herbert24: Totálně OT v OT tématu, ale s tvým příspěvkem se mi vloudila do hlavy píseň "Holka" od tří sester.... (Kolik bavorů jsem kvůli tobě roztřískal,...) :-D
Tedy
smartguru
smartguru
Příspěvky: 523
Registrován: stř čer 08, 2016 17:09
Zařízení: Sony Xperia XA1 White/ Android Oreo 8.0.0

Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od Tedy »

Dobře sepsané, ač názor na to má každý jiný a počítej že to od pár lidem i trochu schytáš.
Odpovědět

Zpět na „Off Topic“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 50 hostů