Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Volná diskuze na libovolná témata...
Odpovědět
relouth
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2803
Registrován: stř říj 02, 2013 11:20
Zařízení: Lumia 640,Redmi Note 4 LTE

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od relouth »

my sa tu bavime o zivote? myslel som, ze o OS
relouth
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2803
Registrován: stř říj 02, 2013 11:20
Zařízení: Lumia 640,Redmi Note 4 LTE

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od relouth »

Ja by som to zhrnul takto
Obrázek
joeslovakia
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 244
Registrován: čtv zář 10, 2015 16:57
Zařízení: lumia 930, lumia 925

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od joeslovakia »

:D relouth LIKE :D sorry hotovyrado ale neviem ci to robis chcene alebo nechcene ale utocis tu na ludi ak maju iny nazor ako ty. niekto si povie ze pre neho je W10M lepsi ako anroid a ty ho tu ides nepriamo resp. priamo zosmiesnovat.
Mahtiel
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1011
Registrován: čtv črc 03, 2014 19:56
Zařízení: Xiaomi Redmi Note 4 Global
Bydliště: Brno

Re: Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od Mahtiel »

Android má zřejmě více nastavení, ale nebaví mne kontrolovat, co jsem asi z toho nepřeberného množství, co se dá zakliknout, buď v samotném nastavení nebo v nastavení aplikace nezaklikla, že se mi třeba nezobrazí notifikace emailu a musím do aplikace vlézt a zobrazit ručně. Dneska mi to už funguje, zkusila jsem zakliknout kdesi v nastavení nějakou možnost, už se nepamatuji čeho. Je fakt, že v mobilních Windows jednu dobu taky uživatel musel vlézt do nastavení a odklikat myslím zobrazení banneru a zvukové oznámení (už se nepamatuji přesně, už WM nemám), taky to nebylo intuitivní, ale přece jen to bylo jednodušší...
hotovyrado

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od hotovyrado »

joeslovakia > Na nikoho neutočím - pokud ano, cituj kde a na koho, to za prvé...

Za druhé, psal jsem JEN a POUZE, že A6 má díky své otevřenosti větší možnosti customizace, než W10M (nebo snad u W10M si můžeš zvolit jiný dialer, SMS apku, launcher? Nepovídej... ale pokud je pro někoho vrchol úprav možnost si zvolit jinou tapetu a velikost dlaždic, při této omezenosti nelze než s úsměvem dotyčné nechat)... což je FAKT! Nic více jsem k tématu nepsal....

Já zde reagoval na někoho, kdo zde napsal, že je Windows 10 lepší než A6? Ocituj mě, nejsi jen jeden z dalších laciných tlučhubů překrucujících fakta a vkládající druhému slova, jenž nevyřkl, že ne? - to si fakt nemyslím, jakpak bych mohl... Naopak jsem zdůraznil, že NEMÍNÍM reagovat na to, co je pro druhého nudnější (Dle Tebe nudnější rovná se horší? Chápání významu se učilo na prvním stupní ZŠ - kde Z je základní, nikoliv zvláštní - že by tohle byl kámen úrazu?) protože se jedná o vyloženě subjektivní a exaktně neměřitelnou hodnotu...

Čekám na Tvou odpověď stran toho, kde jsem dle Tvých slov reagoval na tvrzení druhých, že je W10M lepší, a zaútočil na něj... díky

mahtiel > zrovna Ty jsi odešla od W10M k A6 poté, cos zde dlouho s prominutím zvracela nad věcma, které Tě na W10M štvaly, proto mi Tvůj názorový veletoč připadne... k smíchu ne, ubohost je k politování
Mahtiel
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1011
Registrován: čtv črc 03, 2014 19:56
Zařízení: Xiaomi Redmi Note 4 Global
Bydliště: Brno

Re: Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od Mahtiel »

Spousta BFU a dětí má právě android, tam by možnost větší customizace, což android asi má, mohl být i na škodu. Pokud plácám blbosti, tak mne opravte, ale v roce 2012, kdy jsem měla první smartphone a byla totální BFU, jsem si na mobilní Windows zvykla celkem rychle, přestože třeba členění nastavení nemělo hlavu ani patu. Nyní když už nejsem úplný BFU, tak někdy v androidu docela tápu. Třeba v Moonreaderu jsem nemohla najít ve všeobecném nastavení, aby se mi při čtení nezhasínala obrazovka. To nastavení jsem pak našla, až když jsem otevřela nějaký ebook
hotovyrado

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od hotovyrado »

V 2012 si na mobilní Windows 7 nebyl problém zvyknout, protože systém byl uzavřenější, než starý dobrý tlačítkový Siemens S45 :-)
Mahtiel
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1011
Registrován: čtv črc 03, 2014 19:56
Zařízení: Xiaomi Redmi Note 4 Global
Bydliště: Brno

Re: Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od Mahtiel »

Štvaly mne některé věci na Windows, štvou mne i na androidu, štvaly by mne určitě i na iOS, to neznamená, že se jedná o samé špatné systémy
Mahtiel
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1011
Registrován: čtv črc 03, 2014 19:56
Zařízení: Xiaomi Redmi Note 4 Global
Bydliště: Brno

Re: Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od Mahtiel »

hotovyrado píše:V 2012 si na mobilní Windows 7 nebyl problém zvyknout, protože systém byl uzavřenější, než starý dobrý tlačítkový Siemens S45 :-)
Jako první smartphone jsem měla Lumii 520, takže Windows 7 jsem nezažila
hotovyrado

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od hotovyrado »

Problém lidí nadávajících na A. (v drtivé většině jej nikdy neměli, případně skončili na A4) je ten že se chytají jen článků o negativech Androida (na téma bezpečnost, reklamy atd) a zevšeobecňují je. Nicméně Android a jeho natsavení je naprosto INDIVIDUÁLNÍ. Správnou volbou přístroje a hlavně instalací a nastavení "rozumné" softwarové výhody vytřískáš z A6 maximum, co vůbec tato technika může umět při maximální úrovni bezpečnosti a absenci nutnosti kdykoliv v budoucnu cokoliv přenastavovat, o běžné rutině zvané Hard reset u W10M ani nemluvě. Na téma vzhled se bavit nemusíme vůbec, můžeš jej mít barevný jako cikánské kolotoče, i ještě přímočařejší, než W10M (to byla blbost, W10M je jakýkoliv, je ne přímočarý, takový byl WP8.1).. a to je celé....
Mahtiel
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1011
Registrován: čtv črc 03, 2014 19:56
Zařízení: Xiaomi Redmi Note 4 Global
Bydliště: Brno

Re: Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od Mahtiel »

Nechala jsem si mobil s Androidem, páč mi zde běží třeba aplikace jako je FB, mám o něco lepší HW. Víš, já bych si tu na android ani nestěžoval, byla to víceméně reakce na tebe, jak obviňuješ jiné, že musí něco hulit atd., když někdo píše něco jiného než ty, třebaže by to mohl být jeho subjektivní pocit.
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od imperator »

Nie kazdemu vsetko vyslo

https://www.youtube.com/watch?v=TWSRgsk2oaw" onclick="window.open(this.href);return false;

Skoda ze vtedy nebol tak rozsireny internet a socialne siete lebo by to bol mega kvalitny poprask :D dnes uz je to kazdemu jedno kto ma iPhone 7 vo vačku :D
Mahtiel
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1011
Registrován: čtv črc 03, 2014 19:56
Zařízení: Xiaomi Redmi Note 4 Global
Bydliště: Brno

Re: Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od Mahtiel »

Jinak již je v prodeji Xiaomi 4A za cca 3300 Kč včetně plnohodnotného LTE, viděla jsem na Beryku, jedná se o trochu okleštěnou verzi od 3S, ale ta cena je dobrá
pogo8303
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1038
Registrován: úte čer 17, 2014 10:45
Zařízení: Huawei Nova 3, Huawei P20 Lite
Bydliště: North Bohemia

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od pogo8303 »

mahtiel:: jj, už je tady i na hlavní stránce PR článek - myslím, že na testování androidu je to cenově i parametrově zajímavý zařízení...
richardik
nováček
nováček
Příspěvky: 30
Registrován: pon úno 13, 2012 11:13
Zařízení: L930, L950

Budoucnost W10P (+ kam přejít?)

Příspěvek od richardik »

Zdravím, potřeboval bych přetáhnout smsky z Lumie 950 do SGS7, ale nepodařilo se mi najít žádný rozumný způsob, všude jsou odkazy na aplikaci Smart switch, ta sice oba mobily spáruje přes wifi jednoho z nich, ale dál nekomunikuje. Neporadíte někdo?
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Budoucnost W10P (+ kam přejít?)

Příspěvek od htcjirka »

richardik
nováček
nováček
Příspěvky: 30
Registrován: pon úno 13, 2012 11:13
Zařízení: L930, L950

Budoucnost W10P (+ kam přejít?)

Příspěvek od richardik »

htcjirka dík, trošku krkolomné, ale funguje
SmetyCZ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1565
Registrován: pon čer 09, 2014 14:54
Zařízení: Huawei P9 Lite 2017
Bydliště: Plzeň

Budoucnost W10P (+ kam přejít?)

Příspěvek od SmetyCZ »

Tak po posledních událostech (viz moje příspěvky v Windows 10 Mobile threadu) jsem rozhodnutej, že na čas opustím platformu.

Moje hlavní důvody - poslední build, na kterým nefunguje základní a must have věc, jako je našeptávač a hlavně absolutní ignorace MS a jeho mrdník. Světlo na konci tunelu nevidím, Surface phone je vo hviezdách a představa, že bych si za třeba 25k koupil Surface a dostal podporu, jakou momentálně poskytuje MS, tak by mi asi jeblo. Z Creativity updatu blahem nečůrám, co jsem koukal na ty novinky, tam by mě máloco uchvátilo. Jo, bejt v novinkách Cortana (anglicky) bez nutnosti jinýho regionu, quiet hours, integrovanej Skype do SMS (ne obráceně!) nebo i třeba to blbý MS počasí na GS jako to bylo za WP8.1, tak bych si řekl jo, na tohle se vyplatí počkat.

A krom toho, "betatestera" dělám u MS už nějakou dobu, od dob HTC Mozart, takže z nedostatku trpělivosti nebo loajality mě snad nikdo podezírat nebude.

Za chvíli měním práci, takže L950 odevzdám zaměstnavateli a snad dostanu něco použitelnýho s Androidem, když to bude nějakej Samsung za 2500, tak si koupím něco svýho.

Na sledování vývoje mám doma 550, na takový to domácí testování buildů by to mohlo stačit.

Ve finále si koupím hodinky s androidem a dám vám pár kázání :-D
pogo8303
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1038
Registrován: úte čer 17, 2014 10:45
Zařízení: Huawei Nova 3, Huawei P20 Lite
Bydliště: North Bohemia

Budoucnost W10P (+ kam přejít?)

Příspěvek od pogo8303 »

Tvl, tak další, kdo prozřel :D.
Ale jo, zkus android, třeba Ti nic chybět nebude. Souhlas, že bych viděl radši ENG cortanu v CZ regionu a skype v SMS než to co bude v creators (bude se nás vůbec něco zásadního týkat u mobilů? - nějak to nesleduju)...
Slovníky a synchronizace jsou dočasná záležitost (kterou by si ale měla SW firma pohlídat), když v insideru fungujou.
Mě fakt zatím nic nechybí. Akorát jsem teď přítelkyni hledal na L830 nějakej rozumnej přehrávač na hudbu, protože hudba groove je naprosto nepoužitelná - buď se seká, nebo zůstane viset v liště společně se zesilováním údajná pauznutá písnička, která vůbec pauznutá není - odstraniš to pouze restartem... To jsou přesně ty maličkosti, co člověka dokážou pěkně nas***.
Krayzie
smartguru
smartguru
Příspěvky: 659
Registrován: stř led 19, 2011 21:49
Zařízení: Lumia 950, iPhone SE

Budoucnost W10P (+ kam přejít?)

Příspěvek od Krayzie »

SmetyCZ píše:Cortana (anglicky) bez nutnosti jinýho regionu, quiet hours
Uz nejaku dobu nie je pre Cortanu potrebna zmena regionu. Mam region SVK a Cortana (EN) aj quiet hours mi normalne funguju. Jedine, co je potrebne je jazyk prostredia na EN, ale to mam vzdy (este som nemal telefon, TV, AVR, auto, ..., kde by som mal nastaveny iny jazyk ako EN). Ale s tym Skypom suhlasim, pre mna bol najidealnejsi stav, ked funguval MSN messenger v SMS (WP7 a myslim, ze WP8).

Zial, po spravach o zarezani Minecraft na W10M uz ani ja neviem, co si mysliet. Keby sa aspon nasiel vyrobca, co vyrobi 4.5" mobil v bezramcekovom tele so slusnym HW a fotakom. Takto totiz neexistuje ani u konkurencie telefon, co by ma zaujal a navyse by som si este pohorsil aj s OS.
Odpovědět

Zpět na „Off Topic“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Seznam.cz a 11 hostů