Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Volná diskuze na libovolná témata...
Odpovědět
KoumiCZ
smartguru
smartguru
Příspěvky: 519
Registrován: sob čer 20, 2015 21:45
Zařízení: LG G Flex 2 / Stock ROM

Re: Budoucnost W10M (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od KoumiCZ »

Nevím, jak jsou na tom zařízení Xiaomi a systém MIUI teď, ale ještě před rokem to byla fakt slušná tragédie, viz můj komentář: http://dotekomanie.cz/2015/05/mipad-ope ... -komentar/" onclick="window.open(this.href);return false;

Osobně bych se této značce obloukem vyhnul a to i z důvodu již zde několikrát zmiňované absence evropských LTE pásem.
Hlen
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: ned bře 22, 2015 12:23
Zařízení: Nexus7-2013

Re: Budoucnost W10M (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od Hlen »

Android je stále stejné peklo. Držel bych Lumii, dokud bude žít. Čistý android nepomůže. Mám Nexus7 a s každou aktualizaci je to nejnepouzitelnejsi sračka. Lumia735 je proti tomu zázrak.

Odesláno z mého Nexus 7 pomocí Tapatalk
steelspace
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1094
Registrován: stř lis 24, 2010 22:29
Zařízení: L920, L930, L950 XL, iPhone 7 Plus
Bydliště: Líbeznice

Re: Budoucnost W10M (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od steelspace »

Přesně tak, kromě některých chybějících aplikací je na tom wm řádově líp.
M.BoBo
smartguru
smartguru
Příspěvky: 504
Registrován: stř pro 17, 2008 13:18
Zařízení: iPhone XS, iPad 2018, Apple Watch 5
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Budoucnost W10M (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od M.BoBo »

KoumiCZ: paušalizovat Android na základě čínského lowendu?? Kup si hiend a vše bude fungovat jak má. Pravda je taková, že v minulosti byl skutečně Android zasekaný, ale to už dávno neplatí (u vlakových lodí). Oproti tomu WM10 není (nebyl) stabilní ani na L950 (viz. zdejší thread).

Na S7 Edge si na funkčnost nemůžu stěžovat.

PS: Vem si kolik set megabajtů zabírá gChrome třeba ve stolních Windows. Zde, byť se jedná o mobilní zařízení, musí stejné stránky vykreslit na stejném, nebo mnohdy i vyšším rozlišení. Zastávat se v roce 2015, nebo i teď, když na to poukazuješ, telefonu s 1GB RAM je nesmysl.
kllr007
smartguru
smartguru
Příspěvky: 692
Registrován: úte zář 11, 2012 12:54
Zařízení: OnePlus 3
Bydliště: Žilina (SR)

Re: Budoucnost W10M (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od kllr007 »

Hlen píše:Android je stále stejné peklo. Držel bych Lumii, dokud bude žít. Čistý android nepomůže. Mám Nexus7 a s každou aktualizaci je to nejnepouzitelnejsi sračka. Lumia735 je proti tomu zázrak.

Odesláno z mého Nexus 7 pomocí Tapatalk
No nieje nad to porovnávať minuloročný telefón s 3 ročným tabletom (alebo nebodaj N7 2012?).

Máš na tej lumii W10m?

Pretože prepáč ale rozhodne nemôžem súhlasiť. Som dlhoročný užívateľ mobilných Windows, od Trophy 7, cez 820, 920, až po prakticky highend v podobe 930, a bohužiaľ ale W10m má jednoducho donútil odísť. Systém značne neoptimalizovany, behalo to horšie ako android z pred 5 rokov, a to si nemôže dovoliť, zvlášť nie na highende za 400eur.

Nechcem hate-ovať, a vlastne hej, bol som normálne nahnevaný že takto Ms aj s tou malou užívateľskú základnou ktorú by si mal vážiť, vydrbal. A hoc mi Ui maximálne vyhovovalo a bol som schopný preklenúť viaceré nedostatky, toto bolo jednoducho neospravedlnitelne.

Áno lowend android natom tiež nieje bohvie ako, ale telefón v podobnej cenovej kategórii ako 930/950/XL bude fungovať stále lepšie ako tá beta verzia od MS.

Aby som to zhrnul:
Ja som bol donuteny odist, kedze telefon potrebujem aj pouzivat a nebolo dna aby sa nerestartoval (ci uz pri telefonovani, alebo (a to najviac) pri haldani v edge - hlavne vtedy ked cloveka tlacil cas a potreboval to co najrychlejsie tak si telefon zatrolloval a restartoval sa, asi mi chcel ukazat kto je tu panom...)

Ked porovnam cisto stabilitu - kupil som bazarovu Z1C za 100€, funguje skvele za tu dobu ani jeden restart / pad aplikacii / zamrznutie. Zvlada odost lepsie multitasking a bez obav ze ked skopirujem text tak ho v inej aplikacii mozem prilepit.

rychlostne je natom mozno aj podobne alebo aj lepsie - ovladanie je komfortnejsie ( nikdy by som nepovedal ze android aplikacie budu mat jednotnejsie UI ako WP. ).

A co sa aplikacii tyka - osobne som nemal problem ani u WP / W10M, co som potreboval nato aplikacia bola /ci uz oficialna, alebo velkmi kvalitna alternativa/. Avsak tu tie palikacie su tak nejako kvalitnejsie spravene. 99% ma clovek k dispozicii oficialnu aplikaciu ktora funguje naozaj dobre. U WP bol toto problem a clovek radsej siahal po alternativnych rieseniach.
Google aplikacie moc v laske nemam, ale od doby kedy MS presunul svoje hlavne apps aj sem, jednoducho spojenie MS+WP stratilo vyznam. Dokonca mam pocit ze taky OneDrive je na droide o niekolko urovni lepsi ako tomu bolo u jeho vlastneho OS.

Tento post sluzi skor pre ludi ktory zvazuju prejdenie ale maju strach. Netreba sa bat, pokial neurobite chybu so samotnym vyberom zariadenia, s OS (od 5.1+) nebude problem - ano ma ine UI na ktore si treba zvyknut a clovek aspon zo zaciatku bude hladat ako co nastavit ale potom to uz bude malina. Ja rozhodne prechod nelutujem hoc som moc na vyber uz nemal.
qwerty
smartguru
smartguru
Příspěvky: 694
Registrován: pon led 30, 2012 21:22
Zařízení: L950, XRN5

Budoucnost W10M (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od qwerty »

Tento post sa vola Budoucnost w10m. A nesuhlasim s tým, že by Win10M chodil zle. Zial, v stave ako ho vydali na L950 to bola hanba, a aj ked to neskôr opravili, tak zlý image už ostal.
M.BoBo
smartguru
smartguru
Příspěvky: 504
Registrován: stř pro 17, 2008 13:18
Zařízení: iPhone XS, iPad 2018, Apple Watch 5
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Budoucnost W10M (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od M.BoBo »

qwerty: Když mi dáš WM10 do kupy na Lumii 830, tak aby byl OS stabilní, aplikace nepadaly (FB, FB Messenger, prohlížeč, a systém se sám nerestartoval), tak přestanu hanit WM10.
PS: OS se nezdařilo opravit ani downgradem na WP8 přes WDRT, poté upgrade na WM10 a obnova do továrního nastavení. Bez nějakých obnov záloh a podobných blbostí.
Martin.K
nováček
nováček
Příspěvky: 37
Registrován: úte zář 15, 2015 6:22
Zařízení: Lumia 950 XL, Lenovo ThinkPad 10

Re: Budoucnost W10M (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od Martin.K »

Dovedete si představit, že za většinu popisovaných problémů (typicky pádů) může jedna aplikace třetí strany (třeba FB)? Já ho třeba nemám a za celou dobu, co mám L950XL nemám jediný problém a telefon si nemohu vynachválit. Už jsem tu psal, že by stálo za to udělat statistiku, kdo má co nainstalováno, třeba by se to potkalo.

Sent from mTalk
pogo8303
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1038
Registrován: úte čer 17, 2014 10:45
Zařízení: Huawei Nova 3, Huawei P20 Lite
Bydliště: North Bohemia

Budoucnost W10M (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od pogo8303 »

M.BoBo píše:qwerty: Když mi dáš WM10 do kupy na Lumii 830, tak aby byl OS stabilní, aplikace nepadaly (FB, FB Messenger, prohlížeč, a systém se sám nerestartoval), tak přestanu hanit WM10.
PS: OS se nezdařilo opravit ani downgradem na WP8 přes WDRT, poté upgrade na WM10 a obnova do továrního nastavení. Bez nějakých obnov záloh a podobných blbostí.
OT: M.Bobo: kromě klasického problikávání nemá přítelkyně jediný tebou popisovaný problém s W10M, a že ona není ten, kdo by všem cpal W10M - chtěla prostě funkční mobil, má ho, je jí jedno, co tam je za systém... Tohle bývá většinou problém paměťových karet atd... Ale v tomhle tématu šlo asi SmetyCZ o něco jiného...
M.BoBo
smartguru
smartguru
Příspěvky: 504
Registrován: stř pro 17, 2008 13:18
Zařízení: iPhone XS, iPad 2018, Apple Watch 5
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Budoucnost W10M (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od M.BoBo »

Martin.K: Tak žena holý systém využívat nebude. Je skutečně základní uživatel a konzument obsahu. Tj. jako appky má jen FB, Messenger, WhatsApp a pár fotomrvítek. Zvláštní je, že jiným uživatelům WM ani tyto aplikace v telefonu nezlobí.

pogo8303: Paměťovou kartu v telefonu nemá, to bylo první co Vás smartmaniaky napadlo, když jsem to řešil v minulosti (htcjirka radil i tu obnovu přes wdrt). U Messengeru nepomohla ani nová "beta" verze Messengeru, který skutečně vypadá lépe, ale padá snad každou minutu (ani prý nenapíše delší zprávu).
qwerty
smartguru
smartguru
Příspěvky: 694
Registrován: pon led 30, 2012 21:22
Zařízení: L950, XRN5

Budoucnost W10M (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od qwerty »

Zrovna L830 nemam, ale mam odskusane L635, L640, L640xl, L950 a Mi4 a ziadne tebou popisovane problemy na stabilnej vetve 10586 som nemal. Tie aplikacie tiez nepadaju. So stabilitou bol problem iba u L950 v prvych buildoch, ale to uz je minulost. Wp8 je stabilny? Skusal si inu SIM?
bigt
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 334
Registrován: sob bře 30, 2013 11:15
Zařízení: Nexus 5X, Nvidia Shield K1, Acer 1810TZ
Bydliště: Haná

Budoucnost W10M (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od bigt »

M.BoBo píše:qwerty: Když mi dáš WM10 do kupy na Lumii 830, tak aby byl OS stabilní, aplikace nepadaly (FB, FB Messenger, prohlížeč, a systém se sám nerestartoval), tak přestanu hanit WM10.
PS: OS se nezdařilo opravit ani downgradem na WP8 přes WDRT, poté upgrade na WM10 a obnova do továrního nastavení. Bez nějakých obnov záloh a podobných blbostí.
Aplikace mi na 830 taky padaly a celý systém zamrzal. Na 8.1 jsem takové problémy neměl, je otázka zda je to systémem nebo aplikacemi, každopádně držím palce s vyřešením
M.BoBo
smartguru
smartguru
Příspěvky: 504
Registrován: stř pro 17, 2008 13:18
Zařízení: iPhone XS, iPad 2018, Apple Watch 5
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Budoucnost W10M (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od M.BoBo »

qwerty: SIM neměnila, ale má relativně novou cca rok starou SIM od O2.

bigt: Vyřešil si ten problém nějak jinak než změnou telefonu nebo rovnou platformy?

Takhle mi její "nová Lumča" přijde chybovější než její původní L520, která sice byla pomalá, ale nikdy si na ní žena nestěžovala, že by jí něco padlo:D. Už skoro přemýšlím za co ji případně vyměnit z Androdu kolem 5-6tis.
Martin.K
nováček
nováček
Příspěvky: 37
Registrován: úte zář 15, 2015 6:22
Zařízení: Lumia 950 XL, Lenovo ThinkPad 10

Re: Budoucnost W10M (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od Martin.K »

Já to nemyslel nijak konfrontačně. Mobil využívám naplno, ale některé plošně užívané aplikace nemám (proto mě napadl FB a ne WhatsApp) a při svém používání skutečné nemám žádný problém. Analýza by mohla říct, že problémy jsou zaznamenány zejména u uživatelů, majících nainstalovány aplikace XY.

Sent from mTalk
Krayzie
smartguru
smartguru
Příspěvky: 659
Registrován: stř led 19, 2011 21:49
Zařízení: Lumia 950, iPhone SE

Budoucnost W10M (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od Krayzie »

Doma mame jednu L830, ktora bola problemova po OTA aktualizacii na W10M. Po re-flashi cez WDRT na WP8.1, naslednych OTA aktualizaciach a HR bez obnovy (cely tento process by som niekomu z MS najradsej oplieskal o hlavu), slape bez jedineho problemu (az na preblikavanie, ktore sa zda byt vyriesene v RS). Na druhej strane, v porovnani s mojou L925 to tiez nie je ziadny rychlik (v tomto jednoznacne palec dolu pre MS). V podstate, jedine co mozem teraz W10M vytknut je rychlost (alebo skor pomalost, s ktorou to slo "do kopru" uz s WP8.1), inak so stabilitou nemam jediny problem (ako L830, tak L925).

EDIT: Este doplnim, ze v spominanej L830 je aj nejaka SD karta z roku pana.
kllr007
smartguru
smartguru
Příspěvky: 692
Registrován: úte zář 11, 2012 12:54
Zařízení: OnePlus 3
Bydliště: Žilina (SR)

Budoucnost W10M (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od kllr007 »

qwerty píše:Zrovna L830 nemam, ale mam odskusane L635, L640, L640xl, L950 a Mi4 a ziadne tebou popisovane problemy na stabilnej vetve 10586 som nemal. Tie aplikacie tiez nepadaju. So stabilitou bol problem iba u L950 v prvych buildoch, ale to uz je minulost. Wp8 je stabilny? Skusal si inu SIM?
Zrovna s 635 1GB verziou som mal tu cest a bolo to utrpenie. A to bol system po tovarnom nastaveni, chvilu nechany odlezany takze ziadne appky tretich stran a hroza a des. Takze ak mi tvrdis ze W10M behaju na 635 dobre, tak aspon viem co povazujes za "stabilne a bez padania aplikacii".


Co sa buducnosti tyka - momentalne je to skoda nejako vaznejsie riesit. Komu vyhovuje sucasny stav nech sa raduje a uziva a bud sa to zlepsi alebo nie. Prakticky je to vo hviezdach. Jedno je ale iste a to ze tak ako sa cakal s prichodom W10M nejaky velky boom co sa orzsiritelnosti tyka (kedze to bola naozaj sanca jak svina) tak bohuzial, OS ako taky sa mozno dostal viac do povedomia ludi ale vzhladom na stabilitu prvych vuildov u vlajkovej lodi to nebolo moc pozitivne.

Ja osobne drzim palce, rad by som za par rokov videl fakt nabusene porfolio W10M telefonov, odladeny a stabilny system (MS vdaka tomu ze je uzavrety to mohol dotiahnut az na uroven iOS) - rad si v taktejto buducnosti nejaky windows telefon kupim. Bohuzial do vtedy je to daleko a ja nehodlam dufat a cakat na updaty aby som mal ako tak funkcny fon.
Krayzie
smartguru
smartguru
Příspěvky: 659
Registrován: stř led 19, 2011 21:49
Zařízení: Lumia 950, iPhone SE

Budoucnost W10M (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od Krayzie »

Osobne neverim, ze sa z W10M stane niekedy masovka. Tu sancu MS uz davno prepasol. Ked prisli WP7, tak tu sanca este bola, ale teraz uz nie je. Podla mna urobil MS nasledovne chyby pri uvedeni WP7:
1. Po vzore Apple, zacal pytat peniaze za vedenie developerskeho uctu a takto si znizil sance na uspech medzi individualnymi developermi hned na zaciatku (neskor to pochopil, ale uz bolo neskoro)
2. Nepochopitelne obmedzenia vo WP7 (hlavne multitasking)
3. Kazdy rok zmena pri vyvoji aplikacii

Si myslim, ze keby MS nevydal WP7.X, WP8.X, ale na trh by prisiel az s W10M (RS) teraz v lete, tak by mal vacsiu sancu presadit sa, ako ma teraz po fiasku s Nokiou.

2 kllr007: Poslednych par mesiacov na L925, ani posledny mesiac na L830 (rovnaky SOC ako L635 1 GB), nie je so stabilitou vazne ziadny problem. Ja sice musim na L925 cca raz za 2 tyzdne urobit SR, lebo prestane zobrazovat GS, ale kedze sa jedna o "nepodporovany" telefon, tak to neberiem ako chybu.
qwerty
smartguru
smartguru
Příspěvky: 694
Registrován: pon led 30, 2012 21:22
Zařízení: L950, XRN5

Budoucnost W10M (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od qwerty »

Je to stabilne a rýchle, za svojim tvrdenim si stojim. Samozrejme porovnavam v svojej cenovej kategorii, nie s S7. Napriklad ked porovnam so svojim LG, ktorý ma skoro rovnaký HW, tak je to nebe a dudy. Nechcem vyvolavat flame, ale nechápem ako na toto môžeš povedať že utrpenie. U LG by som s takymto hodnotenim aj suhlasil, ale nevyčítam mu to, predsa len ma svoje najlepšie roky už za sebou (ale tie ma za sebou aj L635).
kllr007
smartguru
smartguru
Příspěvky: 692
Registrován: úte zář 11, 2012 12:54
Zařízení: OnePlus 3
Bydliště: Žilina (SR)

Budoucnost W10M (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od kllr007 »

No neviem s akym LG to porovnavas, kazdopadne v tej dobe som mal k dispozicii aj Xperiu T co je telefon ktory ide po bazari za 60-70€ a fungoval teda odost lepsie.
Momentalne na zaklade vlastnych skusenosti to mam takto:
do 100 - Nexus 4 / Z1 compact
100-150€ na telefon - Nexus 5 / HTC One
200+ - tu uz sa ti otvara strasne vela moznosti - xperie, huawei, nexus 5x

Vsetky menovane som vlastnil a vsetky sli lepsie ako lumie ( 920/1020/930/635 ).

Ono skor mi to pride ze ked si zvyknuty na nieco co je fakt zle, a potom si troska polepsis tak si to pocvalujes, nakolko nevies ze moze ist nieco 100x lepsie.

Ale ano tiez mi chyba ten widnows feeling. UI a pod. Jednoducho android funguje skvele vo vsetkych smeroch ale nemam tam tu radost. Planujem si kupit znova 1020 ale to len tak z nostalgie.
qwerty
smartguru
smartguru
Příspěvky: 694
Registrován: pon led 30, 2012 21:22
Zařízení: L950, XRN5

Budoucnost W10M (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od qwerty »

L9 II. Asi ti budem musiet spravit porovnavacie video.
Odpovědět

Zpět na „Off Topic“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 hostů