Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Volná diskuze na libovolná témata...
Odpovědět
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Budoucnost W10P (+ kam přejít?)

Příspěvek od imperator »

no keby som bol novacik tak nazor jirky s 11000 príspevkami by som bral trosku vaznejsie nez Mashiro147 s jednym príspevkom kde pise ze to zmysel nema :D
hotovyrado

Budoucnost W10P (+ kam přejít?)

Příspěvek od hotovyrado »

Mashiro147 píše:Dnes již opravdu nemá význam kupovat Lumii ...
Postupem času bude tento problém čímdál více mizet, protože 1-2 roku staré strojky se už pomalu ale jistě doprodávají :-D
Mich77
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 439
Registrován: čtv pro 03, 2015 16:49
Zařízení: Lumia 950 XL DS, LG G6 DS 64GB quad DAC

Budoucnost W10P (+ kam přejít?)

Příspěvek od Mich77 »

Hlavně je blbé, že Lumie pěkně zdražují s tím jak se vyprodávají. Kupoval jsem postupně dvě 650 a obě pod 3 tisíce. Teď by se mi do rodiny hodila další, ale skoro 4 za ní nedám ani náhodou.
SmetyCZ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1565
Registrován: pon čer 09, 2014 14:54
Zařízení: Huawei P9 Lite 2017
Bydliště: Plzeň

Budoucnost W10P (+ kam přejít?)

Příspěvek od SmetyCZ »

Já vidím na netu SS za ca 3400 Kč nejlevnější. Takže za 3500 by se z nějakýho známýho obchodu sehnat dala, ne?
Mashiro147
nováček
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: úte dub 11, 2017 20:07
Zařízení: Lumia 640

Budoucnost W10P (+ kam přejít?)

Příspěvek od Mashiro147 »

Mich77 píše:Hlavně je blbé, že Lumie pěkně zdražují s tím jak se vyprodávají. Kupoval jsem postupně dvě 650 a obě pod 3 tisíce. Teď by se mi do rodiny hodila další, ale skoro 4 za ní nedám ani náhodou.
Taky jde o to, že Lumie za 5000 nemůže konkurovat číňanoj za 5000 a to většinu lidí od koupě odradí
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Budoucnost W10P (+ kam přejít?)

Příspěvek od htcjirka »

To odradi akorat jednoduche lidi, co tomu moc nerozumi a konkurenci berou ve facebůčku nebo snapchatu.
SmetyCZ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1565
Registrován: pon čer 09, 2014 14:54
Zařízení: Huawei P9 Lite 2017
Bydliště: Plzeň

Budoucnost W10P (+ kam přejít?)

Příspěvek od SmetyCZ »

Jenomže těch lidí s FB a snapchatem je řádově víc než těch "normálních". A počty rozhodujou, co si budeme povídat.
Uživatelský avatar
marYan
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 254
Registrován: ned pro 11, 2011 12:53
Zařízení: Samsung Galaxy S7 Edge
Bydliště: Bratislava

Re: Budoucnost W10P (+ kam přejít?)

Příspěvek od marYan »

Presne tak... A ak s tym urychlene MS nieco neurobi (zatial nerobi absolutne nic) tak aj tych par poslednych optimistov skonci ako aj ja (do poslednej chvile som daval MS sancu, ale donekonecna cakat sa mi fakt nechcelo) pri andriode alebo iOS
Priznám sa, ze som po prechde na Android čakal všeobecne popisovane problémy (pády aplikácii, mrznutie, zaseky, lagy atd). Po cca roku pouzivania konstatujem, ze okrem par blbosti nemam ziadny problem.

Odoslané z SM-G935F pomocou Tapatalku
SmetyCZ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1565
Registrován: pon čer 09, 2014 14:54
Zařízení: Huawei P9 Lite 2017
Bydliště: Plzeň

Re: Budoucnost W10P (+ kam přejít?)

Příspěvek od SmetyCZ »

Neudělá. Kdyby chtěl, už by to udělal. Podle mě nechá W10M vyhnít. Časem představí bájnej Surface (=další restart platformy) a/nebo bude vyrábět/prodávat Android telefony s vlastním launcherem, předinstalovanýma MS službama a bude se snažit zalepit ztrátu na O365, Onedrive atd.

Tak či tak, ať zkusí někde brečet, že "trh nepochopil filosofii W10M" nebo něco podobnyho. MS si za to může sám.

OT: Joe se vrací do MS.
Uživatelský avatar
marYan
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 254
Registrován: ned pro 11, 2011 12:53
Zařízení: Samsung Galaxy S7 Edge
Bydliště: Bratislava

Re: Budoucnost W10P (+ kam přejít?)

Příspěvek od marYan »

Nechcem byt zlym prorokom, ale bajny surface phone na ktory som okrem ineho cakal aj ja po tom nepodarku l950 / l950xl (myslim tym hw dizajnové spracovanie, co btw kritizoval aj htcjirka) aj ked pride, tak MS z biedy nevytiahne. Ak to teda bude premiovy telefon s premiovou cenou. To si masy kupovať nebudu... Keď k tomu este pripocitam kazdotyzdnove spravy, ako vyvojari postupne koncia s podporou aplikacii pre WM... Ziadne svetlo na konci tunela zial, pricom ten system bol podla mna fajn

Odoslané z SM-G935F pomocou Tapatalku
Sinpa
smartstar
smartstar
Příspěvky: 976
Registrován: sob zář 21, 2013 16:12
Zařízení: Galaxy S8 @ Lumia 950

Budoucnost W10P (+ kam přejít?)

Příspěvek od Sinpa »

Jedině udělat po vzoru některých tabletů dualboot - W10M/Android :-)
Mashiro147
nováček
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: úte dub 11, 2017 20:07
Zařízení: Lumia 640

Budoucnost W10P (+ kam přejít?)

Příspěvek od Mashiro147 »

htcjirka píše:To odradi akorat jednoduche lidi, co tomu moc nerozumi a konkurenci berou ve facebůčku nebo snapchatu.
Spíš to odradí lidi, kteří nechtějí pár aplikací na Storu a umírající platformu.
Ruku na srdce.
Proč by někdo přecházel z Androidu nebo iOS na Windows mobile?

Jedině snad z čirého masochismu
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Budoucnost W10P (+ kam přejít?)

Příspěvek od htcjirka »

Pro me je zase masochismus prechazet z W10M na Android. ;-)
Uživatelský avatar
marYan
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 254
Registrován: ned pro 11, 2011 12:53
Zařízení: Samsung Galaxy S7 Edge
Bydliště: Bratislava

Re: Budoucnost W10P (+ kam přejít?)

Příspěvek od marYan »

Toto preane som písal par prispevkov dozadu. Nic v zlom, ale aplikacie miznu zo store, podpora pomaly konci kazdy tyzden na dalsie a dalsie aplikacie...co presvedci BEZNYCH uzivatelov androidu ist k WM? Nic. Neexistuje ziaden dovod. Nie su telefony, ani highendy, ani stredna trieda ani nic. Nie su aplikácie a tie co su,koncia, nie je funkcionalita porovnatelna s androidom... MS tak ako bolo pisane skor mozr tak predavat android zariadenia s predinstalovanymi apkami, aktualne nic viac
Uživatelský avatar
marYan
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 254
Registrován: ned pro 11, 2011 12:53
Zařízení: Samsung Galaxy S7 Edge
Bydliště: Bratislava

Re: Budoucnost W10P (+ kam přejít?)

Příspěvek od marYan »

htcjirka: a cim konkretne prosim ta? Ked vidim tem rozsiel moznosti vyuzitia android vs WM som fakt zvedavy na tvoje argumenty. Neriesme ani rozdiel v mnozstve apliakcii.. napr moznost nastavenia synchronizácie mailov podla casu. Nastavim si (pre kazde mailove konto ako chcem) synchro mailov napr 8:00-17:00 pri doručení, v inych casoch kazdych napr 30min. Alebo rezim nerusit. Nastavim si od napr 23:00 ze mi nebude nikto volat/posielat sms/whatsapp ats nikto okrem oblubenych kontaktov (tie si navolim ako chcem sam) a ak je to mimo nich napr 5xdo 15min tak dostanem info. A mozem pokracovat dalej s praktickymi vecami.kde ma toto WM ako moznost uzivatelskej upravy?
Krayzie
smartguru
smartguru
Příspěvky: 659
Registrován: stř led 19, 2011 21:49
Zařízení: Lumia 950, iPhone SE

Re: Budoucnost W10P (+ kam přejít?)

Příspěvek od Krayzie »

SmetyCZ píše:Tak či tak, ať zkusí někde brečet, že "trh nepochopil filosofii W10M" nebo něco podobnyho. MS si za to může sám.
Suhlasim len z casti. Ano, MS si za to moze sam (min. od uvedenia WP8.1), ale ked sa na to pozrieme komplexne, tak mu vsetci davali polena pod nohy. Google, nie len, ze "ignoroval" windows phone, on aktivne robil mozne aj nemozne, aby sa nepresadil (YT, Waze). Dalsi doleziti hraci ako Snapchat a FB detto. FB mal velky problem s integraciou priamo v OS a CEO Snapchatu je ortodoxne ANTI MS, takze Snapchat iba cez jeho mrtvolu.

MS urobil par hlupych chyb hned na zaciatku:
- WP7/WP8 az moc uzavrete a malo funkcne
- poplatok za vyvoj, resp. pridavanie appiek do storu - to sa jednoducho nerobi, ked je store prazdny a chcem ho co najrychlejsie zaplnit
- caste a drasticke zmeny v API a developerskych nastrojoch

Osobne som presvedceny, ze keby MS WP7/WP8.X vobec neuviedol na trh a prisiel az s W10M takym utokom ako pri uvedeni WP7 (solidna ponuka telefonov od renomovanych vyrobcov, zastabilizovane vyvojove nastroje - UWP a rozne bridges), tak by to slusne rozbehol. Zial, uz je neskoro.

Momentalne si nemyslim si, ze W10M maju nejaku buducnost (bolo vela sklamanych a MS to uz v podstate zabalil). Na druhej strane, osobne nemam kam prejst, lebo konkurencia mi nema co ponuknut. V kazdom pripade dufam, ze ked uz nic ine, tak by sa MS so svojim mobilnym OS mohol rozlucit aspon vydanim "original" W10M prostredia pre AOS.
Sinpa
smartstar
smartstar
Příspěvky: 976
Registrován: sob zář 21, 2013 16:12
Zařízení: Galaxy S8 @ Lumia 950

Budoucnost W10P (+ kam přejít?)

Příspěvek od Sinpa »

marYan:
U již W10M žádnou budoucnost nevidím. Beru to tak, že MS to nechává postupně vyhnisat.
Pár týdnů si zkouším cvičně přejít na android a je to utrpení.

HW:
Foťák u L950 je pořád top a ostatní i po dvou letech od její vydání maximálně srovnávají krok.
U kvality zvuku při videích se zatím nikdo ani nepřiblížil.
USB-C + Qi nabíjení.
Jediný telefon, který splňuje tyto věci (které já osobně chci) je nový Samsung S8 (zvuk u videa i tak budu muset oželet).

SW:
Ať se snažím sebevíc, tak nemohu android dostat do stejně jednoduchého a přitom 100% funkčního stavu jako W10M.
Hry nehraju, sociálně sítě nemám. Na homescreen mám připnuté vše co potřebuju a nemusí kolikrát ani otevírat aplikaci.
Když už, tak je vše na stejném místě, věci se jmenují a vypadají stejně, nebo podobně - bavím se o pracovním nasazení.
Ano, na android je spousta widgetů které zvládají to samé a i daleko víc, ale každý vypadá jinak, má jinou průhlednost, jiné písmo... když to všechno poskládám na plochu, tak je to neskutečný kočkopes = tudy cesta nevede. Už je počáteční nastavení - do lumie v nastavení přidám svých 7 účtů a to je vše, všechny aplikaci se to přeberou. Když jsem to samé udělal na androidu, tak bylo třeba v nastavení, hledat "podnastavení", a skoro každé aplikaci přidat pak ještě účet zvlášť.
Takže třeba pracovní exch. jsem přidal k účtům, pak bylo třeba ho přidat v email aplikaci, a pak ho zadat v aplikaci kalendáře, která ovšem odmítala stejné nastavení jako ta pro email.. hrůza. APlikací na email, jsem zkoušel asi 10, každá se nastavovala jinak a co šlo v jedné, nešlo v druhé.
To beru jako hlavní (a momentálně snad jedinou) devizu W10M proti androidu.
hotovyrado

Budoucnost W10P (+ kam přejít?)

Příspěvek od hotovyrado »

Sinpa > nějak jsem Tě nepochopil... Pokročilé funkce/aplikace v mobilu veskrze nepoužíváš. Uvědomuješ si sílu aplikační základny ale vadí Ti designová nejednotnost (opravdu si myslíš, že aplikace třetích stran ve Windows Store mají jednotný design? V tom případě jsi žádné nezkusil.... nejednotnost ovládacích prvků u W10M Ti taky připadne v pořádku? Ach, to pokrytectví, co?) třebaže na Androidu si můžeš ikonky všech programů změnit do jednoho stylu mnohými z nepřeberných icon packů a průhlednost/font písma se u mnohých aplikací dá rovněž přizpůsobit. Je otázka, zda máš mobil pro "práci", tzn preferuješ sílu aplikační základny, nebo pro "pózu", tzn. aby plocha pěkně vypadala... V tom případě mi zase nehraje do karet, že sis pořídil jeden z nejlacněji vypadajících telefonů na trhu...

Moje plocha https://goo.gl/photos/QQnm2j1VyMFR2nTj9

je konzistentnější, než nějaké po*ebané dlaždice s kulatými kontakty (to Ti neva? Ach ano, Dvojí metr, jak je zde zvykem...) a neprůhlednými ikonami aplikací od FB na W10M (sranda je, že FB a MSG každý mají jiný odstín modré, holt amatérismus jako všude v tom jejich rádoby ekosystému)...
Sandra
smartstar
smartstar
Příspěvky: 893
Registrován: ned črc 13, 2014 11:16
Zařízení: iPhone SE

Budoucnost W10P (+ kam přejít?)

Příspěvek od Sandra »

Asi rok jsem tu nebyla (od té doby, co jsem se vrátila čistě jen na Apple k tomu nemám důvod - iPhone SE, MacBook Pro 2016, Apple Watch prostě fungují a není co řešit po fórech :-) ) a vidím, že se zde stále řeší to samé. Mrtvá platforma, kde je pár zastánců (budiž jim vzdána čest), stále více aplikací a služeb ukončuje podporu Windows a Store zeje prázdnotou. Abych pravdu řekla, i když jsem aktivně používala WP/WM před pár lety, měla jsem problém najít některé aplikace a vybrat si smart watch nebo alespoň náramek, který by fungoval, bylo obtížné. Teď to neřeším, podporu iOS má všechno, Androidu taky (mají ho někteří přátelé a dva chudáci mají WP/WM a oba na to nadávají, protože jim nefunguje Messenger, Facebook a další věci, jeden aktualizoval na L640 systém a takových problémů měl, že se vrátil zpátky a druhá ani to pokoušet nechce a oba již vybírají něco, co bude fungovat. Zřejmě oba skončí u Apple, když vidí, že nám všechno funguje a prostě to jen používáme, akorát je zatím odrazuje cena, ale jsou silně nahlodaní, zvláště když srovnatelný Android stojí stejně).
Každopádně by mě zajímalo, kam kdo přejdete, až přestane fungovat úplně všechno. Jen na SMS a telefonování není potřeba smartphone, to stačí Nokie za 300 Kč. Je škoda, že to MS takhle pohřbil, konkurence se hodí vždycky, aspoň tlačí ostatní k neustálému vývoji něčeho lepšího a tři jsou lepší než dva. Ale nenaděláme nic. Tak přeji pevné nervy posledním mohykánům a šťastnou ruku při výběru nové platformy (y)
Krayzie
smartguru
smartguru
Příspěvky: 659
Registrován: stř led 19, 2011 21:49
Zařízení: Lumia 950, iPhone SE

Budoucnost W10P (+ kam přejít?)

Příspěvek od Krayzie »

Sandra píše:Každopádně by mě zajímalo, kam kdo přejdete, až přestane fungovat úplně všechno. Jen na SMS a telefonování není potřeba smartphone, to stačí Nokie za 300 Kč.
Som vyslovene alergicky na tieto nazory! Ponukne mi Nokia za 300 Kc jeden z najlepsich fotakov medzi mobilmi? Ponukne mi Nokia za 300 Kc plnohodnotny web browser? Ponukne mi Nokia za 300 Kc plnohodnotneho e-mail klienta? Ponukne mi Nokia za 300 Kc mapy na porovnatelnej urovni? Ponukne mi Nokia za 300 Kc QI?
Ano, situacia je taka aka je a appky zo storu skoru ubudaju ako pribudaju. Pokial vsak nesiahnu na tie, ktore pouzivam ja, tak ma ti uplakanci, pre ktorych je FB a messenger to najdolezitejsie, vobec nezaujimaju.
Odpovědět

Zpět na „Off Topic“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 hostů