Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Volná diskuze na libovolná témata...
Odpovědět
pogo8303
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1038
Registrován: úte čer 17, 2014 10:45
Zařízení: Huawei Nova 3, Huawei P20 Lite
Bydliště: North Bohemia

Re: Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od pogo8303 »

Mahtiel píše:Jj novější android se s androidem 4.4 a starším nedá po kvalitativní stránce srovnávat. Třeba psaní textu na starších verzích bylo vyloženě utrpení nebo najít webový prohlížeč, který by nepadal jak podzimní listí, se rovnalo zázraku (tablet Samsung s androidem 3.2, respektive 4.4). :) To už naštěstí neplatí.
Mahtiel: Kup si Lenovo TAB3 8 s Androidem 6 (vyššího se už tenhle ani rok starý model nedočká, ani bezpečnostních aktualizací) a pak něco piš o psaní textu např. v chrome :-). Ti řeknu, zlatej android 2.3 xperiacz custom rom pro xperia pro s 512MB ram oproti tomu :-D. Je pravda, že aplikace tam samy od sebe nepadaj, jenom občas se zasekne chrome a musím ho ručně ukončit.
Mahtiel
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1011
Registrován: čtv črc 03, 2014 19:56
Zařízení: Xiaomi Redmi Note 4 Global
Bydliště: Brno

Re: Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od Mahtiel »

Lenovo bych si nekoupila ani za zlaté [emoji200], popravdě, co občas třeba na SMARTmania čtu, tak kdekdo od mobilu od Lenova odrazuje... No varovala jsem kolegyni, (chtěla levný mobil a uvažovala o Lenovu), ať si koupí aspoň Xiaomi Redmi 4A nebo Honor 4C, no koupila Lenovo a občas nadává. Taky pochopitelně aby nenadávala, mobil sice sehnala pod 2000 Kč, ale za jakou cenu? Android 5, RAM 1 GB, interní paměť asi 8 GB apod...
qwerty
smartguru
smartguru
Příspěvky: 694
Registrován: pon led 30, 2012 21:22
Zařízení: L950, XRN5

Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od qwerty »

1GB/8GB Android 4 som voľakedy mal, vtedy sa dalo, ale dnes je to už - ako sa u nás hovorí - na mašľu
Tedy
smartguru
smartguru
Příspěvky: 523
Registrován: stř čer 08, 2016 17:09
Zařízení: Sony Xperia XA1 White/ Android Oreo 8.0.0

Re: Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od Tedy »

Mahtiel píše:Lenovo bych si nekoupila ani za zlaté [emoji200], popravdě, co občas třeba na SMARTmania čtu, tak kdekdo od mobilu od Lenova odrazuje... No varovala jsem kolegyni, (chtěla levný mobil a uvažovala o Lenovu), ať si koupí aspoň Xiaomi Redmi 4A nebo Honor 4C, no koupila Lenovo a občas nadává. Taky pochopitelně aby nenadávala, mobil sice sehnala pod 2000 Kč, ale za jakou cenu? Android 5, RAM 1 GB, interní paměť asi 8 GB apod...
V téhle konfiguraci je asi jedno pod jakou značkou, se mobil prodává, je ti o ničem a sebelepší optimalizace mnoho nepomůže až na vyjímky
Mahtiel
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1011
Registrován: čtv črc 03, 2014 19:56
Zařízení: Xiaomi Redmi Note 4 Global
Bydliště: Brno

Re: Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od Mahtiel »

Tedy, myslím že takový WM a iPhone s 1 GB RAM bude asi jiné kafe než Android. :)
kllr007
smartguru
smartguru
Příspěvky: 692
Registrován: úte zář 11, 2012 12:54
Zařízení: OnePlus 3
Bydliště: Žilina (SR)

Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od kllr007 »

No len iphone hoc má 1GB nestojí 70€ ;)

Mi príde smiešne ako niekto kúpy najlacnejší shit čo nájde a ide to porovnávať s 10x drahším zariadením.
Mahtiel
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1011
Registrován: čtv črc 03, 2014 19:56
Zařízení: Xiaomi Redmi Note 4 Global
Bydliště: Brno

Re: Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od Mahtiel »

Jasně, že se to nedává srovnávat, proto i ten smajla, myšleno všeobecně, že ne všechny mobily s 1 GB RAM musí být na prd :D
Tedy
smartguru
smartguru
Příspěvky: 523
Registrován: stř čer 08, 2016 17:09
Zařízení: Sony Xperia XA1 White/ Android Oreo 8.0.0

Re: Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od Tedy »

Mahtiel píše:Tedy, myslím že takový WM a iPhone s 1 GB RAM bude asi jiné kafe než Android. :)
ANo to nepopírám, iOS je lépe optimalizovaný, je to šité na míru pár modelům, oproti androidu, kde jich je tisíce, to srovnat nejde.
Jinak 1GB stačil na WP8/8.1 u desítek je to o ničem viz 640ka co jsem měl, s osmičkami dobré W10m na to snad ani neměli vydávat a i sám jirka prohlásil když jsem si postěžoval kdeže je ta perfektní optimalizace kdy low běží stejně jako top: Psal cituji: " Nemáš si kupovat sra..u, ale pořádné železo" co ho znám tak to popře nebo na tenhle příspěvek nebude ani reagovat a nepřekvpí mě to....to je jeho styl.
Přitom o příkladné optimalizaci a podpoře, cancal svého času právě on...
SmetyCZ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1565
Registrován: pon čer 09, 2014 14:54
Zařízení: Huawei P9 Lite 2017
Bydliště: Plzeň

Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od SmetyCZ »

Bože ten Android je hnůj. Objevil jsem druhou nejotravnější věc na světě, hned po finančáku.

Aplikace Google Maps.

Opakovaně mi skáčou do lišty informace typu - "Cesta domů 4 minuty. Určitý provoz."

1) Google mapy jsem nepouštěl, nikde jsem nic nenastavoval, aby mě to informovalo, pokud je to defaultně on, je to špatně.

2) Určitý provoz - co to je za patvar? Chápal bych silný provoz, slabý provoz ale určitý? Příště mi to ukáže, že je venku určité počasí, v liště bude určitý čas? Mám otevřít aplikaci nebo se podívat z okna?

3) 4 minuty to nejsou ani omylem, možná s nulovým provozem, WRC speciálem a vítrem v zádech (nastavení lokace práce a domov jsem teď zkontroloval, v pořádku)

Asi se budu pomalu porozhlížet po aukru, bazoších atd. jestli neseženu nějakou 950 v slušným stavu, tohle se nedá.
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od veigy »

Jo, s těmi mapami jsem hodně bojoval ze začátku, než se mi podařilo ty oznámení eliminovat. Ne že by mi tak vadily oznámeni na mobilu, ale on mi kvůli tomu zvonil náramek a to se fakt nedalo...
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od imperator »

Wrc specialem :tlem:

Inak 1,5 miliardam rocne aktivnych a predanych androiďákov to nevadí tak kde je problem ? :lol:
kllr007
smartguru
smartguru
Příspěvky: 692
Registrován: úte zář 11, 2012 12:54
Zařízení: OnePlus 3
Bydliště: Žilina (SR)

Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od kllr007 »

lol lebo je ľahšie používať ten W10M ako ísť do nastavení a buď :
- Vypnúť oznámenia pre danú aplikáciu
- vypnúť celé Google mapy a nahodiť inú alternatívu (od Sygic, cez waze až po here maps)

Ale áno ľahšie je kupovať starý telefóne mŕtvym OS ktorý má tých problémov so samotnou existenciou hlavne že mapy sú ticho :D
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od veigy »

Ani jedno dělat nechci. Mapy si tak chci ponechat. A oznámení vypínat nechci, protože by zas nefungovaly jine věci. Třeba navigace?
Tedy
smartguru
smartguru
Příspěvky: 523
Registrován: stř čer 08, 2016 17:09
Zařízení: Sony Xperia XA1 White/ Android Oreo 8.0.0

Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od Tedy »

S těmi oznámeními co píše smety cz ano jeden čas mi to skákalo také často, teď poslední dobou je klid.
Chce to mít vše vhodně nastavené, ale nezdá se mi že když mapy nepoužíval zničehonic se to začalo objevovat, takhle se to nechová.
Po prvním spuštění map, se tyhle věci aktivují...někdy jen odsouhlasenim podmínek.
Jumbo78
moderátor
moderátor
Příspěvky: 704
Registrován: ned led 16, 2011 10:49
Zařízení: iPhone 7+ 256 GB
Bydliště: Jindřichov ve Slezsku

Re: Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od Jumbo78 »

Podle mě to jsou chytré karty google. Koukni do aplikace google na její nastavení.
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od veigy »

jo, to byla vlastně ta druhá obtěžující věc...
Jumbo78
moderátor
moderátor
Příspěvky: 704
Registrován: ned led 16, 2011 10:49
Zařízení: iPhone 7+ 256 GB
Bydliště: Jindřichov ve Slezsku

Re: Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od Jumbo78 »

Jelikož je mám vypnuty, tak mě neobtěžují... :-)
Uživatelský avatar
marYan
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 254
Registrován: ned pro 11, 2011 12:53
Zařízení: Samsung Galaxy S7 Edge
Bydliště: Bratislava

Re: Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od marYan »

Je to v nastaveni google kariet vid foto. Niekomu to vyhovuje,niekomu nie, urcite by som to nevidel tak tragicky ako pise SmetyCZ. Kazdy OS si treba nastavit ako to uzivatelovi vyhovuje (mal som aj WP). Ja to upozornenie na dopravu mam zapnute a vyhovuje mi to. Funguje to cca na 80% spolahlivo. (Napr viem,kedy mam vyrazit z prace po dieta do skolky aby nemeskal a neskoncil v zapche)Obrázek

Odoslané z SM-G950F pomocou Tapatalku
Tedy
smartguru
smartguru
Příspěvky: 523
Registrován: stř čer 08, 2016 17:09
Zařízení: Sony Xperia XA1 White/ Android Oreo 8.0.0

Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od Tedy »

Ano chytré karty mě jeden čas také často zahlcovaly informacemi které jsem ani nepotřeboval, s mapami úzce souvisí, většina Google služeb je dost propojena.
Jak jsem psal pokud to ma člověk vhodné nastavené, není problém a podobně nastavení/prizpusobeni, se nabizi hned po prvním spuštění.
Typicky při aktivaci nového telefonu po jeho rozbalení, nebo po flahnuti jiné Rom ci HardResetu, což vyjde nastejno.
Krayzie
smartguru
smartguru
Příspěvky: 659
Registrován: stř led 19, 2011 21:49
Zařízení: Lumia 950, iPhone SE

Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od Krayzie »

Tak ja som sa po cca mesiaci s iPhone SE vratil spat k L950. iOS si zije vlastnym zivotom a uz mi dosli nervy. Bol som teraz tyzden na sluzobke. Problemy s WiFi (permanentne ma vyhadzovalo), problemy s vyhladavanim operatorov (5-10 min kym zaznamenal zmenu operatora a casto bez pristupu na net) a po poslednom update mi zrusili vsetky priradene zvonenia. Som spat na W10M a krochkam si blahom.
Odpovědět

Zpět na „Off Topic“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 hostů